Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gsziszi

Vagy Kvíz 4
Törléshez nem lehet indokot adni. Szerencsére képben vagy...
Na jó én feladom! Inkább lemondok a kérdésfeltevés jogárol, de elegem van, hogy minden kérdésem visszadobják pedig szerintem a kviz lényege, hogy valami ragadjon is az emberre! Normális kérdéseket teszek fel, de mind elutasitják, én pedig olyan kérdésekre válaszoljak hogy ki volt Harry potter barátja meg hogy a real madrid mijen mezben játszik meg egyébb felesleges unalmas és érdektelen kérdések! ha télleg ez a baromság kell akkor csináljátok! de akkor ne legyen jutalomhoz kötve! mert a sok szemét máshol is elfér. inditsanak uj kvizt és legyen a neve gyökerek köre. oda tegyék fel a marhaságokat!
a kviz a legjobban felügyelet nélkül hagyott rész!
persze a készitőket már rég nem érdekli csak vegyünk prémium tagságot! Mért van az hogy mindent el tud rontani a pénz utáni sóvárgás?


Na hadd lám azokat a jó kérdéseket! A semmire nem tudunk reagálni!
Egyébként megértem azon felháborodásod, hogy sok a rossz kérdés a rendszerben. Nagy melót fektetünk mindannyian abba, hogy ez elfogyjon. Jó hír, hogy talán jövő héttől intenzívebbé válik a rossz kérdések eltüntetése.
Ahogy tudom pedig, a kvíz a legjobban felügyelt rész. Talán pont ezt bizonyítja, hogy a kérdéseid visszadobták, mert nem kerülhet be akármi.
Ha megírod ide, hogy miket dobtak vissza, elmondjuk, miért.
Addig olvasgasd az aláírásomban lévő linket.

Üdv!
Semmi gond szerintem, de valszín így is rossz lesz a kérdés...
A kérdés mindenképp rossz értékelést fog kapni, mert végzeturas. EGyébként hogy képzelted az elnézést? Nem haragszanak, és úgy nyomnak rosszat, vagy mire gondoltál?
hope so
Azért nem egészen. Ez a kérdés egy hírességnek/korszaknak úgymond a védjegyére vonatkozott (ha jól értem a lényegét az említett kendőnek ha ez nem igaz, akkor elnézést kérek, és visszavonok mindent), míg Kiszel Tünde hajának színe egy valóban érdektelen információ. A kettő között óriási különbség van.

Igen, van némi különbség, ezt el kell ismerni. Körülbelül annyi, hogy az a korszak azóta már megszépült az évek múlásával, és a nagy generációsok verhetik vele a mellüket, mert sikerült megöregedniük.
Kiszel Tünde pedig az évek múlásával sem szépül, sőt!
Egyébként a babos kendő érdekesség ugyan, Kiszel Tünde meg nem, de kvízkérdésnek egyik sem való. Legalábbis az itt felállított szabályok szerint. Márpedig itt az a mérvadó.

Remélem "átment" az üzenet.
Melyik magyar történelmi területről írt Móricz Zsigmond trilógiát?

a Felvidékről
Burgenlandról
Dél-Bácskáról
Erdélyről

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ebben a kérdésben hol a helyesírási hiba?


Igazából mindegy, hogy helyesírási hibás-e, mert több változatban is találkoztam már vele. Javaslom, ne tedd fel újra semmilyen formában.
Kedves Ákos lord!

Megtisztelő, hogy a kérdés elutasítását saját kérdéseddel erősítetted meg. Valamint remekül tükrözi a kérdéseid színvonalát is. Ezek után ne lepődj meg, hogy azok valóban elutasításra kerülnek. Ha nem csak a játék készítői értékelnének, ez a kérdés talán még bent is maradt volna, de így szerencsére ez nem történt meg.

Javaslom, hogy ne a háborgós topikot használd kérdésfeltevés után, hanem a kérdezős topikot kérdésfeltevés előtt.
Valamint a segítségnyújtós wiki bejegyzést, azt is mindenképp kérdésfeltevés előtt.

Amúgy mellett két t, mert az egy t-s változat teljesen mást jelent. Ez nem az a játék.

Köszönöm!
igen, szerepelt, mégpedig egy az egyben így...
Miért lenne furcsa? Nem általános műveltségi kérdés. Azért gondoljunk a 10-14 éves korosztályra is!
Dátum: 2009.07.23. 15:18:59
Ma az ókori római piactér elnevezése?

basta
piaszter
forum *
köz
Hibás, törlendő! Nagyon nehéz lenne röviden és korrekten pontosítani.
1. Az ókori római piactér elnevezése agora.
2. A fórum vásár, gyülekezés, törvénykezés céljára használt köztér, piac, nyilvános hely az ókori rómaiaknál.
Tehát van olyan piactér, ami forum is, és van olyan forum ami piactér is, de ez nem mindig igaz.


Agora görög. Ne csináljunk már Hatsénak plusz köröket!
Dátum: 2009.07.23. 15:14:32
Mi volt a foglalkozása Figarónak?

Ékszerész.
Borbély. *
Bérkocsis.
Kottamásoló.

Nem. A Figaró házassága (Pierre Beaumarchais: Le mariage de Figaro c. irodalmi alkotáson alapszik) című műben Figaro, a gróf komornyikja (basszbariton). Mint komornyik borotvál is, de ez nem a foglakozása.


Lehet, hogy mégis? Kérdés jó.

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_sevillai_borb%C3%A9ly_(opera)
Dátum: 2009.07.23. 12:22:41
Na, most kéne nekem ezt tudni???? Kérem törölni!

Miért platform független a Flash?
Mert a magyar programozók ügyesek.
Mert a flash bitenként tárolja a képeket,animációkat.
Mert a flash vektorgrafikusan tárolja a képeket és aniációkat.
Mert a mai számítógépek közös jelrendszere lehetővé teszi ezt.

Bár nem tudom, van-e értelme ide másolgatni, mert amik a Kvíz 3 topicban szerepeltek azok közül is már többet megkaptam!


Ráadásul egyik válasz sem helyes. Még csak a közelében sincs. De már a kérdés is zaccos picit.
-
de hát ez a címe!
szerintem ez hiba volt...
jaja, kedves! mivel ugyanúgy feltetted, sokadjára kidobják. kell ez neked?
jó a neved egyébként, illik hozzád
Vannak jelentéssel bíró nevek mint Smith és Taylor (Kovács és Szabó), de jelent-e valami Shakespeare neve?
Dárdarázó *
Fekete hattyú
Dalnok
Értelmezhető jelentéssel nem bíró családnév

Ezt nem tudom ki találta ki, de ezen mindig fennakadok. Shake ugye rázni-t jelent. Spear a lándzsa. Speare az semmi. De ha ettől el is tekintünk, akkor is "dárdát rázz" lenne, ugyanis a "shake spear" angolul felszólító módú lesz.
Ha a shakes tagot vesszük, akkor eggyel közeleb vagyunk, az ugye 3. személyű alak, akkor viszont nem dárdánk marad, hanem körténk (pear - peare sincs). Ebben ez esetben viszont "körtét ráz" lesz a fordítás eredménye (shakes pear), bár az alany erősen hiányzik (mondjuk "he shakes a pear" lenne a helyes).
A dárdarázó angolul "spear shaker" vagy "shaker of the spear" lenne. (De azt meg hagyjuk meg Pallas Athénének. Tessék, egy újabb jó kérdés valakinek...)
Felejtsük el ezt a butaságot már...
A mai angol órának vége.
KRESZ-t alapvetően gyalogos szinten kell ismerni, meg néhány teljesen általános dolgot, amit az is ismerhet, akinek nincs jogosítványa, esetleg még csak általános iskolás. A segédmotor kerékpár sebességkorlátai és az autópályán való közlekedési szabályok nem férnek be ebbe a körbe.
Viszont megkérdezni, hogy milyen színű lámpánál lehet megkezdeni a haladást, a túl könnyű kategóriába fog menni.
A vasúti sínek távolsága meg a lexikálisba fog kerülni.
Szóval a KRESZ szabályokat kerüljük, ettől még közlekedési kérdéseket lehet feltenni, különösen, ha azok izgalmas témát feszegetnek.
irt rövid i