Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - gsziszi

Dátum: 2009.07.07. 14:39:38
Nagykorú az, aki a 18. életévét már betöltötte és kivételesen az is, aki ennél előbb házasságkötése révén nagykorúvá vált. Az ember a 18. születésnapja 0 órájától válik nagykorúvá. Házasságot 18 éven aluli csak engedéllyel köthet és feltétel még, hogy 16. életévét betöltse. Az ily módon szerzett nagykorúság – cselekvőképesség – akkor is fennmarad, ha a házasság a 18. életéve előtt megszűnik. Ez alól a szabály alól azonban kivétel, ha a bíróság a házasságot éppen a cselekvőképesség hiánya miatt vagy a szükséges gyámhatósági engedély hiánya miatt nyilvánítja érvénytelennek.
nem egyértelmű, illetve rosszak voltak
nem a nem egyértelművel van a baj, hanem a rosszal.
leírom neked, aztán olvasd el az aláírásomban lévő linket is.
•Biztosan hibás válasz(ok) megadása
Ha a válaszok között olyan van, ami biztosan nem helyes válasz, nagyban rontja a kérdés elfogadási esélyeit.
Ilyenek az igénytelen válaszlehetőségek, mint például: "Mari néni", "én", "honnan tudjam?".
Rossznak számítanak a kérdésre biztosan nem helyes válaszok, például: Milyen állat a lamantin? kérdésre a fogaskerekű válasz.
Ezekkel az a probléma, hogy növelik a helyes válasz eltalálási esélyeit, ugyanakkor minőségi romlást is okoznak. Kerüljük a használatukat!
Sajnos a 3,5-es floppy-t sem magyar ember találta fel. Ez a gond vele.

http://index.hu/tech/hardver/jm0206/
idézet a cikkből:
...a nappali földrajzi középpontjában egyetlen objektum: a nevezetes flopimeghajtó a bele való lemezzel. A mechanika még mindig finoman működik, maga a lemez pedig nem sokkal nagyobb és egyáltalán nem rondább egy mai, 3½ hüvelykes flopinál. Jánosi 1974-ben, épp a bűvös kockával egy időben találta fel. De míg Rubik Ernő találmánya lassan magyar nemzeti szimbólummá nemesedett, a magyar flopiról néhány hazai tudománytörténészen kívül alig tud valaki.
Hát, először helyesírási hibás volt, aztán elkerült egy értékelőhöz (másikhoz), aki tudta, hogy már szerepel. Ez lehet az igazság.
Szerintem eléggé spec. meg lex. a Mach-os is, meg a Challenger-es is. Inkább érdektelen, mint spec.

Ha mindenképp ezt szeretnéd nyomni, én inkább visszafelé kérdeznék, hogy kicsit könnyebb legyen.
Pl. Hogy nevezik a Mach 5-nél gyorsabb repülő szerkezeteket?
Hiperszónikus, ultraszónikus, szökési sebességre képes, szuperszónikus

Ha így is nehéz, esetleg okosabb rossz válaszokkal. Én most csak gyorsan beírtam valamit
x-akták kötőjeles. többet nem találtam
Hogyan ébresztik fel Csipkerózsikát a mesében?

muzsikával
csókkal
forró kávé illatával
egy vödör vízzel

ezt vajon elfogadnák?

Én túl könnyűt adnék rá
Dátum: 2009.07.04. 12:18:26
törölhető
ahhoz képest viszont nekem meg erre kellett válaszolnom:
Mi a tengelykapcsoló feladata?
oldható kapcsolatot létesít a sebváltó és a féltengely között.
oldható kapcsolatot létesít a motor és a sebváltó között.
oldható kapcsolatot létesít a sebváltó és a diferenciálmű között
oldható kapcsolatot létesít a motor és a féltengely között.

Szerintem azért ez is bőven igényelne lexikális tudást, vagy speiális csoporti tudást.

Igen, igazad van. Kapsz is egy BB emlékérmet. Tessék.
Melyik regényt nem Kurt Vonnegut írta?

Macskabölcső
Galapagos
Gépzongora
Édenkert

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Az Édenkert-et egyébként Ernest Hemingway írta, Vonnegutnak van egy Második Édenkert című könyve. Megkérdezhetem, hogy mi miatt lett ez a kérdésem hibás?


Galapagos című könyvet rengetegen írtak. Szerintem ez volt a bibi.
nincs elnézve.
határeset
Milyen anyagból van a gombák sejtfala?

kitin
cellulóz
glükóz
bakelit

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Mit javítsak rajta, mert hogy nem speciális az biztos.


Ha spec.-et kaptál rá, akkor nem hiszem, hogy elfogadják. Ha valami javítanivaló híja lenne csak, akkor helyesírási problémát jeleztek volna. Egyébként a sejttan középiskolás anyag, mondjuk ettől még maradhatna. A bakelit viszont műanyag, az biztosan rossz választ kapna nálam.
Egyebet nem tudok elmondani.
Dátum: 2009.07.02. 15:30:09
nem beszélve arról, hogy ez folyamatosan változik...
Én ezt a támadó-védekező épületesdit csak háborúkra érvényesíteném. Ráadásul úgy, hogy védekezőhöz kell a béke csarnoka, támadóhoz pedig a háború csarnoka.
Konkrétan:
Hívjuk akkor Íjásztoronynak. Feltétel: Béke csarnoka. Háborúban szint+5(10?) védekezést kapsz, ha téged támadnak - természetesen csak háborús ellenfél ellen.
Ostromtorony. Feltétel: Háború csarnoka. Háborúban szint+5(10?) támadást kapsz, ha te támadsz - természetesen csak háborús ellenfél ellen.

Mit szóltok? Egyszerű, de működne. Visszaélni sem lehet vele.
legközelebb talán eggyel jobb kérdést kell feltenni, ami nem félreérthető.
Már szerepelt. Kinizsivel találkoztam már 3 változatban is. Volt a malomköves-kínálós, kinek a katonája volt és mi volt a foglalkozása témakör is.
Reméljük, az értékelő még nem találkozott vele, és átengedi.
Pókeres téma pedig már egyébként is kerülendő minden formájában.
Hát igen. Ez kábé olyan, hogy:
Az asztal meg van terítve.
Alma
Kancsó
Terítő
Tányér

Remélem, érthető!
És amint kijavította, máris kapja rá a "Már szerepel az adatbázisban" értékelést.