Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - LoWs

Dátum: 2009.10.12. 16:34:25
Még beletellik pár napba. Max 1-2 hétbe míg valamelyik top karakter kiüti a 15 egyénit. Akkor sokkal többet tudunk majd
Dátum: 2009.10.12. 13:12:21
Juhéé! megint jönnek majd hozzánk a nagyok háborúzni
Dátum: 2009.10.12. 13:00:42
Ezek szerint marad a szövi elhagyás és új szövi alapítása, hogy tudják ütni az epikusokat. Esetleg átlépés egy epikusokkal hátrébb lévő szövibe.
Akkor most nem csináltunk semmit és minden úgy jó ahogy van?

Az lenne ám a szép

Hasznosság érzete a játék logikája miatt is teljesen elveszik az apróbbak számára. Mivel lineárisan halad előre az epikusok ölése. Aki meg később kezdte az természetes, hogy le lesz maradva.
Dátum: 2009.10.12. 11:39:00
Itt már nincs szó illúziótol szerintem.
Gyorsabban megvan a küldi... lehet enélkül soha nem lenne meg nekik abban a szövetségben. Ugyan ez igaz a kincsvásárlásra is.

Van értelme. Ha összegyűlik 4-5 kicsinek a küldi és felkészülnek az epikus leverésére akkor visszahív a szövi egy nekik megfelelő kategóriájú epikust és seccperc alatt leszedik. Vagy addig ütik míg nem végeznek a küldikkel.
Utánna megy minden úgy mint eddig a topteam veri az epikusokat és osztja a tárgyakat. A többiek meg nem aggódnak a küldetéseik miatt. Ha újra összejön pár ember, akkor megint hívnak vissza.
és ez így megy míg szükség van rá a szöviben
Dátum: 2009.10.12. 11:21:08
Azt hiszem már javasolták ezeket:
- jóval gyengébb epikust lehessen csak visszahívni, mint ahol tart a szövetség.
- a nagyok ne üthessék a kicsi epikust csak nagy levonásokkal
- büntető licitálás lenne rá, azaz legalább 48 óra + esetleg 1-2 nap még bünti ameddig nem harcolhatnak új epikussal
- de azt is felvetette valaki, hogy a visszahívást csak 2-3 hetente vagy még ritkábban lehessen alkalmazni.

Ha ezek valamelyike bekerül. Akkor már szinte nullázódik az exploit lehetőség. Ha több is bekerül, akkor meg szívassa magát az a szövi akinek van ingerenciája hozzá

Mellesleg, a Top szövik igen kis részének gond az építkezés szerintem. Lehet kevesen buknának 1-2 top tárgyat azért, hogy valaki betöltse a kutat nekik.
Jah.. és mi van akkor ha nem esik a tárgy? Beragad az egész szövi alacsonyabb epikust verni pár hétre? Az emberek nagy része 1 CSPt is sajnál elvesztegetni, nemhogy több epikus tárgyat és állatfejlesztési lehetőséget, nem is beszélve a küldetésekről.
Dátum: 2009.10.12. 10:45:07
Én ezt em értem. Milyen túrizmus?
Kis karik mennének epikust ölni nagy szövibe?
Vagy nagy szöviből nagy szövibe mennének az emberek?
Sehogy sincs logikája.

Komoly tápolás? Miben? A nagy -akár 120 feletti- epikus helyett ölünk egy 30-40est és kap a szövi kb 2-3 nap bünti pihenőt, mellé egy tárgyat 10 dukátért amit csak a kicsik vesznek meg. A nagyoknak úgy sem kellene.

Tényleg. Eszméletlen táp lenen mindenkinek.

Érvekkel írj! Kérlek! Én nyomi vagyok és 1 sorból nem értem meg mire gondolsz!
Kezdjük az elején.
1. A csapást nem kötelező egyböl leépíteni. Lehet azzal várni is. Próbáljátok ki! Hidd el, csodákra képes egy kis CSP+építés tartalékolás.
2. Ha a nagyok ütnek titeket akkor lehet védekezni. Katakomba igen hasznos erre. 5ös BCS meg álltalában elrettent mindenkit attol hogy TPvel pumpálja magát.
3. Az, hogy a te a szinteden igen gyengének számítasz, nem az ellenfél hibája. Te fejlesztetted így a karakteredet! Nagy szemétség tölle, hogy nem azokat támadja akik 1 ütésböl kivégzik? Gondolkozz el ezen is. Állj neki fejleszteni a karakteredet, vagy ha nem portyára hajtasz akkor meg építs ezerrel és örülj ha jön valaki és leüt téged 15% alá, INGYEN! Ha nem tartasz magadnál LÉt, akkor előbb-utóbb elkopnak a támadók és csak pár próbálkozó lesz néha-néha.
4. Mióta tápfaktor a citadella bárkinek is? Csak ártani lehet vele, hasznot húzni nemigen.
5.Sokkal nagyobb szövetséget is meglehet verni jó taktikával. Vagy el lehet húzni a háborút döntetlenig/2hétig. 2-3 ilyen fél hónapos háború után le fognak szállni róllatok (ha a BCS miatt nem tették volna meg akkor ezért).
6. Mi értelme lenne számolni a pusztítás citadelláját, ha nem használja senki sem a háborúban?
7. Nehogy má' arra leyen kihegyezve a játék, hogy egy kis szövetség betarthat a nagyoknak. Esetleg zsarolhassa őket! Tegyetek azért, hogy nagyok legyetek!
8. A többit nemigen tudom értelmezni.. elég kesze-kusza lett
Ez már szerepel az adatbázisban. Én legalábbis nemrég kaptam ugyan ezt a kérdést. Ez majdnem 100%.

Ha az lenne a kérdés hogy: Ki tervezte a Ford által gyártott T-modellt? Lehet elfogadták volna. De még akkor is ott van, hogy már más feltette ezt a kérdést.
Dátum: 2009.10.11. 21:42:57
Mondjuk 2-3-4-5 CSP?
Vagy LE költsége 1,5-2x-ese lenne a gyógyító italoknak. De a karakter mindig csak a szintjéhez alulról legközelebb lévőt tudná megvenni.
Dátum: 2009.10.11. 21:33:11
Igyekszem, igyekszem.

A kőolaj szerves eredetű ásvány: elhalt tengeri (növényi és állati) egysejtű élőlények, plankton anaerob (levegőtől elzárt) bomlásterméke. Nem nagyfokú kihalás miatt keletkezett. Hanem az állandó körforgás során a tenger fenekére lerakódott egysejtűek "teteméből".

Amit te mondasz az inkább a szénre igaz. Mivel az keletkezett a nagy kiterjedésű erdők pusztulásakor.

Végülis, csak a részleteken "vitázunk". Szerintem egyezzzünk meg abban, hogy nem jól volt megfogalmazva a kérdés és javításra visszaküldhették volna.
Dátum: 2009.10.11. 20:58:23
Melyik megújuló energia forrás?
Földgáz
Olaj
Szén
Nap

Megújuló energiaforrás-t használja mint elnevezés. Tehát ez a napenergia. Mivel csak azt nevezik annak ezek közül.
Abban igazad van hogy nem pontos a megfogalmazás. Napenergiát kellett volna írnia. Ezért vissza lehetett volna küldeni javításra.

A te logikáddal a kőolaj és a földgáz szintén megújjuló lehetne. Mivel azok is újratermelődnek. Csak évmillók alatt.
Dátum: 2009.10.11. 20:36:50
Mire használható az MSN?
szövegszerkesztés
vírus írtás
nem is létezik ilyen program
netes beszélgetés

Fantáziátlanság rulez! A 4 kérdést hogy nem lehet kitölteni normálisan!?

Kit kell legyőznie Samurai Jack-nek?
Önmagát
A sötétséget
Akut
Lord Kimurát

Szerintem spec.
Dátum: 2009.10.11. 20:07:46
A megújjuló energiaforrás elnevezés csak a Nap(energiára)ra szokták használni a felsoroltak közül.

A Nap energiaforrása még legalább 2-3 milliárd évig elegendő. Ezt az időt sokan felfogni sem képesek olyan hosszú. Nyugodtan nevezhetjünk a napenergiát meujjulónak. Hiszen az emberhez képest végtelen. Míg a szént akár a mi nemzedékünk is képes lenne teljesen felhasználni és kimeríteni a föld készleteit többmillió évre.
Dátum: 2009.10.11. 18:59:09
Ütésenként. Igen.
Dátum: 2009.10.11. 18:52:12
A második tipp a helyes
Előretörés természetesen várható.
De mint mondtam, nem csak belső folyamatok miatt van ennyi szavazatuk. Erre nagymértékben rásegít a válság is.
A szélsőségek legfőbb tulajdonsága, hogy radikális változásokat javasolnak és mindíg bírálják az épp hatalmon levő elitet. Semmi sem garantálja, hogy ők bármivel jobbak lesznek mint a jelenlegiek. Ha nem tudnak hatalomra kerülni a következő ciklusban a kkor jó esély van rá, hogy soha nem fognak.
Igen időszerű lenne már a rendszerváltási politikusok leváltása. Amolyan generációváltás szerűen. Ezt a jelenlegi vezető pártok is megtehetnék. Azzal hogy tettrekész, új szemléletet hordozó és becsületes(ebb) "utódokat" jelölnek a posztokra.
Ha ez megtörténne. semmi szükség nem lenne a szélsőségekre és rövid és középtávon megoldódhatnának az orszáág gondjai. Vagy legalábbis valami új kezdőthetne el. A demokrácia felnőtt korba léphetne.
Van amivel egyetértek. Viszont ezzel a jobb/bal szélsőséges dologgal nem.
A történelemböl lehet hozni ilyen példát amikor a szélsőség megoldotta dolgokat terroral/vasfegyelemmel bármivel. De a vége nem ez lett, hanem amint elmult a veszély a vezetők szinte soha nem mondtak le a hatalomról. Hiszen az egy kemény rendszerben sokkal többet jelentett és ért mint egy demokráciában. Álltalában az volt a vége a dolgoknak, hogy az emberek ugyanúgy szenvedtek és lázongtak mint az előző rendszerben.
Amit a mostani szélsőségek igérnek az szép és jó. Csak a megvalósítás marad el. Az ilyen pártok bukásának oka 2 dolog lehet: vagy hatalomra kerülnek (ilyen esetben nyilvánvalóvá válik az igéretek teljesíthetetlensége rövid távon) vagy elmúlik az őket felemelő külső/belső hatás (jelen esetben a válság és a romló szociális helyzet). Mivel a válság lecsengése a következő ciklus alatt 99%os eséllyel végbe megy és fejlődésnek indul a gazdaság így csak a szociális helyzet marad ami győzelemre nyomhat bármilyen szélsőséges pártot is. Ezen pedig "könnyen" lehet segíteni: szociális háló reformjával és a törvények betartásával/betartatásával.
A mostani helyzetre nem a szélsőség a megoldás. Hanem az ésszerűség, a jelenlegi törvények betartása és a kiskapuk megszüntetése! A támogatási rendszer átalakítása hosszútávon is lényeges a népesség megörzése és korfa helyreállítása miatt.

Az egyeduralmat végképp ésszerűtlennek tartom. Mutasson valaki egy olyan embert aki tényleg képes egy ilyen volumenű és felelősségű feladat ellátására anélkül, hogy ne a saját és környezete érdekeit nézzné, hanem az országét is. Ha ez megvan akkor már csak el kel lfogadtatni az emberekkel ezt az egyént (ez lehetetlen). Erre Orbán/Gyucsány/Mádl/Bokros/Dávid/Győzike/Torgyán sem lenne képes. Egyszerűen túl nagy hatalom lenne ez egy sebezhető és zsarolható kézben. Csak bábja lenne egy szűk rétegnek akik ugyanúgy magasról tennének az ország népeire mint eddig.
Dátum: 2009.10.11. 13:30:24
Melyi sportlónk beceneve volt Egérke?
Egressy Gábor
Egerszegi Krisztina
Kovács Koko István
Fekete László

Helyesírás foreva!

Rejtő Jenő szerint hány karátos az autó?
tíz
huszonegy
hét
tizennégy

Szerintem speciális. Nem vagyok elég idős mlg ahoz, hogy Rejtőt olvashattam volna.
Dátum: 2009.10.11. 12:56:50
Jól hangzik a rendszer!
Csak ilyen szakértelem/tulajdonság próbák lesznek. Vagy lesz térkapus/arénás/epikus csatás próba is? Lehet, ezt túl időigényes leprogramozni.
A kalandíráshoz lesz valami felület? Ahoz valami útmutató a kezdőbb játékosok számára?
Akkor bárki írhat kalandot? Tehát egy 5ös szintű karakter is elkezdheti gyűjteni a "nyersanyagot" és 40es szinten megvegyen mindent amit lehet?
A kereskedelem lesz valami hatással a vásárolható tárgyak szintjére, vagy csak a szinted magasságáig vehetsz ilyen "speckó" tárgyakat?
Lehet hogy igaz az egyik válasz. De mutass 1 olyan embert - NEM nyelvész és nem most tanulja az iskolában- aki meg tudja neked mondani a helyes választ.
Röviden: Enyhén speckó a kérdésed.

Nem is beszélve arról, hogy Halotti beszéd igen sok van. Melyikre gondolsz?
Az egyik első fennmaradt nyelvemlékünkre? Az nem a "Halotti beszéd és könyörgés"? (Nem 100, hogy ez a címe.)
Csak a tanult részét érted a hossza alatt vagy az egész szöveget. Ami ha jól emlékszem latin nyelvű és van benne pár régi magyar nyelven írott sor.
Azt hiszem helyesírási hiba nincs benne. De ehez mások jobban értenek.

Én ezek miatt dobtam volna vissza a kérdésedet.