Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gau84

Dátum: 2009.04.10. 08:06:36
Awenhai ötlete remek... gazdasági szempontból is
Dátum: 2009.04.10. 07:52:49
Nekem így hirtelen az a gondolatom támadt, hogy ha már mindenáron a szakértelmeket is bele óhajtjuk vonni valahogy, akkor mi lenne, ha a kivégzésnek is jutna szerep? Gondolom ezt azért, mert igen sokan fejlesztettek abba az irányba (is).

Első körben talán annyit, hogy ezt valahogy úgy lehetne megvalósítani, hogy az adott ellenfelek sebzéskülönbségét nézzük. Tehát X sebzett 500-at, y mondjuk 450-et. HA y-nak nagyobb a kivégzés szakértelme 50-el mint x-nek, azaz minimum 51 a differencia a két karakter kivégzése között, akkor Y nyert; vagy ha nem is nyert, mert nem akarunk ekkora hangsúlyt fektetni erre a szakira (habár véleményem szerint ez nem borítana fel így sokmindent), akkor mittudomén döntetlen, stb...

Lehet, hogy butaság az egész, akkor kérlek javítsatok ki
Dátum: 2009.04.07. 07:55:29
Mi volt Hippokretészi eskü eredeti szövegében ?

Enyhíteni a szenvedést és nem ártani a betegnek*
Mindig a beteg érdekét kell szem elött tartani
A betegségeket minden körülmények között gyógyítani
A halálos kórban szenvedőknek fel kell adni az utolsó kenetet


No most ez igen szép kérdés is lehetne - eltekintve persze egy apróbb helyesírási hibától-, feltéve ha helyes lenne. Ugyanis az eredeti Hippokratészi eskü szövegének hivatalos fordítása a következő:

"Esküszöm az orvos Apollónra, Aszklépioszra, Hügieiára, Panakeiára, az összes istenre és istennőre, őket híva tanúul, hogy erőmhöz és belátásomhoz mérten teljesíteni fogom eskümet és alábbi kötelezettségemet.
Az orvostudományban mesteremet ugyanolyan tiszteletben részesítem majd, mint szüleimet; megosztom vele megélhetésemet, és ha nélkülöz, gondoskodni fogok ellátásáról; fiait saját fivéreimnek fogom tekinteni, és ha ők is el akarják sajátítani az orvostudományt, fizetség és szerződés nélkül megtanítom majd nekik.
Gondom lesz rá, hogy a tudományt, a szóbeli és minden más felvilágosítást ismertessem fiaimmal és mesterem gyermekeivel, valamint azokkal a tanítványokkal, akiket szerződés és az orvosi törvény alapján tett eskü kötelez, de (rajtuk kívül) mással nem.
Az életmódra vonatkozó szabályokat a betegek hasznára kamatoztatom majd erőm és belátásom szerint, megóvva őket a bajtól és kártevéstől.
Senkinek sem adok majd mérget, még ha kéri is; sőt még csak ilyen tanácsot sem adok neki. Hasonlóképp egyetlen asszonynak sem adok magzatelhajtó méhgyűrűt.
Tisztán és szeplőtelenül fogom eltölteni életemet, gyakorolni mesterségemet.
Nem alkalmazok vágást még akkor sem, ha az illetők kőtől szenvednek is; az ilyen feladatot azoknak hagyom meg, akik ebben szakemberek.
Bármely házba lépek is be, azért megyek oda, hogy hasznára legyek a betegeknek, tartózkodva minden szándékos jogtalanságtól és kártevéstől, főleg attól, hogy nemi visszaélést kövessek el nők vagy férfiak testén, legyen szó akár szabadokról, akár rabszolgákról.
Foglalkozásom gyakorlása közben vagy azon kívül bármit is látok, illetve hallok az emberekkel való érintkezés során, aminek nem szabad nyilvánosságra kerülnie, arról hallgatni fogok, és azt mint titkot őrzöm.
Ha teljesítem és nem szegem meg eskümet, adassék meg nekem, hogy örömömet lelhessem életemben és hivatásomban, mindig elismerésben részesülhessek minden ember részéről; ha viszont fogadalmamat megsértem és hamisan esküszöm, akkor az ellenkező sors jusson nekem osztályrészül."
Dátum: 2009.04.06. 18:39:58
Szerintem meg kellene várni, hogy milyen tárgyak is kerülnek be egyáltalán. Csak akkor fog kiderülni, hogy érdemes lesz-e licitálni, csp-t költeni rá felül is, vagy sem.
Viszont ehhez kapcsolódik, hogy ha ezek a tárgyak jóval erősebbek lesznek mint pl az epikus tárgyak, na akkor ott van elb*szva az egész.
Dátum: 2009.03.31. 16:01:24
Idézet: Trockij - 2009.03.31. 15:40:29
Kb azert, mert aki ezzel a jatekkal jatszik, az mar HKK - zott is..


No ebben igencsak tévedsz. Az itt játszók óriási többségének fogalma sincs mi is az a HKK. Elenyésző azok száma a többiekéhez képest, akik játszottak vele.
Dátum: 2009.03.27. 02:17:19
Idézet: Darah - 2009.03.26. 23:39:41
Aranyalma, szerintem nem lesz.
És ez annak köszönhető, hogy áh dehogy a gyémántra fogják kifejleszteni.

Fenti idézetem pusztán idézet volt Sun13 nevű játékostársunktól, valahonnan a topic közepéből, reprezetálandó, hogy hát "valóban" nem érinti ez úgyannyira a gyémántot. Gau szerint.


Hm... mint ha akadna olyan gyémánt is, akinek spec semmi gondja a szakival... Te kiragadtál egyvalakit, aki úgy állt hozzá ahogy. Gratulálok, tényleg

No de még szerencse, hogy valóban egyértelműen meg lett szavazva a dolog, és ez most már mind meddő vita.

Idézet: Bolsevik - 2009.03.26. 22:20:57
Gau84, téged pedig most már nem értelek Te magad is elismered hogy a többség a nagy számok törvénye alapján a gyémántra fogja tenni. Utána pedig most azt írod, hogy az X ezer játékosból 10-15, plusz a te klánodból még 10 ember ellenvéleménye már elég egy reprezentatív mintához. Hát nem tudom...

Bolsevik: Ne forgass ki, azt valahogy nem tűröm. Én azt írtam, hogy valószínűsíthető, ám közel sem biztos a dolog. Magyarul az is könnyen előfordulhat, hogy kevesebben rakják a gyémántokra mint más hordára.

Amúgy pedig Mortimernek is igaza lehet adott esetben. Messze nincs ez még lejátszva.
Ahogy néztem sikerült visszahozni szerencsére.

Azok az emberek, akik csalnak, tönkreteszik mások játékát, esetünkben feltörik egy játékos jelszavát a semmiért, szó szerint az emberi söpredék legalját képezik. Érelmetlen, gusztistalan, és semmi, de semmi értelme sincs.

Szívből remélem, hogy nem fordul ilyen elő többet!
Dátum: 2009.03.26. 20:55:20
Utóbbival egyetértek. Ezért is írtam, hogy Simonnal értek egyet, hogy lassítani kellene, de önmagában a szaki jó ahogy van.

Shiako, több helyen leírtam már ami Téged érdekel. El is magyaráztam, részleteibe menően ha jól emlékszem. De ha gondolod, priviben örömmel megteszem újra, viszont ez a topic nem erről szól. Ha gondolod, jelezd akkor priviben nekem, és megdumálhatjuk
Dátum: 2009.03.26. 19:50:03
Megtörtént párszor, keresd ki
Dátum: 2009.03.26. 19:10:56
Bolsevik, az a 15-20 ember aki idáig elmondta hogy nem a gyémántokra pakol, valamint ha a szövetségemet veszem alapul még hozzájön 10 ember, már elég egy reprezentatív bizonyításhoz, hiszen pont az arányok miatt már ezek is rengeteget számítanak...
Dátum: 2009.03.26. 19:08:46
Idézet: Darah - 2009.03.26. 19:02:59

Három horda ellen kell védekezned, ami merőben más létszámú játékosmennyiséget jelent. Ha egy picit gondolkodik az illető, és aki eljut arra a szintre, hogy döntenie kell, az nyilván már gondolkodik is, akkor valószínűleg arra fogja tenni, ahonnan a legtöbb támadás várható, vagy ahonnan ő remél zsírosabb portyákat, több támadható ellenfelet. Én legalábbis így tennék.


Ez a lényeg.

És mivel a gyémántoktól kevesebbet lehet rabolni....
A legtöbb támadás most sem gyémántoktól ér speciel minket....

Köh...
Dátum: 2009.03.26. 18:49:16
A Középmezőny alapvetően nem úgy oszlik meg mint az élmezőny, valamivel kiegyenlítettebb hordák szempontjából, ezt leszögezhetjük. Aranyalma meg nem rontotta el, neki ennyi lehetősége volt a legelején, de ez a példád is sarkítás
Én talán Simonnal értek egyet, hogy valamivel lassítani kellene, tehát mondjuk nem 2 szintenként adna a szaki +1 Iq-t, ill támadást, hanem minden harmadik, vagy negyedik szint után pl.
Önmagában a szakértelem jó. Ahogy egy gyémántnak, nekem is 3 horda ellen kell védekeznem, tehát abszolúte kiegyensúlyozott a dolog ilyen szempontból.

A gyémánt bónusz nem fogyott el, továbbra is jelen van, igaz, most még passzívan. Hogy hogy értem ezt? Figyeld majd meg egy év múlva, hogy nem tudják majd úgy rejteni az LE-t a jelenlegi középmezőny játékosai, mint amennyivel nő a vadászatért járó, ill a fejlkesztéshez szükséges LE.
(főleg azért, mert annyi mindent kell fejleszteni, hogy igenis számít mennyit pakolsz transz p-re)

Az, hogy ki hova rakja a hordagyűlöletet, mint mondtam, közel sem biztos. És nagy valószínűséggel kiegyenlítetteb lesz a dolog, mint az várható. De legyen ahogy írod, és az 56% fele fejlessze gyémántra. Még mindig marad a másik fele.

A gyémánt ugyancsak a nagy számok törvénye alapján jóval kevesebb támadást kapott eddig is naponta, mint akármelyik másik horda képviselője. Ez is feleződni fog nagyjából, ne feledjük, tehát még kevesebb támadást kapnak a gyémántosok mint eddig. Azért ez sem lebecsülendő
Dátum: 2009.03.26. 18:16:51
Hagyjuk ezt, Darah, közel sem kell ennyire sarkítani

Nektek sem rossz. Gondolom 30PP-n vagy alaphelyzetből, a valóságformázásod, a kreatívod koxon mászik, emellett pedig a visszafogott fejlődést is beiktattad, ugye?
Ja igen, pici kieg: emellett persze sokat is kell gép előtt lenni, de gondolom ez evidens


És igen, a kezdetekben kell a gyémánttal alkotni. Ha az LE diffed nincs minimum 300, de inkább 400ezer 20. szintre, akkor elrontottad. PONT.

Emellett Te sem tudod bebizonyítani, hogy mindenki a gyémántokra rakja Majd ha igen, akkor szólj légyszíves, de addig "A többiek igenis a gyémántra fogják tenni" szintű beköpéseket mellőzd
Dátum: 2009.03.26. 17:38:33
Elmondtam már párszor, hogy az, hogy a gyémántnak bármiféle hátránya lenne hordabónuszból, rettentő nagy marhaság. Így van ez akkor is, ha a hordagyűlölet szakértelmet vesszük alapul. Eleddig senki nem tudta bebizonyítani, hogy a többi horda a gyémántokra rakja a gyűllöletet. (Újból halkan jegyzem meg, én sem a gyémántokra rakom) No innentől kezdve SEMMI valóságalapja az egész vitának. Hogy a nagy számok törvénye alapján valószínű hogy a gyémántokra valamivel - és nem pedig sokkal - többen rakják, az igaz. De ez közel sem egészen biztos.

Elmondtam többször is, egy gyémánttal tudni kell játszani, valamint a toplista éléről ez majdhogynem lehetetlen.

Ha nem tetszik a hordád bónusza, válts hordát, hiszen lehetőség van rá, ilyen egyszerű, és kár tovább ragozni. Ha überatomkarakter akarsz lenni, a lehetőség adott, hogy ne csak olcsóbban vásárolj, több LE-t szerezhess és kevesebbet veszíts mint bárki más, hanem más bónuszod legyen. Akkor meg mi a probléma? Hogy van egy olyan szövetség, amiben jól érzed magad az ciki, de PVP játékról beszélünk, könyörgöm.
Nos, kíváncsiságból feltettem egy kérdést, és habár sejtettem hogy visszadobják, azért titkon reméltem, hátha...



Az alábbi pontok közül melyik az, amelyik NEM szerepelt 2008-ig bezárólag A Magyar Köztársaság Alkotmányában (1949. évi XX. törvény)?

A Magyar Köztársaságban minden ember jogképes (56. §)
Magyarország: köztársaság (1. §)
A Magyar Köztársaság a rászorulókról kiterjedt szociális intézkedésekkel gondoskodik (17. §)
A magyar állam tulajdona a mindenkori magyar miniszterelnök tulajdona (100. §)*


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.



No most mindezzel az a kellemetlen, hogy elvben kis hazánk alkotmányát nemcsak hogy illik, hanem kötelező is tudni. Mondom ezt akkor is, még ha meg is köveznek érte, hiszen ezen alkotmány szerint élünk. Természetesen senki sem mondja, hogy szó szerint kell idézni az egészet, de mint látni lehet, olyan rossz választ adtam meg, amelyre minden ember, aki csak kicsit is gondolkodó lény, azonnal rábólinthat. Emellett a paragrafusszámok sem véletlenül lettek odabiggyesztve.

Nos, véleményem szerint ez így igen kellemetlen...
Dátum: 2009.03.23. 16:17:19
Idézet: Destroyer96 - 2009.03.23. 16:02:50
Milyen eredetű név a Zoltán?
Magyar
Török
Arab
Portugál

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Na most őszintén, ez tényleg k**vára nehéz?!!
Utólag már én is rájöttem, hogy akár török is lehetett volna, de nekem azt mondták, hogy az arab és a török szinte egyforma...Amúgy meg csak a név hangzására kellet volna odafigyelni ....



Ööö... azért apró probléma még, hogy a Zoltán valóban török eredetű, a szultán szóból származtatható, és jelentése fejedelem
Dátum: 2009.03.23. 09:25:48
Bezony hogy van
Pedig van, Simon

Na ez a nagy mázli, nem is Zaccé:

Ma, 09:15 Gratulálok, a 38. szintre léptél!
Ma, 09:15 Lotto Gau84 A csatát ellenfeled nyerte.

A támadás és a szintlépésem között nagyjából (írd és mondd) 4 másodperc sem telt el. Lotto-nak tényleg lottóznia kellene
Na most azt csak csendben tegyük hozzá, hogy az újságok jelentős többsége manipulatívabb, mint bármely más média, pedig...
Dátum: 2009.03.14. 11:39:10
És kevesebb LE-t veszítenek 33%-al, és olcsóbban vásárolnak. Megfelelő játék kell hozzá, és a legütőképesebb horda lehet, függetlenül a hordagyűlölettől. A pech az, hogy a gyémántnak leginkább fekvő taktika az élmezőny tetejéről a büdös életben nem fog működni, vegyük már észre, könyörgöm.