Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2261. hozzászólás - 2009.06.02. 21:29:30 (Válasz cirip #2259 hozzászólására.)
Viszont ha egyszerre ütnek egy ellenfelet, netán LÉgazdag karaktert, akkor onnantól már multizás.
Szal ezért nem egészséges pároknak egyetlen szövetségben játszani. A miért együtt vannak fent igazsága ellenőrizhetetlen, a közös lehetőségek kihasználása pedig etikátlan a magányosan és EGYETLEN karakterrel játszókkal szemben. Ennyi a lényeg, és ha még naponta 5x csámcsogtok ezen a témán, akkor sem lesz más az etikai megítélése...
Pontszám: 6.20
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2262. hozzászólás - 2009.06.02. 21:32:17 (Válasz Zaccmester #2261 hozzászólására.)
Ahhoz nem kell egy szövetségben lenniük, hogy az említett példa multizás legyen.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2263. hozzászólás - 2009.06.02. 21:35:18 (Válasz CaveMaN #2262 hozzászólására.)
Igaz. Viszont onnantól szövetségi multizás, hiszen háborúkat is eldönthet egy "munkamegosztás"
Pontszám: 3
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2264. hozzászólás - 2009.06.02. 21:41:10
milyen munkamegosztás, azt nem értem, az eredmények felkerülnek azonnal a fórumra minden lényeges infóval, nálatok talán nem így van/volt?

De mindegy, érdemes ezen újra és újra kárörömködni, tényleg
Pontszám: 6
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2265. hozzászólás - 2009.06.02. 22:24:48 (Válasz cirip #2264 hozzászólására.)
Te hoztad fel ismét, már bocs!
Most komolyan el kell magyarázzam?
Tételezzük fel, hogy csupán 2 tagú (lehetne 6 is...) a család otthon. Mindkettő nyomja a VU-t, 1 szövetségben. Valószínűtlen az, hogy egymás karakterét nem fogják irányítani. Azaz egyszer Apuci matat mindkettővel, aztán Anyuci, attól függően ki mikor ér rá, ér haza a melóból, indul el otthonról stb..., nagyjából a végtelenségig sorolva. Ez nem munkamegosztás? Nem előny? Eltérő napirend esetén akár 24 órában is aktív lehet mindkét karakter. Ezt hogyan kívánod ellenőrizni? Becsszóra? Ehhh...
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2266. hozzászólás - 2009.06.02. 22:28:19 (Válasz Zaccmester #2265 hozzászólására.)
Kérdeztek valamit, én pedig válaszoltam, hogy hasonló esetben mi várható
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2267. hozzászólás - 2009.06.02. 22:32:58 (Válasz cirip #2266 hozzászólására.)
Én is Neked.
Egyébként szólj, ha nincs igazam, netán egyenesen hátrány egy gépről 2 vagy több karaktert vinni.
Ebben is speciális a VU, egyetlen más komolyabb játékban sem engedélyezett az ilyesmi. 1 gép, 1 játék aztán slussz. Hiába, nagy úr a pénz, akarom mondani őskő.
Pontszám: 5
fórumozóHastinFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2268. hozzászólás - 2009.06.02. 23:53:42 (Válasz Zaccmester #2261 hozzászólására.)
Üdv mindenkinek!

Úgy látszik ez lesz a kedvenc fórumom...
Ugyanis ez a téma is igen közelről érint.
Tekintve, hogy öcsémmel együtt játszok, történetesen 1 háztartásból. Egyszerre kezdtük a játékot, egy szövetségben vagyunk (közösen alapítottuk) és mivel szoktunk egymással beszélgetni, így a "zsíros falatokat" is megütjük mindketten (ahogy azt a jó testvérek teszik, nem titkolódzunk egymás előtt).

Itt lépnek be a ti felszólalásaitok, miszerint az én általam leírtak lehetnek full hazugság (ekkor multizok), vagy akár még igaz is. Ezt valószínűleg nincs ember/gép aki eldönti. Ugyan van 2 gépünk, de azért előfordul, hogy egymás gépéről lépünk be, vagy akár az is, hogy 1 gépen mindektten egyszerre (pl mikor jóapám pókerezik, vagy édesanyám honfoglalózik a másik gépen).

Viszont nem értem, hogy ez miért etikátlan, és pláne miért egyértelműen multizás, mint ahogy Zaccmester írja (mármint, ha tényleg ketten játszunk)? Két független (jól játszó) karakter, jó eséllyel megtalálja előbb-utóbb azokat a lámákat, akiket érdemes megcsapni.
Gyorsan hozzáteszem, hogy nem is nagyon előnyös így, ugyanis ha én megütök valakit, akitől sok LE-t hozok el, majd 5 perc múlva öcsém is, akkor én a 2. támadásomkor már kevesebbet hozok, mint úgy ha öcsém nem ütötte volna meg (gondolom ez egyértelmű). Szóval az infómegosztásunknak ugyan van előnye (kevesebbet kell keresgélni, és tesztelni, hogy kit éri megütni), de egyben hátránya is. Ezek talán hosszú távon kiegyenlítik egymást, tehát akkor miről is beszélünk?

"Háborúkat eldönthet ez a munkamegosztás": Hát ha egy szövetségben nincs munkamegosztás, akkor az a szövetség sokat nem ér (és lehet ez egy teljes hárem, vagy 5 kontinens 25 országának 1-1 lakosa).

Végezetül elmondanám, hogy kicsit megijedtem, olvasván ezeket a hozzászólásokat, hogy nehogy letiltsanak minket, mert gyakorlatilag pont úgy játszunk mintha multiznánk (itt térnék ki a tisztességes játék előtérbe helyezésére a részünkről, mindenféle csalás ellenében)! Szóval ha van valami/valaki ahol ezt hivatalosan le kell jelenteni (személyigazolvány, ujjlenyomat, stb ), akkor írját már be légyszi, mert nincs kedvünk újrakezdeni!
Pontszám: 3
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2269. hozzászólás - 2009.06.03. 06:06:11 (Válasz Hastin #2268 hozzászólására.)
Javaslom tanulmányozásra:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=multizas

(egyébként karakterlap, GYIK, majd az oldal legalján a link: "Multizásról, zárolásról további részletek itt.")
Pontszám: 5
fórumozóHastinFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2270. hozzászólás - 2009.06.03. 08:44:57 (Válasz Anababa #2269 hozzászólására.)
Köszi Anababa!

Átnéztem a linket, és annak ellenére, hogy elég sok minden ellenünk szól (és a multizás mellett), amit csinálunk, és ahogy csináljuk; egy kicsit mégis megnyugodtam, ugyanis az nem fog előfordulni, hogy egyikőnk sokkal többet épít, mint a másik, mivel a szövetségünkben szigorú szabályok vannak!

Ráadásul napközben két különböző városból játszunk és csak este és hétvégén vagyunk egy helyen.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2271. hozzászólás - 2009.06.03. 08:55:22 (Válasz Hastin #2270 hozzászólására.)
Hastin, elmondom mi az alapvető probléma a dologgal, hátha megérted.
Háborúztok egy másik szövetséggel, tegyük fel, hogy épp az enyémmel. Nekem adott a bátyám, aki velem van egy szövetségben. Mi ketten óránként lenyomunk tőletek 4 embert. Mivel totálisan változó időközben dolgozunk, ezért én hajnalban tolhatom a két karaktert, ő pedig napközben. Ez azt jelenti, hogy non-stop, 0-24-ig 4 frag érkezik a szövetségem számára (és akkor a megfelelő szakikat bele sem számoltam, sem azt, hogy esetlegesen mínuszokkal menjünk) Ez történetesen annyit jelent, hogy naponta a szövetségednek csak a mi karakterektereink által generált 96 fraget kell ledolgoznia minimum.
Hogy Ti nem így csináljátok? Teljesen mindegy, de a lehetőség adott, sőt, ha azt mondom, hogy emberi mivoltotokból fakadóan idő kérdése hogy éljetek ezzel, akkor sem tévedek sokat.
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.06.03. 08:56:03-kor
Pontszám: 7.67
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2272. hozzászólás - 2009.06.03. 09:24:32
amig veszik az őskövet addig tökmind1 mivan...ha úgyalakulna apu anyu a nagyi sőőt még a macska is jácchatna egy szövetségben csak dőljön a lóvé azt akkor semmi gubanc nem lesz...

nem mondom hogy ez így rendjén van de sajnos ezmá csak iylen...illetve így működik
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 8.21
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2273. hozzászólás - 2009.06.03. 09:36:12 (Válasz Dr_Faktor #2272 hozzászólására.)
Sajnos nem tudlak cáfolni...
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2274. hozzászólás - 2009.06.03. 09:51:00 (Válasz cirip #2264 hozzászólására.)
Én nem akarok ebbe nagyon belemenni, de álljon itt egy idézet Miklóstól:

Ha többen játszotok ugyanarról a számítógépről, ügyeljetek rá, nehogy úgy tűnjön, hogy egy ember játszik több karakterrel. Ne támadjátok egymást, ne támadjátok egyszerre ugyanazt, és lehetőleg ne lépjetek azonos szövetségbe.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.25
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2275. hozzászólás - 2009.06.03. 09:54:29 (Válasz Ricardo #2274 hozzászólására.)
igen, én se akarok belemenni megint...
de ez egy lehetőleg, nem kizáró ok
mindenesetre tény, nem a legszerencsésebb így...
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2276. hozzászólás - 2009.06.03. 10:35:38
Érdekes mikor Én multiztam azt nem vették észre, pedig a 3 karakterből csak egy volt portyás, annak vettem csak kavicsot, a másik2 építőrabszolgának nem... Tehát nem kell mindegyiknek venni kavicsot elég egynek is...
Az más kérdés, h senki nem csatlakozott hozzánk...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 2.33
népszerűVioricaNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2277. hozzászólás - 2009.06.03. 13:21:41
Érdekelne, mi van, ha háborúban állunk egy szövetséggel. Jó szövetségben vagyok, mindenki csinálja amit kell. Nagyjából ugyanabban az időben játszunk, máshonnan, ugyanazokat ütjük mondjuk négyen. Az építés eléggé megosztott, van aki túlteljesíti a kötelezőt, van akinek még nem volt ideje. Elvileg ez ugyanaz, mintha multi lenne, nem? :o

Egyébként mi ezen egy alkalom kivételével egyszerre, különböző IPről, más városból, más szolgáltatótól játszunk. És semmit sem ér az a játék, ahol nem beszélhetek össze egy szövetségi társammal, vagy nem játszhatok együtt a barátaimmal... Csak azért írtam ide, amúgy, hogy legyen nyoma.
A hozzászólást Viorica módosította 2009.06.03. 13:23:56-kor
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2278. hozzászólás - 2009.06.03. 13:26:38 (Válasz Viorica #2277 hozzászólására.)
Háborúban egyértelmű hogy ugyanazokat támadjátok többen. Miért lenne ez multizás? Miért nem beszélhettek össze?
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2279. hozzászólás - 2009.06.03. 13:30:03 (Válasz Jucus #2278 hozzászólására.)
Ha egy gépről szépen sorban végigverik az ellenfelet minden karakterrel, az multizás lesz.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
fórumozóHastinFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2280. hozzászólás - 2009.06.03. 13:30:19 (Válasz Gau84 #2271 hozzászólására.)
Már megbocsáss Gau84, de amit leírtál az egy jól összeszokott szövetségben (vagy akár csak pár tagját nézve), egy jól megbeszélt és jól kivitelezett stratégia eredményeképpen is előállhat.
És még nem is kell, hogy rokonok legyünk!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője