Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Helion1988

Dátum: 2011.02.19. 17:38:55
Kicsit fura lenne ha nem lenne meg V3-on. 2-3 nap alatt le lett darálva a középszint, 1 hét alatt kb a nagyok, mióta meg Miklósék belenyúltak a regenbe (hogy a kicsiknek/később kezdőknek meglegyen) azóta meg épphogy haldokolnak a kicsik. Nem igazán tudnám elfogadni hogy nem lesz meg
Dátum: 2011.02.19. 13:39:12
Érdekes ez a topic elkezdtem olvasgatni (bár még nem értem végig rajta).
Szerintem külön kell választani az emberi létezés célját ,és magát azt hogy ki hogyan éli meg az életét (mint ezt már sokan le is írtátok).
Mi az emberi létezés célja? Ősszintén fogalmam sincs.
Jelenleg cirka 6.8 milliárd ember él a földön (nyárra meglesz a 7 milliárd). Nincs olyan cél ami mind a 7 milliárd emberre érvényes lenne. Persze mint "fajfenntartás" lehet egy emberi célnak tekinteni csak ehhez kevés az hogy szaporodjunk. 100 év múlva se lenne rossz ha esetleg még az unokám(ha lesz- remélem igen) látna például élő cápát vagy hogy tudná mi volt az esőerdő, és esetleg nem csak légzőmaszkba tudjon kimenni az utcára.

Hogy ki hogyan éli meg az életét az más kérdés. Hogy kinek mi a fontos az életben ki mitől boldog, mitől érzi jól magát az a saját dolga legyen az vallás, munka , szerelem...akármilyen más cél.

Én is az a fajta ember vagyok aki célokat tűzz ki maga elé ,és szeretem elérni ezeket a célokat.
Egy számomra érdekes módszert alkalmazok ezen célok elérése érdekében amit egy tanáromtól tanultam. Hetente egyszer (általában vasárnap) leülök egy cirka fél órára egy lappal a kezemben és megtervezem a következő héten elérendő célokat. Itt elsősorban nem is célokat írok le hanem teendőket. Ezek a teendők elég széles skálán mozognak. Azzal hogy leírom valahogy jobban tudatosulnak egyes célok és valamiért így könnyebb elérni őket (pl. zh-ra valófelkészülés vagy ilyesmiket.)

Így valahogy sokkal több időm jut mindenre, jobban betudom osztani a napomat.
Sok ismerősöm használja ezt a módszert ,és az egyikük mondta hogy ebben a számára a legjobb érzés ,hogy ha este visszagondol a napjára akkor a válasza arra a kérdésre hogy: Mit csináltam ma?: nem az hogy: semmit ,csak úgy elment ez a nap is.
Sokkal jobban megtudja élni a napjait, emlékeit, eseményeit, sikerélményeit.
ehhez kapcsolódik kedvenc mondás: Nem az a lényeg,hogy hány évet éltél,hanem mennyit éltél...
Dátum: 2011.02.19. 11:46:03
Idézet: Miklós - 2011.02.18. 15:18:22
Az, hogy mindkétféle fókuszkristályt ki lehet választani, bug, ne éljen vele senki, aki mindkettőt kiválasztja, annál ezt manuálisan vissza kell majd csinálni hétfőn. A logok megvannak de ez akkor is elég macera lesz, szóval ha kérhetem ezzel ne szivassátok Baratyot. Köszi!



És csak hogy belekössek Miklósba egy kicsit: szivassátok az inkább: szívassátok de ez már csak abszolút az én kis kekeckedésem.
Dátum: 2011.02.19. 11:38:58
Sajnos az még most bug hogy mind 2 kristályt lehet választani ,de írta Miklós hogy ezt utólag javítani fogják.
Dátum: 2011.02.19. 09:49:31
Ez szép és jó de legközelebb a kvíz 5 topicba írd be
Lásd.:http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,296.0
Dátum: 2011.02.18. 19:56:44
Alap: 17 alku+1 a kufár barátja +2 =20 egyet meg még szerzett valahonnan...(bár hirtelen fogalmam sincs honnan)
Dátum: 2011.02.18. 19:49:08
Név? Világ?
Dátum: 2011.02.17. 11:01:48
A szomjhalál szélén

Az ír nagypapa háborús élményeiről mesél az unokájának.
- Körülvett minket az ellenség. Élelmiszer tartalékaink teljesen kimerültek. Nem volt mit ennünk, és nem volt egyetlen csepp whiskynk sem. Már majdnem szomjan haltunk.
- Papa, víz nem volt a közelben ?
- Az volt, fiacskám, de mosakodni nem értünk rá.
Dátum: 2011.02.16. 08:55:32
Császári tekercs bal oldalt egyéb:relikviák.
Dátum: 2011.02.16. 08:31:44
Így is van ,és az árverések tárgyai lehetnek relikviák, fókuszkristályok, tárgyak(gyűrű,nyaki), tulajdonság növelő cuccok.
Lásd.:http://vegzetur.wikidot.com/aukciostargyak
Dátum: 2011.02.15. 20:59:52
Igen de azokat megkülönböztetjük más nevekkel.(pl futsal, teremlabdarúgás,"amerikai labdarúgás")
így hogy labdarúgás szerintem csak a nagypályás labdarúgást nevezik.
Dátum: 2011.02.15. 16:19:20
Minden férfinak szüksége van egy feleségre, mert van csomó olyan dolog, amiért egész egyszerűen nem lehet a kormányt hibáztatni.

Az ember átlagos alvásigénye csak még öt perc.

Tegnap olyan hideg volt, hogy az ügyvédem a saját zsebébe tette a kezét.

Alapjában véve a feleségem még éretlen. Ülök a kádban, mire ő bejön és elsüllyeszti a kishajóimat. ))
Dátum: 2011.02.14. 13:38:50
Dozer: ez a harc rendszer elég ismerős. 1 napos harc, nevezéssel, szint szerint sorba állva aztán ütni a másikat, varázslók csak varázslatot, harcosok csak az öklüket használva... hmmm már csak íjászok kellenek és kész az sfgame (ami valljuk be ősszintén 2 kattintásos bugyuta játék).

Én amellett az álláspont mellet vagyok hogy 0tp 0le-s legyen a háború. Viszont annak a céhnek a tagjait akivel háborúban álltok lehetne ütni csp-ből és pp-ből is így az EH-sok tudnák mire használni a csp-éjüket a VF-esek meg a PP-éjüket(bár a pp-t tudjuk mire használni). Küldetéseket nem számolná ezekben a csatákban így nem lehetne 0tp-vel tápolni ,valós lenne az ÉP, VP vesztés (így nem lehetne ellőni mondjuk 400 csp-t egyszerre), állatok szerintem kaphatnának tp-t és morált(kihíváshoz hasonlóan). Jah és még egy fontos dolog hogy ezzel akár katakombába is belehetne ütni mivel se tp se le nem jár érte így hátrány se érné azokat akik katakombáznak.

A pontozás részére már sok jó javaslat jött. Lehetne gyűjtögetni a "péppé vertünk" pontokat amiket épületekre bónuszokra stb stb -re lehetne költeni.

Akár számolhatná a rendszer a győztes háborús csatákat is mit pl 1000 győzelem(támadás győzelem és nem háború győzelem ) után járna egy plecsni ami mit tom én adna +5%kritet vagy ilyesmi.
Dátum: 2011.02.13. 18:57:32
Ez a se LE se Tp ötlet alapban nem rossz, de igazából nem ez az probléma szerintem.
A gond hogy egyáltalán nem éri meg háborúzni. Tegyük fel hogy a győztes nyer mondjuk 2 millió LE-t a lélekkútba(és ez már nagy nyereségnek számít egy háborúért). Ezt a 2 millió LE-t az egyik építészünk 3 nap alatt betolja csak manakonstrukcióból (jelenleg 700k/nap).
Valami olyasmi kellene hogy a nyertes csatákért pontok járnak és ezekből a pontokból új épületeket lehetne építeni vagy valami ilyesmi.
Dátum: 2011.02.12. 15:26:26
Idézetek baleseti kárbejelentőkből:

"Próbáltam lassítani, de a forgalom sokkal mozdulatlanabb volt, mint gondoltam."

"Félreálltam, mert füst jött a motorháztető alól. Rájöttem, hogy ég az autóm, ezért fogtam a kutyámat és egy pokróccal elfojtottam." Kérdés: Tehetett volna valamelyik sofőr valamit a baleset elkerülése érdekében?
Válasz: Busszal utazott volna?

Egy Norwich Union ügyfél egy tehénnel ütközött. A kérdésekre a következő válaszokat adta:
Kérdés: Milyen jelzést adott le?
Válasz: Duda.
Kérdés: Milyen jelzést adott le a másik fél?
Válasz: Múúúú!

"Egyik szememet egy parkoló autón, egyet a közeledő teherautón, és egyet a mögöttem haladó nőn tartottam."

"Elkezdtem kanyarodni és észrevettem egy tevét meg egy elefántot kipányvázva az útszélen. Emiatt az őrültség miatt elvesztettem a lélekjelenlétemet és nekimentem egy útszéli oszlopnak."

"Az M6-os autópályán a középső sávból bementem a belső sávba, de az ott haladó nem adta meg az elsőbbséget."

"A közlekedési lámpa felé közeledve az előttem haladó hirtelen fékezett."

"110-120 körüli sebességgel mehettem, amikor a barátnőm megragadta a heréimet, így elvesztettem az uralmamat."

"Nem gondoltam, hogy a sebességkorlátozás éjfél után is érvényes."

"Amíg a 'Majom Dzsungel' szafariparkon haladtam keresztül, a járművet elborította egy halom kis barna vigyorgó majom. A hármas számú kövér barna majom (kiálló fogú) elkezdett az óra járásával ellenkező irányban hintázni az autó antennáján, amit ismételt felszólításomra se hagyott abba. Körülbelül 2 perc 43 másodperc múlva a kis kövér barna majom eltűnt a 'Majom Dzsungelben', az antennámmal a mancsában.

"A szélvédő betört. Az ok ismeretlen. Valószínűleg vudu."

"Az előttem haladó autó elütötte a gyalogost, de az felkelt, ezért én is elütöttem."
Dátum: 2011.02.11. 07:19:00
A falu kovácsa oktatja az új inasát:
- Először kiveszem a patkót a kohóból, aztán ráteszem ide, az üllőre.
Amikor megrázom a fejem, te ráütsz azzal a kalapáccsal.
Az inas így is tett. Azóta ő a falu kovácsa...

Papa és mama bemegy a gyerekük szobájába, és az ágyon egy szado-mazo újságot találnak.
Pár másodpercig döbbenten állnak, majd a papa megszólal:
- Szerintem ne verjük meg.

Angol hajótöröttek unatkoznak egy lakatlan szigeten.
- Golfozzunk! - mondja az egyik.
- Nem kell hozzá más, csak egy ütő, egy labda és egy lyuk.
- Nekem van egy ütőm! - mondja az egyik.
- Nekem van egy labdám - így a másik.
Mire a harmadik:

- Én inkább nem játszom.



Beül a gyóntatófülkébe egy részeg. Miután már hosszabb ideje nem szól semmit, a pap köhint egyet... semmi... Megint köhint egyet... semmi...
A pap lassan elveszti a türelmét, és elkezd kopogni a rácson. A bűnös lélek végre megszólal:
- Hiába kopogsz pajtás, itt sincs WC papír...
Így már világos. Szóval csak azok az emberek szeretnének okosodni akik nem műveltek és intelligensek és még logikájuk sincs. Mivel hogy a művelt intelligens emberek vagy/és logikával rendelkezőek tudhatják a választ. Akkor ha kérdést szeretnék feltenni akkor egyszerű bugyuta kérdéseket tegyek fel ,vagy olyat ami kilogikázható. Sajnos ez alapján az elv alapján pár ezer kérdés sajnos törlésre szorul... . pl.: Elég sok céges, márkás kérdés vagy filmekkel kapcsolatos kérdések. pl Az Avatar-os kérdések abszolút spec akkor mert nem az alapműveltség része a kérdés, mivel nem igazán tanítják az iskolában maximum ha láttad akkor tudod... Ez kapásból 20 kérdés törlését jelenti. példának okáért:Hol játszódik az "Avatar" c. film: Pandora-> ezt még kilogikázni se tudom.

Félreértés ne essék nem veled van bajom Cras mert az érvek amiket leírtál meggyőzött hogy miért nem lehetnek ilyen kérdések. Hanem a rendszerrel hogy akkor végül is akkor ki dönti el hogy ez ezek a kérdések megfelelnek-e az általad Miklóstól idézet szabályoknak vagy sem(lásd.: a példám amit írtam fentebb.)
Cras ezt te se gondoltad komolyan , hogy azért kell elutasítani egy kérdést mert sokan a kvíztől okosodni akarnak és ennek a kérdésnek az érdemi része számukra érdektelen.Szóval hogy nem tartalmaz olyan információt ami szerinte alapműveltség része(amitől okosodna).
Ha ezt az elvett követjük akkor több 1000 kérdés törölni kellene mert nem az alapműveltség része.
Ha meg valaki itt szeretné megszerezni az alapműveltséghez szükséges tudás(bázist) akkor az már régen rossz. Erre találták fel az általános iskolát, gimnáziumot/középiskolát, esetleg ha már nem csak az alapokat akarja tudni akkor Főiskolát/Egyetemet.
De ha esetleg tényleg okosodni akar akkor max ettől a kérdéstől nem fog, de ezzel ne mások játékát rontsuk már el ,hogy visszadobjuk a kérdését mert ez a kérdés nem "okosít".
Tényleg nem az alapművéltség része, de azért ne csináljunk már 1x1-et a kvízkérdésekből.
1 kvízválaszra van 5 perce mindenkinek,a google mindenkinek a rendelkezésére áll.3 szót beírsz (Sri Lanka wiki) és félperc alatt megvan a válasz.Ha valaki ezt se tudja megtenni akkor nem érdemli meg a +10% LE-t...
Dátum: 2011.02.09. 21:00:21
V3:
Összes csapda kész.(1-2 napja)
35. Ashezthun, a Mélyből érkező 1.02 %
25. Qwrethloan, a borzalmas 57.98 %
15. Brztlan, az irtóztató 86.1 %
5. Dg-kleothon, az iszonyatos 89.42 % F