Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.06.17. 12:57:01
Kvíz menüpont, a kérdés feltevése felett található
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést.
Teszem hozzá, én is külföldről írok. És már csak a fórum miatt is, de megtanultam használni az magyar ékezeteket.
Akkor ezt jelezd légy oly kedves a Kvíz 3 topikban (ha lehet szó szerint, amire a Copy-Paste a legjobb), hogy törölni lehessen. Köszönjük.
Egyszerűen. Egy kezdő nem tudhatja. Te pl. tudod, hogy hanyadik tanulási szint a Manakonstrukció, építés, idomítás vagy a meggyőzőkézség? Az egyiket azért nem, mert még nem jársz ott, a másikat azért, mert már rég elfelejtetted, hanyadik a listán.

Szerk. jelenleg a tanulásom 46, ami 33 kulönböző szakértelmet jelent. Szerinted emlékszem a sorrendre?
Dátum: 2009.06.16. 14:06:31
Idézet: Slayder - 2009.06.16. 10:45:49
Ki az alkotója a világhírű "Naruto" c. japán képregénynek?

Kubo Tite
Hino Matsuri
Kisimoto Maszasi
Arankawa Hiromu


Hangsújozom VILÁGHÍRŰ mert tényleg az!!!!!
És mi az hogy ::érdektelen lexikális tudás::: más hülye kérdést jónak szavaznak
Eddig 6 kvízemből csak 1 -et szavaztak meg nekem szint mind animéés vagy mangás volt és szerintem ez rasszizmus mert van aki ezeket gyerekesnek találja pedig minden korosztálynak készítenek animét

Köszönöm a figyelmet... amúgy az értékelőknek meg tudnék mondani valami nagyon csúnyát
Többek közt én szavaztam le (édesanyámat Cecíliának hívják). Hogy miért?

Ki írta a Transmetropolitan-t? Ki írta a Sandman-t? A Watchmen-t. A Planetary-t. Az "Y-The last man"-t. A Földi hullámhosszt, a Hírvivőt
Egyéb világhírű (díjnyertes) képregényt? Vagy Neked csak a manga / anime számít?
2. kérdés :Az alábbiak közül ki NEM szerepel a Star Wars filmekben?

Darth Vader
Darth Maul
Darth Sidious
Darth Yomarro
Kitaláltam. De esetleg olvasd el az eggyel előtted leírt hozzászólást, szintén tólem.
Dátum: 2009.06.16. 13:04:48
Hogy menekül ki a halálcsillag börtönblokkjából Leia, Chewi, Han és Luke?

Ben Kenobi menti ki őket.
Egy szemétcsúzdán csúsznak le.
Elosonnak az őrség orra előtt.
Nem menekülnek meg.
Ehh...
Dátum: 2009.06.16. 12:49:37
Idézet: Adamcadmon - 2009.06.16. 12:37:43
Melyik tudományágban alkotott maradandót Michael Faraday?
...
De azt azért, tényleg szeretném tudni, hogy itt a kérdező mire gondolt. Mert érdekelne, hogy ő mit tart maradandó alatt. Fizikában. Ha kérhetném valaki magyarázza el nekem, aki ezt tudja.
Pl. Faraday kalitka, Faraday pohár es nem véletlen szerintem az sem, hogy létezik Farad mint a kapacitás SI egysége
Hmmmm.
Azt hiszem ezzel most nagyon sok embernek lettél szálka a szemében. Tudod, ha én nem tudok kitalálni kérdést (vagycsak nem tudom emésztehető formába hozni), akkor egyáltalán nem írok. Jelenleg 33 kérdést írhatnék, de nem teszem, mert nincs mit. A kvízkérdés írása nem kötelező. Erre van a lemondok rola gomb.
Ha piszkos az utca, ne szemetelj.
Magyarul, amíg Te (& co.) így gondolkodsz (gondolkodtok) hogy mások már úgyis teleírták gagyi kérdésekkel akkor még az enyém is belefér, addig hiába gebed meg az a 10±2 kvízadmin és vagy további 50 játékos, hogy jobb legyen az általad legagyizott rész, teljesen feleslegesen dolgoznak.
Szerk: Kikerestem csak Neked (érezd magad megtisztelve) az egyik hozzászólásom, ahol erre reagaltam
Idézet: Bappi - 2009.06.15. 13:57:10
...lovag mindig győz! Melyik a helyes?

Cincin
Tankred
Fekete
Magyar

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Grat az értékelőnek szánalmas..
így
Idézet: Zoltanszon - 2009.06.15. 14:08:44
Melyik is a válasz? Monthy Python alapján a Fekete, ugye. Te láttad. Én is. És én azt is tudom, hogy mennyi egy töketlen fecske repülési sebessége, illetve hogy hogyan lehet bebizonyítani valakiről azt, hogy boszorkány.

De pl. Tudod, hogy miért börtönözték be Morgan Freemant a Remény rabjaiban? Hol és hogyan halt meg Sonny Corleone? Melyik helikopter zuhan le a Sólyom végveszélyben című filmben? Ki volt Tony Montana? Vagy hogy egy tenyleg klasszikus-t idézzünk: "Játszd újra ..." Hogyan folytatódik? Milyen színű Edward Cullen bőre a napfényben?

Ezek után a kérdések után azt hiszem megérted, miért nem fogadhatő el a Te kérdésed sem.
Dátum: 2009.06.16. 10:51:18
Melyik nem vadász-repülőgép típus?

Mig-29
Szu-27
Apache
Harrier
Az apache helikopter, az AV-8A Harrier pedig csapásmérő repülőgép. Nem kell mindent ehinni a wikinek.

Lába van, de mégsem jár, víz felett visz, nem madár. Nem rab, mégis láncot hord, s minden utat összetold�. Mi az?

Hajó
Repülő
Kereszteződés
Híd
Ki tud segíteni, mi az a négyzet az összetold után? (költői kérdés volt, tudom, hogy spec. karakter)
Dátum: 2009.06.16. 09:42:51
Igazad van, megint túlmagyaráztam, mint rendesen.
[/OFF]
Dátum: 2009.06.16. 09:28:01
Idézet: GabrielHunter - 2009.06.16. 09:24:57
Ha x+x= 4, mennyi x*(x-x), ha mindegyik x ugyan az a szám?
x*(x-x)=4
x*(x-x)=0
Ennyi adatból NEM lehet megtudni.
x*(x-x)=2

matek. ráadásul:
- tökfelesleges odaírni, hogy minden x ugyanaz a szám. köszönjük, gondoltuk. ez már csak így szokott lenni matekban.
- tökfelesleges a feltétel (ha x+x=4), anélkül is áll, hogy bármiszer nulla, az nulla. (x-x)
ehh... kuka
Csak egy megjegyzés: nem mindig igaz, hogy bármiszer nulla, az nulla. Lásd cotg (0) * tg (0) nincs értelmezve (0 * [1 / 0])
Dátum: 2009.06.16. 09:24:13
Idézet: Viharsarok - 2009.06.16. 07:30:15
Melyik hat szín jelenik meg a jelenkori nemzeti zászlókon?
ezüst, fehér, kék, piros, sárga/arany, zöld
fehér, fekete, kék, narancssárga, piros, zöld
fehér, fekete, kék, piros, sárga/arany, zöld****
barna, fehér, kék, piros, sárga/arany, zöld
Sajna rosszra tippeltem.
Amit én itt nem értek, az az, hogy ha addig eljutott, hogy a sárga az valójában arany, akkor az miért nem esett le Neki, hogy a fehér valójában ezüst...
Dátum: 2009.06.15. 14:30:31
Idézet: Moresy - 2009.06.15. 13:57:20
Hogy hívtak a Star Wars filmekben az arany színű tolmács robotot?

Kökörcsin
3CPO *
R2D2
Droid3

Ezek közül egyik sem volt, mert C3PO a neve. Amúgy szerintem ez elég spec.
És ha jól tudom, nem tolmács, hanem protokoldroid volt
Az anagramma veszélyes dolog. Vagy tudod, vagy nem, attól függően, hogy mire van az agyad beállítva. Félek, hogy 25% körül lesz függetlenül attől, hogy könnyű.
Melyik is a válasz? Monthy Python alapján a Fekete, ugye. Te láttad. Én is. És én azt is tudom, hogy mennyi egy töketlen fecske repülési sebessége, illetve hogy hogyan lehet bebizonyítani valakiről azt, hogy boszorkány.

De pl. Tudod, hogy miért börtönözték be Morgan Freemant a Remény rabjaiban? Hol és hogyan halt meg Sonny Corleone? Melyik helikopter zuhan le a Sólyom végveszélyben című filmben? Ki volt Tony Montana? Vagy hogy egy tenyleg klasszikus-t idézzünk: "Játszd újra ..." Hogyan folytatódik? Milyen színű Edward Cullen bőre a napfényben?

Ezek után a kérdések után azt hiszem megérted, miért nem fogadhatő el a Te kérdésed sem.
P. Mobil
Szóközzel
Dátum: 2009.06.11. 13:41:50
Idézet: Constantin - 2009.06.11. 10:00:42
Mikor léptünk a XXI.-dik századba?
1967
2000
2005
1988


Mikor van fél hat?
Tudomásom szerint 2001. Jan. 1. 00:00
Hamarosan kiadják a Dungeons & Dragons online verzióját.
Értem ez alatt, fél év (esetleg egy) és megjelenik.

A kérdés a megjelent, létező verzióra érvényes.
Egy év múlva, ha a kérdésedbe valaki belefut, akkor gondolkodik, hogy a két valasz közül melyik lehet a helyes.
De: A kérdésed én nem értékeltem, csak próbállok rájönni és rámutatni arra, mit kifogásolhattak az értékelők.
Dátum: 2009.06.11. 09:27:39
Mit mond a csavaranya a csavarapànak?

Viszlàt!
Mèg egy menet ès megszakadok.
Hallo,bemehetek?
Semmit.
:sóhaj:

Lesz ez még rosszabb is?

Idézet: PottomPanna - 2009.06.11. 08:16:55
Úgyvettem észre, mintha javult volna valami a kérdésekkel kapcsolatban, vagy csak jóköröm volt.
Csak jó köröd volt...
Kiket nevezünk koptoknak?

elsősorban egyiptomi keresztény embereket
indiai harcos kaszt tagjait
pénzügyi tisztségviselőket a görög városállamokban
lovagi tornákon segédkező fegyverhordozókat