Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - LoWs

Dátum: 2009.10.13. 21:07:07
Én személy szerint nem hallottam 5. világról.
Szerintem mostanság túl sok Miklósék dolga, ahoz hogy még egy világot üzembe helyezzenek.
Az állati magántulajdont is írtam. Az sem volt sokáig?
Ki mondta, hogy sokáig nem volt magántulajdon? Az emberek elvehették mások életét mert keleltt nekik a húsa vagy a szeme? A test magántulajdona egyidős az emberiséggel. Innen indul minden ha úgy tetszik. Attol hogy Csokonai leírta, hogy sokáig nem volt magántulajdon, még létezhetett.

A Marson nincs kurva hideg. Mezítláb lehet járni a felszinén. Igaz a fejet be kell kötni mert ott már hideg lenne azért. Ez abbol adódik, hogy kicsi a légköre mivel nem volt ami létrehozza azt. (Lásd még. növények fotoszintézise.)
Légköre sok oxigént is tartalmaz emiatt "rozsdásodott meg" a felszíne.
A sarki jégsapkákban víz is található, amiböl mint tudjuk öntözni lehet és üzemanyagként is szolgál.
Gravitációja kisebb mint a FÖldé ezért kisebb légteret képes megtartani, de mivel a Naptol jóval távolabb van, így kisebb az odaérkező sugárzás is.
Megfelelő mennyiségű és igénytelen növényzet hatására több száz év alatt a bolygó köré légteret fotoszintetizálnának.

Nem hiszek el mindent amit írnak. Csak pozitívan állok a dolgokhoz és hiszek az emberi szellem alkotóképességében és abban, hogy az életnek nevezett "vírus" nem csak ezt a sárgolyót fertőzte meg az elmult évmilliárdok alatt.
Hol írtam, hogy egyszerű?
Épp azt írtam, hogy nem egyszerű.

Leírni persze hogy könnyeb mint megvalósítani. Hiszen itt csak címszavakat ír az ember, nem törvényjavaslatokat gyárt és vitatja meg a képviselőkkel majd veri a fogalmazókat, hogy hozzanak össze egy épkézláb törvényszöveget. Nem is beszélve a bürokrácia által történő alkalmazás nehézségeiről.
Mivel nekem nincs hatalmam/lehetőségem/tudásom hozzá hogy ezeket a változásokat kieszközöljem, így sajnos csak leírni tudom. Hátha valaki aki olvassa beszél olyannal aki tud tenni valamit az ügyek érdekében és lesz a dologból valami!
Jegesmedve 1 szó
Óriáscápa szintén.
császárpingvin szintén

Északi félteke. Minden olyan terület ami az Egyenlítőtöl északra van. Ez azért elég tág, nem?

Az óriáscápa az északi és a déli félteke mérsékelt égövezeteinek minden tengerében előfordul.
Tehát több jó válasz is van.

Hírtelen ennyi hibát találtam benne.
Pl: amiket fentebb már írtunk.
Adó+járulék+családtámogatási+tb-rendszer átalakítása.
Pozitív/negatív diszkrimináció kiiktatása a törvényekből és az emberek gondolkodásának megváltozása.
Gazdaság élinkítése.
Annak biztosítása, hogy az emberek feltudják nevelni a gyerekeiket, megfelelő környezetben. Enélkül az összes többi semmit sem ér és a többi nélkül ez sem jöhet létre.

Szóval, csak a szokásosak.
Annyi kiegészítéssel, hogy ezeket meg kell lépni. Míg ez a válság tart. Most még talán keresztül lehet vinni ezeket. Ha ez nem sikerül a válság ideje alatt akkor tovább halogatják majd az emberek és tovább süppedünk abban a bizonyos szarban.
Fénysebességgel utazni... nem is kell! Pl: Ott a Mars. Lakhatóvá tehető bolygó. Olyan légkört és környezetet lehet rá "nevelni" mint ami itt van a Földön. Ez nem utópia, utánna lehet nézni a gugliban.
Persze, azt kéne megóvni ami itt van. Csökkenteni a szennyezést a népesedést visszafogni, megállítani az erdőírtást, stb. stb. stb. De mi van ha nem sikerül? Nem kell hozzá feltétlen környezeti katasztrófa, elég egy meteor/atomháború/bármi ami lakhatatlanná tesi a Földet. Akkor bukjunk mindent? Vagy legyen lehetőségünk a világűrbe kitelepedni?
(Mesterséges gravitációt elő tudnak állítani... pl forgással, ha jól tudom.)

Ez a 20 év mulva minden második ember cigány lesz dolog nekem nem stimmel. Végeztem egy kis számolást.
Ha most van 9 millió magyar (elvileg több van, de mind1). Az országnak 10 millió lakosa van. Legyen a népességfogyás 1 millió ezalatt. Akkor marad 9 millió. Vegyük, hogy csak magyarok halnak meg, senki más, csak magyarok. Akkor marad 8 millió magyar és 1 millió cigány. Nah.. most essünk neki annak, hogy 3,5 millió magyar eltünik és lesz helyette ugyan ennyi cigány. Itt jön ki a 4,5+4,5=9 millió.
Ez egy igen szép elmélet. CSAKHOGY van vele egy bibi. Ez azt feltételezi, hogy minden cigány életben marad. Egy sem hal meg ezalatt és minden cigány nő legalább 7 gyerket hoz a világra. Még a kisiskolások is. Ami azért elég abszurd lenne.
A mérleg másik fele: a magyaroknál egy ember sem születik. Az összes terhességet megszakítják és minden baba halva születik. Vagy csak minimális számú újszülött éli meg az 1. életévét. Ezzel kb elérhető lenne a feltételezett arány. Ami szerintem abszurdum, hogy kivitelezhető lenne.
(Számításaim természetesen nem tudományos igényűek, mivel nem volt kedvem sokéves statisztikai kimutatásokat átnyálazni és azokat tovább számolva eljutni az eredményhez. A kivándorlást nem vettem figyelembe. Mivel ezidáig a bevándorlás volt a jelentősebb, feltételezem, hogy ez középtávon sem változik nagymértékben.)
A 30-40év mulva az kicsit messze van. Nem gondolod, hogy azalatt az átlag 15 év alatt nem gyorsulna a magyarság fogyása és a cigányság gyarapodása? Gondolj az exponenciális függvényre. Arra hasonlít minden élőlény szaporodása ideális környezetben. Tehát a második adatot is elvetném. Szép kis Jobbikos propaganda, tetszik is a népnek (10 pont rulez), de utánnagondolni már necces, ügye?
Megoldás pedig van. Csak nem olyan egyszerű mint lepuffantani valakit. Hanem tenni is kell érte.

A vírusos részre is reagálva: bárcsak a pénz tette volna az embert vírussá! Csak meg kéne szüntetni és minden happy lenne.
(bruhaha, hogy téged idézzelek)
Tudod, hányszor próbálták már ezt bebizonyítani? Kis, elzárt közösségekkel akik mindent közösen kezelnek és termelnek meg?
SOHA nem sikerült tartósan fenntartani. Az ember alapvető tulajdonsága, hogy eltudja magát határolni a környezetétől. Ha ezt tudja akkor előbb-utóbb kialakul az egyén fogalma (azaz az "ÉN"). Ha ez megvan akkor már csak egy lépés a tulajdon fogalma. Ezt az értelmet egyenlőre még nem tudják kiírtani az emberekből. Ahoz vissza kéne esnünk az egysejtűek szintjére. Hiszem még a hangyák is védik a területüket, nem is beszélve a medvékről vagy bármilyen más emlősről. Ha ezek nem lennének akkor mi sem lennénk. Hiszen hiányozna a tulélési ösztön is. Ha ez mindenböl hiányozna akkor semmi nem élne a Földön. Azt pedig senki nem akarhatja.
Dátum: 2009.10.13. 15:51:17
Október 11. 23:31 Hopeless Atack Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 21 TP.
Október 11. 23:31 Hopeless Szellemmedve Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 20 TP.
Október 11. 23:31 Hopeless Goldih Te nyerted a csatát.
A jutalmad 29 lélekenergia és 9 TP.
Október 11. 23:30 Hopeless Bjonas Te nyerted a csatát.
A jutalmad 819 lélekenergia és 9 TP.
Október 11. 20:29 Merlina Hopeless A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 4 lélekenergiát.
Tegnap, 10:06 Hopeless Dark Killer Te nyerted a csatát.
A jutalmad 159 lélekenergia és 20 TP.
Tegnap, 10:06 Hopeless Cobold Te nyerted a csatát.
A jutalmad 2 lélekenergia és 23 TP.
Tegnap, 10:06 Hopeless Darkmessian Te nyerted a csatát.
A jutalmad 891 lélekenergia és 20 TP.
Tegnap, 10:06 Hopeless Lolo Te nyerted a csatát.
A jutalmad 164 lélekenergia és 10 TP.
Tegnap, 09:35 Bükkönyvári Izidor Hopeless A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 3 lélekenergiát.
Tegnap, 09:05 Hopeless Morven Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 22 TP.
Tegnap, 09:05 Hopeless Jogi Te nyerted a csatát.
A jutalmad 231 lélekenergia és 11 TP.
Tegnap, 09:05 Hopeless Eirin Te nyerted a csatát.
A jutalmad 65 lélekenergia és 21 TP.
Tegnap, 09:05 Hopeless Centurio Te nyerted a csatát.
A jutalmad 158 lélekenergia és 21 TP.

Csak ennyit tudok bemásolni. Mivel a régebbiek háború miatt lefutottak a listámról.
Csak 15-ös krea. Igen vannak töltelék csaták, mivel 4-5 szint óta csak szakikat fejlesztek és így szintemhez képest kissé elgyengültem.
A kiugró értékek nállam már szinte csodának számítanak
Bükkönyvári, meg nállam is járt. Mint láthatod. Nem csak olyan portyák vannak nálla sem amik 6-700 felett lennének
Dátum: 2009.10.13. 15:34:44
"Az élmezőny se rohan, és nem kevés őskővel fizet a rohanásért. Valszeg az egyetlen vagyok a szerveren aki 10-15 italt vesz léből naponta... Lentebb legalább tele van a portya lista, mióta nincs KH azóta 10 órától kezdve nézem az üres listát "

Nekem rohanásnak tűnik. Rain 3, max 4 naponta lépett szitet. Nekem az gyorsnak tűnik azon a szinten. Nem tudom, mennyi a vfe az ottaniaknak.

Lentebb tele van, persze. 3-4 szintel magasabbakat majdnem élböl kilőhetjük hiszen akit tudna ütni az ember attol úgysem hozna semmit. A 3-4 szintel lentebbiekkel ugyan ez a helyzet.
Marad a környék. Ahol szintén felezés van és máris nem olyan széles az portyalista

A KH-t én sem szeretném lentebbre. Maradjon meg a fentieknek. De erősítenék rajta. Hiszen túl könnyen veritek. Legyen már egy kis küzdelem íze a dolognak. Hamár ez a kegyelen KH
Dátum: 2009.10.13. 15:22:28
Idézet: Birka - 2009.10.13. 14:58:12

Természetesen a V3 prémium miatt ennek csak a 10-edét vesztik el az ellenfelek, így ha én támadok és vesztek:


A V3 lényege a prémiumban rejlik. Ezért van értelme portyázni és ezért nincs értelme védeni a lavettát foggal-körömmel. Hisz úgysem bukik sokat az ember. Ez kéne a többi világra is, ügye?
Még jó hogy ez ellen semmi kifogásom nincs. én is prémes vagyok, tudom milyen hasznos.

Már csak egy rejtély maradt megoldatlan számomra: Miért van az, hogy én itt a 800as rablásnak már úgy örülök mintha szülinapom lenne? Pedig magasabb szintűeket támadok főként. Pozitív LE és harci diffel. A nap minden szakában. Egyszerűen csak peches lennék? 2500+ győzelmen keresztül?
Segíts megfejteni a titkot! Had részesüljek én is a tudás gyümölcséböl! (LE ha úgy jobban tetszik )
Dátum: 2009.10.13. 15:08:56
Szóval Birka=Wart. Most oksodtam. Tényleg
V3-on példakép vagy nekem.
De attol még ellent kell mondjak neked.

Prémmel tényleg ennyi a bukás. Mivel itt 10eli a vesztett LÉt. Így nyugodtan lehet vadászni. Én is így csinálom. Beüt egy 5 szintel magasabb és elvisz 100-lét. Nagy cucc persze. A 10000ből. Viszont ez prém nélkül 1000 lenne. Ha pedig nem föntröl ütne. Még több.
Ez ami tetszik mindenkinek V3ban.
Jah.. melleslegy több mint 20 szint van közöttünk. Te gyémi vagy és gondolom maxos kreatívval. Kicsit másabb úgy a szitu mint a "nagy többséggel (itt lenn)" lenni. Nem ott ahol max 10-15 ember képes megütni téged.
Itt volt olyan, hogy mire felkeltem 8kor már 3an bekamráztak. Kezdtem a napot 0 ÉPvel. Veled ilyen mikor volt utoljára?

A KHának épp tegnap néztem a statisztikáit. vagy 10et tüzetesen átvizsgáltam, és ebböl 1 volt kb negatív mérlegű. Szerintem ez nem rossz arány. Mellesleg azért olyan jó mérlegű fenn mindenki szinte mert 5-6-7 szintel lentebb vannak a farmok. Így tényleg könnyű jó győzelem/vereség arányt elérni.
Lehet, hogy elvagyok tévedve, de az csak olyan szinten hogy én itt akartam portyás karit létrehozni. Mostmár nincs mit tenni. Elköltöznék ha lehetne, de nem lehet.

Kamráról megy annyit. Én is megtöltöm. Jött is már belőle 3k fölött nem is egyszer. De azért más olyan helyen kamrázni ahol mindneki rohan mint az őrült és párnaponta vadászik és folyamatosan portyázik.

A Max rablásos témába még belepofátlankodva. Szerintetek mikor fog valaki töllük ennyit szedni?
Nem azért, de jól látható a csökkenés az első 50 embernél 8000-ről leesik ezer környékére. Szerintem lentebb még kevesebb lenne V3as képlettel. Utánna is számolnék ha lennék V1en

Tény: A V3as képlet (prémiummal!) sokkal kényelmesebb játékot tezs lehetővé. Sokkal kisebb sikerekkel és kisebb bukásokkal. Van akinek ez kell. Nekem nem. Bocsi

Kicsit másabb szerintem a TOP környezet mint a középmezőny alja. Szerintem.
Dátum: 2009.10.13. 14:22:03
Előbb nézzük meg, hányan jutnak el karácsonyig a 15. entitáshoz és hányan a harmincadikig!

Van egy tippem rá, hogy 100 emberböl jó ha 30 eljut ide. Kizárólag az 50 feletti tartományról van szó.
Ezek jórésze is igen magas szintű karakter lesz. A gyengébbek/alacsonyabb szintűek meg csak sokkal később/soha nem érik el a 15. entitást sem.
Ha első akarsz lenni ebben a Végzetúrank hívott versenyben akkor kötelességed megvenni és hamar megszerezni a tárgyakat. Aki nem ezt tervezi, annak tényleg szabad választás lesz.
Dátum: 2009.10.13. 09:49:58
Szép is lenne
Dátum: 2009.10.13. 09:09:46
A V3 rendszere a vadászó/gyenge/elhanyagolt karaktereknek kedvez.
Aki ezen tulajdonságok egyikével sem rendelkezik az le is húzhatja a budin. Mivel epikuson kívül kb szinte csak TP szerzésre használhatja.

Mindent elmond, hogy nállunk a TOP LE diff az 3.1M amiböl kb 2-300k legalább(!) a KHtól jött Wart-nak. Ezt most össze lehet hasonlítani a többi világon lévővel.
Ez ténlyeg egy békés világ. Isten ments, hogy minden világ ilyen legyen!
Dátum: 2009.10.13. 08:35:27
A V3 portyarendszere úgy ahogy van halott! Szinte semmi értelme nincs egy szinten sem portyázni. Csak szív vele az ember (mondom ezt úgy hogy 3000 portyán vagyok ott túl).
Aki csak egy kicsit is rabol a többi világon az megvétózza ezt! Ez 100%! Ha a V3 portyarendszere lenen mindenhol és bejönne a Kristályhorda akkor MINDENKI aki él és mozog, őket ütni. Kizárólag! Max kamrázás miatt mennének máshoz... max. Ezzel megadnánk a kegyelemdöfést a portyázásnak. Nem lenne több ember-ember elleni harc. Csak ember-gép elenni. Az meg tetrisen is lehet tolni...

LE biztos portya?
Azaz senki nem rabols semmit csak elveri a PPket?
Dátum: 2009.10.13. 00:29:30
Mi. A Vihar Lovagok semmilyen citadellarácsnak nem vagyunk a tagjai. Tapasztaltabb játékosaink kioktattak minket ennek hátulütőjéről. A fentebb lévő hozzásólásokbol is látszik, nekik volt igazuk.
Felhúztuk a citadellát addig ameddig szükséges volt ahoz, hogy jelentősebb ellencsapást tudjunk mérni arra aki nekünk vágna egyet indokolatlanul.
Mi is kaptunk csapást olyan szövetségektöl akiket már nem 1x győztünk le. Persze utánna egyböl kapituláltak és gyakorlatilag lenullázták a hasznunkat a háborún.
Eddig egyszer használtuk a citadellát kezdeményező félként. A mittudoménmilyen próféták ellen akik két karakterrel és 100as kivégzéssel tartják sakkban szinte az összes top szövetségek többhetes háborúkra és katakombákba kényszerítve a tagokat(vagy azok egy részét).
Ha valamelyik békés szövetség (azaz legalább 3as BCSvel rendelkező) előnyös békefeltételeket akar kialkudni nállunk -kultúrált stílussal- az még nem járt kudarcal. Hiszen nekünk is érdekünk az, hogy ne torkolljon citadellázásaba a dolog.
Dátum: 2009.10.12. 22:47:45
Az alábbi italok között melyik alkoholmentes?
Tequila
Gin
Hell
Vodka

Szerintem reklám és túl könnyő is.
Dátum: 2009.10.12. 18:49:49
Erre való a visszafogott fejlődés. Rendkívül hatékony. Próbáld ki!
Dátum: 2009.10.12. 17:28:04
Kevesebb gondjuk lenne. Viszont kevesebb kérdés is lenne. Ami ügye egy kvíznél nem túl előnyös
Ha megemelik a határt akkor elesnek a emberek a kvízekért kapott apróbb lélekenergia csomagoktól (akár adott fel kérdést, akár nem). Sokan úgyis csak átveszik az alap jutalamt a 100 megválaszolt kérdésért és kész. Az adiminok azért vanank, hogy jobb legyen a játék. Nem a játék van azért, hogy az adminoknak kényelmes és könnyű munkája legyen
Dátum: 2009.10.12. 16:56:04
Épp a hozzászólásod előtt fejtettem ki egy lerágott technikát a farmolás ellen. Olvasd vissza, tanulságos lesz.
A citadellázás részetekröl is igen etikátlan szerintem. (Ez személyes vélemény.) Ha tehetném az összes "citadellázokjólésegybölkapitulálok" szövire permanens csapást mérnék. De ez már az én hülyeségem.
Túl sok módja van a védekezésnek. Aki ezeket nem használja ki és citadellával akarja elvenni azoktol a hasznot akik nálla jobbak/erőssebbek/ügyesebbek/stb. az szerintem kicsit "nem fair". Ha ti vadászós emberkék vagytok, akkor a legmagasabb citadellát is le kénye nyomnotok 1 napi építéssel. Ők ennyit tutira nem szednek tölletek. Teát ilyen alapon ti rontjátok más játékát. Nem?
Inkább várjátok meg 0 LÉvel vegetálva a 3 napot és ti is kevesebbet buktok és ők is nyernek valamit a háborún, nem csak csupasz TPket.

Ne csodálkozzatok ha kaptok pár citadellát vissza. Mindenhol kialakultak a citadella hálók azok ellen akik agyba-főbe lövöldöznek vele.
Dátum: 2009.10.12. 16:41:02
Kvíz 4 topic.
Ott van az ilyeneknek a helye.

Köszi.