Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Az irány egyébként jó (szerintem), de nálam már ott megbukott volna a dolog, hogy Mathias Rex az Mátyás király latinul. Ezért használta ezt aláírásként. Akárhogyis ha eszedbe jut valami, szívesen várjuk, és igyekszünk segíteni.
Dátum: 2009.08.19. 08:30:17
Idézet: Ulula cum lupis - 2009.08.19. 08:00:47
Melyik fegyvert használják legelterjedtebben a világ hadseregei?
SCAR
M16
mp 50
AK-47
nem tudom valaki csinált ilyen statisztikát?Az USA hadserege elég nagynak mondható, nem tudom mennyi AK-t használnak.minden esetre az volt a "megfelelő" válasz.
és ezek így jöttek szépen sorban.párat be sem írtam.
Az Egyesült államok hadserege egy dolog, de ott van még Oroszország, szinte az összes közel-keleti állam (még Izrael is készített másolatot Galil néven), dél-ázsia, a kelet-európai blokk, afrika, stb. Kalashnyikov elvtárs terméke mindenhol nagy népszerűségnek örvend.
Bár statisztika nincs (rá ez amolyan mindenki tudja), szerintem is nagyon a speciális határát súrolja.

Idézet: Ulula cum lupis - 2009.08.19. 07:56:45
Melyik hónapban van a leglátványosabb csillaghullás?
November
Május
Augusztus
Január
véletlen eltaláltam
Ezt azért illik tudni, hogy augusztusban lép be a Föld a Perseidák övbe.

Idézet: Ulula cum lupis - 2009.08.19. 07:55:18
Mi az ember legfontosabb érzékszerve?
Szem
tapintás
ízlelés
szaglás
ezt ki fogja eldönteni?
Bárki, akinek minden érzékszerve tökéletesen (vagy mondjuk inkább átlagosan) működik, ugyanis az ember az Őt ért információk kb. 60-70%-t a szemén keresztül kapja.

Más. Köszönjük igyekezetedet, és munkádat, mindazonáltal megkérlek, hogy az egy huszas vadászatodból szerzett rossz kérdésedet egy csomagban írd be ide, mert a topik rovid időn belül átláthatatlanná válik.
Dátum: 2009.08.18. 14:32:53
Idézet: _WHITE_ - 2009.08.18. 14:01:10
Hát gyerekek nem tudom ki értékel és, hogy a feltett kérdésem

Melyik megyénkben található Kartal település?

Pest megye
Fejér megye
Vas megye
Békés megye

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Nap mint nap találkozok hasonló kérdésekkel, milyen lexikális tudásról beszélünk???? Gondolkozz már el ember, a kérdések java lexikális tudást követel meg!

Köszi!!!!


Nézzük csak mit is ír erről a játék mestere, főnöke, adminja (nem tudom, melyik a helyes titulus) A kvíz értékelésének rendszeréről topik nyitóhozzászólásában
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai
Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.
A kiegészítés ideje: 2009.02.11. 15:25:25
De abban igazad van, hogy a hogy sok van ilyen kérdésekből. Ezeket légyszíves írd be ide ebbe a fórumba, hogy az adminok tudják őket törölni. Az ehhez hasonló problémával pedig legközelebb légyszíves a Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? topikot meglátogatni.
De csak miután átolvastad az aláírásomban szereplő linket.
Idézet: cirip - 2009.08.17. 14:01:49
kis pici utólagos javításokkal
Erre szokta apám mondani, hogy semminek nem tudtok örülni
A római legionariusok haja rövidre volt már vágva a császári időszakban. Vajon miért?

Az adott kor ollóinak hiányosságai, gyors kopása miatt
A tetvesség elkerülése végett
A sisakba való belizzadás, és a hőguták miatt
Azért, hogy ne lehessen belekapaszkodni, és megkülönböztetésnek
Szééééép
Nem, nem azért. Azért, mert volt egy elírásod, amit Jucus megmutatott. És ha csak az egyik választ írod csupa nagybetűvel, akkor még valamilyen szinten hálásnak is kellene lenned, hogy az értékelő csak rossz kérdést adott, és nem azonnal törölnit.
Tedd ezt fel légyszíves a Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? topikba kéne a kérdés és a válaszok pontos leírásával, aztán meg tudjuk mondani.
Dátum: 2009.08.13. 13:19:43
Még egy kérdés (jelentem igen, a matektanáromat is az őrületbe tudtam kergetni ezzel). A vagy gondolom a kizáró vagy.
Azaz a "Vagy A vagy B" kijelentés esetén ha A igaz, akkor B mar nem lehet az.
Dátum: 2009.08.13. 08:38:53
Idézet: Veky - 2009.08.13. 08:29:25
Melyik halból szokták általában a halászlét főzni?
süllő
törpe harcsa
ponty
durbincs

általában? inkább valamilyen más szó kéne oda, hogy pontosítsunk még...
Halászoktól-szakácsoktól tudom, hogy minél több hal, annál jobb. Van aki, 12 különböző halatfajta húsát teszi bele.
A Kincsem nevű magyar versenyló világhírű volt. Melyik 20. századi magyar versenyló tett szert szintén nagy hírnévre?

Helyesírási hibák jelezve. A válaszokra ügyelj. Ha odeteszed Overdose-t akkor biztosan kiesik a 25%-n.
Egyébként jobb lenne, ha leírnád a válaszlehetőségeket is, mert attól is függhet a specialitás ill. az egyértelműség.
Dátum: 2009.08.13. 07:42:41
Idézet: Rocketo - 2009.08.12. 15:05:55
Minek az alakját szokták a Guiness sör habjába formázni?
patkó
lóhere
csillag
kereszt

hát ez meg mi ez.
Öööööö... és hol? Angliában, Manchester közelében ittam Guinesst, de ott nem formáztak bele semmit.

Idézet: Valmont - 2009.08.13. 06:58:34
Mi vagy Ki a G3 ?

a helyes válasz a:a világ 3 legjobb gitárosa.

Légyszives töröljétek mert ez elég szubjetíktív.
...és Hendrix nem szerepelt a legjobb 3 közt
A G3 a wiki szerint:
A G3 egy 1996-óta általában minden évben megrendezett koncertsorozat, melyen a világ legjobb gitárosai közül hárman vesznek részt, változó felállásokban. Az egyetlen állandó tag az alapító Joe Satriani, de gyakori társa a csak „a zene doktora”-ként ismert Steve Vai gitárvirtuóz is.
Lásd a teljes cikket itt
Dátum: 2009.08.12. 13:12:18
Idézet: Systen - 2009.08.12. 12:21:58
Hányszor kell fel a nap 24 óra alatt ?
3
5
10
1

A földön? Egyébként meg túl egyszerű...
Ráadásul 3 helyes válasz is lehet. 0tól 24 óráig nálunk (az északi illetve a déli sakkör között) valóban egyszer, de a nyári napforduló után téli napforduló előtt talállok olyan 24 órát, amikor egyszer sem (ugyanez igaz bizonyos időközökben az északi illetve a déli sarkon), illetve fordítva van olyan 24 óra tavasszal, amikor kétszer is megteszi.
Dátum: 2009.08.12. 13:03:40
Erre voltam kívánacsi, köszönöm.
Dátum: 2009.08.12. 10:23:55
hulye matikus kérdés: Ha es felirat hamis, akkor minden állítása az?
azaz
VIII. Ebben a szobában tigris van, és a IX. szoba üres.
Vagyis, ha hamis, akkor ott nincs tigris ÉS a IX. szobában van valaki (valami).

Csak azért kérdezem, mert ha az egyik nem igaz, már akkor is lehet hamis az állítás.
Dátum: 2009.08.12. 09:50:55
Idézet: Tilly - 2009.08.12. 00:45:10
Ki az a Magányos George?

- fa
- színész
- óriásteknős*
- kalandozó

Szerintem ez túl speciális kérdés. Nem hinném, hogy ez az általános műveltséghez tartozna hozzá...
Szerintem hozzátartozik, már csak az miatt is, hogy fajának utolsó képvizelője. Ha elpusztul kihal a faj.

Az énáltalam talált borzalom:
Milyen játék hirdetése található az oldalon?

The Pimps
Need For Speed
Seafighter
Dark Orbit
Hofit idézve: Mikó'? Melyiken? Há' mikó' melyiken...
Dátum: 2009.08.12. 09:42:00
És ha átírtad a 4. választ, akkor már nincs semmi akadálya, hogy helyesírással kapd vissza a dátumok miatt. Egyébként ilyen jellegű problémákkal a Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? topikot keresd fel inkább.
Kik között zajlott a rózsák háborúja?

az angol Tudor-ház és a francia Valois-ház
a magyar Árpád-ház és a svéd Yngling-ház
a portugál Aviz-ház és az osztrák Habsburg-ház
az angol York-ház és az angol Lancaster-ház

Gratula és köszönet érte.
Dátum: 2009.08.11. 15:54:42
Ha a játékkal kapcsolatban van kérdésed, írd a Kérdezz és mi válaszolunk 2. topikba.

Egyébként azt, hogy ki győz, az elején eléggé befolyásolja az, amit Beho Randomnak hívunk
Azt meg, hogy mennyit rabolsz az ellentől az, hogy Neked, és Neki mennyi LE van kéznél, illetve, hogy kettőtök között van-e gyémánt hordás.
Idézet: Bátortalan - 2009.08.11. 13:33:12
Sziasztok

Azt szeretném kérdezni,hogy a kérdésem miért a rossz értékelést kapta

köszi

Ki zsűrizi a kvíz kérdéseit?

egy külön csapat a játékkészítői közül
a játékosok közül bizonyos személyek
oktatási minisztérium
tanárok


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Az első 3 válasz miatt. Alapesetben a kvízadminok ellenőriznek, de ha túl sok a nem kiértékelt kérdés, akkor a játékosok is megkapnak párat (de míg az admin egyetlen szavazata eldöntheti a kérdés sorsát, addig a játékosok közül 20 egyforma szavazatnak kell érkeznie), tehát az első két válaszod helyes. A 3. válaszod is kicsit kilóg a sorból, de talán nem annyira, hogy vissza legyen küldve miatta.

Idézet: Amen - 2009.08.11. 13:29:47
Sziasztok!
Én azt szeretném kérdezni hogy a kérdésemre miért csak egy addot érdeklődésű kör tud választ adni?
Mert ha ez a kérdés ezért rossz, akkor az hogy mi Miskolc focicsapatának a neve miért jó?

Ki az a Dan Abnett?

ÍRÓ
Költő
Tudós
Filozófus

A válszt előre is köszi!
Dan Abnett egy képregény író. Én imádom a képregényeket, de sem Warren Ellisről, sem Garth Ennisről nem fogadnék el ilyen kérdést. Talán Alan Moore, Neil Gaiman, vagy Frank Miller jöhetne még szóba a megfilmesített történeteik miatt (Watchmen, Stardust, 300, Sin City), de az is a speciális határát súrolná, ha csak egy száraz adatra kérdezel. Ha esetleg tudnál valami érdekességet belevinni, mint pl. megteremtett valamilyen közismert univerzumot (tehát nem csak olyat, mint amilyenbe Warren Ellis tette az Authority és Planetary sorozatokat)...
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.08.11. 11:56:11
Mi a tetraéder?

A négy szabályos háromszög által határolt test
Négykötetes regény
Négyfelvonásos opera
Négyemeletes épület


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ebben mi a hiba??? Szeretném, ha az is jelentkezne, aki értékelte...
Inkább ott keresd a hibát, hogy négy nem szabályos háromszög által határolt test is tetraéder, csak nem szabályos.
A tetraéder tudomásom szerint annyit jelent, hogy négy lap. Nincs kikötve, hogy ezeknek minden tekintetben meg kell egyezniük. Lásd itt

Javítsd ki az első választ "Négy háromszög által határolt test"-re vagy "Négyoldalú test" és szerintem rendben lesz.