Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2011.08.05. 08:07:28
Az amit leírtál akkor igaz, ha 1 nap hiányzásról van szó és utána a tagunk már játszik tovább. Ez nem gond és ez még belefér a szövetség közteherviselésébe. De egy nyaralás, egy fesztivál, vagy egy harc a netért a szolgáltatóval nem 1 nap. Én több nap, akár 1 hetes kimaradásra hívnám fel a figyelmet. Ez már akár hogy is nézzük sok ahhoz, hogy beleszámítson a taglétszámba - egy akár önhibáján kívül játékképtelen tag.
Dátum: 2011.08.04. 22:45:15
Bele? Mibe? Ez egy fórum!
Bár nem ismerlek, de ez a pár hsz. bőven sok volt ahhoz, hogy tudjam, lövésed sincs még a játékról. Építőrabszolgákat említettél. Szerinted ki az építőrabszolga? Az a játékos aki csak azért játszik, hogy egy szövetségben építsen? Akit nem érdekel a stat, csak az, hogy építsen? Vagy szerinted az az építőrabszolga akit egy szövetség saját magának nevel, hogy könnyebb legyen az építése? Van ilyen? Te tudsz ilyenről? Miért nem jelented, mert ez a multizás egyik fajtája! Szerinted ha van ilyen építőrabszolga akkor ezek kirúgása bárkinek szívfájdalmat okozna a taglétszámfüggő küldetéseknél. Szerinted van olyan ostoba valaki, hogy itt szót emeljen azért, hogy a taglétszámos küldetések miatt ki kell rúgni az építőrabszolgákat? Vagy ki szerinted az építőrabszolga?

Szerinted ki az Aktív játékos, hogyan definiálnád, úgy hogy ne szegregálj senkit? Ki az aktív játékos aki naponta több órát játszik, vagy az aki naponta 2x fellép? Esetleg az aki minden nap 1x fellép és játszik 1-2 órát, Vagy az aki 2 naponta lép fel és játszik 4 órát. Szerinted ki az aktív játékos?

Szerintem, mindenféle bántás nélkül, még nem ismered a játékot! Ez persze később biztos változni fog és nem ismered a fórumot sem. Elég bátor dolog nekimenni egy olyan nagyágyúnak mint Darah és egyből építőrabszolgázni anélkül, hogy leírnád mire is gondolsz ez a fogalom alatt.

Az építőrabszolgák miatt senki nem fog szót emelni, sokkal inkább azon szövetségi tagokról van szó, akik előre szólnak, hogy x ideig nem lesznek mert nyaralnak, fesztiváloznak stb. és azokról a társakról akik önhibájukon kívül nem tudnak belépni a játékba. A taglétszámfüggő küldetéseknél ők is tagoknak számítanak. Viszont már x ideje nem játszanak. Ha őket a szövetségben tartjuk akkor helyettük plusz feladat hárul másokra. A kirúgásuk is lehetne megoldás, de ez nem túl fair dolog. Így az a jó megoldás, ha ezeket a játékosokat nem vesszük figyelemben a taglétszámban, amíg újra nem tudnak játszani.
Dátum: 2011.08.04. 22:10:51
Senkit nem sorolok sehová, az nem az én tisztem!
Dátum: 2011.08.04. 21:55:59
Fórumozóból is két féle van az egyik ismeri a játékot a másik meg nem!
Dátum: 2011.08.04. 21:52:10
Pontosan ezért kell fontolóra venni Darah javaslatát! Mert mindig van valaki akinek dolga van és 2-3 napig nem tud fellépni sem, vagy éppen önhibáján kívül nem lesz aktív. Akár a gépe megy tönkre vagy a szolgáltatója cseszekszik a nettel.

Persze van megoldás a problémára a szövetség vagy kirúgja ezeket a tagokat vagy bevállalja a plusz munkát minde egyes inaktív tag után. Vegyük a konstis küldit alapul és két inaktív tagot. Ki lehet számolni ez mennyi csuszást jelent ebben a küldetésben. Vagy a vadászos küldetésben 1 nap alatt valakinek/valakiknek az inaktív tagok helyett is vadászni kell. Vajon bele fog férni az egyetlen napba?

A taglétszám függő küldetések ilyen esetben erős kísértést adnak a multizásra (helyettesítésre)! Sokkal ésszerűbb lenne, ha már a küldetés felvétele előtt szavazással katakombákba küldött karaktereket nem venné aktív tagnak, illetve aki már eleve katakombákba volt.
Dátum: 2011.07.29. 10:12:43
Tezu, szerintem hétfő vagy kedd lesz amikor beélesítik!
Dátum: 2011.07.28. 23:36:51
A válaszban oroszlán van! Nem szárnyas oroszlán! De ha még az lenne akkor sem madár! Sokkal inkább mitológiai alak (Griff)! Vagy esetleg a Pegazus is madár, vagy a repülő mókus, esetleg a denevér?

A másik meg tudomásom szerint a Farkasréti temető bejáratánál egy Griff található!
http://www.panoramio.com/photo/43077061
A Griff sem madár! :-)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Griff

A Főnix mitológiai madár, de semmi köze az oroszlánhoz tudomásom szerint! De még a wiki sem említi egy lapon az oroszlánnal.
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C5%91nix
Dátum: 2011.07.28. 23:00:58
A játék színesítése a lényeg nem a közelharc erősítése! Ugyanakkor a javaslat elsőre erősítésnek tűnhet, de ott van benne a gyengítés is a mi a Védelem jelentős csökkenését eredményezi. Továbbá a javaslat nem a varázslat kör Vs. harci körök témáját feszegeti. Kizárólag a harci köröket állítja szembe egymással két eltérő taktikával.
Dátum: 2011.07.28. 22:21:47
Mihez képest?
Dátum: 2011.07.28. 22:17:36
Tudom akkor is Én vetettem fel!

Ez nem jelentene problémát két fegyver+fegyver kombóval küzdőnél ez azonos mértékű. Ha meg fegyver+pajzzsal szemben küzd, akkor jelentősen csökken a védője, vagyis ő is sokkal nagyobb sebzést kapna! Így a két fegyver sebzését kb. kompenzálja a kicsi védőérték!
Dönteni kell ki mit vállal a nagyobb sebzést tudván, hogy őt is könnyeben eltalálják, vagy kisebb sebzést egy biztosabb védelemmel.

Mód.:
Tovább gondoltam egy kicsit a sebzést Nem szállna el! Az első fegyver támadása az alap támadás. Erre számoljuk a kritikust! (mint most) A második fegyver sebzése ehhez adódna hozzá. A második fegyver alap esetben nem üthet kritikust és a sebzése csak a fele a normálnak! A második fegyver sebzése csak sebzés/2 lenne. Ez lenne az alap eset.
Máris van lehetőség két új harci AF képességnek:
- A gyengébbik kéz: Minden szint 1%-kal növeli a gyengébbik kézben tartott fegyver sebzését.
Értelem szerűen a maximum szint 50 lenne. 1% 3 AF pont.
- Kétkezes mester: A képesség lehetővé teszi hogy a második fegyver is kritikus sebzést okozzon. A képesség ára 50 AF pont. Előfeltétele az 50. szintű Gyengébbik kéz!
Dátum: 2011.07.28. 21:01:04
Két kérdés és egy javaslat!

Első kérdés: Az EH maximumának is várható az emelése? (Akár AF pont árán is)
Második kérdés: Az új épület ami az AF pontokat növeli a Kastélyhoz hasonlóan csak a vadászatot erősíti majd vagy a portyát is?

A javaslat: A pajzs helyett lehessen fegyvert használni. Vagyis a fegyver+pajzs kombináció mellé bekerülhetne a fegyver+fegyver is. Akár AF képesség árán is! Kétkezes harc képesség!
Dátum: 2011.07.28. 18:10:38
Tudjátok mi a fakocka?

...

Hát kocka fából!
Dátum: 2011.07.28. 16:52:28
Én csak egy dolgot szeretnék mondani! A puding próbája az evés! Majd akkor és azok agyaljanak akik kipróbálták a 0Tp-s küldetés megoldást!

Én próbáltam! Olyan dolgon agyaltok aminek a sikere hajszálon függ. Extrém rákészülést és feltérképezést kell véghez vinni és a siker még így sem biztosított. Ha a küldetésre kiszemelt ellenfél csak pár pontot nővel az adott TÖ-n már buksz, ha új felszerelést vesz már buksz! Ha az állata szintet lép, már buksz!
Olyan szinten lassú ez a fajta játékmenet, hogy a Háború és Békét kétszer is kiolvasod!
Az Ép vesztés minden küldetésnél jelentősen nagy. Max épéről nekem átlagosan 2-4 csatát sikerült összehozni. Ha haladni is akarsz a küldetéssel akkor italt kellene venned ami rontja az LE-t a küldetés végén. Ha a pihenésre játszol akkor 1 küldetés megcsinálása, kb. 5-7 nap.

Nagyon nehéz, sőt az egész játékban ez a fajta játékmenet a legnehezebb és nagyon sok tényező befolyásolja, amit ha nem figyelsz már buktad a 0Tp-t. Ahhoz hogy sikerüljön a vesztes csata általában felfelé és erősebb TÖ-s, de gyengébb SZö-s, karaktert kell támadni, ha nyersz ellen a kapott Tp máris rosszabb mintha az ütési táv legalját támadnád és állandóan nyersz!
Arról nem is beszélve, hogy ha egy küldetést így végig csinálsz a nyert LE semmire nem elég. Tárolni nem tudod mert lerabolnak. Max Beépíteni tudod. Vagy megveszed belőle a következő küldetésre a ÉP italodat.

Aki bevállalja ezt a fajta játékmenetet az meg is érdemli. Nem érdemes erre időt és energiát pocsékolni. A probléma, ha egyáltalán probléma megoldására sem érdemes időt pocsékolni. Valószínű, hogy olyas valaki írta a panaszt, aki hallott valakitől valami, de lövése sincs róla.

Mód:
Két dolog jutott még eszembe. Az egyik, hogy ez "probléma" már megkapta a maga nerf-jét. Még ha nem is tudatosan. AF képességeknek és AF pontoknak hívják. AF pontot TP-ért kapsz, ha 0 Tp-re játszol akkor nem kapsz AF pontot. Pontok nélkül meg olyan szinten lemaradsz az AF képességekben, hogy azt behozni lehetetlen lesz, vagy egy másikfajta játékmenetet igényel aminek a lényege az extrém TP gyűjtőgetés.
A másik meg az EH ezt a fajta játékmenetet meg egyértelműen kizárja.

Nem érdemes ezzel a "problémával" foglalkozni, mert nem hoz extrém eredményt, sőt extrém bukással járhat. AF pontok terén meg egyértelműen bukás!
Dátum: 2011.07.28. 13:33:47
Nagyon jó ötlet!
Dátum: 2011.07.28. 08:32:53
Idézet: PottomPanna - 2011.07.27. 22:58:05

EH-s tagok meg ne szoruljanak ki sehonnan sem ha kérhetem, mert jelentem vadászok ezerrel, portyázok kétezerrel, azért mert ez nem mindenkinek természetes még ne vagdalózzunk kiszorításokkal felelőtlenül. Köszöntem.


Teljesen jogos! Javaslom a vadászos küldetést x50-ről mérsékelni x25-re vagy 30ra! És egy új küldetést is betenni.
- Szerezzetek X LE-t portyából!
(X = taglétszám x ....)

Így azokban a szövetségekben ahol sokan EH-n vannak a vadászos küldetés miatt nem nehezedik akkora teher a vadászókra. Viszont az EH-s is ki tudná venni a részét a saját specializációjának megfelelően a küldetés sorból.
Dátum: 2011.07.27. 21:25:15
Idézet: Miklós - 2011.07.20. 14:09:03

A 10 küldetés:
- Építsetek 10 szintet tetszőleges épületen! (Hatalom Tornyát is lehet)
- Arassatok győzelmet 3 háborúban!
- Lépjetek szintet X alkalommal!
(X = taglétszám x 1)
- Egyetlen napon menjetek el legalább X alkalommal vadászni!
(X = taglétszám x 50)
** A taglétszám a küldetés felvételekor rögzített érték.


Nekem a fenti küldetésekhez lenne pár kérdésem abba a sorrendben ahogy következnek!

- Lesznek új vagy megújuló épületek, hogy teljesíteni lehessen kényszerű HT építés nélkül is?

- Az inaktív játékosok és szövetségek végre kikerülnek a játékból?

- Nem értem ennek a küldetésnek mi az értelme! Eleve a jutalomhoz minimum 2 szintet kell lépni. egy 20 tagú szövinél az X=20 a lépett szintek száma meg a jutalom miatt 40 lesz! Ami felvett még egy aggályos kérdést az a szabadság! Itt a nyár, nyaralunk, ne kelljen már ezért a küldetésért kirugdosni embereket. Javasolnám a más online játékoknál már bevált szabadság opció bevezetését. Addig meg a katakombákba szavazással küldött piros tagok ne számítsanak aktív tagnak. Persze lehet azt mondani, hogy több szintet is léphet egy tag, de azért maradjunk meg a realitás talaján! 100++ szinten 3 szint lépese mennyi idő is? Még VF nélkül is sok!

- Nem értem, hogy miért kell ráerőltetni a vadászatot azokra akik nem akarnak vadászni. 30-as taglétszámnál ez 1500 vadászatot jelent. Ha a szövetség fel EH-zik akkor nem is vadászik! Márpedig ha nem vadászik akkor 15 embernek kell helyettük is vadászni. Ez a 15 embernek nem gond viszont rengeteg plusz időt jelent a gép előtt! Itt jön be az amit már korábban is írtam. AZ EH-sra rákényszerítjük a vadászatot, nem gond, vadászik láthatatlanul, de mivel láthatatlanul vadászik nem kapja meg az 1% AF pont/szint szorzót. Tehát az EH kétszer van "büntetve" bele kényszerül a vadászatba ami rombolja az LE/TP arányát a VF-hez képest és még AF pont szorzót sem kap. Újra kéne gondolni a láthatatlan vadászat letiltását és legalább 0.5%-os szorzót adni érte. Vagy az EH-s tagok ebbe a küldetésbe ne számítsanak bele.
Dátum: 2011.07.26. 21:58:04
Köszönöm!
Így akkor a VF-Kompenzáció-Kastély trió verhetetlen lesz az EH-sok számár AF pontok terén
Persze az EH nem zárja ki a vadászatot, de aki EH-ra váltott az 99%-ban nem vadászik, mert csak vadászat nélkül tartható a VF TP aránya. Vagy ha vadászik akkor azt láthatatlanul teszi! A láthatatlan vadászatra meg nem jár az 1%/szint!
Dátum: 2011.07.26. 21:36:31
Elolvastam az első oldalt és már világos!

Alap esetben az AF pontok úgye jól tudom, hogy a kapott TP után járnak?
Dátum: 2011.07.26. 21:24:34
OK ezt értem, lehet más funkció, de attól a szint még növekszik. Márpedig ha a szint növekszik akkor a leírás szerint az AF is növekszik 1%kal. A leírásban olyan nincs, hogy a 25. szintig jár majd csak az szintenkénti 1%.
Dátum: 2011.07.26. 20:59:52
Ok!
Az 1% csak a 25 szintig fog járni! Mert Miklós első hsz-ben mintha olvastam volna 150. szintről is?