Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gloria

Dátum: 2008.12.21. 20:09:54
Hány aranyérmet szerzett a 2008-as olimián Cseh László úszó?
1
0 arany 3 ezüst:))ezt jelöld:D:D:D
3
2

LOL
Dátum: 2008.12.14. 14:45:30
Hordozható számitogépnek mi az Angol neve ?????
Notebook
Loptop
Notebuuk
Laptop

Ó, te... fel sem sorolom a hibákat.
Azonnal törölni kell a kérdést.

hány csontja van az embernek?
182
206
306
252

H

Mennyi? 3+3-3=???
99999999999999
558
annyi-amennyi
3

Unjuk az ilyen kérdéseket... Aki nem képes gondolkodni, ne tegyen fel kvízkérdést.

Miből készűl a ZSELATIN?
tehenek csontjából
birsalma sajtból
kocsonnyából
tojásfehérjéből

KocsoNYa. KészÜl.

Neverwinter Nights-1 Pc játékhoz hány kiegészitő készült ????
3
6
4
5

Attól, hogy 4 kérdőjelet írsz, még nem lesz jobb a kérdés... Különben meg kiegészítő és PC.
Dátum: 2008.12.14. 09:10:02
"Hány lámpa van az intercity vonatnak az elején?"

Helyes válasz: 3.
Ne haragudjon a kedves kérdésfeltevő, de azon túl, hogy magyartalan megfogalmazással teszi fel a kérdést, még egy értelmetlen dologra is vonatkozik. Biztos vagyok benne, hogy nem mindenhol azonos típusú mozdony húzza a szerelvényt. Vagy ez valamiféle informatív azonosítási lehetősége az IC járatoknak?
Ha igen, mea culpa. Nem tudtam...
Dátum: 2008.12.13. 17:33:53
Ki magyarország miniszterelnöke?
Bill Clinton
Orbán Viktor
Gyurcsány Ferenc
Kovács Béla

Magyarország. Nagy kezdőbetűvel írandó.
Különben is, mikor ki a miniszterelnök?
Dátum: 2008.12.09. 09:10:14
Hová rakja tojásait a tündérbaglyocska?
kandeláberkaktuszok üregeibe
félsivatagos területeken kövek árnyékába
nádasban épített fészkébe
elhagyott madárfészkekbe

Csak ha valaki nem tudná: a kaktuszba.

Mit takar az AXON szó?
Az idegsejt egyik nyúlványát
Egy hormont
Egy biztosítót
Egy állatot

Az axon takarhatja a biztosításokkal és lízinggel is foglalkozó AXON Zrt.-t is. Főleg így, nagybetűvel. Egyébként az idegsejtnyúlványra gondol a kérdés szerzője, akkor azonban kisbetűkkel írandó szó az axon.
Dátum: 2008.12.09. 08:28:32
Hogy van Angolul az hogy sziget?
island
blue
lion
stomach

Angolul - kis kezdőbetűvel írandó a mondatban. A "hogy" kötőszó elé vessző kívánkozik.

Mit mondunk annak aki trüsszent?
Robituszin
Kiröhögöm
Semmit
Egészségedre

Az "aki" névmás elé jelen esetben vessző szükséges, a tüsszent szó viszont r nélkül használatos.

melyik halat rakjuk bele a halaszlebe?
ponyt
durbincs
csikohal
murena

No comment.
(Mégis: ponyt. LOL)
Dátum: 2008.12.09. 06:25:44
Ki volt a rendszerváltás utánni 1-ső miniszter elnök?
Boros péter
Orbán Viktor
Antall józsef
Horn Gyula

Jujj. Utáni, 1. vagy első, miniszterelnök,Boross, Péter, József.
Nem keresek összefüggéseket abban, hogy a kérdés feltevője csak az MDF-es kormányfők nevét írja hibásan (másoknak ez már elég lenne egy összeesküvés-elméletre). De lehet, hogy nála ez az alap, és csak politikailag korrekt akart lenni, mikor nagybetűs írásmóddal megkülönböztette, ha tetszik, kiemelte a két "nagypárt", az MSZP és a Fidesz soraiból kikerült miniszterelnököket...

Elfelejtettem másolni, de van egy "Melyik ország nem tagja a visegrádi négyeknek?"-kérdés. A megoldások között szereplő Lenygyelország ebben a formában "kicsit" sántít.
Dátum: 2008.12.04. 04:28:29
Jó reggelt!

Melyik autót gyártják Esztergomba?
Opel
BMW
Suzuki
Audi

Esztergom annyira speciális hely, hogy oda külön autókat gyártanak, kifejezetten esztergomi használatra.

Mi a vezeték teljesneve Lampardnak a Chelsea Fc játékosának?
John Lampard
Samuel Lampard
David John Lampard
Frank Lampard

"vezeték teljesneve"
Érdekes megfogalmazás egy érdektelen kérdéshez. Arról nem is beszélve, hogy ha jól gondolom, a kérdező a futballista "vezeték teljesnevét" már a kérdésben is megadta. Ha mégis bennmaradna: FC -nek írandó az Fc.
Dátum: 2008.12.02. 16:13:44
A "kakuk" az én szemem is szúrta, ezért tettem idézőjelbe mindenhol.
Egyébként nyilván két jó válasz adható a kérdésre.
És a Te verziód sem rossz
Utánanéztem a Rómeó és Júlia-kérdésnek. Hármas szereposztásban játsszák Rómeó szerepét az Operettszínházban: Dolhai Attila, Bálint Ádám és Szerényi László.

Itt az újabb vadászat...

Hányszoros holland bajnok a PSV Eindhoven?
14
21
9
30

És ez is változhat. Gondolom, a rajongók még reménykednek is ebben

Melyik város a 4 folyó Magyarországon?
Nincs ilyen város Magyarországon
Sopron
Győr
Budapest

Szeretem Győrt, de ez a kérdés így sajnos értelmetlen. "Melyik a négy folyó városa..." vagy esetleg "Melyik városban folyik 4 folyó..." kissé helyesebb és értelmesebb választás lett volna a fogalmazásmódot tekintve.
Dátum: 2008.12.02. 14:39:21
Ki játsza Rómeót a magyar Rómeó és Júlia musical-be?
Dolhai Attila
Szabó P. Szilveszter
Mészáros Árpád Zsolt
Bereczki Zoltán

Helyesírási hibák: játssza, musicalben.
(Hogy kötőjel kell-e, azt mondja meg valaki, aki nálam okosabb.)

Ki ma Magyarország Köztársasági elnöke?
Sólyom László
Kulka János
Orbán Viktor
Kövér László

Khm. Ez azért változhat...

Melyik a kakuk tojás?
Kakuk tojás
Tyúk tojás
Nyúl tojás
Gyík tojás

Meglepő módon a "kakuk tojás" nem = "Kakuk tojás" (biztosan a nagy kezdőbetű volt a furfangos beugrató), a helyes válasz a "nyúl tojás".
Ezt a kérdést törölni kellene, mielőbb, mások idegrendszeri károsodásait megelőzendő...
Dátum: 2008.12.01. 11:15:19
Igazad van, a VB helyszínét illik tudni, ebben egyetértünk. De azt, hogy a több stadion és helyszín közül a döntőt melyik svájci nagyvárosban rendezték... talán nem követünk el nagy hibát, ha ezt nem nevezzük az alapműveltség szerves részének. Hozzászólásomat az Aranycsapat miatt azzal módosítom, hogy nem teljesen érdektelen, de mindenképpen olyan lexikális tudás, ami nem követelhető meg. És a svájci VB-helyszíneket mérkőzések szerint tudni nem szégyen - szerintem.
Dátum: 2008.12.01. 06:37:50
Michael Shumacher melyik F1 csapatnál volt?
Ferrari!
Bmw!
Jaguar!
Mercedes!

Azon túl, hogy a kérdés feltevőjének sikerült helytelenül leírni a bajnok nevét, még a szórend is biceg kissé. A válaszok által tükrözött lelkesedést nehéz tolerálni ilyen korán... Szerencsénkre egy Hurrá!-t nem írt oda mindegyik után.

Hol rendezték az 1954-es labdarugó VB döntőjét?
Genf
Bern
Lausanne
Zürich

Hibás kérdés: helyesírási hiba, túl speciális, érdektelen lexikális tudás. De legalább szerepel a sportág, nem pedig azt is nekünk kell kitalálni.

16 elindított vadászathoz adott kvízkérdésekből 4 a fociról szólt, amiből kettő az FTC-vel kapcsolatos valamilyen adatra kérdezett rá. Nem sok ez egy kicsit?
Dátum: 2008.11.27. 15:05:12
Mi volt a ne a magyar nyomozó kutyának,film is készült a könyv alapján.
bodri
füles
kántor
morzsa

Reakciómat a kérdező furfangosan elrejtette a kérdés (?) -ben:
NE.
Ne írj kérdést, ha nem tudsz magyarul. Fel sem sorolom a kérdés hibáit, szerintem ezt törölni kellene az adatbázisból.
Dátum: 2008.11.23. 19:48:11
A call of duty 3 at ki adták pv re?
nincs is ijen játék
biztos
igen
nem

Nem lehet értékelni, de "Azonnal töröljétek!"
Dátum: 2008.11.21. 13:24:46
Kb. ilyen kérdésem volt, hogy:
Hogy hívják a Futurama egyszemű, lila hajú kapitányát?

Rá lehet keresni, bár először már a Futurama szónál felhördültem... csak az ilyen nehezen megtalálható válaszok kicsit kettős mérce szerint is mérhetők:
egy vadászat során, mikor van rá legjobb esetben 5 perc, akkor nem annyira nagy probléma ez, de kvízolimpián, mikor 50 kérdésre van 15 perc, akkor igencsak számít.
Dátum: 2008.11.20. 06:24:29
A ma hajnali "termés" különösen gyérnek mutatkozik...:

Melyik nem egy Beyonce dal?
Baby it's you
If I were A boy
Single Ladies
Crazy in love

- Ez aztán végképp nem az általános műveltség része.

Hanyadik lett KTE -ERECO az őszi szezonba az NB1?
10
8
4
1

- Nehéz összeszámolni hány hiba van benne: hányadik, szezonban, az NB1-ben (gondolom). Egész rag elhagyása már meglepő Még ha nem is lenne egyébként eléggé speciális kérdés.

A kis kezdőbejűvel írott mondatok, kérdések, hiányos vagy hibásan írt nevek szinte már fel sem tűnnek. (És még mindig azt hiszem, hogy a kis kezdőbetűt lenne a legegyszerűbb szűrni.)
Dátum: 2008.11.19. 09:17:08
Ki nyerte idén az amerikai választásokat?
Obama
Mecain
Clinton
Palin

Van ám keresztnevük is a jelölteknek illetve nem ártana utánajárni, hogy hogyan is írjuk helyesen John McCain nevét, ha már a valódi, teljes nevüket nem is írjuk ki...
Dátum: 2008.11.03. 20:44:56
Mmiért hivják a feketeőzvegy pókot igy?
mert párzás után meg öli a himet
mert fekete
nem lehet tudni
mert kereszt van a hátán

Ez borzasztó így, még a program is észreveszi a helyesírási hibákat, ahogy bemásoltam ide.
Valami minimális lektorálás elkélne, azt hiszem.
Dátum: 2008.10.31. 14:37:46
Melyik országhoz tartozik Kasmír?
India
Kína
Nepál
Pakisztán

Kasmíron 3 ország "osztozkodik" eléggé vitatott körülmények között: India, Pakisztán és Kína. Különböző területei különböző "fennhatóság" alá esnek, és bár a legnagyobb része területileg Indiáé (101,387 km2), Pakisztán sem sokkal kisebb területet birtokol (85,846 km2).
A kérdés hibás, nincs egyértelmű válasz, és sajnos értékelési lehetőség sincs a kérdésnél.
Dátum: 2008.10.29. 12:40:20
Mea culpa: a 42-es kérdésre a választ én jelöltem be rosszul (nyilván véletlenül). Kb 10 másodperc múlva észrevettem, és írtam a Segítség pontban megadott mailcímre. És a jutalom LE-tsem vettem még át. Asszem így korrekt, félreklikk véletlen.