Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Superadmin

Oldal: 12
Dátum: 2010.04.07. 08:13:20
Ha kikapcsolod a fölösleges dolgokat a böngészőben, 100/100-as kapcsolatnál követhetetlenül gyorsan jelenik meg az oldal. Még az új is.
Jómagam azért vagyok szkeptikus az olimpia és a script eredményes ötvözésének terén, mert nem hiszem, hogy bárkinek is rendelkezésére állna a teljes adatbázis, anélkül pedig kicsit nehéz végigcsinálni scripttel. Ha pedig csak 80-90%-ban segít a script, az kevés, azt fejből is megcsinálja bárki, aki már túl van 10 000 helyes válaszon.
A legjobb eredmények eddigi ismereteim szerint úgy születtek, hogy 3-4-5 ember összeült a gyors net mellett, valamint egy fő egy laptopon a wikit meg a google-t kezelte, és nyomták. Jelenleg szerintem ennél gyorsabb eredményes módszer nincsen.
De igazából ez a része nem érdekel, át kell alakítani az olimpiát és kész.

A lényeg a "nem csalós" scriptekkel kapcsolatos egységes álláspont kialakítása lenne szerintem.
Dátum: 2010.04.07. 05:18:44
Lehet, hogy ez is közrejátszik a dologban. De én azt gondolom, hogy sokak beérik azzal - ahogy én is -, hogy a saját szintemen szeretnék valamilyen nívót elérni, hiszen aki hónapokkal előbb kezdte a játékot és tudja is, hogy mit csinál, azt objektív okok miatt lehetetlen behozni, és szerintem ezzel nincs is gond.

Ott látom inkább a problémát, hogy a játékban a kvíz marketing eszköz is, (próbára teheted az IQ-dat), de a színvonala nem áll arányban a kitűzött céllal, ezért válik monotonná és unalmassá aránylag gyorsan. Ugyanakkor elég komoly tápot ad ahhoz, hogy csak úgy legyintsen rá az ember.

Hangsúlyozom, hogy most is KIZÁRÓLAG a vadászós scriptről beszélek. Nem látom be, miért lenne ördögtől való a használata, ami nem más, mint egy lehetőség arra, hogy átugorja a használója a játék azon részét, amivel bármilyen oknál fogva nem elégedett, de emiatt az egy momentum miatt nem akarja abbahagyni a játékot, mert a többi részét meg szereti. Arról nem is beszélve, hogy már jó ideje BÁRKI számára hozzáférhető, én is innen a fórumról szereztem róla tudomást. A letöltések száma azt mutatja, elég sokan használják is.

A magam részéről álszentnek érzem azokat a hozzászólásokat, amelyek ezzel kapcsolatban csalást emlegetnek, ahogyan azokat is, akik ugyancsak csalást kiabálnak pl. az átöltözős macro használata miatt.
Többen többféleképpen leírták, hogy pusztán időmegtakarítás, a játék egyre növekvő időigényének csökkentése ezek célja, és semmilyen elvtelen előnnyel nem járnak.

Végtelenül tisztelem azokat a régi és neves játékosokat, akik ahelyett, hogy legyintettek volna erre az egészre, bevállalták, hogy igenis használnak ilyen eszközöket. Talán éppen azért tették, hogy felhívják a figyelmet pár olyan dologra, ami kényelmetlen, felesleges időráfordítást igényel, s talán változtatni kellene rajta, vagy ha erre nincs kapacitás, akkor nem kellene belőle problémát csinálni, ha valaki a saját megoldásait preferálja.
Tették ezt meggyőződésem szerint abban a biztos tudatban, hogy kapnak érte hideget-meleget, hiszen tudjuk, hogyan működik ez a fórumközösség. (Én ugyan sokat nem írtam ide, de napi szinten olvasom, és nincsenek illúzióim).
Ahogy azt várni lehetett - tisztelet a kisszámú kivételnek - le is pergett minden józan észérv nagyon sokakról.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ennek kiszűrése elég problémás, hiszen a vadászós scriptben lecserélni a fix válaszidőt egy mondjuk 10-20 másodperces változó randomra nem igazán kihívás. De továbbra is azt gondolom, nem ezt kellene üldözni.

Hangsúlyozom, hogy azok táborát erősítem, akik kettéválasztják ezt a történetet.
Megengedhetetlennek és etikátlannak, hovatovább csalásnak tartom pl. a támadó scriptek használatát, kvíz olimpián működő script és minden más olyan automatizációt, ami nem kényelmi funkciót szolgál és alkalmas arra, hogy valós előnyhöz juttassa használóját.

Mielőtt valakinek eszébe jutna a szavakon lovagolni, igen, tisztában vagyok vele, hogy a 20 másodpercenként ütni próbáló makro is felfogható időmegtakarításnak.
De most az egyszer próbáljunk meg értelmesen beszélgetni erről a kérdésről, és válasszuk szét a célokat, amiket ezek szolgálnak.
Onnantól mindjárt egyszerűbbé válik a helyzet annak megítélésében, hogy mi a megengedhető, és mi az elítélendő.
Dátum: 2010.04.06. 15:50:51
A vadászós scriptet a mai napig 1227-en töltötték le.
Tudok nem egy játékost, aki teljesen automatára állítva elindítja a vadászatot, és elmegy közben kávét inni, vagy rágyújtani. Nem érdekli, hogy ha rossz szériát fog ki, akkor a kapott kérdések 50-60 %-ánál bukja a 10%-ot. Ezen kellene elgondolkodni, hogy vajon ennek mi az oka?
Az, hogy ahogyan azt előttem már leírták, egy bizonyos szint után már egyszerűen utálja az ember. Nagyon.
Miklós leírta egy másik topicban, hogy hathatós lépéseket tesznek ellene. Azt lehet, de egyetértek Jerikóval, akik már megszokták ezt a kényelmi funkciót, inkább abbahagyják, de nem fognak ismét 50 kérdésre kattintgatva válaszolni.

Az igazán hathatós lépés első kanyarban nem a vadászós script elleni fellépés, hanem annak - ahogy azt szintén írták - egy jó szakival történő kiváltása lehetne. Ha ez megvan, ki kell irtani a vadászós script használatának a lehetőségét is. Ugyanis hangsúly azon volna, hogy ne kelljen annak idétlen kérdésekre válaszolgatnia, aki nem akar.

Ugyanilyen vehemensen támogatom az olimpián scriptelők - ha vannak - azonnali kirúgását, ha ez bebizonyosodik.
Idézet: Texex - 2010.01.18. 12:03:01
Helyes válaszok Összidő (másodperc) jutalom
1. Rigoletto 50 346 1 kvíz medál
2. McLee 50 361 1 kvíz medál
3. Bratac 50 370 1 kvíz medál

Rigoletto - 55. szintű végzetúr
az Abydos Gate szövetség tagja
McLee - 53. szintű végzetúr
az Abydos Gate szövetség tagja
Bratac - 52. szintű végzetúr
az Abydos Gate szövetség tagja

Hirtelen nagyon okos lett ugyan annak a szövetségnek három tagja V3mon, alig 5mp kell nekik egy-egy kérdésre.


Tényleg megokosodtunk, jól látod

Van egy rossz hírem: a mostani kvízolimpián is elég jó eredményt értek el páran közülünk.
Elárulom a titkot is: a szövetségből páran egy helyen dolgozunk, s miután az egyéni próbálkozásaink rendre úgy végződtek, hogy 47-48 jó választ tudtunk produkálni 450-es átlaggal, munkaidőn kívül szépen összeültünk, és úgy indultunk.
Ha tudod a választ, sok az 5 mp egy kérdéshez, és általában 97-98%-ra tudjuk (átlagosan 11 ezer jó válasz körül járunk a vadászatok kapcsán). Így meg lehet annyit takarítani, hogy egy valaki a wikin keres azonnal, ha nem tudunk valamit.

Az ötlet innen jött és úgy gondoljuk, semmivel nem rosszabb, mint telefonon vagy skype-on "közösködni".

Ja, és konyítok valamit az informatikához, de pillanatnyilag nem tudom elképzelni, hogyan lehetne egy olyan scriptet csinálni, ami az adatbázis ismerete nélkül, ráadásul ilyen sebességgel megadja a helyes választ
Erre csak az emberi agy képes, főleg ha több van belőle egy helyen egy időben és azonnal üvölti a választ, ahogy a kérdés megjelenik.
Csak egy példa.
Világ3.
KOD szövetség építette fel a legtöbb épületét.

Katakombák, Kémgömb, mágustorony, gyaktér3, védő3, őrtorony3
6 db kőművesük van, (vagy inkább nevezzem, baráti segítőknek).

ASDARA 7 172 2009. Feb. 01. 40k LE
Nyehehehe 7 169 2009. Jan. 31. 35.8k LE
MiZY 7 167 2009. Feb. 02. 32.8k LE
Monseus 6 164 2009. Feb. 13. 26.9k LE
Littlemad 7 166 2009. Feb. 12. 23k LE
Gyilkosszamoca 5 160 2009. Feb. 19. 18k LE


A tisztességes szövetségek egy kicsit lemaradtak tőlük.
A szabályokat át kellene nézni.

Mi számít előnybe hozásnak, mi számít erkölcsösnek?

Az építkező szövetségi multizókat lehet a legegyszerűbben kiszűrni.
Csak felhívom a figyelmét az embereknek arra, hogy a Szövetségi multizás is létezik.

A tisztességes játék mindenek felett.

A nagy szövetségek, akikben nincsenek Kőművesek, vagy nevezzük "segítem a barátaimat" karakterek, mind egyetértenek velem, és elítélik a tisztességtelen játékot.

És a világ3 szinte most indult, most érdemes még foglalkozni az "építkezőkkel", mert még vissza lehet fogni ezt a törekvést.
tárgytalan
tárgytalan
VILÁG3
Világ3
tágytalan
Oldal: 12