Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2013.05.28. 20:30:47
A kapott ládát ismét kinyitod, és jöhet a következő piros.
Dátum: 2013.05.24. 20:44:40
Sztem most a Kerék a remény hamis illúziójába próbál ringatni engem, aztán majd amikor nem számítok rá, orvul dob egy ultrát.

És persze üdv a könyvklubban.
Dátum: 2013.05.22. 22:33:28
Vérbeli coach vagy. Tudod hogy kell biztatni az embert.
Dátum: 2013.05.22. 18:41:54
Éreztem én, hogy sok lesz az ultrából.

Amúgy nem aggódom a negatív pechpontok miatt a már említett 1%-ok miatt.
Csupán hosszúnak tűnik míg nulla közelébe kerülök.
Dátum: 2013.05.21. 20:23:55
Visszanézek Landragórozni, gondolom Szerencsekerekezek is akkor már.
Új fejlesztést találok, kijelzi a pechpontot: -836...

Azt hiszem egy ideig még peches leszek a kerékkel.
Az írtad, ne kíméljünk.
Éltem a véleménynyilvánítással, amire lehetőséget adtál.

Az 500 AF-re írtam azt, hogy az új AF képességek miatt nincs AF probléma, ezért nincs rá szükség. Csak hiába hozom fel már másodszor, hogy a kiindulópontod (amin az új AF képesség ötlete alapult) nem volt aktuális, ezt te megkerülöd, és úgy fogalmazol ("amikor 500-at irtam az volt a baj, és mikor 10-et akkor meg az volt a probléma") , mintha nekem valamiféle személyes problémám lenne az AF költéssel.
Nem. A kiindulási alapod volt rossz, azóta pedig kozmetikázod a dolgot, és próbálsz újabb alapot kreálni az ötletednek.

A lélekgyémántok halmozódnak magas szinten. Én átlagosan 100k körül vagyok úgy is, hogy simán beáldozom a templomban, veszek csizmát, sisakot, és elhajigálok rengeteg kalandot, mert viszik a LE-t.
LGY probléma van, AF probléma nincs. => LGY-t szükséges lenne költeni, AF-et nem.


így a szakértelmeket is nevezhetnénk alternatív-nak, elvégre ott sincs két egyforma.

Én is ugyanezt írtam... Ezért nem passzolt az a mondatod, hogy az általad javasolt AF képesség azért alternatív, mert új választási lehetőséget ad a többi mellett. A tulajdonságokra, és a szakértelmekre ez ugyanúgy igaz.

Az ötletemet pedig nem teszi jobb az extra AF költség, ahogy az sem tenné jobbá, ha hordaváltáshoz vagy 200-as projekcióhoz lenne kötve erőforrásköltés címén, "miért ne" alapon.

Elnézést kérek, amiért nem kíméltelek.
Idézet: Promi - 2012.12.31. 08:52:30
tudok az ujj AF képességekről, de ez lenne egy ujabb választási lehetőség, elvégre alternativ fejlődés, ha nem tévedek.
a szám amit meg oda irtam, csak hasra ütés volt,....az lehet 10, 20, körül is


Csakhogy te AF gondokat emlegettél mint alapot a relikvia AF-esítésére.
Ilyen "AF gondok" viszont nem is léteznek mióta többszáz pontba kerül egy-egy új képesség növelése.

Alibi 10-20 AF pont ráköltése egy relikviára meg végképp indokolatlan.

Mod:
Az AF pedig azért alternatív, mert különbözik az addigi erőforrásoktól, azaz egy másik fejlődési utat biztosít. Nem önmagán belül különbözik egyik része a másiktól, mert ennyi erővel a szakértelmek, tulajdonságok is alternatívak, hiszen nincs két egyforma köztük...
Hmm, nos ajánlom figyelmedbe az új AF képességeket, amelyek végtelen sok AF pont hasznos elköltését teszik lehetővé.

Pontosítsd kérlek, hogy milyen AF gondokra gondolsz.
Dátum: 2012.12.30. 14:52:58
Idézet: Craslorg - 2012.12.30. 14:29:27
Idézet: Ezüstszél - 2012.12.30. 12:25:09
...Ha a pechpontjaid száma eléri a 100-at, az ultraritka forgatás esélye 100% közeli lesz...

Ez nem így van (a többi ok). Amit tudunk, hogy a pechpontok növekedésével nő az UR forgatás esélye, de a 100%-ot soha nem fogja elérni. Kb tippre hasionló módon, mint a másodlagos. Az is minél több, annál kevesebb plusszal jár.


Ömm, én nem is írtam, hogy eléri a 100%-ot...
Annyit írtam, hogy a közelében lesz. Azt próbáltam kifejezni vele, hogy onnantól elég hamar kieshet egy ultra, de nem azt írtam, hogy rögtön.
Dátum: 2012.12.30. 12:25:09
Idézet: Szakall - 2012.12.30. 11:43:39

3-Mostanában (kb. 1 hete) kezdtem el őskőért forgatni. Mennyire legyek bizakodó? 1-2 hónapon belül be kell adjon 1 pirosat, ha minden nap leforgatom a +2 forgatást?


A dolog valahogy úgy néz ki, hogy minden nem-piros forgatásért kapsz egy pechpontot. Ha a pechpontjaid száma eléri a 100-at, az ultraritka forgatás esélye 100% közeli lesz.
Ha kiforgattál egy ultrát, a pechpontjaid száma csökken az ultra pechpontértékével. (Combosabb dolog esetén ez többszáz is lehet, azaz leviheti mínuszba a pechpontjaid számát.)
Ettől függetlenül a vakszerencse is dobhat bármikor pirosat neked, amit szintén a pechpontjaid fognak bánni.

Mod:

Az én eddigi ultráim:
2012. Május 20. 08:33 A nyereményed: A tudás könyve, 178 TP
2012. Június 25. A nyereményed: ultra-implant
2012. Augusztus 22. 17:51 A nyereményed: Epikus kincsesláda, 186 TP
2012. Szeptember 8. 17:10 A nyereményed: Kvízmedál
(Azóta nem esett, bár volt 1,5 hónap kihagyásom közben.)
Hosszú ideje azt tapasztalom, hogy aki 50 helyes választ el tudott érni olimpián, az az esetek 95%-ában medált is kapott még 15 percet megközelítő idővel is. (Ahogy a legújabb olimpián is az 50 válaszosok vannak az első 7 helyen, az utolsó 831 mp-cel.)
Ez script nélkül is megoldható, mindenki egyenlő eséllyel tud új medált szerezni. Én nem úgy látom, hogy az általad említett probléma aktuális volna.

Továbbá 200k lélekgyémánt sem terem minden nap (pont ezért adtam ilyen horribilis mennyiséget árként), így aki a vadászatra meg szeretné kapni ebből a relikviából a +2%-ot, annak "kellemetlen" mennyiségű kalandot is el kell szenvednie előtte.
Ez mind rengeteg idő, rengeteg +TP a kalandokból.

Nem gondolom, hogy nagy tételben/gyakran lehetne vásárolni ezt a relikviát. (Továbbá 2 kvízolimpia is kell hozzá, hogy maximális hatásfokon működjön.)
Az új AF képességek elve adta az ötletet, azaz horribilis mennyiségű erőforrás befektetéséért kis volumenű előnyt biztosító fejlesztés.
Olimpiai kitüntetés
Típus: relikvia
Szint: 120
Kettővel több kvízmedálod lehet.

Ár: 200.000 Lélekgyémánt (esetleg vmennyi őskő)


Akárhányszor megvásárolható lenne (csak elég lélekgyémánt kell rá).
A megvásárlása még nem jelent eredményt, mert a kvízolimpián ki kell izzadni a medált. (Vagy AH-ban dukátért.)
Serkenti a kalandozási/kalandírási kedvet.
Bár a VF-eseket erősíti, de a 120-as szintkorlát miatt csak magas szinten.
Dátum: 2012.12.30. 00:15:09
Idézet: Fsanyi82 - 2012.12.22. 09:42:22
Mi az ezöst vegyjele?
Cu
Au
Fe
Ag

Nem hallottam még ilyen kémiai elemről, hogy ezöst


Pedig helyre egy elöm az az ezöst.
Hasznos az toportyánemberök és az mindenféle vérszopók ellen.
Dátum: 2012.12.26. 23:57:35
Idézet: Awenhai - 2012.12.25. 05:45:30

Semmilyen hatás nem érhetné a megtámadottat, sem a kamra, sem a háború okán, pont azért, mert így az ellenfélnek esélye sincs semmire, teljesen biztos a támadó győzelme.


Én azt az egy kivételt beletenném, hogy háborúban ha a védekező szövetség egy tagja szubplazmával megy a támadó szövetség egy tagjára, az számítson bele az eredménybe. (Akkor is, ha veszít.) Fordítva ez ne működjön.
Elég bosszantó, ha egy szövetség utazik a szövetségem gyenge rétegére, én pedig 50-80 szinttel magasabbról tehetetlenül nézem, hogy háborút veszítünk.
A katakomba pedig nem megoldás, mert 3 hétre elzárni a játéktól valakit aki amúgy szívesen játszana, kissé unfair.
Dátum: 2012.12.14. 11:29:30
Idézet: Ddyy - 2012.12.14. 10:22:31
Az ömlesztés miatt pedig átláthatatlan, hacsak nem tanulom meg előbb-utóbb h mi micsoda. Szóval egy második oszlop? Hmm?


Esetleg ezeket másik színnel betenni a listába.
Dátum: 2012.12.10. 18:16:54
Hát, akkor nyomj rá te is egy 10-est.
Dátum: 2012.12.10. 13:37:21
A hatodik szintet úgy érdemes csinálni (én is így csináltam), hogy a végére kell hagyni az entitásos, epikusos feladatokat, aznap nem vadászni/portyázni.

Ha megvan, lehet a szilánkra menni, így kb. 1 nap megspórolódik. (A 6. szint utolsó napja egybefolyik a 7. szint első napjával.)

A szubplazmás feladathoz:
Nekem bő 400 CSP-ből meglett a 10 db, AF-képesség nélkül. Annyira nem volt veszélyes.
Dátum: 2012.12.09. 12:03:46
De éppen arról beszél a srác, hogy ő sebzi az ellenfél állatait... (acsarkodással, ha jól látom)
Mindig az aktuális kérdés jogáról mondasz le, nem az összesről.
Továbbra is 100 megválaszolt kvízenként kapsz lehetőséget kérdés feltevésére, amikről egyenként lemondhatsz.

Én is is a fenti okokból kifolyólag mondok le a kérdésekről már jó pár éve. LE-tartaléknak is kiváló. Amikor épp csak pár ezer LE kell valamihez, lemondok néhány kérdésről, és meg is van.
Azért mégis csak megcsinálták. Köszönjük!

Idézet: Ezüstszél - 2011.10.30. 13:20:43
Feltört konverter
Szint: 100
Ár: 40000 lélekgyémánt

A tulajdonos kiválaszthat 3 esszenciát, amire ezután átválthatja 3:1 arányban a többi esszenciáját.

A tárgy nem eladható, nem lehet lecserélni/többet venni belőle.
Cél: Néhány olyan esszencia biztosítása, amit játékban szívesen használ(na) aki megveszi. Ezt később nem lehet megváltoztatni, törölni, stb. Egyszeri lehetőséget adna.

Mod: Katalizátor természetesen nem választható.


Idézet: Morzkod - 2011.10.30. 13:45:16
Szerintem ez lehetne ugy, hogy 15-20K, egy esszenciara tudsz valatani, de barmennyit vehetsz belole.


Idézet: Miklós - 2011.11.05. 22:31:45
Ahogy Ariel írta, a "hulladék" esszenciákból való felesleg csak addig fog zavarni, amíg nem tudsz különleges esszenciát csinálni. Attól kezdve az összes hulladék esszenciát át tudod váltani ezekre (spektrális, ultrapsec, léleksajt és transzplant növelés). Az esély, hogy egy akármilyen esszencia felhasználásakor kapsz egy különlegest (attól kezdve, hogy ezt a megaesszenciát megszerezted) emlékeim szerint 33%. Szóval ez a problémát orvosolja. Bármilyen egyéb esszencia-konvertálgatás ami a kevésbé szükségesből szükségest csinál sajnos a megaesszenciák gyártását gyorsítja, ami nem kívánatos.