Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Hatsepsut

Dátum: 2015.03.09. 11:56:52
Javítottam az elmúlt hetek termését.
Dátum: 2013.04.15. 10:26:58
Valójában az egykorú források nemhogy elsőnek nem nevezték, de még világháborúnak is csak elvétve. A dédnagymamám (aki 1896-ban született) időnként mesélt róla, és mindig úgy emlegette, hogy a "nagy háború" - pedig a másodikat ő is II. világháborúként emlegette.
Dátum: 2011.05.03. 11:41:52
Bocsi, arra akartam javítani, hogy "Mi" a gyurgyalag, csak elbénáztam.
Dátum: 2011.03.15. 14:54:10
Az ünnepi szünet miatt sajnos csak most vettük észre a hibát. Hamarosan kijavítjuk, de a hiba miatt a határidőt egy nappal meghosszabbítjuk.
Dátum: 2011.03.08. 10:48:54
Magyarok Csillaga: Nekem is tetszik a kérdés, pedig nem hallottam még. Az, hogy a Hold nem bolygó, csak annyit jelent, hogy nyilván nem lehet az a helyes válasz, könnyedén kizárhatsz legalább egyet akkor is, ha nem tudod, melyik a jó. Aki pedig nem tudná, hogy a Hold nem bolygó (remélem nincsenek ilyenek. ), az meg is érdemli, hogy azt jelölje be.

Nem kell tudni a roma népcsoportokat, elég, hogyha azt tudod, hogy a polyák a lengyelek régebbi
elnevezése, ahogy pl. a sváb a németeké, a rác a szerbeké és ezek már simán beleférnek a kvízbe.

Kvíz besorolás: Hiába válaszolsz rengeteg kérdésre egy nap, egészen biztosan nem kell mindet besorolni. Ráadásul egy bizonyos kérdés besorolásáért csak egyszer kapsz jutalmat, akkor is, ha (sajnos) többször is megkapod ugyanazt a kérdést.
Dátum: 2010.05.11. 11:31:27
A lelkes fórumozók örömére kitöröltem az összes olyan kérdést, amelyben a "nem tudom" válasz szerepelt (néhányat csak átírtam).

Mi az Amanita Phalloides?
halfajta
rovarfajta
fafajta
gombafajta

Általában én sem pártolom a latin nevekkel kapcsolatos kérdéseket, de nekem ez nem túl nehéz. Az Amanita a galócák neve, így egyben pedig a gyilkos galóca.

Melyik volt az első teleregény?
Linda
Szomszédok*
Legényélet
Tüskevár

Az illető a Szomszédokat jelölte meg, amit 1987-ben mutattak be először, míg a Lindát 1984-ben. Kéretik a kérdést javítani!!!!

A Linda tényleg előbb volt, de nem teleregény, hanem krimisorozat.
Dátum: 2010.05.10. 08:46:59
Holt található Cardiff?
Görögország
Franciaország
Olaszország
Wales

Helyesírás

A meglátás jogos, de az ehhez hasonló apró elütések esetében szeretném kérni, hogy jelöljétek be, hol a hiba, mert nagyon megkönnyítené a javítást. (Csak harmadik végigolvasásra találtam meg. )

Csak érdekességképpen jegyzem meg, hogy 4 másik "halottat" is találtam hasonló kérdésekben.
Dátum: 2010.05.06. 10:56:12
Nem fontos, csak érdekesnek találtam a háromszínű macska témát:
Nagyon ritka az ilyen hím (és állítólag akkor is terméketlen), mert csak kromoszómahibával jöhet létre. Azt olvastam, azért van így, mert a színt a macskáknál az X kromoszóma örökíti - darabonként kettőt (de az lehet két egyforma is). A lány macskáknál a két X kromoszóma (XX) mind a három színt örökítheti, a fiúknál viszont csak egy X kromoszóma van (XY).
Tehát a kandúrok közül csak XXY kromoszómásak lehetnek három színűek.
Dátum: 2010.04.30. 10:17:51
Nem tudom, melyiket kaptad, de 5 ehhez hasonlót sikerült találnom rossz válasszal , és további öt ismétlést jó válasszal is töröltem.
Dátum: 2010.04.30. 08:50:35
Idézet: Gelu - 2010.04.29. 19:54:44
Hány főt takar a Monty Python név?
4
10
6
2

A Monty Python-csoportot (közkeletű nevén The Pythons) 1969-ben alapította öt brit író-színész. Szóval 5!


Emlékeztem, hogy hatan voltak, ezért megnéztem. Nem olvastad végig a mondatot a Wikiben, a vége ugyanis ez volt: "...és egy amerikai animátor."
Egyszerűen nem tudok rájönni a prófétára.
Dátum: 2010.04.23. 08:38:58
Köszönöm, Craslorg.

És válaszul azoknak, akik szerint értelmetlen ide irkálni: igen, még mindig olvasom a fórumot, és javítgatom/törlöm a kérdéseket.
Ha egy kérdést jónak ítélek, azt akkor sem fogom törölni, ha már tizenöten jelezték, hogy speciális.
Ennek több oka lehet:
1. A kérdés szerintem nem túl speciális, illetve a jó válaszok aránya azt mutatja, hogy a többség tudja rá a választ. Erre mondhatnátok, hogy persze, mert ki lehet guglizni. Igaz, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a könnyen kereshető, nehezebb kérdések sokkal kisebb százalékot kapnak, mint a nehezen kereshető egyszerűbbek (és most ne a "Milyen színű az ég?" kategóriára gondoljatok) - tehát nagyon sokan nem gugliznak. Ezért is maradnak benn a nem túl extrém Harry Potter és Gyűrűk ura kérdések, mert ezekre már tényleg mindenki tudja a választ - vagyis általános műveltség, akármennyire sokan ágálnak ellene.
(A celebek azért nem tartoznak ide, mert a ma "népszerűek" többségére pár év múlva már senki sem fog emlékezni, a játék viszont remélhetőleg még akkor is működni fog.)
2. A kérdést érdekesnek ítélem. Azok a kérdések, amelyekből tanulni lehet, még akkor is maradhatnak, ha valamennyire speciálisak.
Dátum: 2010.03.22. 23:55:10
....Azt nem tudom, megoldható-e, hogy esetleg több száz kérdést tartogasson neked a program, amíg nem sikerül a besorolás, de továbbítom a kérést.


Én írtam, ezt többször beidéztétek, csak nem arról szólt, amivel kapcsolatban bekerült.
Tehát igen, minden általad értékelt kérdés sorszámát odateszi melléd a program az értékeléseddel együtt. Ha összejön valahány egyező vélemény, akkor azok, akik ennek megfelelően értékeltek, megkapják a jutalmat (másnap reggel), függetlenül attól, hány nap tel el az értékelésük óta.

Az idézett válaszom viszont arra a javaslatra felelt, hogy jó lenne (a kvízben általad írt kérdésekhez hasonlóan) látni az összes olyan kérdést, amelyet kiértékeltél, a helyes besorolással együtt, amennyiben az már megvan. Így lehetne látni, mi volt a többség véleménye, és tanulni belőle.
Dátum: 2010.03.19. 16:18:14
Az ásványos kérdéseket a földrajzhoz (Földünk általában, geológia, nagy utazók alkategória) lehet sorolni.
Azt, hogy jól soroltad-e be a kérdést, nem tudjuk előre megmondani, mivel csak akkor derül ki, ha jött értékelés.
Azt nem tudom, megoldható-e, hogy esetleg több száz kérdést tartogasson neked a program, amíg nem sikerül a besorolás, de továbbítom a kérést.
Dátum: 2010.03.19. 14:19:54
Akinek szerencséje van, és sokat vadászott, annak ma már érkezhetett néhány tíz lélekenergia plusz a számlájára. A többi akkor fog befolyni, ha elegen értékelték már a kérdéseket.

Idézet: Impero - 2010.03.17. 20:51:28

Hiányzó kategóriák eddig, ami feltűnt így hirtelen:

- görög mitológia
- idézetek
- tréfás kérdés
- szerepjáték

Az idézetek kategória már létezik - a nyelv alkategóriája, szerintem valahová ide érdemes sorolni a tréfás kérdéseket is. A görög-római mitológia az európaiba befér, bár lehet, hogy jobb lett volna külön. A szerepjáték tényleg hiányzik, mindenképp pótolni fogom.

Idézet: Gaby67 - 2010.03.18. 10:15:51
Sziasztok!
Lehetne-találós kérdések
-régi nyelvjárás kategória is?
Vagy ezek az egyéb kategóriákba tartoznak?

Találós kérdés kategória már van (a nyelvnél), és a régi nyelvjárásokkal gondolom a (régen használt) magyar szavak jelentésére gondolsz, de van ugyanilyen az idegen szavakkal is.
Segítségül hozzátenném, hogy a magyar illetve idegen szavak jelentése kategóriákba tartoznának(a Nyelv alatt) a "Mi az a sparhelt?" és a "Mit csinál a kaszab?" típusú kérdések is.

Idézet: Orr... - 2010.03.18. 16:08:42

A kérdés: hol van a Viktória-vízesés. Namármost, ha ezt kategorizálom Afrika földrajzára, akkor gyakorlatilag meg is adtam a helyes választ. Tehát én ilyen esetekben kihagyom az alkategóriákat...

Van olyan kategóriánk a földrajznál, hogy "Hol található?" éppen azért, hogy ne kelljen ismerni a megfejtést a kategóriába soroláshoz. De azért, ha megkérdezik, hol van Bonn, és csupa európai ország szerepel a válaszok között, jó lenne, ha Európába tennétek.
Dátum: 2010.02.16. 09:55:44
Mivel a kvíz fórum ismét túl terjedelmes lett, kénytelen vagyok megint lezárni az előzőt, és újat nyitni.

Ezentúl ide várjuk a hibás kvízkérdésekkel kapcsolatos hozzászólásokat.
Ha az a gond, hogy nem fogadták el a kérdésedet, azt ne ide, hanem a "Nem fogadták el a kérdésemet..." topicba írd meg.

Kérlek, ha hibát találtok, lehetőleg a kérdést kimásolva - a hibákkal együtt - jelezzétek, mivel az adatbázisban ennek alapján tudok keresni. Annak is nagyon örülök, ha valami módon (pl. aláhúzással) jelzitek, mi a hiba, mivel pl. az elütések fölött könnyen elsiklik az ember szeme.

Köszönöm a segítséget.
Dátum: 2010.02.16. 09:53:34
Mivel túl sok hozzászólás van a fórumon, ezennel lezárom, és ismét új topicban folytathatjuk: a címe Kvíz 5. lesz.
Dátum: 2010.02.03. 22:16:10
Milyen torkolata van a Szt. Lőrinc-folyónak?
tölcsér
delta
szita
alfa

na ha ez alltalanos muveltseg, akkor maradok bunko paraszt...

Mivel ez a Föld legnagyobb tölcsértorkolata, akkor sem érdektelen, ha esetleg nem tudja valaki.

Idézet: Drachus - 2010.02.03. 15:49:19
Melyik nem Arany János műve?
Toldi
Őszikék (ciklus)
Buda halála
János Vitéz

nc..

Nem először nem értem, mi a gondod. A fentiek közül három Arany János, egy Petőfi.
Dátum: 2010.02.01. 09:35:48
Hozzászólnék a tagadó válaszokkal kapcsolatos vitához (bár ezt a vitát már korábban is lejátszottuk).
Ha a tagadó válasz értelmes, nem arról szól, hogy a játékosnak nincs kedve negyedik választ írni, akkor nincs semmi baj vele. Ezért kérlek, gondoljátok át, mielőtt ilyen típusú kérdések tömegét zúdítjátok a fórumra.

A konkrét esetet nézve (Ki volt Ábel nagyapja?) a fentiek alapján a kérdés elfogadható.
Ugyanígy jó pl. az a kérdés is, hogy "Hány gyermeke volt I. Erzsébet angol királynőnek?" (Már szerepelt, ne tegyétek fel újra!) És ha teszem azt, egy olyan közismert történelmi személy gyermekei számára kérdezünk rá (nem Győzikére), akinek több gyermeke volt, akkor is elfogadható válasz az "egy sem". De hogy ne csak a gyerekeknél maradjunk; a "Hány képét adta el életében Van Gogh?" kérdés esetében is elfogadható válasz lenne az "egyet sem" (pedig adott el képet).
Dátum: 2010.01.21. 12:00:04
Ki nem volt soha profi box világbajnok?
Balzsai Károly
Kovács István
Papp László
Erdei Zsolt

Ez nem spec?

Egyébként ezeket valaki tényleg törli, vagy csak van ez a topic, ahol mindenki örjönghet?

Ez nem spec., hanem egy viszonylag könnyű sport kérdés.
És igen, van aki törli/javítja, csak nem ezeket.


A Rubik kocka elméletben egy 3*3-as, tekergethető játék ugye, legalábbis a legismertebb, legátlagosabb verziója. Ennek a közepén is van egy elem, ami matematikában kocka lenne. Próbáld ki, ha van otthon kockacukor! :-D Építsd fel a 3*3*3-as kockát, és utána számold meg az elemeket!

Egy 3*3*3-as kocka valóban így épül fel, csakhogy a Rubik-kockában a középső elem nem kocka, hanem térbeli kereszt alakú (nem szétszedhető), és az oldalak középső „kockái” is ennek a végére illesztett színes lapocskák, amelyek egymáshoz képest nem mozdulnak. Így a válasz nem volt egészen egyértelmű.

Egyébként meg végzeturast nem tilos kérdezni?

Nem tilos, csak nem sok értelme van, mivel amit elfogadnánk, azt már majdnem biztosan megkérdezte valaki.