Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2010.04.08. 11:06:37
És, amikor vége a 30 napnak, akkor az egyik csapat kevesebb térképrészletből rakja össze a teljeset, mint a másik?

Persze ettől még lehet igazad van...
Dátum: 2010.04.05. 08:11:58
Nem azért, de nem lehetne ennek egy külön topic-ot nyitni, ha már így ráharapott mindenki a témára?

Én az eventtel kapcsolatban keresek itt infókat, de már oldalak óta a script-es fújás megy.

Máskor, máshol már 20-an beszóltak eddigre az OFF miatt.
Dátum: 2010.04.03. 15:51:23
Röpke kérdés. (Engem nem érint, csak felmerült bennem.)

Alacsony szintű karakter, akinek még nincs VF-je, beáll az EH-s kufárhoz, kap jutalmat. Utána választhat még VF-et a tárgy birtokában?

Logikusnak az tűnik a számomra, hogy nem, azaz most kell eldöntenie, hogy akar-e VF-ezni, avagy nem-e.
Dátum: 2010.01.30. 22:08:02
Valahogy sosem sikerült megértenem azon emberek logikáját akik a
"szeretném egy a játékban már meglévő dolog hatékonyabb technikai megvalósítását kérni" típusú kérésekre azzal kérdeznek vissza, hogy "Miért nem kértek toronyórát láncostul, végtelen erőforrást és übertáp cuccokat is?"

HoGo: Király a sztorid.
Dátum: 2010.01.29. 01:09:01
Nézd, ilyeneket én is tudok írni. Pl. a tied öltözködési szett nélkül:

Elképzeltem magam előtt, amint egy végzetúr lopakodik a prédája után a pusztában, aztán amikor becserkészte, már emeli a fegyverét, hogy végezzen vele. A préda rettegve várja a kegyelemdöfést, de a végzetúr keze megáll a levegőben. Hirtelen zsebórát vesz elő, rápillant, cifrát káromkodik majd elkezd turkálni a zsákjában. "Melyik az a nyamvadt egészség gyűrűje?" Sietve előkap egy gyűrűt, felhúzza, ránéz a zsebórára: "A francba, mellényúltam, és véletlen a Rubin Triászt vettem fel!"
Leveszi, majd végre diadalittasan felhúzza az ujjára az egészség gyűrűjét. Már emelné a fegyverét, de közben egy gyors fejszámolás is elvégez, és úgy dönt lecseréli vadonatúj pajzsát is a régi, kissé már kopottas Visciratha-ra, mert az mégiscsak 6 egészséget ad, míg a hegymélyi varázsgömb egyet se. Ráparancsol a kissé hülyén néző állatra, hogy maradjon ott amíg visszaér, visszaszalad a szövetségi erődjéhez, ahol a korábbi cuccait tartja, lecseréli a pajzsot, és már nyargal is visszafelé.
A prédát továbbra is ott találja földbe gyökerezett lábakkal. "Bocs haver, a szemem sarkából láttam, hogy egy végzetúr követ készen arra, hogy amint 15% fölé érek, rámvesse magát. Muszáj volt átöltöznöm." Az állat megadóan várja a kegyelemdöfést, de a végzetúr hirtelen rájön, hogy akár csapdába is csalhatná. Gyorsan készít is egyet, és foglyul ejti a szerencsétlent.
Viszont a nagy örömben, hogy milyen sok lélekenergiát fog kisajtolni belőle, elfelejti, hogy ezzel elérte a maximális befogott állatszámát, és hiába van kint a vadászmezőn, már nem vadászik. Metabolikus folyamatai ugrásszerűen felgyorsulnak, és pillanatok alatt elvész az a kis előny, amit az átöltözéssel szerzett.
Csak arra lesz figyelmes, hogy a semmiből hirtelen egy vigyorgó végzetúr toppan eléje teljes felszerelésben, pillanatok alatt kiüti, és már szívja ki az energiáját. Furcsa módon ügyet sem vet a csapdában lévő állatra, és elégedetten távozik.
Közben a befogott állat csak nézi azt a földön fekvő lúzert, aki hamarosan minden csepp lélekenergiát ki fog sajtolni belőle mérgében.

Most őszintén. Ez kevésbé hangzik hülyébben?
Ennek a történetnek persze semmi köze a topichoz, pusztán annyit érzékeltetnék vele, hogy ez a fajta abszurditás most is megvan a játékban.

És végül lehet, hogy te nem öltözködsz gyakran. Én igen. Ezzel érvelni körülbelül olyan, mintha azt mondanád egy étteretulajdonosnak, hogy miért használ mosogatógépet ahhoz a sok edényhez, hiszen te a saját néhány tányérodat gond nélkül elmosogatod pillanatok alatt.
Amúgy mobilnetem van, és az kicsit lassú. Engem zavar az öltözködésnél arra várni, hogy lecserélje mint a 6 slot tartalmát. Főleg, ha kalandok miatt kell ide-oda öltözni, mert épp jött egy új, stb.
Lemértem a kedvedért, 1 csere 10 mp. Egy teljes csere 1 perc, és ezalatt csak arra várok, hogy váltson már, mert cserélném a következőt.
Makrókhoz pedig nem értek, kérem alássan.

Amennyiben ezt a lehetőséget adja majd egy szövetségi épület, akkor a topic tényleg lezárható.
Dátum: 2010.01.28. 01:32:37
A következő javaslatomat főleg a kalandok generálták.
A próbák tulajdonság-kívánalmainak megfelelően elég sűrűn kell átöltözni (legalábbis nekem), hol egyik tulajdonságra, hol egy másikra.

A javaslat lényege a következő:
Lehessen mondjuk 5 szettet névvel együtt definiálni, ahol egy szettnél a játékos a meglévő tárgyaiból összeállít mondjuk egy IQ-szettet, és később csak rá kell kaittintani a szett gombjára, és az egyből átöltözteti a karaktert. Nem kell mindig egyenként lecserélni minden tárgyat, keresgélni a listában, hogyha az egyik kalandhoz erő kell, a másikhoz IQ.
De lehet akár vadászat-szettet, epikus szettet, lélekszívó szettet, ismételhetőküldetés-szettet (kábítás, krit.varázslat) is beállítani. Kinek mire van szüksége.

A bónuszok mellett a karakterlapon például szépen el is férnének a szettek gombjai.
Dátum: 2010.01.23. 14:42:18
Jó, persze vannak, akiket nemigen érdekel, hogy vigyázzanak a LE-jükre, és nem trükköznek az ÉP-vel
Ezt aláírom.
Dátum: 2010.01.23. 14:40:43
Nem kötelező érteni. Ha nem megy, nem megy.

A nap amikor felkel nem üt le 8000 Ép-ről 2000-re így azt hiszem túlélem, hogy nem tudom kivédeni.

Amikor pedig vásárolok, akkor én is kapok valamit, nem csak az, aki a részesedést leveszi. Sőt, ő azért veszi le a részesedést, mert munkája volt azzal, hogy adott termék eljusson hozzám, azaz tulajdonképpen nekem dolgozott. Teljesen jogosan kapja a részesedést.
Itt semmi ilyesmi nincsen.

Reggel felkelek 2000 Ép-n, és max. egy mágikus regenerációval tudok javítani a helyzeten.
Ha az nem elég, mert entitásozni akarok, meg kicsit kalandozni is, akkor vehetem a löttyöket a lélekkufárnál, ami máris LE-VESZTÉS a számomra.
Dátum: 2010.01.23. 14:17:55
Hát, köszi a tanácsot, csak van néhány probléma vele.
Napközben dolgozom, és nem érek rá azt a 3-4 emberkét figyelni, kémgömbözni akik bekamráztak, hogy mikor melyikük bukkan fel épp 15% felé.
Meg ők is variálhatnak cuccokkal, vadászattal, és ugyanazért amiért a Kristálygömb már egy fabatkát sem ér (vadászatnál más a regeneráció), ugyanazért nemigen lehet ezt sem eltalálni.
Továbbá a játék is le van tiltva a céges rendszerben.

Zafír vagyok és prémiumos, ergo akárhogy is nézem 1 óra 44 perc pihenés nélkül amíg 1 ÉP-ről feljövök 15% fölé.
Dátum: 2010.01.20. 21:52:49
Drága Mona!

Hogyan szabaduljak ki a kamrából, ha nálam 6-7 szinttel magasabb, 400 TÖ-vel izmosabb karakterek látogatnak meg naponta?
A nem vadászást meg 8 napig tudom csinálni, mert ott vagyok a 400 CSP-nél. Onnantól bukó.

A katakombával pedig sokra megyek, ha utána 2 hétig nem használhatom. Megint ott vagyok ahol a part szakad.

Hogy miért nyöszörgök itt? Már 2-szer leírtam, de 3 a magyar igazság, leírom még egyszer. Mert lehetetlen folyamatosan hajnali 3-kor kelni, és másfél óránként ismét, hogy 15% alatt tartsam magam, míg a kamrázó felkel 10 percre, aztán aludhat tovább nyugodtan.

Szimplán az zavar, hogy védhetetlen, semmi több.
A korábbi ötlettel természetesen magamat is korlátoznám, mivel én is kamrázok.

De azt hiszem inkább befejezem. Aki nem érti, nem érti.
Dátum: 2010.01.20. 21:21:25
Leírtam miért zavar.
Azért, mert gyakorlatilag lehetetlen védekezni ellene, hacsak nem kelek fel minden hajnalban 3-kor, és azután másfél óránként reggelig.
Kicsit sem érzem fair play-nek. És én is kamrázok

De attól nem fog megdögleni másnak a tehene, ha 1-2 óra kiesik neki kamraidőből. Legfeljebb valamennyivel kevesebb LE jut neki, és én sem érzem úgy magam, mint a vágásra ítélt marha.
Dátum: 2010.01.20. 21:05:19
Hmmm, én szeretnék protestálni a hajnali 3 órás "kínzókamra-fordulás" ellen.

Annak, aki kamrázni akar, elég felkelnie 3-kor egyszer, bekamrázik, és húzhatja a lóbőrt.
Ha én viszont el szeretném ezt kerülni, akkor kelhetek fel 3-kor, hogy 1 ÉP-re leveressem magam, aztán másfél óránként ismét, mert van aki 3-kor kamrázik, van aki 5-kor, stb.
Kicsit kellemetlen.

Jobb lenne egy este 8 vagy 10 körüli időpont, hogy legyen az embernek sansza valamennyi időt (2-3 óra) kamra nélkül eltölteni, mert így eléggé reménytelen.

Persze tudom, nekem nem lesz kevesebb a LE-m, ha bekamráznak, de akkor is zavaró a tudat, hogy gyakorlatilag esélyem sincs védekezni egy 7 szinttel feljebbről támadó "kigyúrt" állat ellen.
Dátum: 2009.12.29. 17:36:24
Kicsit megkeveredtem az elméletekben.
S0laris is ugyanezt említette.
Köszi!
Dátum: 2009.12.29. 17:26:26
Hát, nekem sajnos pont így van.
Nem tudom a Triászt megvenni, pedig 75.-ig felvittem az entitások szintjét.

Ha ez csak bug, akkor annak nagyon örülnék.

Edit: Végülis nem jelent óriási előnyt, hogy 45 naponként meg tudok venni egy magasabb tárgyat. Ráadásul meg is izzadtam érte....
Dátum: 2009.12.29. 16:44:28
Jah, először én is 3-asával mentem, csak a wikidoton olvasható szöveg eléggé félreérthető, és átváltottam 1-es növelésekre, mondván, hogy 75-ös szintű kincsekig válogathatok.

No mindegy.
Most már többet tudok.

Edit: Viszont ezt nem ártana feltüntetni a wikidot-on, mert így nagyon félrevezető. Mármint, hogy aktuális epikusnál nagyobb szintű nem elérhető hiába ütök le 30-cal magasabb szintűt.
Ez sztem kicsit gáz.
Dátum: 2009.12.29. 16:34:09
Köszi, ez így akkor érthető.

Viszont mi értelme van akkor 2-vel, vagy 3-mal magasabb szintű entitást választani?
Hiszen úgyis az aktuális epikusokhoz méri a megvehető kincseket.

75-ös entitásért kaptam 2336 LE-t, és sokkal nehezebb volt kinyírni, mint egy 45-ös szintű entitást lett volna. Semmi pluszot nem ad, hiába izzadok sokkal többet.

Edit: Szóval attól függ, hogy az utolsó entitás melyik 10-es kategóriába esik. TEhát, ha legalább 80-ig feltornásztam volna a szintjét az entitásoknak, akkor tudtam volna a 45-ös kincsek közül is választani.
Köszi!
Dátum: 2009.12.29. 16:16:32
Előre is bocs, valószínűleg off leszek ebben a topicban, de egy kérdésért nem akartam újat kreálni, és ez a topic áll a legközelebb a problémámhoz.

Az wikidot-on, az entitás-csata opció alatt a következőket lehet olvasni (utolsó pont):

"15 megölt entitásonként 10 dukátért választhatsz 1 epikus tárgyat az entitás szintjének, és az azt megelőző kincstáblából. (A büntető jellegű tárgyak nem lesznek benne.) "

Ez az én olvasatomban annyit jelent, hogy mivel 75-ös szintű entitást írtottam ki 15.-nek, ezért a 75. szintű epikus kincsekig válogathatok.
Viszont csak a max 40-es szintűekig adja be a listát.

Ennek mi az oka? Én értem rosszul a wikidoton leírtakat, vagy valami hiba csúszott be?
Amúgy most 60-as szintű vagyok.
Dátum: 2009.12.12. 12:06:11
Látom ellenérv nincs, csak 1-es értékelés.
Bár ez nem engem minősit.

Meg valaki winnie-t is lepontozta.
Dátum: 2009.12.12. 00:22:37
Jó esetben 6000 LE-t kapok 3 vadászatból maxos spektrálissal. SZÖ-m 1000 felett van.
Mégis hogy fejlesztek ebből szakértelmet? Mármint ha 10 fölé akarom vinni valamelyiket.
És mi van a turbó pakolgatásával?
Maga az 10 perc, hogy átrakom transzplantációra, meg vissza sm-re. Ki fog 2-3 vadászatonként 10 perc üresjáratot csinálni? (Az kb. 9 vadászat lenne óránként.)
Nem szólva a horribilis VP-igényről.

Ne haragudj, de ennél nagyobb képtelenséget régen hallottam.
Persze fel lehetne vinni a spektrálist meg a transzplantot is maxra. Meg fel lehet vinni a projekciót is 300-ra, és az véd 45k-t ha van relikvia. Meg fel lehet vinni a mágiát is szép magasra, hogy legyen VP a turbóra.
Csak hát a nonszensz ötleteknek is van határa...
Dátum: 2009.12.11. 11:58:55
Aki vigyáz a LE-re, az 15% alatt vadászik.

15% alatt nem lehet se térkapuzni, se portyázni, se kalandozni, se epikusozni.

Effektíve használhatatlan a dolog sajnos.