Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Még úgy sem, ahogy Ariel írta, hogy rögtön elhasználódik az esszencia?

Mert valóban jók a különleges esszenciák, de vannak nagyon jók a simák között is, amiket szívesen használnék. Nem ragaszkodom a saját ötletemhez, mert Arielé ugyanazt a hatást éri el, szívesen látnék bármilyen tárgyat, ami ezt lehetővé teszi.

Valójában a saját ötletemet is azért korlátoztam 3 fix esszenciára, hogy ne lehessen megaesszencia-gyártásra használni. A randomnak még mindig jutna 84% esélye (=21/25) arra, hogy szívassa a megaesszenciára hajtókat. (A gradulátumok szerepe sem gondolom, hogy csökkenne.) Aki kiválasztaná a 3 fix esszenciát az nyilván azért azokat választaná, hogy használja is.
Arra ugyanis nincs garancia, hogyha eddig kevés átokeltávolítás jött, akkor azt érdemes beégetni örökre ezzel a relikviával, mert később dobhat a random 20 átokeltávolítást, és szívás van. Igazából nem látom, hogy hol gyorsítaná ez a megaesszencia-gyártást.

Arielnél bármilyen esszencia szóba jöhet, de rögtön el is használódik, nem lehet megaesszenciára váltani.
Nálam 3 fix esszencia lenne beleégetve örökre a relikviával, a többi maradna random.

Nekem mindkét út járhatónak tűnik. Ha elveted az ötleteinket, kérlek annyit tegyél meg, hogy pár mondatban vázolod, hogy hogyan fejtik ki káros hatásukat.
Érvekkel meggyőzhető vagyok, ahogy Ariel ötletét is simán elfogadom, ha az valósul meg, mert effektíve uaz a hatás.
Ühüm, így tisztább a dolog.
Csak a gradulátum is random, dobhat folyamatosan másodlagost, és még állat is kéretik hozzá. Hm-hm.

Ha viszont így minden a random kezén marad, akkor sztem tuti van igény arra, hogy egy töredék részt kivehessünk a random kezéből, még ha jelentős esszenciadegradálás árán is.
Idézet: Ariel - 2011.10.30. 23:11:52
Idézet: Ezüstszél - 2011.10.30. 21:37:51
De ha ott áll pl. egy rakás átokeltávolítás, és kritikus ütés meg alig, akkor azt az ember egy idő után savanyú képpel nézegeti.


Savanyú képet csak a különleges eszenciákig kell vágni. Utána a katalizátort kivéve minden eszencia különleges eszenciára váltható. Persze átokeltávolításból ezután sem lesz kritikus ütés, de ultraspecializáció, vagy spektrális manipuláció lehet.


Ömm. A wikin csak 2 sort találtam róluk, ezért pár kérdés felmerült bennem.
Ezeknek a különleges esszenciáknak mi a feltétele? Vagy csak beváltva lehet ezeket megszerezni? Ha "a katalizátort kivéve minden esszencia különleges esszenciára váltható", akkor az gyakorlatilag annyit jelent, hogy korlátlanul tudom növelni a megaesszenciák lehetséges számát?

Visszatérve az eredeti esszenciákra, van jó pár, ami különböző rétegeknek hasznos. EH, kreaff, valóságformázás, építés, kaland szakik (annak aki elvből nem fejleszti), kritikusok a küldikhez, intelligens kedvenc, idomítás, stb.
Ha jól értem, ezek mind a random karmaiban maradnának, míg a különlegesekhez akkor jut hozzá az ember, amikor kedve tartja. Itt picit nem érzem az egyensúlyt.
Dátum: 2011.10.30. 22:35:22
A sci-fi az nem "tudományos és fantasztikus", hanem "tudományos-fantasztikus".

A sci-fi és a fantasy között az a különbség, hogy a fantasztikus dolgokat az előbbi materialista, az utóbbi pedig mágikus alapokból vezeti le.

Hipertér, fénykard, amit az emberek bütykölnek össze műszakilag, stb. kontra varázslattal létrehozott térkapu, lightning bolt, stb.
Ez amolyan fakír megoldás, de tetszik.
Tehát.

A te verziódban kiválaszthatom, hogy éppen sima esszenciát akarok kisütni, avagy ultrát, beállítgatom amiket be akarok dobálni, végül elsütöm. Végül is az eredmény ugyanaz, tőlem jöhet ez is. Bár arra nem vennék mérget, hogy leprogramozni egyszerűbb.

Hogy igény van-e rá? Hát, kétlem, hogy túl sok ember lenne, akinek minden (használni) kívánt esszencia rendesen potyog. Ezzel egy hangyányit javítani lehetne a random kellemetlenkedésén.

"Nem hiszem, hogy sokan lennének annyi eszenciával ellátva, hogy az ultraeszenciákat folyamatosan használnák."
Nem folyamatosan.
De ha ott áll pl. egy rakás átokeltávolítás, és kritikus ütés meg alig, akkor azt az ember egy idő után savanyú képpel nézegeti. Ha egy kevés befolyása van a játék menetére, és vagy natúrban, vagy párszor ultrához fel tudja ezeket használni, akkor sztem élvezhetőbb a dolog.
25 esszenciából 3 választható (katalizátorral 4) nem csorbítja a gradulátumok jelentőségét sem, lyuk marad bőven.
Dátum: 2011.10.30. 21:00:54
Pók bölcsessége csökkent egyet a szinteden. Mondjuk 71-ről lettél 70-es.

Normál 70-es karakternek 1-es jutalomhoz a 71. szint TP követelményét kell hoznia, 2-es jutalomhoz a (71. szint + 72. szint) TP követelményét, 3-ashoz pedig a (71. szint + 72. szint + 73. szint) TP követelményét.
Ha van Pók bölcsességed, akkor te valójában 71-es kellene, hogy legyél, ezért neked ez ugrik 1-et, és rendre 72. szint; (72. szint + 73. szint); (72. szint. + 73. szint + 74. szint) lesz a megfelelő jutalmak TP követelménye.

Az alapos tanulás növeli a szinthez szükséges TP-t, ezért ott a növelt szint TP, illetve azok összege szükséges az egyes jutalmak szintjéhez.
Azaz:
1-es: növelt 71. szint
2-es: növelt 71. szint + növelt 72. szint
3-as: növelt 71. szint + növelt 72. szint + növelt 73. szint

Szerintem.
Ezzel sajnos van egy gond.

Kizárja azt a lehetőséget, hogy valaki ultraesszencia céljából válasszon esszenciát.
Az én verziómban pl. ha szívósság kellene neki hosszú távon, akkor 3 szívóssághoz szükséges esszenciát választana, amiket tud gyártani, 2 meg a randomon múlna. Mondjuk bejelöli a 2 kritikusat, megy egy másodlagosat. A randomra várva a kritikusak még mindig használhatók küldetéshez, a másodlagos meg szemétkedni [] vagy kalandokhoz.

Ez a verzió nem megy, ha rögtön kisül a kiválasztott esszencia.
Nem aggódom, nem a kiegyenlítés miatt dobtam be az ötletet. Ha elolvasod amiket írtam, épp kiegyenlítés-ellenes a tárgyötlet, amit bedobtam.
Legalábbis nem emiatt aggódom.

Ha véget ér a megaesszenciák sora (25 db), akkor csak termelődnek majd az esszenciák, amiket max katalizátorra lehet beváltani. Ha valaki pl. kalandok miatt kalandesszenciákat preferálná, de peches, és nem esik neki, akkor a hajára kenheti az egészet.
Továbbá az embernek kényszere van gyűjteni megaesszenciára, és nem használni el a már meglévőket. (Főleg ha kevés van.)

A Feltört konverterrel kiválaszthatna 3 preferált esszenciát, amiket szívesen használna natúrban, és ezekre átválthatná azokat, amiket nem. (Nyilván többet is szívesen használna a galetki, de hagyjunk valamit a randomnak is.)
Csak a saját példámat tudom felhozni:

Tér-idő
5 db elementáris fúzió (+10)
4 db kreatív affinitás (+5)
4 db transzcendális projekció (+10)
3 db energiahasznosítás (+10)
8 db valóságformázás (+20)
varázslatelnyelés

Hűség
7 db meggyőzőkészség (+20)
12 db sebgyógyítás (+10)
7 db vastagbőr (+10)
2 db idomítás (+10)
barátság (+5)

Harc
5 db másodlagos varázslat (+20)
6 db kritikus varázslat (+20)
10 db másodlagos támadás (+20)
7 db kivégzés (+20)
3 db kritikus ütés (+20)
szívósság (+40)

Élet
6 db csapdaészlelés (+20)
7 db építés (+5)
2 db mászás (+20)
3 db zárnyitás (+20)
5 db lopás (+20)
kereskedelem (+20)

Speciális
11 db katalizátor
5 db biztonság
12 db lélekgyémánt
7 db átokeltávolítás
feltámasztás
ultrakatalizátor

Sebgyógy, másodlagos támadás, lélekgyémánt túlteng, katalizátor is van bőven. Feltámasztás, intelligens kedvenc, mászás, idomítás alig.
Párat beváltva máris össze tudnék hozni 3 megaesszenciát.

3 instant megaesszencia sztem elég sok. Igazából nekem is jobban jönne ha akármilyet lehetne választani, de ebből megaesszenciagyár lenne, amit tudtommal nem díjaznak Miklósék. (Ezért csak katalizátor teremthető az Esszencia konverterrel.)
Gondoltam rá, de akkor a baromi sok LGY-vel rendelkezők pikpakk betároznak megaesszenciából, mert mindenfélét tudnak venni, így meg csak hármat.
Feltört konverter
Szint: 100
Ár: 40000 lélekgyémánt

A tulajdonos kiválaszthat 3 esszenciát, amire ezután átválthatja 3:1 arányban a többi esszenciáját.

A tárgy nem eladható, nem lehet lecserélni/többet venni belőle.
Cél: Néhány olyan esszencia biztosítása, amit játékban szívesen használ(na) aki megveszi. Ezt később nem lehet megváltoztatni, törölni, stb. Egyszeri lehetőséget adna.

Mod: Katalizátor természetesen nem választható.
Dátum: 2011.10.30. 09:24:53
Idézet: LanMaffia - 2011.10.27. 18:27:03
Nem veszekszek veled, nekem jó lenne, szerinted meg nem táp


Veszekedés???
Nem használtam se Caps Lockot, se felkiáltójeleket. Érveltem, példákat hoztam fel, ilyesmi. Mondjuk válaszként csak annyit kaptam tőled, hogy "Az Inspirátor táp, és kész."

De valóban, inkább hagyjuk a témát. Aki akarja, úgyis megveszi.
Dátum: 2011.10.28. 09:23:05
Ki hajózta először körbe a Földet?
Magellán*
Marco Polo
Vasco da Gama
Kolumbusz

Magellán meghalt a Fülöp-szigeteknél. Úgy egy kicsit nehéz...
Dátum: 2011.10.27. 14:02:08
Idézet: LanMaffia - 2011.10.26. 23:06:28
Az Inspirátor akkor is táp és kész. Nekem az. Ha most elkezdeném használni, akkor feljönnék kaland toplistán, és több küldetést is tudnék csinálni.

És direkt írtam ezt az évente 1 vadászat dolgot, mert nem mindegy hogy milyen időtávra van kivetítve az összehasonlítás, és ezt sokan hajlamosak elfelejteni.


Hiába írod azt, hogy több kalandot, meg több küldetést tesz lehetővé, mert éppen ezzel nem nézed a teljes időtávot, csak annak egy hónapos metszetét, amire besűrüsödik a vadászat az Inspirátor miatt.

Te VF-es vagy saját bevallásod szerint. A VF egy másik időgép, mert csökkenti a TP-t, azaz azt a hatást kelti, mintha a később kezdtél volna játszani, ezért maradsz le. Viszont a VF ezzel arányosan nem csökkenti a LE-t, tehát realtíve LE-t ad pluszba. Olyan mintha az ember később kezdett volna, de a kezdés előtt megszerzett LÉ "nála marad".

Ebből kifolyólag nem az Inspirátor a táp, hanem a VF. A VF előnye az, ami megmarad, ha valaki Inpirátorozni kezd. Azaz az "alternatív, játékkezdés előtt szerzett LÉ".

Igen, neked táp, de a VF miatt, mert a VF-es előnyödet realizálod.
A VF időgéppel a kezdésedet későbbre tolod, de a LE-mennyiséged megmarad. Ezután az Inspirátorral a kezdésedet korábbra viszed ismét, de LE-t is kapsz közben, ezért a VF-ből származó színtiszta LE-mennyiség pluszban megmarad a TP-től nem ódzkodókhoz képest.

A TP az idő mértékegysége ebben a játékban.
Bármilyen LE/TP arányt javító taktika (pók, VF, láthatatlan vadászat bubival, kő EH-zás, akármi) torzítja az időt, lassítja a haladást, tehát a kezdést "későbbre tolja". A szinthuszárság, ami rontja a LE/TP arányt szintén torzítja az időt, de ellentétesen, mert "korábbra tolja" a kezdési időpontot.
Az első típúsú torzítás (lassú taktikák) a táp, a második típusú torzítás (gyors taktikák) a nem táp.

Az Inspirátor vadászatnak megfelelően adja a LE/TP arányt (és a kalandokat, állatbefogást, egyebeket) egyenletesen.
Azaz nem torzít az időn, csak időutazást tesz lehetővé. Önmagában nem táp, csak a tápot tudja átvinni az időben. (Már, ha valaki lemond ezért a lassú taktikájáról.) Ez a válasz Morzkod felvetésére is.
De még ez is picit kérdéses hosszú távon, mert csak CSP-t ad, PP-t, térkapupontot nem, ahogy már írtam is, azaz szigorúan véve ront a LE/TP arányon.
Dátum: 2011.10.27. 13:13:49
Válaszd a féléves küldetésLE növelőt, és a féléves AFnövelőt.

Ha minden kötél szakad, ezek akkor is kézzelfogható pluszot adnak.
Dátum: 2011.10.26. 21:28:24
Cras, én ezt már az előző 2 hsz-emben is elismertem.
Dátum: 2011.10.26. 20:35:11
Jó ég.
És Lady Alvariel medáljai mitől tápok? Elnyered az aranymedált, lesz idomításod, és meggyőzőkészséged. Az nem táp.

Itt azt emlegették, hogy az Inspirátor táp. Az Inspirátor nem táp, hanem időgép.
Teszem azt, +25 CSP-t ad naponta annak, aki megszerzi. (Most nem nézem azt, hogy ez idővel csökken, csak a működésére világítok rá.)

Főszinthuszár Ernő elkezdte az elején a játékot, most tart 160. szinten. Lemaradt László 1 évvel később rálel a Harmoneten a Végzetúr linkjére, ellátogat a wikire, megtetszik neki a játék, jól nyomja, és megszerzi az Inspirátort.
Mit csinál az Inspirátor? Elkezdi neki adni a CSP-t, 25-öt naponta. 2 naponta 50 CSP => Olyan mintha Lemaradt László 1 nappal korábban kezdte volna a játékot. 4 nap múlva mintha már 2 nappal korábban kezdte volna, és így tovább, és így tovább.

Egyre csökkenő ütemben, de az Inspirátor CSP-t ad, ami olyan mintha korábban kezdett volna játszani az illető. Legalábbis vadászat szintjén, mert PP-t nem ad, Térkapupontot nem ad, stb. Ha így nézzük, akkor még rosszabb helyzetben is van, mint Ernő, aki a TP-je egy részét portyából, térkapuból szerezte, amik jobb LE/TP arányt biztosítanak.

A VF ezt megkeveri, de ezt aláírom,a hogy már mondtam is.
Itt viszont mintha mindenki azt emlegetné, hogy 1 hónap alatt több CSP, kaland, stb. ez viszont csak a sűrűsége a játéknak. Lady Alvariel medáljai meg plecsninek jók, de tápot nem adnak.
Dátum: 2011.10.26. 20:07:42
Idézet: LanMaffia - 2011.10.26. 19:41:54
1 hónap alatt több CSP -> több kaland -> Alvariel medál
1 hónap alatt több állat -> több elfogás -> több küldetés

az optikai csalódás túlzás. Ha évente egyet vadászok 10.000LÉ/TP-ért, akkor erősebb vagyok?


Akkor lassabban írom.
Tegyük fel, hogy 20000 vadászatból jön 2000 kaland, és 1600 állat befogódik.

Teljesen mindegy, hogy 5 hónap alatt vadászok 20000-et, és csinálom meg a 200 kalandot, és sajtolok 160 állatot, vagy 3 hónap alatt Inspirátorral. Ha Inspirátoros karakter utoléri így a nem Inspirátorost, akkor egálban lesznek.

" Ha évente egyet vadászok 10.000LÉ/TP-ért, akkor erősebb vagyok."
Ha az alatt az 1 vadászat alatt bejön annyi kaland, állat, kiégett, stb. mint 1 évnyi vadászatmennyiségből, akkor igen.

Tényleg ennyire bonyolult?
Mert akár felfogható úgy is ez, mint a CSP tárolás. Valaki napi 50-et vadászik 8 napon át, valaki meg 7 napig semmit nem csinál, a 8.-on meg lenyom 400-at.
Ez utóbbi az utolsó napon klasszisokkal több kalandot, kiégettet, állatbefogást fog produkálni, mint az első a 8. napon, összességében mégis ugyanott vannak.

Azt, hogy VF-es, ha bevállalja az Inspirátort, jól jár, aláírom.
De az, hogy Inspirátoros több kalandot, állatot, miegyebet szerez, mint más, az csakis optikai csalódás.
Kivéve amikor eléri a topot, mert ott mindig le lesz maradva valamivel, de ott már a napi plusz CSP is elenyésző.
Dátum: 2011.10.26. 19:02:02
Idézet: Morzkod - 2011.10.26. 17:43:18
Idézet: Ezüstszél - 2011.10.26. 17:23:58
De a több kaland és a több állatelfogás csak optikai csalódás. Teljesen mindegy, hogy 10 milla TP-t vadászattal egy év alatt szerzek meg X vadászatból (bejönnek kalandok, állatok), avagy Inspirátorral fél év alatt ugyanannyi (=X) vadászatot elnyomok, statisztikailag ugyanannyi kaland és állatelfogás jut ugyanannyi vadászatra.


vö. Lady Alvariel


?

Azért mert egy Inspirátoros 1 hónap alatt több kalandot csinál/állatot fog be attól X vadászatból még ugyanannyi jön be neki is, mint egy nem Inspirátorosnak.
A sűrűség más, de ha valaki 2 év alatt X vadászatot nyom el, valaki más pedig Inspirátorral az utolsó fél évben éri el azt az X darab vadászatot, attól az X db vadászatra jutó statisztika miért térne el?