Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.04.04. 22:34:26
Aziránt érdeklődnék, hogy az archívum, ahová a kedvenc csatáimat pakolhatom prémiumosként mekkora férőhellyel rendelkezik.
A Friss csatákba 20 fér el, és folymatosan leváltják az újak a régieket.
Van ilyen határ az archívumban is? Ha igen, akkor mennyi?
Hát, énszerintem azok a jó kérdések, amelyek arra ösztönöznek, hogy elmélyedjek egy adott témában. (Egyébként a Legolasos kérdést is jónak tartom.) Még ha nem is tudom egy kérdésre a választ, de tudok tanulni belőle, ergo növeli a műveltséget, akkor az az én szememben jó kérdés.
Picit visszatérve a GYU-ra, úgy vélem a végzeturazók körében a fantasy közös nevező, ezért érdekesek lehetnek a részletek is.

Mindenesetre mivel nem én értékelem a kérdéseket, így elfogadom a magyarázatot.
És persze köszönöm a gyors választ.
Kérdésem a következő volt: Mi Völgyzugoly tünde neve Tolkien műveiben?
Mivel a Gyűrűk Urát nemrég filmesítették meg, gondoltam jó kérdés lesz, mivel fontos része a műnek az a versike, aminek hatására Boromir elmegy Völgyzugolyba. Ebben a versikében elhangzik a név: Imladris.
Kapom az értékelést, hogy ez speciális érdeklődésű rétegnek való.
Hát, kicsit elkedvetlenedtem, gondoltam aki Végzeturazik, ahhoz a fantasy is közel áll, mellesleg wikipédiába beleírja akárki, hogy Völgyzugoly, és ott a válasz.
Gondoltam nem szólok, hátha tényleg nehéz volt, erre kapok most kvízben egy olyan kérdést, hogy mi Legolas teljes neve a Gyűrűk Urában.
Na mármost ez mitől elfogadható kérdés, az enyém pedig miért speciális???????
Dátum: 2009.03.27. 21:01:49
Üdv!
Helyzet a következő: átadtam a szavazatomat a szövetségben valakinek, és most sor került egy szavazásra, amiben nem értek egyet azzal, amire ő szavazott, én az ellenkezőre szavaztam.
Ha visszaveszem a szavazatomat, akkor az a szavazat átkerül az "Igen"-ről a "Nem"re?
Dátum: 2009.03.21. 12:52:09
Hali, köszi a megnyugtatást, a válasz kielégítő.
Én sem gondoltam, hogy a randomnak bármi köze lenne hozzá, csak válaszoltam egy korábbi hozzászólásra, ahol a problémára annyi volt a válasz, hogy "Nem szeret a random." Ezt egy kicsit furának tartottam...
Ahogy írtam is, láttam, hogy a kiégett ősköveket megkaptam, csak fura volt, hogy nem írja ki az eseményekben.
De megnyugtattál, hogy ez általánosan is előfordul. Szóval minden oké.
Dátum: 2009.03.21. 12:24:41
Mi köze a randomnak ahhoz, hogy kiírja-e az eseményekben a kiégett őskő megtalálását, vagy nem?
Elvileg automatikusan ki kellene írnia.
Ha a hozzászólásomból nem világlott ki, akkor elmondom, hogy találtam kiégett őskövet, a karakterlapomon is nőtt a kiégett őskövek száma.
Akkor nem tettem volna fel a kérdést, ha nem is találtam volna őskövet. Mivel viszont nem írta ki, ezért tettem fel a kérdést, hátha gond van valamivel.
Dátum: 2009.03.20. 19:09:24
Hali! Eddig az eseménykben kiírta, ha találtam egy kiégett őskövet, de egy ideje már nem írja ki.
Gyakorlatilag nincs jelentősége, de kíváncsi vagyok mi lehet az oka.
Dátum: 2009.03.17. 21:06:55
Kyle-nak: Eddigi tapasztalataim alapján az állat elnyelése egyenlő (tapasztalati) szintje-1. Tehát, ha 20-as szinten elfogsz egy állatot, annak beidomítás után nincs elnyelése, 2. szinten 1, 3. szinten 2, stb. lesz az elnyelése.
A te szintednek nincs köze az állat elnyeléséhez.
Dátum: 2009.03.17. 20:55:14
A wikidot alapján bajnoki viadalra az egyéb menüpont alatt lehet jelentkezni, nálam viszont nem jelenik meg a "Bajnoki viadal" gomb.
Ennek mi az oka? (A szintem 10-es.)
Dátum: 2009.03.15. 12:16:44
A wikidot azt írja a szerencséről, hogy szint*2+5-ös szerencse már érezhető növekedést produkál a pozitív előtagokban vadászat során. Jelenleg 9-es szintű vagyok 31-es szerencsével, azaz szint*3+4 a szerencsém, viszont 20 vadászatonként olyan 2-3 pozitív előtagos lényt kapok. A negatív előtagokról meg ne is beszéljünk.
Most vagy a random pikkel rám nagyon, vagy valami nem stimmel ezzel a szerencsével.
(Nem csak 20 vadászatot vizsgáltam.)
Dátum: 2009.03.15. 10:32:00
Egy trivi kérdés, bár sehol nem találtam rá választ. Mi a különbség az első és a második világ között? (A harmadikról ne írjatok, azt mindenki tudja.)
Dátum: 2009.03.07. 15:50:49
Kedves Anababa. Tudom, hogy nem jár a küldetés felvételéért LE. Mindössze arra hívtam fel a figyelmet, hogy a wikidoton leírtak így érthetőek.
Byzonnak:
A táblázat igen félreérthető. Két külön táblázatot kellett volna készíteni, egyet arra, hogy hány teljesített küldetésért hány Le jár, és egy másikat a küldetések sorrendjéről, hogy hogyan kapja meg őket az ember egymás után. Ergo az első két oszlop az első táblázat, az 1., 3., 4. oszlopok pedig a másik táblázat.
Én úgy gondolom, az emberek többsége kapcsolatot tételezfel egy táblázat esetében az egy sorba írt adatok között.
Ennél a táblázatnál ha pl vesszük a negyedik sort, akkor ott az 1-es jelenti azt is, hogy az első küldetésre 50 LE-t kapsz, megy azt is, hogy a "Sebezz egyetlen harci körben legalább 30 életpontot." küldetést akkor kapod meg, ha már egy küldetést megcsináltál.
Magyarul !két különböző! dologra utal, amelyek nem összeegyeztethetőek, mivel ezért a küldiért sosem kaphatsz 50 LE-t.
Szóval nem illenek össze az egy sorba írt információk. Ennyi.
Dátum: 2009.03.07. 13:53:05
Én sem úgy értettem, hogy az adott küldetésért jár annyi, amennyi ott van, hanem, hogy
kapok LE-t, amikor felveszem a küldetést/megjelenik a választható küldetések között (=küldetés megkapása, szerintem), és akkor is kapok, amikor teljesítem.
Tényleg nem sikerült jól megfogalmazniuk.
Mellesleg már az első küldetésért is jár 50 lé jutalom, szóval az a táblázat, eléggé sántít, hiszen ott az első 3 küldire nem adnak LE-t...
Dátum: 2009.03.07. 11:35:24
Ha már wikidot a téma.
Ott a küldetések listájánál van egy oszlop, ami LE értékeket tartalmaz, és a táblázat felett ki van írva, hogy ez nem az adott küldetésért járó LE, hanem a küldetések megkapásakor kapott jutalom.
Viszont én még sosem kaptam LE-t, amikor felvettem egy küldetést, csak amikor elvégeztem.
Dátum: 2009.03.02. 21:34:38
Egy kérdés az idomítással kapcsolatban.
Az idomítás költsége 300*(lény alapszintje) LE. Viszont, miután beidomítottam a 7-es alapszintű lényemet, az 1-es szintűek lett feltüntetve.
A kérdésem: Miben különbözik egy 1-es alapszintű 300 LE-vel idomított lény 1-es szinten, mint egy 7-es alapszintű 2100 LE-vel idomított lény 1-es szinten. Valami különbség csak van, ha sokkal több LE-t kell befektetni az idomításába az egyiknek.
Dátum: 2009.03.02. 20:04:00
Ahán, legközelebb akkor majd figyelem. Köszi!
Dátum: 2009.03.02. 19:56:59
Kvízolimpiánál a következő van írva: " A feladatsor végigcsinálásáért mindenképp kapsz lélekenergiát, szinted és a helyes válaszaid függvényében."
Részt vettem a kvízolimpián, kiírta az eredményemet is, de lélekenergiát nem kaptam. Ennek mi lehet az oka?
Dátum: 2009.03.01. 18:08:23
Hehe, látom nem vagyok egyedül.
Viszok009, semmi gáz.
Dátum: 2009.02.28. 21:59:38
Hát, azt hittem talán a példanévből, amit írtam kiderül, milyen típusú nevekre gondolok. De akkor részletezem.
Az olyan típusú nevektől viszket a tenyerem, amik kb. azt mondják, hogy: "Én vagyok a nagyon erős/nagyon gonosz, mindenkit ledaráló übertehetséges fenegyerek."
Ha te az én nevemből ilyesmit szűrsz le, akkor igencsak furcsán gondolkodsz.
Dátum: 2009.02.28. 15:44:52
Talán egy kis kiegészítés arról, hogy miért támadhatnak sokan:

Én speciel előszeretettel támadok olyan karaktereket, akiknek nagyon kivagyi nevük van, pl: Sárkányölő Nagy Brutál Démon (most csak írtam egyet hasból).

Bár, ha már megvan a karaktered, akkor eső után köpönyeg.