Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jucus

Szerintem...Ezt ne firtasd, ugyanis máig nem tisztázott honnan ered. Az ősi Babiloniaktól Samuel Johnsonig bezárva. Ráadásul néprajzi kutatások szólnak amellett, hogy a "mézeshetek" kezdetben valóban mézes heteket jelentettek, hiszen a mezőgazdasági munkák idején nem tartottak esküvőt, így vallási és praktikus okokból az esküvők nagy része a nyári napforduló idejére, a vetés és az aratás közé esett.

Szerk: A kérdésed jó, kivéve az idézőjelet. A válaszok rosszak.
Dátum: 2009.06.05. 13:02:07
Te tudod. Viszont panaszkodsz de tényekkel nem támasztod alá a panaszaidat. Nem azt mondtam, hogy tippelgess, csak azt hogy én az olyan kérdéseket szeretem amihez nem kell gugli.
Dátum: 2009.06.05. 12:56:29
Idézet: Eyesis - 2009.06.05. 12:45:09
Kedves Kvíz értékelő társaság...

1. Attól még, hogy pl olyan kérdés szerepel az adatbázisban, hogy Melyik film nem sci-fi?, attól még a válaszok miatt lehet izgalmas új rejtvény, annak is aki esetleg egy másik hasonló kérdéssel találkozott már...


Ha egy nagyon ismert sci-fire kérdezel rá, nem fogsz speciálist kapni. Csak azért mert neked egy nevenincs a kedvenced, másnak nem lesz az. És amúgy is tele van filmes kérdésekkel az adatbázis.

2. Rengeteg több értelmű kérdés van, és persze csak egy megoldást jelölnek meg helyesnek, ezeket nem veszitek észre?


Ezek csak szavak. Mondj példát. Utána beszélhetünk a témáról.

3. Több rossz válasszal is találkoztam már, a legjobban a hány GB egy TB kérdés fájt, mert a helyes válasz 1000 volt, pedig 1024, ráadásul ezt nem értékeltétek speciális tudás kell hozzá kérdésnek, de az én 4. pontom igen...


Nos. Elég régóta az 1000 az elfogadott. SI-ben legalább is. Nézz utána. 1024-et csak a szám.gép memória méreténél használják.

4. Mitől kell speciális tudás egy elég ismert és elismert sci-fi íróhoz? Clive Bakert kb, mindenki ismeri aki nem csak a a vígjátékokat szereti, ráadásul 5 perc alatt simán ki lehet google-zni, hogy melyik novella nem Clive Baker néven fut... Ráadásul attól, hogy szerintetek valamiért speciális tudást igényel a kérdés megválaszolása, amit én nem értek meg, ráadásnak miért kell még azzal külön büntetni, hogy buktam a 100 helyes kérdésemért járó bónusz 150LE-t...

Várom a válaszokat...


Lehet egyedül vagyok, de nem szeretek guglizni. Csak akkor ha érdekel az adott terület. Olyan kérdéseket tegyél fel amit ki lehet logikázni.

JA! Nem fogadták el a kérdésemet - Miért? Oda írd legközelebb ezeket!
Dátum: 2009.06.05. 12:18:56
Az egy dolog hogy tagadás, de a helyesírása helye sírás. Viszont tényleg van Hét nevű település, és ezt a kérdést ízlésesen is lehetett volna tálalni. Javaslom én is a törlését.

Szerk: másik ilyen szóvicc. Ettél már fagyit forrón? Mindenki hülyének néz. Közben egy borsodi település Forró.
Dátum: 2009.06.05. 12:16:53
Elsősorban én helyesírási hibát látok a kérdésedben. Hiányzó szóköz (1526) előtt és után. Kalocsai érsek volt. De a ferencesek közé lépett, és így akkor a szerzetes is igaz rá. Egyelőre ennyi. Ha valami még eszembe jut szerkesztem a hozzászólást.

De ha kell privátba keress meg és segítek a kvízírásban. Valamint. Nem fogadták el a kérdésemet - Miért? topicba másold át a kérdést. Ez a topic nem erre hivatott.
Ezzel nem adja meg a megoldást. Nem értelek.
Fordítva kellett volna megtenned. Valamint vegyjel helyett a képlet szót használni. Valahogy így:
Mi a képlete a dinitrogén-oxidnak ("nevetőgáz")? vagy valami hasonló módon. /szerintem/
Dátum: 2009.06.04. 18:22:30
Miért van lyuk a Dallas Cowboys NFL csapat stadionjának tetején?

Ott jut be a fény a stadionba.
Elfogyott a építőanyag.
Isten azon a lyukon keresztül nézi a meccseket. *
A szellőzés biztosítása érdekében.

nc
Melyik állat áll mindig készen egy "nyakkendős" eseményre?

zebra
holló
gólya
pingvin
Dátum: 2009.06.04. 11:52:25
Topicot tévesztettél. Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? Oda másold be.
Szerintem spec a kérdésed.
Dátum: 2009.06.04. 11:50:54
Vágó István melyik vetélkedő TV müsort vezette?

Activity?
Legyen Őn is milliomos?
Áll az alku?
Széf?

Felesleges kérdőjelek. Valamint nem is gondoltam volna, hogy Vágó úr a halaknak is tart vetélkedőt.
Mit jelent az angol "dungeon" szó?

Várbörtön*
Kaland
Barlang
Kincs


szótár törlés
külön IP-t írt, én erre reagáltam.
Háborúban egyértelmű hogy ugyanazokat támadjátok többen. Miért lenne ez multizás? Miért nem beszélhettek össze?
Dátum: 2009.06.03. 10:49:00
Idézet: Alvaron - 2009.06.03. 01:55:11
Tipikusan valami TF-es tulburjánzó kis köcsög kapta, aki az iskolát is
csak az igazolásokból ismeri.


Szeretem amikor az emberek magukból indulnak ki.

Na meg az előző kérdésem ami szintén bukott ime :
Mit jelent a "MIR" főnév. Tudom én már vén szar vagyok, a játékosok 90%-a nem tanult OROSZT,
de azt azért tudni kéne !


Ja, nem tanultam én sem. Viszont van egy séma, ami alapján értékelnek. Ajánlom figyelmedbe: http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes
Valamint még egy topicot szeretnék ajánlani neked: Vajon elfogadják e a kérdésemet. Nem véletlenül jött létre. És ahelyett, hogy rögtön átmész parasztba (amivel ugye nem oldódik meg a problémád), inkább nézz körül és ne legyél rest beírni, hogy milyen kérdést szeretnél feltenni.
Dátum: 2009.06.03. 10:41:25
Mi nem kell a mákosgubához?

guba
kifli
tej
mák

vicces az első válasz
Melyik ország zászlajában szerepel egy AK-47-es gépfegyver is?

Mozambik
Tanzánia
Zimbabwe
Franciaország

Persze a világ összes zászlaját fújom kívülről. A zászlós kérdéseket nem lehetne a fővárosos kérdésekhez hasonlóan kezelni?
Melyik csatornán megy az új Terminátor sorozat?

Rtl klub
Tv2
Cartoon Network
Private Gold

Megy még egyáltalán? Az rémlik, hogy megbukott. Ergo más sehol. Törlés.
A Karib Tenger Kalózai cimű filmben kié a Fekete Gyöngy?

Jack Sparow.
Will Turner.
Barbarosa.
Pintel vagy Ragetti.

Helyesírás: Sparow->Sparrow, felesleges pontok a válaszok végén, című
Híres Film,és Sláger:"Hamu és......."?

Rubin
Gyémánt
Szén
Smaragd

Hiányzó szóközök, felesleges pontok.
Mi az a BRIFKÓ?

Étel
Újság
Madár
Pénztárca

Megértem én üvöltés nélkül is.
Dátum: 2009.06.02. 22:24:39
Későn kapcsoltam:

Hányszoros világbajnok Lewis Hamilton?
1, 2, 5, 7

Tudom hogy kevés az esélye de ha idén nyer, már nem lesz aktuális.
Dátum: 2009.06.02. 19:00:22
Melyik az A,B,C első betüje?

A
B
C
D

na ne...
Dátum: 2009.06.02. 16:32:21
Topicot tévesztettél, ezt már retro is leírta. A helyes válasz tulajdonképpen rögtön látszik, az ki van dolgozva (bár én megcseréltem volna a helyes válasznál a zárójeles és a nem zárójeles történetet), míg a többi elég gyatra. Kérdezel egy rövidítést, és magyarul írod hogy nagy felbontású TV, ez nem HDTV. Angolul ez a rövidítése.
Valamint ez a kérdés már szerepel az adatbázisban, de legalább csupa angol szöveggel.
Idézet: Gabordo - 2009.06.02. 12:22:58
Sziasztok!

Tulajdonképpen nem szeretnék panaszkodni, de valamilyen szinten mégis az lesz.
Kicsit igazságtalannak érzem pár elutasított kvízkérdésemet, az olyan jellegű átengedettek mellett, mint "Hány kutyája van Harry Potter anyjának?".


Szokjál hozzá.

Az egyik kérdés, melyet feltettem:
Melyik városban található a Vörös Erőd?

Moszkva
Delhi
Peking
Havanna

Nem lett elfogadva, mivel: "A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

Nem tudom eldönteni, hogy az egyértelműség vagy az állítolagos hibás válasz volt a valódi ok, de Delhiben valóban van Vörös Erőd. Igen, a legelső találat Agrát írja google-ben, viszont Agra nincs a válaszok között.
Ez még talán belefér, nem érzem teljesen igazságtalannak, mindenestre nem tehetem fel úgy a kérdést, hogy "Hol található a Delhi-i Vörös Erőd?".


Az Agrai Erőd nem keverendő a sokkal kisebb Delhi Erőddel. A mogulok sosem nevezték erődnek a Vörös Erődöt, inkább a 'Lal Haveli', azaz Piros Bungalló elnevezést használták. India miniszterelnöke a Delhiben álló vörös erődből szokott beszédet intézni népéhez minden évben augusztus 15-én, az Indiai Függetlenség napján.
Amit pedig ma utasítottak el:
Hol halt meg Orseolo Péter?

Zámoly
Székesfehérvár
Moson
Visegrád

Ok: "Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."

Ezt azért tettem fel, mert úgy gondoltam sokan tudják az ellentmondásokat halálával kapcsolatban. Az ellentmondás pedig az időre és nem a helyre vonatkozik.

Ha megmagyarázza valaki akkor elfogadom, hogy ezek nem voltak jó kérdések, de én valamiért mégis nem érzem teljesen jogosnak a "Rossz kérdés" kategóriát.

Üdv


Orseolo Péterről annyit, hogy te Orseolo Péter magyar királyra vagy kíváncsi, aki Szfváron halt meg egyes krónikák szerint, viszont volt I. illetve II. Orseolo Péter (velencei dózsék), akik nem ezen városokban haltak meg.

Ajánlom figyelmedbe a Vajon elfogadják e topicot. Ha kérdést akarsz feltenni oda írd be.
Dátum: 2009.06.01. 16:46:21
Folytasd! Szólt az Úr és lőn világosság, és lám...

megszűnt a sötétség, íme a fénylő égicsoda.
az angyalok táncra perdültek.
megszűnt a vakság.
az emberek felyéből kitisztult a sötétség

Ki Adam Sandler?

focista
sennki (honnan tudjam)
kidobóember a Family Disco club-ban
színész


Töröljük ezeket a kérdéseket.

Hány tagó jelenleg az Európai Unió?

15
21
25
27


helyesírási hiba, és mikor jelenleg?