Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Tegyük hozzá, hogy 2 eredeti sarkot kihajtva kell hagyni, nem belevonni a vágásba.

Kissé bonyolult, ne csodálkozz, ha kiesik.

Nekem is volt már becsapós kérdésem (igaz nem ilyen témában), amit elfogadtak. Ki is esett pár hét alatt emiatt a szűrő miatt.
Dátum: 2010.10.28. 16:23:01
V1, Ezüstszél

A karakterlapomon a következőt írja a mágikus regenerációra:

Legközelebb 8:44:38 idő múlva használhatod a mágikus regenerációt!
(Tudatturbózva 7:09:38 idő múlva)

VAn gyógyítás pálcám, 0%-os fertőzött vagyok, turbóval 72-es a mágikus regenem.

Ergo 6 óránként kellene tudnom használni.
Eddig így is működött, de úgy látszik most kiakadt.

Edit: Köszönöm a gyors javítást.
Dátum: 2010.10.24. 08:53:17
Nem hinném, hogy ez politizálás. Ez sima történelmi adat.
Nincs benne propaganda, csak tények.
Dátum: 2010.10.23. 12:24:55
Valószínűleg gyorsan, duplán kattintottál, ezért a következő kérdést is értékelte a program ugyanazzal a pipával.

Amúgy a Pí az 180°, ha esetleg még összefutsz a kérdéssel.
Dátum: 2010.10.22. 16:30:39
My bad.
Dátum: 2010.10.22. 15:18:44
Tipp:

Nézd meg, meg milyen távolságra tudsz ütni felfelé. (41-es szinten talán 6 szint a max.)
Keress egy gyenge stattal rendelkező karaktert.
Kérd meg, hogy öltözzön a leggyengébb cuccaiba, hogy le tudd győzni, és megcsinálhasd a küldetést. (Nem árt, ha 100%-os az illető.)

Nem vagyok biztos benne, hogy működik. A pontos adatok nincsenek fenn a wikin. De talán összejön.
Dátum: 2010.10.20. 22:12:40
Az értelme a következő:

Nem mindenki maxolja ki a spektrálist, meg a sajtolást, hanem pakolgatja a turbót. Pl. ultraspecre kell tenni, és a vadászatot megszakítani 10 percre (50-es kronokomp esetén).
Ez a 10 perces üresjárat az, amitől szaggatottá válik a dolog, meg a vacakolástól a turbóval.
Az ital arra jó, hogy ne lehessen kihasználni azt a pár mp-es gap-et, ami lehetővé teszi, hogy kicsit előbb üthető a karakter, minthogy le tudná veretni magát.
Ital esetén visszanézek 1 perccel a 15% elérése előtt. Iszok italt, leállítom a vadászatot, leveretem magam, és elnyomok egy újabb vadászatot.
Ital nélkül visszanézek 2 perccel a 15% elérése előtt. Leállítom a vadászatot, váltok turbót ultraspecre/transzplatnra, elköltöm a LE-t, malmozok 10 percig, visszaváltok spektrálisra/sajtra, leveretem magam, majd újra vadászat.

Egy idő után eléggé fárasztó ezt csinálni. Ezért lenne jó az ital.

Edit: További nehézség az, ha úgy jön ki a LE, hogy nem elég mondjuk az IQ fejlesztésére, mert az már annyira sokba kerül, viszont rabolható. Eléggé sanszos, hogy a vadászat nem úgy adja a LE-t, hogy szépen majd az összes elfejleszthető a a kívánt tulajdonságra/szakira. Ha az ember a 15% környékén néz vissza, akkor ezzel már nemigen tud mit kezdeni mielőtt 15% fölé bukkan.

Edit2: Érdekelne a véleménye annak, aki lepontozott. Hátha mégis én vagyok a hülye, nem pedig ő.
Dátum: 2010.10.18. 00:35:42
Speciel ez egy hihetetlenül jó kaland arra, hogy 0 ÉP-re vigye az embert (galetkit) cirka 1 mp alatt.
Én speciel ezért tartogatom, és nem csinálom meg. Az első 2 csata még lemegy, utána marad 3 ÉP-vesztéses próba.

Hazamegy az ember munkából/suliból, és ha vadászni akar, nem kell portyákkal leveretnie magát (esetleg pókok dühös leveleit olvasgatni), epikussal szenvedni 10/5 percenként, entitással sakkozni, nehogy 15% alá üssön, stb. (Legfeljebb egy kicsit, ha tényleg ÉP-bajnok valaki.)

Gyors, és tiszta ügy, KP-vesztés veszélye nélkül.
Nálam csillagos 5-ös.
Dátum: 2010.10.17. 15:20:54
lélekgyémánt kalandokból jön:

http://vegzetur.wikidot.com/kalandok

Lélekgyémántért vásárolható tárgyak:

http://vegzetur.wikidot.com/relikviak

http://vegzetur.wikidot.com/csizmak
Dátum: 2010.10.17. 13:14:40
Hm.

Kitérés: Már van, úgy hívják, hogy védekezés, és a tulajdonságok között található. Minél nagyobb, annál több esélyed van elkerülni egy csapást.
Manaégetés: Érdekes, de effektív hatása nemigen van.
Tüskés bőr: Már van, úgy hívják, hogy visszacsatolás. Némelyik varázslat rendelkezik vele.
Manapajzs: Szintén van, "elnyelés" illetve "varázslat elnyelés" néven fut.

Edit: Helyesírás
Dátum: 2010.10.16. 16:10:10
Hányszoros olimpiai bajnok a magyar vízilabda válogatott?
négyszeres*
kétszeres
egyszeres
háromszoros

1. Férfi vagy női?
2. vízilabda-válogatott, kötőjellel
3. A magyar (férfi) vízilabda-válogatott nem pár éve alakult meg, ennél fogva 9-szeres! olimpiai bajnok.
(1932 - Los Angeles; 1936 - Berlin; 1952 - Helsikni; 1956- Melbourne; 1964 - Tokió; 1976 - Montreal; 2000- Sydney; 2004 - Athén; 2008 - Peking)
4. Hogy a rákba jött ki az, hogy négyszeres?
[Arra tippeltem, hogy Kemény Dénes keretére gondol a kérdező, és bebuktam a háromszorossal. #!%*@ Pont az ilyen kérdések miatt nem vettem még kvízkulcsot...]
5. Idővel változhat az eredmény, évszám kellene a kérdésbe. Bár nem biztos, hogy érdemes vesződni a javításával.

Edit: Időközben megnéztem, a női 2-szeres világbajnok, 2-szeres Európa-bajnok, olimpián 4. a legjobb helyezése.
Dátum: 2010.10.15. 21:58:40
Idézet (http://www.napkut.hu/naput_2007/2007_02/106.htm):

"Már az iskolában is tanítják, de talán nem árt megismételni a közismert szólást: „Közös lónak túros a háta.” Tehát nem túrós, hanem túros. A különbség az o hang rövid vagy hosszú volta. Közmondásunknak az a jelentése, hogy: „amit többen is használnak, az rendszerint hamar tönkremegy, mert a lelkiismeretlen emberek kevésbé ügyelne a közösre, mint arra, ami csak az övék”. A közmondás elvétésének oka az, hogy a túr szó ma már nem köznyelvi szó, nem ismerik a jelentését. A túr valójában egy régi, úgy mondjuk, elavult szavunk. Jelentése ez volt: „emberen lovaglástól, állaton hám, iga, nyereg dörzsölésétől keletkezett seb”. A közös lónak bizony sebes lesz a háta. Aki azonban nem ismeri a túr szónak ezt a jelentését, az értelmesít, vagyis a túr helyett túróra gondol. S így lesz a közös ló háta nem túros, hanem túrós. De hogy ennek „mi a túró” az értelme, azt nem találgatom… "

Elbizonytalanítottál, ezért rákerestem. Mindenhol ezzel egybevágó magyarázatot találtam. Az, hogy a túrós változatot is bele lehet képzelni a dologba, még nem jelenti azt, hogy az is az eredete.
Viszont az ékezetet én is elszúrtam. Túros, nem turos.
Dátum: 2010.10.15. 21:29:24
Wikipédia: Felező számnév

http://hu.wikipedia.org/wiki/Felez%C5%91_sz%C3%A1mn%C3%A9v
Dátum: 2010.10.15. 16:26:58
Milyen a közös lónak a háta a mondás szerint?
szőrös
bolhás
túrós
kemény

Turos, nem túrós. Mégis mitől teremne szegény közös ló hátán túró???
Ez egy régies mondás, a turos azt jelenti, hogy a sok rajta ülés (mivel többen is használják szegény gebét) megviselni a paci hátát. Felsebesedik, a nyereg agyondörzsöli, stb.
Dátum: 2010.10.14. 22:03:36
Talán te vagy az egyetlen, akinek a Miklós-dícsérgetését a nagyközönség nem erős gyanakvással, és lepontozással jutalmazza.
(meghajlás)
Dátum: 2010.10.14. 21:10:38
Csak a dizájn megújításáról volt szó.

Senki sem akart Zarknod medált Landragór eventre.
Dátum: 2010.10.14. 20:32:55
http://www.receptkereso.info/receptkonyv/csirke/karib-terseg-papaya-narancs- leves/21582/index.html

http://www.receptkereso.info/receptkonyv/csirke/negyfele-parolt-zoldsegekkel/ 8424/index.html
Dátum: 2010.10.13. 18:30:23
Hát, a végén akkor éri meg erőlködni, ha szintlépés közelében vagy.

Igen, a 100. szinten betöltött LE-t, ha 100-as maradsz a végén, akkor 1:1-ben kapod vissza. Mivel az effektív LE folyamatosan adódik össze, azért valahogy így néz ki: (mondjuk 95. szintről indultál és most 100-as vagy)

(95. szinten betöltött nyers LE)/95 + (96. szinten betöltött nyers LE)/96 + ... + (100. szinten betöltött nyers LE)/100 = Full effektív töltés.

Ezt aztán 100-zal felszorozva kapod vissza, azaz a 95. szinten töltött LE-nek a 100/95-szörösét, a 96. szinten töltöttnek a 100/96-szorosát, stb.
Járulékos dolgokért persze lehet még erőlködni. Ilyenek a toplistás helyezés, relikviák, térkapus tárgyak, stb. Már aki úgy érzni, hogy megéri neki.
Dátum: 2010.10.13. 18:11:54
Van értelme a LE-töltésnek, éspedig a következő:

A program megnézi az effektív LE-töltést, és felszorozza az aktuális szinteddel.
Pl. ha 10. szinten betöltöttél 10k nyers LE-t, akkor a 10. szinten az effektív LE-töltésed 10k/10= 1000 LE.
Ha az event végére felmentél 20-as szintre, akkor ezt az 1000 LE-t 20-szal (=az aktuális szint) szorozza vissza => 20k LE-t kapsz.
Hasonlóan minden közbülső szintre a megfelelő szintszámokkal.

Nyilván nem ennyire nagyok az arányok, de szemléltetésnek megteszi.
Dátum: 2010.10.12. 19:12:49
Pál apostol kihez/kikhek címezte azt a levelet, melyből az alábbi idézet származik: ,,Most azért megmarad a hit, remény szeretet, e három..."?
rómabeliekhez
senkihez
Timótheushoz
korinthusbeliekhez

Senkihez... Hihhetetlenül nagy megerőltetés lett volna egy picit tovább lapozni a Bibliában...


Melyik horoszkóp van 10.23 - 11.21-ig?
Szűz
Bak
Skorpió
Bika

A horoszkóp egy rendszer. A Szűz, Bak, Skorpió, Bika csillagjegyek, vagy állatövi jegyek.