Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ddyy

Dátum: 2011.10.25. 23:18:49
Jó a lista ha...
De itt nem van ha még.
Dátum: 2011.10.25. 23:11:19
Ariel, egy pillanatig senem tagadom, tényleg nem kellett volna nagyonnagyon. Pont ezt mondom h dísznek jó lesz kategória. S ezzel -ahogy elnézegettem és elbeszélgettem a két utolsó liciten- nem csak én vagyok így. Ez kb olyan, mint egy plusz plecsni.
Nem mellesleg a kacat cuccoknak inkább lefele ballagott az ára, semmint erősödött vón.

Annak meg mi értelme van, h felállítok egy listát, ahol a szívem vágya a a Joker, de mivel a 10. tárgyért csak 900-at adnék akkor csak 900 lesz a kezdőm.
Dátum: 2011.10.25. 22:46:30
Idézet: PottomPanna - 2011.10.25. 18:30:20
Kérdez egy olyat a karakteredről, amit még te sem tudsz, persze csak ha nem vagy ősjátékos, és nem ismerős az arcod a Beho-s beléptikártyáról.


amúgy eddig is ez vót. Pár kérdés, oszt pikkpakk megvan a helyes ember.
Mondjuk azért a kazamatákra kiváncsi lennék kik lakhatnak ott...
Dátum: 2011.10.25. 22:39:41
Idézet: Ariel - 2011.10.25. 18:11:19
Idézet: Ddyy - 2011.10.25. 15:57:01
Pl a vadászcsizma nem ér gyakorlatilag sokat, és nincs is a normál aukción, mégis párszáz dukátért nem olyan rossz az.

Nem hiszem, hogy túl sok olyan eset lett volna, ahol valaki azért szállt volna ki az aukcióból, mert ugyan 900 dukátot megért neki még a tárgy, de 1000-et nem. Általában azért van vége a licitnek, mert azok közül, akik versenybe szálltak érte, egy kivételével mindenkinek elfogyott a dukátja.


Nem hoztam volna fel, ha nem így lenne Gyakorlatilag dobtam már el így tárgyat én is, mert van egy ésszerű határa mindennek. Van ami mindent megér, van ami dísznek jó lesz.

Idézet: Ariel - 2011.10.25. 18:11:19
A régi licitnek is volt bőven hátránya az új verzióhoz képest. A régiben, ha több tárgy is érdekelt, de elsősorban valami táp a licit végéről, akkor minden másból ki kellett szállnod, hiszen két tárgyat nem vihettél el, és lehet, hogy a végén hoppon maradtál.
Az új verzióban ha elviszik előled az elsőként kiszemelt tárgyat, még mindig választhatsz, hogy kell-e egy másik tárgy, vagy inkább passzolsz.


Na jó, de itt ha nem viszem el a csizmát 1850-ért -mert annyim van-, akkor passzolhatok, amivel gyakorlatilag ki is ütögettem magam a licitből. Mert ha jól sejtem nem mondhatom azt h na akkor erre a csizmára 900, ikszelj ki drága Miklósom.
Most egy célod lehet. Vagy eléred me' van della rogyásig, vagy mész az aprólékért sokaidikszként.
Nincs második lehetőség.
Dátum: 2011.10.25. 22:28:06
Idézet: Miklós - 2011.10.25. 20:47:44

Szerintem nem értetted meg, hogy működik ez az egész, javaslom olvasd el még egyszer. De lehet ezzel más is így van, úgyhogy írok egy konkrét példát.

A játékos 2000
B 1700
C 1500
D 1200
E 1100
F 900

A játékos (1800-ért) választ: Joker (szkarabeuszt kér)
B (1600-ért) szívósság öve
C (1300-ért) Sárkánykígyó bűbáj
D (1200-ért) Karemium csapda
E (1000-ért) Uralkodó pálcája
stb.

A fenti játékosok közül melyik az, amelyiknek a helyében te passzolnál?


Igen, jól látod, nem értettem. Most már vágom, h allineljek (szép szó ) nyugodtan, s majd egy százassal verhetem az utánam jövőt, mert elég annyi az elvitelhez. Itt nincs más taktika csak ez. Itt nem lehet stikában besunnyogni 3301 dukáttal és szépen faragott faarccal, h "áááá most nem viszek semmit", s kivárni azt a pillanatot amikor a licit alapértelme szerint be tudok szállni és vérremenő küzdelmet vívhatok a piszok mással úgy, h a lehető legalacsonyabb összegért viszem el a hőn áhított cuccot. Itt az dönt h százzal nagyobb legyek, mint az utánam jövő. Pff. Ezt erősen emelt fixárnak érzem, mégha úgy is propagálod felénk a licitálást h milyen nagy szabadsággal bírunk.

A fenti sorban mondjuk legyen valaki a Bö. Neki a szívósság öve kellett vón, de azt elviszi a mocsok A, akkor utána mi történik ha gyorsabb vadászatot szeretne vigaszágon és erre mondjuk 800-at szán, illetve hát egyefene kellene neki valami mézeskalácsszív amire meg 900-at adna? Passzol. Kérdés: ezzel akkor ő már többet nem is van versenyben? Ha nincs, akkor szopacs, mert azt ugye nem mondhatja h szivecske 900-ért.
Ha viszont van még lehetősége újra licitálni akkor meg az állhat elő, h az összes többinek nem fog kelleni 1000+-ért a cucc, tehát választanak mást vagy passzolnak. Tehát vár. Ellentétben az eddigiekkel ahol gyakorlatilag az volt érdekelt a tárgy megszerzésében akit érdekelt (szóismétlés tudom, de jól néz ki) a cucc, most bevonsz mindenkit és a delikvens várakozik és bizakodik. Ez nekem bár értelmesnek tűnik, de egyértelműen azt generálja, h az árak meg fognak ugrani. Mert bátorság és ostobaság kell a reményhez. (még mindig igaz az alacsony árra való jogos igény)

Idézet: Miklós - 2011.10.25. 20:47:44
Aki arra apellál, hogy majd 50 dukátért kap egy mentális burkot, mert az senki másnak nem kell, azért, mert korábbi talin már volt ilyen, hadd ábrándítsam ki. Ez csak akkor lenne lehetséges, ha azt mondanám, az aukció pl. így zajlik:
Hat tétel van, a Vadászcsizma, A szívósság öve, A mentális burok, a Karemium csapda, A Csontmutáció és a Joker.
A mentális burok a jelenlevők közül senkinek sem kell, mert a Karemium csapdára v a Jokerre tartogatják a dukátjaikat, ezért elviheted 50-ért. Ez így nagyobb öröm lenne, mint a fenti? Ha igen, akkor majd szavazz erre a verzióra...


Magyarán jól felverted az árát a szerencsétlen buroknak.

Idézet: Miklós - 2011.10.25. 20:47:44
Birka, az, hogy "allint kell tolnod" egy nagy butaság. Igazándiból a régi rendszerre volt igaz, hogy a legjobb tárgyakat mindig azok vitték, akinek a legtöbb dukátja volt. Itt azért kell taktikázni. Betolsz mindent, hogy tuti tied legyen a legjobb tétel, de így esetleg "túlfizeted"? vagy berakod a felét, és valószínűleg azzal is tudsz ötödikként választani, amikor még lesz egy csomó jó tétel?


Miklós, a legjobb tárgyakat mindig azok viszik akiknek a legtöbb dukátja van.
Most annyi változik csak, h mindenkit arra kényszerítesz, h a lehető legmagasabbal csapódjon bele a licitbe (all in) és megvegye annyiért amennyiért az utánajövő tudná+100. Maga a licit szó nem fedi mostantól ezt a dolgot, mert nem egymásra licitálnak az emberek sunyin a másikra pislogva és halkan kanyaranyázva, hanem nagyság szerinti sorban hívod ki az embereket és nyújtod át a tételt. Itt nem tudhatod mit akar a következő. Gyakorlatilag semmit nem tudsz, mert x ember áll ott és sorban van. Gyakorlatilag diplomaosztás fíling, csak épp annyiban tér el, h választható milyen diplomát kérsz, de mindegyikből csak egy van.

Erősen lehet h még most sem értem a dolgot, de nekem ez jön le.
Dátum: 2011.10.25. 17:01:55
Idézet: Morzkod - 2011.10.25. 16:49:41
Miklos: egy technikai kerdes: hogyan azonositjak majd magukat a licitalok? Te felolvasod hogy Vergozos Izzaszto adta a legmagasabb licitet, es jelentkezzen, hogy mit ker, akkor ket srac felteszi a kezet, hogy ez az o karaktere, akkor te hogyan azonositod be az igazi tulajt?


- Srácok, ott a kvízgép, legyetek szívesek lépjetek be a karakteretekkel, illetve küldjetek egy e-mailt a címemre arról a címről, amiről regeltetek. Akinek nem sikerül, azt bezárjuk a művközpont alagsorába a többi csaló mellé...

mondjuk
Dátum: 2011.10.25. 16:57:31
Azért KELL allin-t nyomni, mert nem tudod, h mennyivel tudod elvinni az adott tárgyat. Ha én rá akarok menni a keramiumra, s van 2321 dukátom, amit rá is áldoznék, akkor annyit nyomok be és bizakodok. Ám ha azt mégsem tudom elvinni, akkor 700-ért még lehet vinném a csizmát (ami amúgy nem egy nagyon keresett cikk), mert örülnék annak a szabad időkupacnak, amit ad.
Itt konkrétan arról van szó, h nincs módom a vásárfiára (találó kifejezés) többé. Nem tudsz taktikázni, izgulni.
Dátum: 2011.10.25. 15:57:01
Idézet: Miklós - 2011.10.25. 13:12:11
Birka szerinted tehát jobb az, ha van néhány fix (a legtöbb játékos szerint gagyi) tétel, amit valami kis dukátos minimum liciten elvisz. Szvsz ezzel a véleménnyel egyedül vagy. Hulladék tárgyakat ("vásárfiákat") minimál dukátért tudsz venni a játékban levő aukción is, ezért nem kell a VU talira jönni. a Vu aukciónak az lenne a lényege, hogy itt tényleg kiemelkedően jó cuccok legyenek.


Nem, nincs egyedül. Végigolvastam a témát és már az első gondolatom ez volt amit Birka leírt.
A többi sem nevezhető "hulladéknak", ahogy írtad. Pl a vadászcsizma nem ér gyakorlatilag sokat, és nincs is a normál aukción, mégis párszáz dukátért nem olyan rossz az. Birka a szarral azt jelezte, hogy ezek a tárgyak ugyan gyengébbek, de megérik a kevés dukátot, de ha allinelni kell, akkor konkrétan a "szar" a legjobb szó rá. Ott fogsz állni egy rakat emberrel, akik rámennek a jó cuccokra és folyamatos passz-passz-passz lesz az amit hallgathatsz majd. Ebben a helyzetben senki nem fog mondjuk 600-at berakni (ha van többje) csak azért, mert a vadászcsizmára hajt. Azzal hogy a dukátszámot teszed előre az eddigi tételközpontúsággal szemben gyakorlatilag nem nyersz időt a passzolások miatt. Vagy egyszerűen felteszed a kérdést, hogy maradt a csizma, kell valakinek??? Ez meg már ugyanaz, mint eddig persze azzal a különbséggel, hogy nem lesz rá licitlehetőség, mert valaki jelentkezni fog és elviszi. Annyiért. Pont.
Az eddigi alkalmakkor szerettem licitálni a kisebb cuccokra a számomra ésszerű határon belül. Most ezt konkrétan elveszed és helyette vagy méregdrágán adod, vagy - aminek nagyobb az esélye - viheted vissza vitrinbe a következő találkozóig.

Félreértés ne essék, jó a vérfrissítés, de ezzel gyakorlatilag a licitálás izgalmát veszed el.

Kettedik észrevétel: miért kellett a Jokert nerfelni?
Dátum: 2011.10.07. 22:48:49
Idézet: Fubujoci - 2011.10.07. 21:30:06
Az nem nagy kunszt amit csinálsz. Eladod dukátért, hogy ne kapj mínuszt és mindig ugyan azon szinten indulsz.


Egyet ne felejts! Lord Edmund nevét az utókor nem fogja megemlegetni sehogysenem. Mondhat bárki bármit, max mesének gondolja mindenki, s leszármazottait szerteszana és körberöhögik. Leginkább.
De ott vagy te, akinek elvitathatatlan érdemeit kitörölhetetelnül vésik bele a tetteid mutató érdemek a törtélemnek az könyvébe. Szóval cseppet se áskálódj, Lordnak pedig ne higgy.

Dátum: 2011.09.23. 22:26:46
Idézet: Aurri - 2011.09.23. 21:39:49

A viadalok végén közzé kell tenni a bajnoki kategóriák végeredményét, (fa-struktúrás tábla, a'la TF Olimpia) hogy midnenki böngészhesse és láthassa meddig jutott, ki miylen ágon vol,t stb. Ezzel élmélynt adnánk nem cska a győzteseknek de a többi indulónak is. Mert valljuk perpill a bajnoki többnyire csak a győztesről a szól, a többieket egy "vesztettél" kurjantással leredenzi a propgram és eredméynük nyomtalanul elvész, hiába küzdött ebe valaki 256 indulóból a legjobb 4-be vagy a döntőbe.


Szép ötlet, komolyan.
Az előző 99 bejegyzést nem láttam, de vedd úgy azokat is támogattam, mégha nem is számít sokat.
Dátum: 2011.09.22. 22:41:50
Idézet: Psych - 2011.09.22. 20:30:57
Érdekes helyzet:

- változatlanul hagyni a dolgot igazságtalan azzal szemben, aki pénzért vette,

- visszavenni a gömböt igazságtalan azzal szemben, aki csak ezért hajtott ma,

- adni helyette valamit igazságtalan azzal szemben, aki már korábban megszerezte és így ma nem volt esélye ilyet találni.

Hmm...


Na várj csak! Nekem van egy negyedikem. Azok közé a szerencsések közé tartozom, akiknek az előző eventből sem esett (pedig százszámra gyilkoltam őket), s a mostaniból is kimaradt ez a remek lehetőség. Szóval nekem kérek szépen ide most nekem mondjuk egy Jokert nekem.
Dátum: 2011.07.26. 18:58:36
köszönöm az infót
Dátum: 2011.07.25. 23:01:27
Nem tudja véletlenségből valaki, h mikor lesz a következő esemény (kb) illetőleg milyen típusúra számíthatunk? Lesz még a nyári szabadidőkben izgalom?
Dátum: 2011.04.02. 00:59:17
Amit én persze már töröltem, mert hátha mégis igaz...
Dátum: 2011.02.08. 03:03:05
Rövid, tele van szóismétlésekkel, életszerűtlen és különben is... Viszont maga az alapötlet nem rossz, de nem keveset kellene dolgoznod rajta.

Elkezdtem átformálni a dolgot, folytasd tovább, s el fogják fogadni. Rengeteg lehetőség adott ebben a pici történetben, ne hagyd ki!

_________________________

Portyázásod során elmerengsz a tegnapi eseményeken, amikor is mulatozás közben ivócimboráid egymást túllicitálva mesélték el egy különös vidék történetét. Állítólag hatalmas csata helyszíne volt az a terület, s a réges-rég élt galetkik hosszú és véres harc után győzték le az ellenséget, akiket persze senki nem ismert. Hahh, mesék! Sőt! Továbbmentek még a tódításokban, esküdöztek, hogy a legyőzött szörnyek koponyáit a környező fákra szegezték, s azokba drágaköveket és lélekgyémántokat rejtettek. Még most is elmosolyodsz ezen, hisz miért tenne ilyet bárki is? Istenfélésből? Tiszteletből? Ugyan már, ahhoz elég lenne valami porosodó csonthalmot összehozni egy táblával, hogy "Nézd vándor, ezeket győztük le itt, ekkor, és de jó volt utána nekünk" Drágakövek, persze! Nomeg aztán egyikük sem tudott felmutatni egyetlen értékes csecsebecsét sem. Nevetséges.
Feltekintve merengésedből meglepve veszed észre, hogy lábad önkéntelen is afelé az erdő felé vitt, ahol ezek az állítólagos események történtek. Hmm, végülis ha már itt vagy bekukkanthatsz, s majd legfeljebb a legközelebbi alkalommal majd jól te is mondasz valami bődületes marhaságot.
Ahogy egyre beljebb haladsz az erdőben a szemed sarkából piciny csillanást veszel észre magasan a fák koronájának szintjén. Ahogy forgatod a fejed a csillanás újra és újra visszaköszön. Nocsak, még a végén lesz valami igazságtartalma a dolognak? Megközelíted a fát s bár innen nem látod pontosan hogy mi az ami fent lehet, mégis valami határozottan-nem-faszerű tárgyat vélsz felfedezni a lombok között.
Dátum: 2011.02.03. 20:56:48
Tudom apróság, de bántja a szemem:

Melyik községünk nem Galga-menti település?
Galgaguta
Jászberény
Nógrádkövesd
Aszód

Jászberény nem község, ellenben itt ez a helyes válasz. A község helyett a település szó jobban esne.
Dátum: 2011.02.03. 01:02:14
Bemegy egy kocsmába Móricka, Pistike, a skót, a székely, a zsidó, a cigány, az angol, a francia, az aranyhal, a kisegér, a nyuszika, a medve, a farkas, a róka, a mérges kismalac, két rendőr, és egy szőke nő.
Méregeti őket a csapos egy ideig, majd megszólal:
- Na elmentek a pi***ba!!!
Dátum: 2011.02.02. 20:56:38
Idézet: SZaB78 - 2011.02.02. 20:55:37
Na asszem ez felejtős event. Kár érte.


Egyetértek.
Dátum: 2011.02.02. 20:47:25
Nálam semmi:

A csatában összesen 3352 sebzést okoztál, és 4091 sebzést kaptál.
A csatában összesen 1594 sebzést okoztál, és 3230 sebzést kaptál.

Mindezt bajnoki szerelésben, állatostul.

Rám van írva valami trigger? 157 nyert csata.


Ui: Szerintem is pontozzál le, mert valóban káros a hozzászólásom és rendellenes személyiségfejlődést fogsz tapasztalni. Megmondanád mi bántotta a szemed e tényközlésben?
Dátum: 2011.02.02. 13:23:56
Idézet: Kölök - 2011.02.02. 12:17:30

Egy erős karakternek a saját xenója semmilyen khívást nem jelent, tehát bedarálja egy nap alatt a 400 csatát (meg neadj' isten a másik 800-at ráadásnak), a dög megfekszik, csókolom.


Csak egy megjegyzés. Saját, nem innen-onnan szedett!
Én a saját szintemen meglehetőst erősnek vagyok mondható, és ezekből a dögökböl hat-nyolc csatát bírok ki mindösszesen. A mostani simán belémrak 3000-et ami max 4 csatára elegendő.
Nálam gyengébbeknek bőven 400 feletti győzelme van ugyanott, nekem mindösszesen 153. Nem panaszképpen mondom (de ), csak jelzésértékkel, h nem döccmentesen megy a szekér.