Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2010.11.04. 09:20:21
Idézet: Mortu - 2010.11.04. 08:50:54
Mi németország lobogójának a színei?
zöld , piros , kék
fekete , piros , kék
fekete , piros , sárga
fekete , kék , fekete

Tele van hibával: Mi helyett melyek, Németország, vessző elé nem kell szóköz.


Továbbá a harmadik szín a német zászlóban 'arany', és nem 'sárga'.
Attól, hogy bíborcsigából kék festéket (is) tudtak kinyerni még nem jelenti azt, hogy a bíbor egyenlő a kék színnel.

http://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADbor_(heraldika)

Érdekessség:
"Előállítása" alcím második bekezdés, második mondat.
[Az uralkodók, pápák, előkelőségek ilyen ruhákban jártak...]
Dátum: 2010.11.03. 13:35:16
Idézet: Miklós - 2010.10.28. 22:37:09

lesz talán még 1-2 meglepetés képesség is


Ezekből nem látok semmit.
Dátum: 2010.11.03. 09:50:19
Idézet: Tpe71 - 2010.11.03. 08:59:40
Én szeretem elolvasni a kalandokat, de sokszor nincs időm rá. Jó lenne, ha utólag megtehetném.


Nekem van egy rahedli printscreennel mentett kalandom. (Nem volt kedvem szövegként másolni, meg képekben sokkal szebb.)
Ha érdekel/van kedved bepötyögni, elküldhetem tömörítve.
Dátum: 2010.11.03. 09:45:06
A legenda szerint kik a koboldok ősi ellenségei az alábbiak közül?
elfek
tündék*
emberek
orkok

Tündérek, nem pedig tündék. Tünde=elf, és az elfek ősi ellenségei az orkok.


Melyek a hajó részei az alábbi felsorolásól?
cséplőszerkezet, szalmarázó, rázószekrény, gabonakombájn
tengelytőke, rúd, lőcs, hámfa
vitorla, tombác, gyorsító kerék, orsó
bumm, dekk, kopkit, árbóc*

Árboc, nem árbóc.


Mikor lépett fel a Viva Cometen Basshunter?
2008
2002
2009*
2001

Basshunter általános műveltség?


Honnan származik az angol rendőrökre használt "bobby" kifejezés?
A bobtail kutyafajról kapták nevüket
Sir Robert(Bobby) Pell belügyminiszterről (1829) kapták nevüket*
Robert Downing színészről, mert úgy néztek ki
Sir Robert Boyle angol fizikusról kapták nevüket

Jelölt válasz. Azt a (Bobby)-t ki kellene venni belőle.
Dátum: 2010.11.02. 15:11:04
Ez nem játéktechnikai hiba.

Ez egy olyan kvízkérdés, ami nem felel meg a kvízkérdések kritériumainak. Erre van egy külön topic:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,296.0
Dátum: 2010.11.02. 10:48:31
Nem mondtam, hogy egy vonzó, felhasználóbarát taktika.

Viszont a láthatatlan vadászat VF-fel megfejelve is egy borzalmasan lassú, unalmas dolog volt, mégis voltak akik csinálták, és megsiratták a nerfelését.

Azt hiszem mindketten tudjuk, hogy egy optimalizátor bármire képes.
Én csak az elvet vetettem fel.
Dátum: 2010.11.02. 10:23:53
Ez nem ellenérv.

Minden képességnek van max szintje.
Továbbá vannak kevésbé fontos, és kényelmi képességek is. (Másodlagos támadás és varázslat erősítő szakik, harctéri gyógyítás, gyors gyógyítás, ilyesmi.)

Előbb-utóbb minden képességet lehet maxolni, ha valakinek annyira fontosak, és onnantól az AF pontok csak gyűlnek "feleslegesen".

Edit: Helyesírás.
Dátum: 2010.11.02. 10:07:27
Idézet: Dozer - 2010.11.02. 08:48:06
"-van-e a szerezhető af pontoknak maximuma?"
- Tudtommal nincs, nem is lenne sok értelme, tehát szerintem lehet gyűjtögetni.


Javítsatok ki, ha tévedek, de számomra ez azt mondja, hogy semmilyen hátrány nem fog származni a térkifordító ital használatából.
Elég megvárni amíg a megfelelő AF pont összegyűlik arra, hogy váltás esetén a korábban kinullázódott AF képességeket rögtön maxra vigye a vállakozó szellemű galetki.
Nyilván ez egy hosszabb idő, főleg ha több váltásra előre akar valaki felkészülni, de megoldható a dolog.
Hát, sok félreértés elkerülhető lenne, ha kibővítenék kicsit a visszadobás magyarázatának listáját, és az illető pontosan tudná miért nem felelt meg a kérdése.

A korábbi értékelő lista a játékosok értékeléséhez volt kitalálva.
Simán be lehetne tenni valami olyan, hogy
"A kérdés kis kiigazításssal elfogadhatóvá tehető."

Ilyenkor az illető rákérdezne itt a fórumon, és kevesebb gyomorfekélyes tinédzser/egyetemista/családapa szaladgálna a világban.
Dátum: 2010.10.31. 18:09:36
Visszacsatolás varázslat?

Nem tudom mennyi az energialövedék sebzése a te taumaturgiáddal, és mennyi az ellenfél sebzésének 35%-a a te szinteden. De lehet jobban jössz ki vele.
+ Ha nem jön be a visszacsatolás, akkor se sebzést, se tulajdonságcsökkentést nem kap az ellenfeled.

Edit: Vagy egyszerűen használd el az összes manádat. Pl. átkozással
Dátum: 2010.10.31. 17:33:11
A tanulást fejleszd 7-esre.
Akkor kapod meg a vezetőkészség fejlesztésének a lehetőségét.
Minden +5 fejlesztés a vezetőkészségen lehetővé teszi, hogy +1 állatot birtokolj.
Dátum: 2010.10.31. 12:08:53
Idézet: Miklós - 2010.10.28. 16:43:12

Az AF képességek egyébként már a teszt szerveren fent vannak, tesztelgetjük őket, minden jónak és szépnek tűnik, a jövő hét elején, kedd magasságában be fognak kerülni a játékba.
Dátum: 2010.10.31. 00:51:36
Tudod, csak félreérted.

A szakértelempontjainak összege nem lehet több, mint 60. Hiába csak 22-es az adott szaki, ha vannak más szakijai is, amikkel együtt megvan a 60 szakértelempont.

Idézet a wikiről:
"A kapható szakértelempontoknak maximuma: alapszint + tárgymódosító (az új, magasabb szintű állatfelszerelések adni fognak +max. szakértelempontot is, +5, +10 stb).
De egy szakértelem se növelhető alapszint fele fölé. Tehát ha 80-as az alapszintje, +20 van tárgyból, akkor össz. 100 pontot fog kapni, de egy szaki max. 40 lehet."
Dátum: 2010.10.30. 07:56:57
V1, Ezüstszél.

Vannak karakterek, akik megjelennek a portyalistámban, de mikor támadni akarom kiírja, hogy nem támadhatom meg, mert túl kevés az életpontja. Többször (minimum 4) is megjelent a portyalistában ezután, egyszer sem tudtam támadni, azaz nem épp akkor verték le előttem.

Pl, Gloir. Megnéztem, 18k maxÉP-ből volt neki 9,8 k, azaz több mint 50%, tehát nem is ÉP-cuccal játszogatott.
Dátum: 2010.10.30. 00:04:14
Úgy tűnik a várható fejlesztések mellett váratlan fejlesztések is jönnek Halloween alkalmából.

Köszönjük a töklámpásokat a JV-nek.
Dátum: 2010.10.29. 18:13:56
Melyik a magyar nép egyik nagy nemzeti itala?
Sör
Pálinka*
Bor
(a negyedikre nem emlékszem)

Mióta nagy nemzeti ital a pálinka? Az egy dolog, hogy hungarikum, de nemzeti ital?

Hovatovább, bor nem érdemli meg ezt jelzőt? Egri Bikavér? Tokaji Aszú? Már a középkorban a magyar bor Európa-szerte híres volt.
"A tokaji aszú a 18. században vált világhírűvé. XIV. Lajos „a borok királya, a királyok bora” elnevezéssel illette."

Több helyes válasszal találkozni kvízkérdés esetén nem túl kellemes, kvízolimpián meg egyenesen dühítő, főleg ha bukja az ember a kérdést. Az olimpia kérdéseit nem szokta átnézni valami admin-csoport, mielőtt ráengedik a jónépre???
Dátum: 2010.10.29. 12:41:15
Erre ment egy 10-es.

Ma kapott entitásom:

Aktuális entitás ellenfél
Orban, a sötét bestia (142. szint)

No comment.
Dátum: 2010.10.29. 10:24:00
Idézet: Appple - 2010.10.28. 08:21:45
Olimpián kaptam a kérdést, hogy a pulykát hol háziasították: a wiki szerint mexikói indián népek (Közép Amerika - de ez nem volt a válaszok között). Én Dél-Amerikát választottam, a helyes válasz Észak-Amerika.
-1


Wikipédia:
"A Mexikói Egyesült Államok, röviden Mexikó (spanyolul Estados Unidos Mexicanos vagy México) természetföldrajzilag észak-amerikai"

De még ha nem is a wikipédiára támaszkodik az ember, hanem megnézi, hogy Mexikó az Egyenlítőnek melyik oldalára esik, akkor is észak jön ki. Észak-Amerika nem ér véget az USA-nál...
A kérdéssel semmi probléma nincsen.
Dátum: 2010.10.29. 01:55:56
Idézet: Miklós - 2010.10.28. 22:37:09
Idézet: Ariel - 2010.10.28. 22:07:30
A tüskés bőr és aura szakértelmek is bekerülnek a játékba jövő héten?

igen, minden, ami a doksiban volt, lesz talán még 1-2 meglepetés képesség is


Nem tudom, valószínűleg későn szólok. AF-es képességben szívesen látnék olyat, ami lehetővé teszi, hogy a mágikus regeneráció maximum hatásfokot tudjon kifejteni (a mana függvényében persze).
Értem ez alatt azt, hogy a max ÉP fölé is vihetne.