Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Idézet: Valkyre - 2009.11.07. 09:20:47
Mi volt a hun hadsereg döntő fegyverneme?

a gyalogság
a lándzsások
a nehézlovasság
a félelmetesen nyilazó könnyűlovasság

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Valaki árulja már el hogy mi benne a helyesírási hiba?

Idézet: Archibald Cunningham - 2009.11.07. 10:37:01
Szerintem nincs benne hiba. A Word helyesírás szerint sincs. De tuti jön valami okos és majd megmagyarázza.
Vállalom a "valami okos" szerepét. A kérdésed nagyon jó. Lenne. Ha nem sírna róla, hogy mi a helyes válasz. A rossz válaszok egy-egy szóból, a helyes 3ból áll. Ha hozzáírod, hogy pl. a nagy csapatban előretörő gyalogság vagy ilyenek, csont nélkül menne át. Azért lett helyesírási hibás, mert ez egyetlen mód, hogy javításra kapd vissza. És erre a következőkben is vigyázz, mert egy kevésbé megértő admin a válasz megjelöléséért azonnal törölnit is adhat.

Idézet: Didigo - 2009.11.07. 12:40:19
Most ehhez miért kell lexikális tudás?
Melyik évben nyert Usain Bolt, 100m-es síkfutásban 9,58-as világrekorddal?

2007
1985
1982
2009
Két évnyi eltérés, és ha jövőre megdöntik akkor senki sem fogja tudni, senki sem erre fog emlékezni.

Idézet: Drosophila - 2009.11.07. 19:09:06
Melyik filmben nem játszott Bodrogi Gyula?

Magyar Vándor
Üvegtigris 2
Sorstalanság
Világszám

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ezt a "speciális érdeklődés"-t úgy hívják, hogy általános műveltség, olvasottság.... stb.
Ha figyelembe vesszük, hogy fantasy-, űrkutatás-, zenei irányzatok-kérdés tömkelege szerepel a jó kérdések között, egy ismert magyar színész közelmúltban bemutatott, nagy nézettségű filmjei nem lehetnek olyan speciálisak.
Nem beszélve a Hollywood kisebb-nagyobb sztárocskáiról szóló kérdésekről, melyek szintén jó kérdésként folyamatosan visszaköszönnek a kérdésekben.
Igen, azok is rosszak, tessék jelezni a Kvíz 4. Topikban.
Idézet: Csigabiga33 - 2009.11.04. 21:01:32
Adott 3 emlös állat...
Mármint 4 emlősállat.
Idézet: Tiburon - 2009.11.04. 11:14:01
Hogyan jelzed az autóban ülve egy másik autósnak (KRESZ-nek ellentmondóan) hogy Köszönöm?

kétszer rálépsz a fékre
nagy gázt adsz és elviharzol
megvillantod az elakadásjelzőt
balra és jobbra indexelsz egymás után


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Én személy szerint 4 féleképp tudom megköszönni. Abból kettő itt szerepel. Ha Magyarországon jobbra-balra indexelsz, lehet nem értik, de ha pl. Hollandiában megvillantod az elakadásjelzőt, lehet, hogy a mögötted jövő lefékez. De erről a kamionosok többet tudnának mondani.
Ezen felül nem mindenki vezet (sok játékos, nem töltötte még be 18-t sem), és a "hogy" elé vesszőt teszünk.

Mi a közös az alábbiakban? Bika, Kos, Ponty, Oroszlán?

csillagjegyek
nem tudnak repülni
szőrősek
emlős állatok

Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Melyik csillagjegy a Taurus?

bak
kos
bika
rák

Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Ezekkel nem vesztettél semmit, írhatsz helyettük újat.
Dátum: 2009.11.04. 12:21:07
Mindenki más vérmérsékletű. Van aki a Citadella említésére is örökös hadüzenettel válaszol. Nálünk ki van hangsúlyozva, hogy az értelmetlen Citadella csapást toroljuk meg így. Azaz, ha folyamatosan támadnánk egy szövetséget, és az használná ellenünk, akkor nem szólnánk egy szót sem, sőt, szerintem a 18 tagból 19 tartaná jogosnak...
De mint mondom, nem mindenki ilyen.
Idézet: Jonny19 - 2009.11.04. 06:31:39
Mikor volt a Verduni vérontás?

1916. február 21-én
1915. március 21-én
1917. április 21-én
1918. május 21-én

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

a google első linkje is tudja, azért vérontást írtam mert a vérszivattyút nem engedte, és van vagy 20 ilyen kérdés bent, akkor miért pont ezt nem engedik? Ezért tettem be ilyet, én nem válaszolok kvízkérdésekre, csak küldinek kellett, ez már bocs, de eléggé kiszúrt velem világ 4en, most megakadtam újra küldiben, nincs annyi időm naponta, hogy ezzel peccseljek... ezt felülbírálhatná valaki más is...
Idézet wikről:
A verduni csata az I. világháború egyik fontosabb csatája volt a nyugati fronton. A csata a német és a francia csapatok közt zajlott, 1916. február 21-étől december 18-áig, Verdun-sur-Meuse közelében, északkelet Franciaországban. A csata durván 10 hónapig tartott, így a világ leghosszabb csatái közt emlegetik.
Továbbik kérdés, hogy ez miért is fontos nekünk?
Azaz ez így ebben a formában egy száraz, lexikális adat. Valami történt valamikor. Valami plusz informácót esetleg adhatnál hozzá, úgyismint az egyik leghosszabb csata, vagy egyik legtöbb áldozatot követelő, stb.
Ajánlanám figyelmedbe a Vajon elfogajdák ezt a kérdést, ha felteszem topikot, örömmel válaszolunk Neked.
Idézet: Teknoc - 2009.11.04. 07:23:05
Hányas legendában találod meg Drakint?

4
5
6
7( ezt jelöltem be a jó válasznak )
Első szintű nem tudhatja a választ, minthogy nem tart még ott.

Az "Ólom katona "című dalt ki énekli?

Katona Klári (itt ez a helyes válasz ami be jelöltem)
Konc Zsuzsa
Szűcs Judit
Szécsi Pál

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Helyesen Ólomkatona. Egybeírva.
Dátum: 2009.11.04. 09:44:44
A helyesírásra meg a legegyszerűbb, ha felteszed a Vajon elfogadják a kérdésemet, ha felteszem topikba. Több szem többet lát.
Dátum: 2009.11.03. 13:57:46
És szerintem a gyilkos bálna sem csak sakkozik vele...
Dátum: 2009.11.03. 09:58:44
Idézet: Gelu - 2009.11.03. 09:34:07
Melyik angol együttes hódította meg Amerikát 1964-ben?
Beatles
Genesis
Bee Gees
Police

Hát én még nem is éltem akkor, biztos tudnom kellene?
Hát azért ezt szerintem lehet tudni.

Hol volt a 2008-as olimpia?
Budapest
Peking
Sydney
Athén

nyári vagy téli?
2008-ban csak nyári olimpia volt.
Dátum: 2009.11.02. 14:22:32
Idézet: HeartDomination - 2009.11.02. 14:16:53
Mit kapok ha a VIRÁG szóból kivonok 6-ot?
Kalap
Rág
Ág
Csap


XDDD
Nem értelmezhető kérdés.
Annyira azért nem rossz. Nem véletlen a csupa nagybetű. VI ugye a római 6.

Lenne egy kérdésem.
Ha föladok egy kvízkérdést és elfogadják, az összes világban megjelenhet, vagy csak abban a világban, amelyikben föladtam?
Egyetlen adatbázis van. Ha ismétled a kérdéseket különböző világokon, azért (az első figyelmeztetés után) eltiltás jár.
Dátum: 2009.11.02. 12:38:13
Aláírom
Dátum: 2009.11.02. 09:13:28
Idézet: wacker - 2009.11.01. 09:36:46
Spec, egyébként meg van 0. törvény is, így a jó válasz is rossz.
Melyik az a 0.?

Idézet: Gelu - 2009.11.01. 18:22:16
Milyen színű pólóban láthatjuk általában Micimackót?
piros
nincs is rajta ruha
fehér
kék

Jó kis mese /bár lehet hogy néhány embernek spec. is/, de a "nincs rajta ruha" nem kellene a válaszok közé!
Pedig Micimackónak nincs ruhája. Milne ugyanis nem rajzolt Neki. És ebben a kérdésben inkább hiszek Milnenek, mint Disneynek
Dátum: 2009.11.02. 08:53:03
Idézet: Erik2004 - 2009.11.01. 08:44:19
A szövetségi társamnak pedig kiírja. Lehet azért, mert neki ajánlása is van?

Igen. Ha valakit leviszel, és nem ad semmit, akkor azt nem írja ki, hacsak nem kapsz az ajánlásokból:
2009.10.24. Jóváírtunk részedre 167 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 0 LE áramlott beléd.
Dátum: 2009.11.02. 08:47:23
Köszönjük Emese, remélem Baraty is értékelni fogja.
Dátum: 2009.11.02. 08:46:35
Nekem annyi a meglátásom, hogy sok kérdésem lett visszadobva, hogy "már szerepel a kérdések között". Ugyanakkor nem egyszer találkozom ugyanolyan kérdésekkel más megfogalmazásban.
Nem lehet, hogy épp azért lett visszadobva?

Mellesleg mit jelent az, hogy "érdektelen" a kérdés? A kérdés az kérdés.
Igaz, a kérdés az kérdés. De szerintem elismered, hogy a "Ki nyerte a Forma1 2001-s idényzáró futamát" eléggé érdektelen. Ugyanakkor nem biztos, hogy pl. kvízolipmián örülnél és kérdésnek, ami az Oxigén spinkvantumszát firtatja. Ez speciális lenne. A Szovjetúnió népessége 1967ben pedig lexikális.

Azt sem ártana megfogalmazni, hogy mi az, hogy "rossz kérdés"????
Megtörtént, olvasd el az aláírásomban szereplő linket.

Teljesen nyugodtan fel lehetne szabadítani a kérdések feltevését és azok tartalmát. Aki veszi a fáradtságot, hogy játsszon, az úgyis a legjobb tudása szerint megpróbál felelni a kérdésekre.
Az a baj, hogy még a értékelést sem lehet felszabadítani. Tavaly ugyanis ki lett próbálva, és most is ezzel szívunk. Mi azzal, hogy ezekre kell válaszolni, az adminok azzal, hogy cca 100 000 kérdést ki kell törölni. Pl, mikor Beckham átigazolt (nem tudom honnét nem tudom hova) minimum 160 ember kérdezett rá, hogy hol játszik most. És ha teszem azt PSV-től még jobb ajánlatot kap, akkor oda megy. Utána meg lehet tippelni, hogy mikor is lett feltéve a kérdés (aktuális ez ügyben a Mi van a 200 forintos hátulján?).

Azt hiszem, érted a problémát. Ha kíváncsi vagy, azokra a kérdésekre, amik nem jók, akkor ajánlom a figyelmedbe a Kvíz 4 topikot.
Dátum: 2009.11.02. 08:19:52
Ha esetleg annyira primitív, hogy már nevetsz pedig sírhatnékod van, nyugodtan írd be ide is....

Dátum: 2009.10.30. 12:42:17
Most (12:40) Portyázáskor
Dátum: 2009.10.29. 15:04:35
Ha már szerepelttel kapod vissza, akkor nem veszted el a lehetőséget. Ajánlanám figyelmedbe a linket az aláírásomból, illetve a vajon elfogadják... topikot.
Dátum: 2009.10.29. 14:16:03
Idézet: Gelu - 2009.10.29. 14:03:47
Hány bolygó van a naprendszerünkben (törpebolygókat nem számolva)?
4
8*
9
11

Szerintem hibás a válasz és 9 /bár egyesek szerint 10/!
Lássuk csak:
1. Merkúr, 2. Vénusz, 3. Föld, 4. Mars, 5. Jupiter, 6. Szaturnusz, 7. Uránusz, 8. Neptunusz, 9. Plútó
Nos ha jól nézem nekem van igazam!
Ha jól nézzük, akkor a Plútót kétezerakárhányban kisbolygónak minősítették vissza. Csak 8 bolygó van.
Dátum: 2009.10.29. 14:13:16
Ok, belátom, félreérthető voltam.
Szóval. "Kiskoromban" (10-15. szintig) nem volt őskövem, meg szinte mindenki egyforma volt, ilyenkor a random sokat számított. Most, hogy a randomnak kisebb szerepe van tul a 4. X-n, meg már van kit csapni, azért nem használom. És nem nem a randomnak nincs értalma, az igenis kell, és jó. A szimulációnak nem látom értelmét

Azt hiszem, ez sem teljesen érthető, de már én is kezdek belezavarodni, mindazonáltal igazad van, Idézet: winnie - 2009.10.29. 13:07:08

ha a beho random valamiért speciális lenne, akkor nem mindig sírások lennének a random miatt, hanem lelkendezések is - hiszen a szélső értékek elérése pozitívat is hozhat. de valamiért mindenki kudarcélményt fog a randomra.

Olyan ez, mint amikor 100 ember elmegy a jósnőhöz. Ezek közül 3nál bejön, amit mondott a jós. Emberi tulajdonság, hogy csak az a 3 fogja mesélni, hogy mi minden történt...