Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2011.02.01. 22:13:14
v1, második királynő:

85. Aan-tuaani, a pusztító Kivégezte: NME_Gabi

Úgy néz ki, elindult a lavina.
Dátum: 2011.02.01. 22:03:43
10-es ment tőlem is.
Dátum: 2011.02.01. 21:25:24
V1-en kinyúlt az első királynő:

75. Sshhaartgh, a mészáros Kivégezte: Tryagain00
Dátum: 2011.02.01. 15:46:51
Öööö, hát én csak annyit látok V1-en, hogy 3 csapda már feltöltve és további 3 van 70% fölött így a második napon.

Továbbá az építési toplista első helyezettje 20k+ töltésnél tart.

Én annyira nem félnék, hogy nem lesznek meg az építések.

Edit: ??? Mi rosszat mondtam? Tényeket soroltam fel.
Dátum: 2011.02.01. 11:30:03
Hát, én speciel dolgozom, és éjfél körül, inkább után szoktam lefeküdni általában.

Elvileg lehetséges, hogy vannak mások is akik ugyanilyen napirend szerint élnek.
Dátum: 2011.01.31. 17:10:34
Hohó, V1-en bekapcsolt a regeneráció!

85. Aan-tuaani, a pusztító 25.96 %

Pár perccel ezelőtt még 22%-on volt.
Dátum: 2011.01.31. 13:19:34
Neki CSP-re kell a nulla TP.

Kő EH-s, vszleg kifejlesztette már az AF képességeket hozzá.
(Ahogy én is, csak én szeretem a TP-t. )
Dátum: 2011.01.31. 12:56:46
Arra gondolt, hogy a VF-eseknek nulla TP jár PP-re, és korábban itt fel lett vetve, hogy EH-soknak járhatna nulla TP a CSP-s támadásra.
Dátum: 2011.01.31. 11:41:51
Lady Alvariel mindig is egy haszonleső, köpönyegforgató ringló volt.
Dátum: 2011.01.31. 11:15:05
Egy apró felvetés.

Jelenleg 100-as a szintem és a 95-ös királynőnél vagyok, de legkésőbb holnap szintet lépek a bő TP miatt.

Ha jól sejtem így át fogok kerülni a 105-ös királynőhöz...
Dátum: 2011.01.31. 10:33:29
Igen, én is támadtam egy csomót, mert elfelejtettem, hogy pihenek.

Azóta korrigálták.
Dátum: 2011.01.31. 10:07:31
Megjelent az Egyéb menüpont alatt!!!!
Dátum: 2011.01.30. 23:07:48
Idézet: Craslorg - 2011.01.30. 09:50:44
ami lehet turózott érték is.


Hol van ilyenkor Crimson?
Dátum: 2011.01.27. 23:41:03
Hát, én már lelepleztem magam, szóval nem biztos, hogy relevánsnak tűnik a magyarázatom, de:

1. nulla a nulladikon nincs értelmezve => már meg is van a megoldás.
2. 1,2,3,4 ez négy darab különböző számjegy, amiből 3 jegyű számokat gyártunk úgy, hogy egy számjegyet legfeljebb egyszer használunk fel:
Az első helyiértékre választhatunk 4-féle számot, a másodikra 3-félét, a harmadikra 2-félét, ez 4*3*2=24 lehetőség.

3. X-3=X+3 <=> X = X + 6. Ilyen szám a világon nincs. [Kivéve ha mod 6 nézzük a számokat, kis pontosítás nem ártana. ]

4. a gráfelméletes válasz meg csak egy google/wikipédia az "egyszerű gráf" definíciójára. Bár el kell ismerni, hogy ez tényleg spec.
Dátum: 2011.01.27. 14:08:35
Hát, én a számítógépeket fenntartással kezelem, mióta többször megesett velem az, hogy Excelben kivontam egymásból két azonos számot, és adott valami milliomodrésznyi különbséget.

Más számok esetében is, és minden alkalommal ugyanazt a pici számot.

Próbaképpen megnéztem az Excelt, az hibát ad a 0^0-ra.
Dátum: 2011.01.27. 10:49:26
Hát, engem nem zavart a levezetés, lévén, hogy én éppenséggel az ELTE matematikus szakán végeztem.

Kajtár48-nak írtam, mert tévedésben leledzett a hatványozást illetően. Bizonyítás nélkül is tudható középiskolás anyag a nulla a nulla kitevőn.

A többi állításhoz nem tudok hozzászólni, mivel csak a hatványozásos válasz lett ide bemásolva. De a nulla a nulladikon bizonyíthatóan nem definiálható egzaktul, ezért ez a tétel kategóriába bőven belefér.

"A nulla nulladik hatványa 1" állítás éppen azért hamis, mert sorozatokkal való közelítéssel többféle eredményt is kaphatunk [azaz a nulla a nulladikon tulajdonképpen számok halmaza, és nem egyetlen szám].
Azonban az állítás logikailag annyit mond, hogy a nulla nulladik hatványa az a halmaz, ami csak az 1-es számot tartalmazza.
Dátum: 2011.01.27. 09:51:25
Csak a bizonyítás spec, a kérdés nem.

A hatványozásnál (középiskolás anyag) mindenkinek megtanítják, hogy nulla a nulla kitevőn nincs értelmezve.
[Bár bizonyítani nem bizonyítják, ahogy pl. azt sem, hogy a Pí irracionális.]

Az, hogy a Semelyik által levezetett bizonyítás nem középiskolás szint, az egy dolog. Ettől függetlenül a tényt illik ismerni.

Edit: Helyesírás.
Dátum: 2011.01.26. 08:12:10
Kinek a nevét viseli a Gödöllői kastély?
Ferenc Ferdinánd
Sissy királynő
Széchenyi
Grassalkovich

A két utolsó válasz hihetetlenül bénán hangzik. Széchenyi család, illetve Grassalkovich család sokkal szebb lenne.
Dátum: 2011.01.26. 00:31:23
"Hordád főhadiszállása egy felbolydult méhkasra hasonlít. Még csak pár nap telt el azóta, hogy elhoztad a bizonyítékot, de a változás szembeötlő minden téren. Kisebb csapatok korábban is táboroztak itt, mert mint kiderült nem te vagy az egyetlen, aki aggasztó jeleket tapasztalt mostanában. Azóta nyilván mások is megjelentek hasonló hírekkel, és ez beindította a közös háború kissé már rozsdás gépezetét. Egyre nagyobb a tábor, az érkezőknek ideiglenes táborozó helyeket jelölnek ki, néhol teljes a felfordulás.
A napokban a közelben voltál, azt az utasítást kaptad, hogy néhány napon belül térj vissza, és vegyél részt a seregszemlén. Visszatértél, és most látod csak mennyire erős tud lenni fajotok egy ekkora fenyegetéssel szembenézve. Követeket is látsz a másik három horda jelvényeivel a mellkasukon. Sosem hallottál még olyanról, hogy a főhadiszállásra beengedték volna a “Mások” tagjait.
Kérdezősködni kezdesz, és nemsokára útbaigazítanak. Egy közeli barlangban világító, élénksárga, mágikus jelek hirdetik a hordaparancsnokok közös kiáltványát. Nyelvetek írásjelei, egy újabb közös nevező az Ellenség elleni háború kissé megkopott emléke után. Elmélyülten tanulmányozod a hirdetményt, amit egy meditációba merült mágus tart fenn. A szavakból áradó elszántság mélyen beléd ivódik, és furcsán érzésekkel tölt el, miközben kifelé ballagsz a napfényre.
A hordaparancsnokok egyetértettek abban, hogy most nincs helye hordaközi versengésnek, mivel a fenyegetés sokkal nagyobb horderejűnek tűnik mint akár Zarknod, akár Landragór esetében. Itt most sokkal összehangoltabb, kifinomultabb stratégiára lesz szükségetek. Egység. Ez az egy szó hatotta át az egész kiáltványt. Egység… Tudod, hogy ha véget ér a harc, ez az egység ismét darabjaira hull majd, de a szó varázsa túl erős. A szó varázsa. Lehet, hogy mágia van a dologban? Láttál néhány végzeturat odalent a síkon elterülő táborban, akiknek tébolyult szeme minden szónál ékesebben hirdette, hogy elméjüket a fertőzés uralja. Mégis itt vannak. Ha a hordaparancsnokok mágiát használnak a meggyőzésre, az nem túl jó kezdet az egység felé.
Nem. Nem akarsz erre gondolni. Hagyod, hogy a szó megmozdítson benned egy régen eltemetett érzést. Azt, hogy csak egy kicsiny része vagy valami sokkal hatalmasabbnak. Egy büszke fajnak, mely legyőzte az Ellenséget, és urává vált a bolygónak. Páran már Thargodanokra is vadásznak, ha igaz a szóbeszéd. Semmi nem állhat az utatokba. Semmi.
Lassan visszatérnek az utolsó felderítők is akiket a xenomorfok kikémlelésére küldött el a hordaparancsnokotok, de nem sok jóval bíztatnak a hírek. Több gócpontot is felfedeztek, vannak kisebbek, és vannak meglepően hatalmasak is. Legalább egy tucat xenomorf királynő gyűjtötte maga köré ivadékainak hordáját. A hordaparancsnokok tudatátviteli mágiát használva folyamatos kapcsolatban állnak egy ideje, és az utolsó információmorzsák megosztása után hamar egyetértésre jutnak a stratégiát illetően. A tapasztaltabb, veterán harcosokat küldik el a komolyabb fenyegetést jelentő, kifejlettebb királynők ellen, míg a kevésbé tapasztaltak a kisebbeket fogják támadni.

A következő napok a csapatok elosztásával és eligazításával telnek, végül elindulsz az egységeddel a kijelölt találkozóponthoz, ahol a többi horda azonos besorolású csapatával fogtok találkozni. Az előkészületek megtörténtek, az utolsó simítások vannak már csak hátra. Ezen az éjszakán rajtad van az őrség sora. Magadra kanyarítod a köpenyedet, és kilépsz a tűz fényköréből, hogy tegyél egy felderítő sétát a táborotok körül. Megállsz egy kiszáradt, vén fa tövében, és mozdulatlanul figyeled a tájat. A csillagok ugyanúgy fénylenek a mélykék égen, mint bármikor ezelőtt, és a szél is ugyanazokat az illatokat hozza mint korábban. De az éjjeli neszek mostanra szinte teljesen megszűntek. Az idő közel van.”
Dátum: 2011.01.25. 12:02:38
Nagy kedvenc, nekem is megvan, most is kicsordult a könnyem, ahogy olvastam.
10-es.