Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Seer77

Oldal: 12
Dátum: 2011.10.30. 10:09:00
Üdv!

Kérdés:
Mi nem kell a paprikáskrumpliba?

-fűszerpaprika
-burgonya
-fokhagyma*
-vöröshagyma

Szerintem ez recept és szokás kérdése... Én például teszek bele 1-2 gerezdet összezúzva... Sőt, például nokedlit is, azzal finomabb...
Dátum: 2011.06.01. 19:46:52
Üdv!
Én is így jártam... most akartam végigcsinálni, de "jelenleg nem fut"...
Dátum: 2010.05.25. 21:05:02
A kritériumokkal kapcsolatban csak annyi, hogy ahány anyagban említést tettek róla a fősulin anno, annyiszor változott a számuk 3 és 5 között... Egyébként tényleg 5.
Dátum: 2010.05.25. 09:00:21
Úgy van Vagy legalábbis az is. Jól mutathat egy "balatoni fogas"-ra akasztott kabát (nem árt utána kimosni kicsit... ).
Dátum: 2010.05.25. 08:53:03
Ez egy horvát sziget neve, viszont nem szerencsés, hogy a kérdést feltevő végig nagybetűt használt, mert így tényleg fura, és rövidítésnek hat... Krk -re kellene javítani, úgy már értelmesebb lenne...
Dátum: 2010.05.23. 10:05:08
Üdv!
Következő kérdéssel találkoztam:
"Milyen színű egy méhecske?"
Helyes válasznak a "fekete-sárga" van megjelölve. Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem a méhek általában a barna színárnyalataiban pompáznak, a fekete-sárga szín a darazsakra jellemző, meg a poszméhekre (akkor meg a kérdés nem az igazi, mert nem a "natúr" méh a fekete-sárga...) (Nem is értem igazán, hogy a gyerekmesékben miért a fekete-sárga alaphoz kapcsolják a méheket... A gyerek meg majd ennek tudatában a dolgos méheket eltapossa, vigyázni meg a darazsakra fog...) Persze lehet, hogy csak az én színérzékelésemmel van gond...
Dátum: 2010.05.17. 21:44:52
Üdv!
Erre esetleg egy mentség lehet, ha a kérdés írója nem belföldön tartózkodik, és nem magyar billentyűzetet használ, mert ott nincs... Az Alt+... (160 (á), 130 (é), stb.) kódokat meg nem biztos, hogy mindenki ismeri... Csak egy tipp a "miért"-re.
Dátum: 2010.05.07. 15:08:26
Az rendben van, hogy ő a legjobb... De ennyire...? Gondolom megnézted az értékeit... Persze ez most lehet, hogy megint csak nekem furcsa, de nem találkoztam igazán eddig ilyen..."asszimetriával"(?). A toplistában következő tulajdonság és szakértelemösszege összesen, majdnem csak fele az övének.
Mind1. Igazából csak kíváncsi voltam a véleményekre ezzel kapcsolatban...
Dátum: 2010.05.07. 14:29:06
Üdv!
Ismét lement egy bajnoki viadal. Ismét volt egy győztes a csoportban, Mr. Hyde néven... Megnézte valaki ezt a karit? Én igen... Lett volna BÁRKINEK esélye ellene a csoportból? Minha nem volna teljesen balanszban a szintje és a képességei/felszerelése... A toplistában a közelében nincs senki... (mármint a saját szintjén) Így nem csoda, hogy már a kilencediket gyűjtötte be...
Dátum: 2010.05.07. 09:45:53
Üdv!
Rákerestem, szerintem erre gondolt, aki a kérdést írta:
http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20100506-kael-csaba-rendezi-a-nap- szerelmese-cimu-kb-34-milliard.html
A bibi ez esetben annyi lehet, hogy a film úgy nézem még nem készült el (annyira, hogy most nézem : ez a cikk tegnapi...), csak könyv. Én is összefutottam ezzel a kérdéssel, igazából csak tippelni tudtam, de valamiért én eleve Munkácsy nevét jelöltem... Jók a megérzéseim
Hopsz! Most nézem, hogy gyakorlatilag ugyanarról írunk... Azt hiszem innom kell még egy kávét, még nem fog rendesen a gépezet...
Dátum: 2010.05.06. 15:11:41
Bocsi, akkor nem szóltam Némi értelmezési zavarba keveredtem csak
Dátum: 2010.05.06. 15:01:28
A menyasszonyi ruha fehér színe a tisztaságot jelképezi (mármint a viselője tisztaságát, ártatlanságát) tudtommal, de ezt is csak hozzáfűzném, nem saját kérdés...
Bár ma már (sajnos) lehet, hogy ez így feledésbe merült, meg meg sem fordul az emberekben, nekem még rémlik, hogy erről van szó (de ha rákeresel, meg is találod)
Dátum: 2010.05.06. 12:23:25
Esetleg Dumbo felmenője vagy távoli rokona...
Dátum: 2010.05.06. 09:21:33
Azt hiszem, ez ide kívánkozik... Többször előjött ebben a formában a játék során:

"A sivatagban ritka a zsákmány, de ha mégis találsz valamit, az szívós és lélekenergiában gazdag. Mint például ez itt! Egy nagyobb csontváz harcos, de a szomjazástól le van gyengülve."

Én jót derültem rajta, amikor először olvastam, végülis szép teljesítmény egy csontvázharcostól a szomjazás, még ha sivatagban is... Csak el kell képzelni, amikor végre vizet talál és iszik... Esetleg megmártózik benne. "Tasakos instant szörny"
Dátum: 2010.05.05. 20:58:41
Azt előre mondom, a kérdést nem én írtam, és nem is tudom, hogy kié.
Viszont: Nem teljesen értelmetlen a dolog, bár lehet, hogy csak hiedelem... Nagyapám szerint a háromszínű (értsd ezalatt: fehér-vörös-fekete) macska mindig nőstény, (legalábbis egy "natúr" házimacska esetében), és ez TÉNYLEG mindig így volt, ahányszor csak ilyen macskánk született otthon... Lehet, hogy csak véletlen...? Nem tudom.
Dátum: 2010.05.04. 08:50:14
Mit a kronométer?
űrmérték
időmérő eszköz
légnyomásmérő eszköz
távolságmérő eszköz

A kérdés így felettébb értelmetlen, nem?
Mi a kronométer? (gondolom eredetileg ez akart lenni...) Esetleg: Mit csinál..., Mire való...
Dátum: 2010.04.30. 19:43:26
OK, köszönöm, így már érthetőbb a dolog. Most újra megnéztem a csataleírásokat, az első esetben valóban volt szintkülönbség is, csak a játékleírásból ez nem jön le, hogy beleszámít a dolgokba, de így már világos.
Köszönöm még egyszer.
Dátum: 2010.04.30. 19:26:28
Üdvözlet!

Kérdésem a következő lenne: portya esetén az "alacsony az életpontja, nem támadhatod" (kb., de az életpontokkal kapcsolatosan) üzenetet akkor kapok, ha jól értelmeztem a leírásban, ha az ellenfél életereje annak 15%-a alatt van?
A szituáció a következő: 15. szintű ellenfél, 146-os tulajdonságösszeg. Támadnék, megkapom a fent említett üzenetet. Rendben várok 2-3 percet (!), ráengedem újra. Mostmár lemegy a csata, összesen 252-t sebzek rajta, és nincs meg a kivégzés, holott 2 perccel előtte még túl kevés volt az életpontja ahhoz, hogy támadjam... Gondolom azért 15. szinten nem annyira nagy a karakter ÉP-je, hogy annak a 15%-a körüli értéknél nem sokkal magasabban, 252 sebzés után magasabb legyen 75-nél... De lehet, hogy tévedek, végülis a 146-os TÖ-be belefér, hogy mindent ÉP -re rakott... Csak az a furi, hogy ugyanez az eset fél órával előtte egy másik 15. szintű karakterrel szemben ugyanígy lejátszódott, csak ott 142 volt a sebzés, azért részleteztem a másikat, egyébként a forgatókönyv ugyanaz volt.
Persze lehet, hogy csak nekem szokatlan ez, nem tudom, eddig inkább vadásztam, mint portyáztam, de most küldetésem van
Dátum: 2010.04.29. 16:34:02
Vadászol is? Mert nekem főleg abból jön, portyából eddig nálam is csak elvétve akadt 1 vagy 2... Vadászatkor, ha jól válaszolsz a kvízkérdésekre, napi húsz vadászatból (ami simán elindítható 1 napon belül) 1-ben többnyire lesz legalább 1 db, mászás nélkül is.
Dátum: 2010.04.28. 18:59:36
Szerintem erre mondják azt, hogy jó időben kell(ene) lenned jó helyen, nem?
Oldal: 12