Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Nem kell félned. Ha a jó / rossz válaszok aránya 50:50 lesz, akkor lesz mitől tartanod. De ismerve kérdéseidet, ebben az esetben peticiót indítok az érdekedben, és abban is biztos vagyok, hogy teljes támogatottság mellett.
Részint rövidebb mondjuk egy olyan válasz, hogy hüllő (tehát, ha egy kicsit gondolkozol, megspórolsz magadnak 15 karaktert), részint ha nincs ilyen állat, akkor minek kérdezed, hogy milyen állat?

Azt a kevés esetet, amikor a "nincs ilyen" és társai a jó válasz megnézhetet a Baromi ötletes és jó kérdések minisztériuma topikban.
Szia!

Csak kétszer tévesztettél topikot. A Te kérdéseddel a Nem fogadták el a kérdésemet, miért? az együgyűekkel meg a Kvíz3 alfórumot kéne meglátogatni.

De hogy válaszoljak:
Stílusára kérdezel. Hamarosan kiadják a Dungeons & Dragons online verzióját. Innetől kezdve két jó válasz is van.
Kicsiny bogárkám, én csak annyit tennék hozzá, hogy ha már ide bemásoltad, akkor légy oly kedves, és tedd ezt meg a kvíz 3 Topikban is. Köszönjük.
Jjah, és még annyit, hogy a színadó tényleg hosszú í, és kérlek, hogy dacból ne küldd vissza javítatlanul, mert ha egy kvízadmin olvassa ezt a fórumot (és szokta) és belefut, akkor megkapod az azonnal törölnit, függetlenül attól, hogy mennyire tetszik neki a kérdésed mennyire sem.

Más:Idézet: Binike - 2009.06.10. 13:18:24
hmm ... azt hogy itt is van meg ott is van ilyen nevű palota attól még a kérdés palotacsoportra vonatkozott ... ez olyan hogy Hősök tere nem csak Pesten van hanem Magyarországon sok helyen, de ha felteszem azt a kérdést, hogy a Hősök terén hány szobor van akkor ki fog egyértelműen más város Hősök terére gondolni. Hisz országunk egyik jelképe a pesti Hősök tere. Kell szelektálni a kérdések között az oké és elismerem talán speckó ez a kérdés, de így már kicsit magyarázkodás. Szerintem ... egyébként csak érdeklődök miért. semmi rossz indulat nélkül
Igazad van, ez csak magyarázkodás. Szerintem Almacsut csak egy lhetséges okot adott, hogy miért lett elutasítva.
Dátum: 2009.06.10. 13:30:00
Idézet: Almacsut - 2009.06.10. 13:03:25
Melyik szÍnész nem alakította James Bondot a filmvásznon?

Pierce Brosnan
Daniel Craig
Sean Connery
Christian Bale

színész, és hiányzó időhatározó. Teszem azt Daniel Craig visszalép, és felkérik Christian Bale-t, már nem lesz aktuális a kérdés.
És erre azért van esély, minthogy britt születésű (miket meg nem tudok...)

Minek az istene volt Aphrodite?

A megtermékenyítésé.
A háborué.
a bölcsesség és művészeté.
A szépség és szerelemé.
Öööö tudom, hogy nem az a helyes válasz, de nem termékenység istenéről/istennőjéről beszélgettek anno?

hol volt az első gáztámadás ?

Párizs
Bécs
Ypern
Usa
Ahol először ettek babpörköltet. Idióta. Már elnézést. Az yperni gáztámadást kicsit másként kéne kérdésbe foglalni. Mondjuk hol vetettek be először harci gázt. Vagy valami ilyen. És az USA-t (bocs, Usa-t) sem ártana városra cserélni.
Melyik az az egyetlen összefüggés, amellyel a világegyetem egésze tökéletesen leírható (2009)?

a speciális relativitás elmélet
Boyle-Mariotte törvénye
Pithagorasz tétele
egyelőre nincs ilyen összefüggés
Ha kiveszed a szóközt a kérdőjel elől, részemről rendben.
Dátum: 2009.06.10. 12:31:11
Idézet: Szly - 2009.06.10. 12:16:31
Melyik Nem a túlvilág megnevezése?
Korán
Örök vadászmezők
Menyország
Nivána

Ebben a formában két helyes válasz is van, lévén, hogy az utolsóból kimaradt egy r betű
Vitatkozhatok? Ha jól tévedek, akkor a nirvána a teljes megsemmisülés. Vagyis ott nincs világ.
Jobb lenne a Valhalla. Az nem ad okot a vitára
Érdektelen. És a 2009-es óraátállítas dátumára sem elmékszem
Idézet: Useles - 2009.06.10. 10:25:33
De ez egy mondat... Nemcsak kérdőszóval lehet kérdést feltenni. Remélem csak olyan értékel, akinek van érettségije magyarból...
Igen lehet, amig olyan kérdést teszel fel, hogy "Megcsináltad a feladatod?" De itt most konkrét személyre kérdezel rá. Hiányzik az a kérdőszó...
Idézet: Useles - 2009.06.10. 09:52:51
1949-ben készült Mágnás Miska c. zenés magyar vígjáték rendezője?

Várkonyi Zoltán
Mamcserov Frigyes
Keleti Márton
Szinetár Miklós


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


Ezen mi a nem érthető???
Próbálkozz ezzel:
Ki rendezte az 1949-ben készült Mágnás Miska című zenés magyar filmvígjátékot?
Dátum: 2009.06.10. 10:04:50
Idézet: Awenhai - 2009.06.10. 09:27:18
Ki repülte át elsőként az Atlanti-óceánt magányosan?

Amelia Earhart
C. Lindbergh
Wilbur Wright
Glenn Curtiss

Minden név kiírandó, s jelölt jó válasz. Szégyellje magát a kérdező!
Szerintem Ő sem volt magányos. Várta otthon a felesége. El kéne gondolkodni mit is írunk.

Mi volt az oka az amerikai függetlenségi háborúnak?

a mexikói bevándorlók vissza szorítása
a texasi olajmezők birtoklásának joga
a rabszolgatartás megszüntetése
a függetlenségi nyilatkozat kihírdetése
Hmmm. amerikai függetlenségi háború 1775ben kezdődött. A nyilatkozatot 76ban írták.

A válasz a rabszolgatartás megszüntetése volt, de ahhoz a polgárháborúra kellene kérdezni.
Köszönjük az értelmes hozzáállást. Megj. febr. 29.nek én is majdnem bedőltem.

Idézet: Igor - 2009.06.10. 08:48:05
Meséi tették híressé. Ki ő?

Uhrin Benedek
Benedek Elek*
Stepen King
Johny Depp

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

biztos meg lehet magyarázni hogy miért nem egyértelmű, de ennél értelmetlenebb kérdések is vannak fent. aki meg nem ismeri Benedek Elek meséit az nem is volt gyerek....
Olvasd el esetleg a Talizmánt Kingtől, és ha úgy nézzük, amit Ő ír, az is mese. Legalábbis remélem Carrie-re vagy a Christine-re gondolva...
Dátum: 2009.06.10. 08:44:14
Idézet: PottomPanna - 2009.06.10. 08:22:07
Tak - azt jelenti "igen" ...
...lengyelül*
...finnül
...hollandul
...portugálul

Szünet után lengyel óra jött ,itt megbuktam,tak, nagyon meg. Bár ez nem is kérdés pontpontpont.
Szerintem nemcsak Te buktál meg lengyelből. Én ugyan csak szlovákul "tudok" nem lengyelul, de az eddigi ismereteim szerint a szláv nyelvekben a tak azt jelenti, hogy így. Valószínűleg azzal keverte a kérdező, hogy a Tak-tak kifejezést használják igenlésre, de ezt nálunk is (így-így)
Idézet: girion - 2009.06.10. 08:21:15
Hány nap telt el 2008-ban február 20 és március 11 között ?

10
21
19
20

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Már elnézést de a naptár mióta számít lexikális tudásnak ? Valaki nem tudja összeszámolni a napokat ?
Itt egy másik.
Kiemelem a Rád (ill. a kérdésedre vonatkozó részt): Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Magyarul kiszámítható, de ha épp nem külföldön vagy az adott időintervallumban, akkor kit érdekel kategória.
Dátum: 2009.06.10. 08:02:33
Szép hajnalt minden kedves koránkelőnek.

Milyen állat a kacsacsőrű emlős? (tipp:segít a Google).

madár
rovar
emlős
hüllő
Először már szerepeltet akartam adni. Aztán az egyszerűsége miatt (Milyen állat a kacsacsőrű emlős? - emlős) túl egyszerűt. Aztán a "(tipp:segít a Google)" rész miatt rezgett a léc egy azonnal törölnire. Megmaradtam egy indoklás nélküli rossz kérdésnél.

Mit énekel a cinege madár?

Kakukk
Csip-csip
Semmit
Nyitnikék
Kedves kérdés, kár azért a "semmit"-ért.

Miből készül a kumisz?

erjesztett gyümölcsből
lótejből
Denisből
vodkából
Denis a kumisz :-D Lol

És ami késik az ugye a szegedi gyors, itt az első azonnal törölnire javasolt kérdés
mi a sorrend az informáciok menünél a végzeturba?

ilyen nincsen
nem i létezik ijen játék
nem értem a kérdést
karakterlap-szakértelmek-eddigi csatái-üzenetek-események-toplista-legenda


Mennyi az értéke ennek a római számnak:MCMLIIVI ?

2076
1876
2006
1976
Helyes válasz: Nincs ilyen szám MCMLXXVI viszont van, és 1976-t jelent.

Melyik város nyomozója a filmsorozatban Columbo hadnagy?

San Fransisco
Chicago
Los Angeles
New York
Kövezzetek meg, de elfogadtam. Columbotól két klasszikus idézet hangzik el minden részben (talán három kivételével - kettőben kirándul, a harmadikban Londonba megy). Az egyik a "Csak még egy kérdést", a másik a "Columbo hadnagy vagyok a Los Angelesi rendőrségtől. Gyilkossági csoport."
Dátum: 2009.06.09. 12:50:11
tg 90 = sin90 / cos 90 = 1 / 0
Innentől kezdve nincs értelmezve
Ezennel megkövetem magam, én értettelek félre. Elnézést.
Cirip, minden tiszteletem a Tiéd, de ezzel az indoklással nem értek egyet. Sem azzal, amivel elutasították, sem azzal, hogy távoli ország. Kár érte
Ha én kapom, akkor elfogadom (minthogy nem tudom, hogy már szerepel).
Dátum: 2009.06.09. 10:11:09
Melyik ország miatt kezdődött el a 2. világháború?

Nagy Britannia
Magyarország
Amerika
Németország
Nem, nem, nem és sokadszorra sem fogom elfogadni... Más országokkal sem.

Az alábbiak közül melyik autó márka?

KIA
KTM
C&A
NOKIA
...mint ahogyan ezt és társait sem.

Hol talalhato Belgrad?

Szerbia
Japan
sehol
Kina
A kérdező szerencséjére megkönyörültem, és az azonnal törölni helyett tőlem csak egy rossz kérdést kapott...