Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.01.26. 11:39:24
Ebben látod egyetértünk
A többiben nagyon nem
Dátum: 2009.01.26. 11:32:15
Idézet: Bekas - 2009.01.26. 11:25:20
Idézet: Gau84 - 2009.01.26. 10:47:02
Az egy dolog, hogy kezdődjön nagy betűvel, de ugyanaz a helyzet ezzel is, mint a SW, milyen vadászgép nincs kérdéssel. Bár ha valaki meg tudja magyarázni nekem, hogy miért is ennyire lényeges a kutya neve a történet szempontjából, azt megköszönném.



Egyáltalán nincs igazad, sem ezzel, sem a SW kérdéssel. Bolyhoska volt a neve és ha végignézted a HP filmeket, akkor miért nem jegyezted meg? Jópárszor elhangzott benne. A Cavinton jó a feledékenységre.

Ha a te értékítéletedet követnénk akkor mit lehetne kérdezni? Pl.: "Ki a főszereplő a Harry Potter filmekben?", melyre a helyes válasz: Harry Potter, vagy "Mi a címe a Csillagok háborújának?", melyre a válasz: Csillagok háborúja.

Gondolom te teszed fel akkor a Mennyi 4+4? kérdéseket is akkor.


Ha az én értékítéletemre vagy kíváncsi, olvasd feljebb. Szerintem ezek a kérdések olyan részletekbe mennek bele, amik teljességgel lényegtelenek minden szempontból.
És nem magyaráztad meg miért volt fontos a kutyus neve, kis barátom
No de nem mellékesen végignéztem a Hp filmeket is, és nem jegyeztem meg, mert ÉRDEKTELEN! Ezáltal válik a kérdés is érdektelen, lexikális tudást igénylő kérdéssé, ahogy pl az SW-s kérdés is

Egyébként meg köszi, hogy ismeretlenül azt feltételezed rólam, amit. Mindent elmond... RÓLAD
Dátum: 2009.01.26. 10:47:02
Idézet: Mormord - 2009.01.26. 10:41:42
A Harry Potter c. filmben hogy hívják Hagrid háromfejű kutyáját?

nagyfej
farkinca
picur
bolyhoska

Ha már egyszer ez a neve, kezdődjön nagybetűvel.


Az egy dolog, hogy kezdődjön nagy betűvel, de ugyanaz a helyzet ezzel is, mint a SW, milyen vadászgép nincs kérdéssel. Bár ha valaki meg tudja magyarázni nekem, hogy miért is ennyire lényeges a kutya neve a történet szempontjából, azt megköszönném.
Dátum: 2009.01.26. 10:39:42
Idézet: Bekas - 2009.01.26. 10:31:15
Idézet: Drakoon - 2009.01.26. 10:14:27
Milyen vadászgép nincs a "Csillagok háborújában"?
C szárnyú
X szárnyú
A szárnyú
B szárnyú

Helyes válasznak a "C szárnyú" elfogadható a gép szerint.
Namost, nem vagyok egy SW fan, de X az tuti hogy van. viszont A és B szárny szinte esküdnék hogy nincs. Kérem már hogy az ilyen hülye kérdéseket mellékeljük a játékból. Azt is meg kellene dorgálni aki ezt elfogadta.


Szerintem a kérdés jó, és az A, B és X szárnyú gépek vannak rendszeresítve a lázadóknál. Semmilyen dorgálás nem kell, a Star Wars filmeknek van akkora ismertsége és elismertsége, hogy ez ne legyen speciális kérdés.


Pedig ez igencsak az a kategória, hogy milyen színű James Bond koktéljában a cseresznyét tartó pálcika... és maradjunk annyiban, hogy James Bond is elég ismert.
Azért ennyire nem kellene belemenni a részletekbe szvsz
Dátum: 2009.01.22. 18:21:44
Idézet: Lanmandragoran - 2009.01.22. 18:09:29
Idézet: masterv - 2009.01.22. 16:55:58

Melyik csapat nyert 1965-ben VVK kupát?
Ferencvárosi Torna Club
Fc Barcelona
Juventus Fc
Videoton Fc

Szerinted, Gau? Ez ugye nem történelmi?


Nem nyert! A VVK az UEFA kupa "őse", és '65-ben a Fradi nyerte meg. Ez inkább a 6:3-hoz közelítő eredmény.


Mondjuk azt, hogy az azért elfogadható, hogy sokan nem tudják mi volt az a VVK, ezért mondtam, hogy talán spec is lehet. Bár szerintem is egy magyar szempontból igen jelentős esemény volt, amire méltán lehetünk (vagy csak lehetnénk? ) büszkék.
Dátum: 2009.01.22. 18:16:28
Idézet: masterv - 2009.01.22. 16:55:58

Melyik csapat nyert 1965-ben VVK kupát?
Ferencvárosi Torna Club
Fc Barcelona
Juventus Fc
Videoton Fc

Szerinted, Gau? Ez ugye nem történelmi?

Hány olimpiai aranyérmet nyert Magyarország labdarúgásban?
Egyet.
Hármat.
Kettőt.
Egyet sem.

Mai napig,vagy az előző évszázadban vagy mikor? Ez meg keményen statisztikai adat,nem hinném hogy tudni kéne mindenkinek a teljes éremtáblázatot országra,évre,főre lebontva.... Gau?



Ez egy picit gyerekesre sikeredett, MasterV, de tény, a végzetúr NEM korhatáros Azonban megkérnélek, hogy a jövőben ha normálisan nem megy, akkor inkább ne mondj nekem semmit. Köszönöm

Amúgy pedig ha már a véleményem kérdezted:
Az első kérdés lehet spec is akár, de a jó válasz a Fradi (1964-1965-ös szezon).
A második megfogalmazása nem jó csak, de máskülönben az olimpiai aranyérmesek általános műveltségnek titulálódtak nem is oly rég
(1952, Helsinki; 1964, Tokió; 1968, Mexikóváros... ha nem hagytam kis semmit, akkor a helyes válasz 3)
Dátum: 2009.01.22. 13:39:41
Ezzel szerintem az itt szólók majd mindegyike egyetért, Kage. Én is hangsúlyoztam szinte az összes hozzászólásomban.
Dátum: 2009.01.22. 13:31:49
Hát nem érted, Jucus? Eredeti, azaz jogvédett...
Dátum: 2009.01.22. 07:24:07
Ne kezdjünk bele újabb vitába, gondolom nem baj

Maradjunk annyiban, hogy az igényes kérdések maradjanak, a többi kuka... legyen az sport, film, könyv, télapó, vagy Zimbabwe
Dátum: 2009.01.22. 07:15:05
Én nem kívánok ezzel kapcsolatban többet mondani, MasterV, szerintem úgyis unják a dolgot a többiek

Te azt mondod vegyük ki ezeket, mert nem szereted, és nem érdekel. Én azt mondom, mivel rengetegen szeretik, rengetegen foglalkoznak vele, hatalmas befolyása van, maradjanak az igényesebb kérdések. Te is makacs vagy, én is, hagyjuk ezt itt abba szépen (amúgy is klánszinten kell egy picit bizonyítanunk szvsz, ha jól láttam az éjjel Amúgy ezáltal üzenem mindenkinek nálatok, hogy sok sikert )

Ja, és Kage, a sport annyira alapműveltség minimum, mint hogy ki melyik filmben játszott főszerepet, vagy hogy melyik fantasy író írta ezt vagy azt. A különbség, hogy a sportnak pöttyet nagyobb bázisa van/volt/lesz.
Dátum: 2009.01.21. 22:44:32
Nem ugyanaz, senki nem mondta, de közük van egymáshoz, hidd el. Pl sportdiplomácia, pl Berlin, 1936... egy nagy példa csak

Nekem mindössze az szúrta a szemem de nagyon, hogy kezdenek minden sportkérdésre negatívan reagálni. Holott az emberek túlnyomó többségét bizony érdekli, vevők rá, és kellenek is. Persze csak az igényes kérdésekre, mint ezredszerre mondom
Ezek azok a kérdések, mint pl Aranycsapattal kapcsolatosak, amiknek ne kelljen már kiesnie amiatt, mert pár ember lusta utánanézni. Azért ennél azok a fiúk jóval nagyobb kincsek voltak (ill még ma is azok).

Amúgy én meg sajnálom is, hogy nincs több vizilabdás, Cseh Lacis, a jelenkor és a régmúlt nagy fenoménjairól szóló mégtöbb igényes kérdés. Ha gondolod, változtass ezen, hiszen igény - mint a kérdések számából is látszik -, az van rá
Amúgy pl a kézilabdás kérdésem is bennmaradt, és egy ideig még benn is fog maradni, úgyhogy próbáld meg, kérlek...
Dátum: 2009.01.21. 22:00:26
Nem viselem, ha kiforgatnak, előbb is jeleztem

Amit én mondok, hogy egyes eseményeknek helye van, és lesz is a kvízben. A történelem RÉSZE a sport, tetszik, vagy sem

Azért, mert egyes emberek nem szeretik, attól bizonyos dolgok az általános műveltség részét képezik, és ennyi. Legyen az sport, vagy bármi más. Ilyen egyszerű.

Mint mondtam már, és mondom most is, nem azokról a kérdésekről beszélünk, amihez valóban speciális tudás vagy érdeklődés szükséges. Aki innentől ezt nem érti, az szerintem inkább ne is szóljon hozzá (mert sajnos eddig azt látom, ez nem nagyon jutott el a velem vitába szállókig ), lekötelezne

Amúgy csak mellékesen, eleddig egyetlen egy sportkérdést tettem fel, kézilabdával kapcsolatosat, nem is könnyűt, és csodák csodája, az még tetszett is az embereknek.
De kíváncsi vagyok a véleményetekre, vajon ez hol szerepel nálatok?

Az alábbi játékosok közül melyikük NEM volt tagja a 2008-as Férfi Kézilabda Európa-bajnokságon 8. helyen végzett magyar csapatnak?

Nikola Eklemovic
Carlos Reinaldo Enrique Perez
Nikola Karabatić
Nenad Puljezevic
Dátum: 2009.01.21. 20:16:36
Idézet: masterv - 2009.01.21. 20:01:19
Mit lehet tanulni egy tragikus( és megkérdőjelezhetően józan állapotban történt) autóbaleset áldozatává vált futó történetéből? És legfőképpen:mi köze ennek a témához,melyről beszélünk?
Semmi a világon! A lényeg: a labdarúgás nem alapvető és követelendő műveltségi témakör.Egy sport sem az.Senkit nem lehet kötelezni arra,hogy bevágja egy sport történetét(még akkor sem,ha kis hazánk sarjai tudtak benne nagyot alkotni),ha már a gondolatától is a hideg rázza ki. Arról nem is beszélve,hogy sporttörténelem tantárgy tudtommal nincs is az alapvető tanulmányok között.Csak fizikai mozgást célzó testnevelés.Az meg nem ugyanaz.Idézném a kvízkérdések feltevésének szabályait:
"Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb)."
A foci is ugyanolyan spéci,mint a képregények:van aki nézi van aki nem.Tartom magam olyan intelligensnek,hogy utánanézzek a kérdéseknek,mégis,továbbra is azt mondom hogy a kérdés nem való az adatbázisba!És nem vagyok egyedül!


Lássuk csak, ha azt veszem alapul, hogy pl egy magyar NB 1-es labdarúgó mérkőzésnek a nézettsége is simán ver bármit, akkor igencsak "kisebbségben" vagy. De nem is erről beszélgetünk. Hanem arról, hogy egyes sport kérdéseknek helye van az adatbázisban. Nem mindnek, de a jelentősebbnek igen. A jelentősebbek pedig a sporttörténelmi kérdések.
Lehet szeretni vagy nem szeretni, de ettől ez még így van. Nem azt mondtam, hogy szeretned kell, azt sem, hogy fejből kellene tudnod bármit is; de azt igen, hogy veszed azt a két percet, és utánanézel. Mint utaltam most rá, több embert érdekelnek efféle kérdések, mint bármi más (és ehhez elég megnézni az ilyen jellegű kérdések számát).
Te azt hajtogatod nem kell, mert nem szereted. Én azt hajtogatom, hogy kell, mert része a történelmünknek, sőt, a jelenkorunknak is.

Amúgy Pre-nél pedig a lényegről maradtál le. Ő volt az egyik olyan sportoló, akinek akaratereje legendává nőtte ki magát. Nem mellesleg van némi köze ahhoz is, amit ma úgy ismerhetünk: Nike cipő.

Summa summarum, a sporttörténeti kérdések maradjanak csak, maximum két perc azoknak is, akik nem érdeklődnek iránta, és bármely intelligens és művelt ember tudhatja rá a választ
Dátum: 2009.01.21. 20:01:57
Úgy, hogy kiforgatsz, és még csak nem is azt olvasod amit írtam

Próba újra, hátha menni fog
Dátum: 2009.01.21. 19:18:25
Idézet: masterv - 2009.01.21. 18:35:51
Idézet: Gau84 - 2009.01.21. 18:12:23
Idézet: masterv - 2009.01.21. 18:05:11
Az első 1930-ban megrendezett labdarúgó világbajnokságon hány európai csapat vett részt?
4
5
egy sem
8
Nem voltam ott,sőt,szerintem egyikünk sem,és szerintem ez a kérdés mélységesen kimeríti a speciális fogalmát.Törölni való!


No azért álljunk csak meg itt! Akár ott voltál, akár nem, ezt tudnod illik, de a minimum, hogy utánanézel. Ez nem épp azonos kategória a "hol játszik Béla?" típusú kérdésekkel, ez speciel Sporttörténelmi kérdés. És igen, ezeket akár szereted a sportot akár nem, szépen megkeresed és utánanézel rosszabb esetben, ugyanis az sporttörténelem az általános műveltség szerves része. Ha gondolod, szívesen elmagyarázom miért, de szívből remélem, hogy szükségtelen.


Megkerestem,helyesen válaszoltam,de ez a kérdés akkoris kukába való,mivel semmiféle köze sincs az alapvető műveltséghez.A labdarúgás csak egy sport.Mint olyan pedig soha és senkire nézve nem lehet kötelező az ismerete,főleg nem a kérdésben említett időtávlatból.Az,hogy első VB volt,lényegtelen.Ennyi erővel mindenkinek tudnia kellene azt is,hogy az első Forma-1ben hány vagy milyen csapatok indultak vagy hány és milyen nemzetiségű pókerjátékos volt az éllovasok közt az első póker VB-n,esetleg milyen volt az első tabella Wimbledonban stb... (Ezeket csak azért emeltem ki,mert legalább annyian nézik-figyelik ezt a sportot mint a focit,de számtalan más példát hozhatnánk még fel.)
De nem haragszom.A goromba hangvételért sem.Szavaid alapján elfogult vagy,ergo: vagy futballal foglalkozol,vagy te tetted fel a kérdést. És ha nem tetszik a kifejtés,akkor tényleg magyarázd el,mert nem értem,mi ebben a korszakalkotóan közismertségre kötelezett dolog,amiért akár csak érdemes is lenne tudni.


Nos, az általad említett kérdéseket is tudnia illik olyanoknak is, akik nem szeretik a sportot. És igen, elfogult vagyok, mert - ha éppenséggel nem tudnád - kis hazánk egy sportnemzet volt, és jó sokáig az is lesz, tetszik vagy sem. No de ezen felül minden sporttörténelmi kérdést igenis tudni illik. Vékony a határ, amely a túl speciális kérdések, és a sporttörténelmi kérdések között van, ám például hogy mikor, hogyan, mely nemzetek részvételével zajlott le pl az első labdarúgó VB, az szerintem nem kérdéses hova esik.
Ezen felül azért azt se feledjük, hogy a sport nem unatkozó nők és férfiak hobbitevékenysége. Tudom, nehéz elképzelned, de anno és ma is olyan ereje volt/van a sportnak, ami példaértékű. Feltételezem a történelemmel nem állsz hadilábon, így azért nagyjából sejted, hogy a világesemények jelentős hányadában a sport, mint olyan kiemelkedő szerepet játszott.
Emellett akadnak olyan személyek, akikre emlékeznünk kell. Emlékeznünk kell a hihetetlen, emberfeletti kitartásukra és/vagy akaratukra. Kíváncsi lennék, hogy ha Steve Prefontaine nevét említem, mit mond ez neked? Ha nem ismered, és veszed a fáradtságot hogy utánaolvass, nagyon megköszönném ha leírnád ki is volt, és miért is vált ismertté, vagy érdemes őt ismerni. Hidd el, nem fogod megbánni, ha tanulsz belőle

U.I.: A hangnemem olyan amilyen, mindig is ilyen lesz. Nem neked szól, hanem annak, hogy olyan kérdéseket is töröltetni szeretnének egyesek, amik igenis ide valóak. És most nem arra gondolok - amit írtam is-, hogy hol játszik pl Nikola Anelka, mert az a reptéri kutyát sem nagyon érdekli, valóban.
Dátum: 2009.01.21. 18:12:23
Idézet: masterv - 2009.01.21. 18:05:11
Az első 1930-ban megrendezett labdarúgó világbajnokságon hány európai csapat vett részt?
4
5
egy sem
8
Nem voltam ott,sőt,szerintem egyikünk sem,és szerintem ez a kérdés mélységesen kimeríti a speciális fogalmát.Törölni való!


No azért álljunk csak meg itt! Akár ott voltál, akár nem, ezt tudnod illik, de a minimum, hogy utánanézel. Ez nem épp azonos kategória a "hol játszik Béla?" típusú kérdésekkel, ez speciel Sporttörténelmi kérdés. És igen, ezeket akár szereted a sportot akár nem, szépen megkeresed és utánanézel rosszabb esetben, ugyanis az sporttörténelem az általános műveltség szerves része. Ha gondolod, szívesen elmagyarázom miért, de szívből remélem, hogy szükségtelen.
Dátum: 2009.01.21. 17:28:20
Jerikó, szerintem is épp az erősebb szövetséget támogatná az ötleted, ami - valljuk be bátran - teljességgel felesleges. Ha egy erősebb szövetség megtámad egy nálánál gyengébbet, akkor innentől számolhat azzal, hogy a relatív gyengébb tagok elbújhatnak a katakombákba. Nem hinném, hogy ezzel bármiféle probléma is lenne.
(És halkan jegyzem meg, hogy a támadó szövetségben is adott a lehetőség a katakombák használatához, tehát lehet kompenzálni.)

Őszintén szólva Ajgatsz meglátása nagyonis helyénvaló. A katakomba egy opció, mellyel vagy élnek, vagy nem. Megvan a lehetőség a kompenzálásra is (spec a TGY tőlünk vitt 17e LE-t három hét alatt, mi azalatt az idő alatt kb hatszorosát húztuk be), fel lehet építeni a béke csarnokát is, stb.
DE! Ez egy játék. Méghozzá egy szövetségen belül csapatjáték. Ha a matematikát vesszük alapul, nem biztos, hogy megéri kitartóan védekezni.
Ha a játékélményt, mely szerint megnehezítettük a minket támadó fél dolgát, adott esetben pedig le is győzhetik Őket, szerintem minden további nélkül, maximálisan érdemes ellenállni bárkinek, bárkivel szembenm akár a katakombák használata árán is.
És én sem vagyok kis-, vagy gyenge szövetségben, ezáltal magam ellen is buzdítok, ám akkor is így van. Ha egy kisebb szövetség addig tart ki, ameddig csak bír, úgy vélem mindenképp elismeréssel kell rájuk nézni, és büszkék lehetnek magukra!
Dátum: 2009.01.17. 10:15:55
Idézet: Magusocska - 2009.01.17. 09:53:50
Sajnos éppen kellett volna 10 hibátlan válasz, amikor az alábbiakba futottam bele:
Mi látható az 50ft-os
pénzérme hátulján?

madár *
Mtyás király arc képe
Magyar korona
oroszlán


illetve

Kinek az arcképe látható az 1000 Ft-os bankjegyen?

Károly Róbert
Bethlen Gábor
Szent István király
Mátyás király


Mindkét esetben a probléma azonos: több pénz megfelel a kérdésnek, mind a gugli mind a wiki ad válaszokat - képpel együtt.
Az elsőben pedig
Mtyás király arc képe
helyesen
Mátyás király arcképe


No már most apró probléma még, hogy személy szerint nekem van olyan 50Ft-os érmém, aminek a hátoldalán a magyar címer látható. Van ilyen kérdés 20Ft-os érmével, ott pedig van olyan érmém, amin Deák Ferenc látható. Ergo az ezekre vonatkozó kérdések hibásak, de minimum pontatlanok.
Idézet: Kagemusha - 2009.01.14. 18:17:51
Idézet: Gau84 - 2009.01.14. 17:14:42
Macsó = önimádó

Bár megkaptam volna. Akkor javíthattam volna a statisztikán 0.032345532%-ot kb.

Annak inkább a narcisztikus felelne meg.
A macsót a spanyol macho (hím, kan) szóból vettük át. A macsó férfi uralkodni akar a nőn és a nő elsődleges feladatának azt tartja, hogy kielégítse őt. A macsó férfi szeret hódítani, és ezzel kérkedni is.


A macsó kifejezés a spanyol macho (hím, kan) szóból származik, jelentése: vonzóan férfias megjelenésű (fiatal) férfi, férfiasságára büszke (azt külsőségekben is hangsúlyozó), agresszív viselkedésű, önző férfi. (Magyar Értelmező Kéziszótár)

Nem egészen önimádó, de közelebb áll a valósághoz, mint amit Te írtál
Macsó = önimádó

Bár megkaptam volna. Akkor javíthattam volna a statisztikán 0.032345532%-ot kb.