Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2008.11.20. 08:15:14
Üdv mindegykinek!
Kevés vadászat ergo kevés hülyeség. De azért akad:
Milyen Milka csoki nincs a világon?

kivis
tejes
mogyorós
csilis

Remélem nemcsak nekem szúrja a szemem.
Dátum: 2008.11.19. 22:39:05
Nem tudom már pontosan a kérdést, de valami ilyen volt:
Melyiket nem Stephen King írta:
Kedvencek temetője
Carrie
Cujo
Füst és tükrök


Az utolsó volt a helyes válasz. A kérdező szerint. Ugyanis az összes fordításban úgy jelent meg az itt szereplő "Kedvencek temetője", hogy Állattemető. Igen, csináltak egy filmet is, Kedvencek temetője címmel, ráadásul ezen könyv alapján, de olyan ez szerintem egy kicsit, mint a Narnia krónikája első része film kontra könyvek...
Dátum: 2008.11.19. 15:02:43
Mire használják a prakkert?
Innen van
bajom se lenne vele, csak valahogy nem nézem ki a kérdés kimásolójából, hogy ő maga tudta volna a választ
Speciel én tudom, mert felénk így nevezik :D:D
Kár, hogy nem én írtam / kaptam.
Dátum: 2008.11.19. 14:01:20
Erre gondoltam én is. Köszönöm a választ
Dátum: 2008.11.19. 13:27:05
Lanmandragoran, ott a pont. Utánanéztem, Smith a közbülső neve.

Más: segítsetek ki légyszives, Gyűrűk urából nem vagyok nagyon otthon.
Ez a kérdés így maradhat?:
Hányan indultak a "Gyűrűk ura" c. filmben a gyűrű keresésére?

13
9
7
4
Mert úgy tudom, hogy Sauron kiküldött valakiket a Gyűrű keresésére, de nem tudom, mennyien voltak. Ez a könyv nem kötött le. Még a film is alig-alig
Dátum: 2008.11.19. 12:43:11
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 12:26:46


Milyen nemzetiségű Patton tábornok?
kanadai
amerikai
német
angol

Őróla még nem hallottam.Kellett volna töriórán?Ráadásul biztos volt keresztneve.

Ha nem hallottál Patton-ról, akkor az a történelemtanárod egyik hatalmas hibája. A nyugaton levő szövetságesek haderőt a Normandiai partraszállás után két tábornok irányította: Dwight D. Eisnehower az északon, es George Patton délen. Sokak szerint Patton volt a jobb, viszont távolabb volt Normandiától, tehát folyamatos utánpótlási gondok miatt lassabban haladt... (és mindezt saját kútfőből )
Dátum: 2008.11.19. 11:18:48
Üdv mindegykinek!
Ma sem marad el a szokásos adag...
Melyik faj nem a Warhammer 40000 univerzum lakója?

Ogryn
Ork
Protoss
Tyranida

Erre nem írok semmi különöset. Kitippelhető, de... Szóval nálam ez attól függően jó vagy speciális kerdés, hogy milyen lábbal kelek fel...

Ki volt magyrország első keresztény király?

Nem tudom
IV.Béla
I.István
Nem volt kerestény magyar király

A hejje-sírási hibákat leszámítva (királya a kérdésben, pont után szóköz, keresztény király) nagyon tetszik a kérdés.

Melyik szörny nem szerepelt Godzilla filmben?

Biollante
King Gidorah
Mothra
az anyósom

Ehhh

kinek a szám cime a követketö(Jumping All Over The World)?

Dj-Tiesto
Dj-Rush
Schooter
Kozmix

A két hibát leszámítva (Fogalmazási ami a kérdést illeti és Scooter)... Nem tudom.... Nem speciális ez egy "kicsit"?
Dátum: 2008.11.18. 12:41:50
Én a helyedben a John Deer zöld-sárga színét emlegetném inkább, mert minthogy egy motoros mondotta volt nekem, a Kawasakibol is csak a Ninja zöld

Sőt, ahogy most néztem a Kawasaki hivatalos oldalát 10 motorból 1 zöld, és egynek van az ülésén egy zöld csík :D:D
Dátum: 2008.11.18. 12:15:19
Üdv!
A mai nep sem lesz könnyű:
Ki festette az Utolsó vacsorát?

Picasso
Leonardo da Vinci
Dali
Michelangelo

Mármint "Az alábbiak közül ki festett képet Utolsó vacsora címmel:" Azt hiszem, így akarta írni a kérdező

Melyik csapat nyerte a 2007/2008-as szezonban a Serie A-t?

Juventus
Lazio
Roma
Internazionale

Innét csak a szokásos melyik sportág-melyik szak hiányzik. Teszem hozzá, hogy lehet, hogy a "Serie A"-val mindent elmond, de van olyan erzesem, hogy a díjugratást, kezilabdát ill. a gombfocit nem számolta bele az illető.

Pókerben melyik az erősebb?

színsor (straight flush)
két pár (two pairs)
szín (flush)
full house (full)

Minél erősebb? Javagyhogy az alábbiak közül melyik a legerősebb... Most nem akarok utánanézni, de nem vagyok benne biztos, hogy a póker minden variációjára ugyanaz a válasz (a Dél-izlandi Jonko hüür kocsmában jatszott póker szabályaiban nem vagyok biztos, vagy ott van pl. a "A ravasz az agy és két füstölgő puskacső"-ben játszott 3 lapos póker).
Dátum: 2008.11.18. 08:39:40
Nem tudom, mennyire tartozik ide, mennyire sem, az 50 kérdésből kb. 7-8 volt olyan amit elsőre speciálisnak neveznék (HKK, ki volt a Premier League golkiralya, stb.), de nincs ido azt kimásolni es javitgatni. Támogatom Awenhai véleményét, de én tennék oda egy amolyan "Jelentem" gombot is...
Dátum: 2008.11.17. 19:26:35
Ok, ott a pont...
Ráadásul kitotózható...
Dátum: 2008.11.17. 19:10:11
Üdv!
Mai szépségek:
Kikből alakultak ki a galetkik, a végzeturak elődei?
Gyíkemberekből
Kobuderákból
Bányászokból
Alakváltókból

Nem találtam az első legendában, nem mindenki tudhatja.

Ki kapta a matematikai Nobel-díjat 2008-ban?
egyik sem
Wendelin Werner
Alexander Grothendieck
Grigorij Perelman

A kérdés alapjában jó, deeeee.... Egy ki kicsit a fogalmazásba belekötnék (egyikük sem; Az itt felsoroltak közül senki...)

Ki Játszik az Die Hard 2. Című Filmben?
Al Pacino
Robert De Niro
Bruce Willis
Brad Pit

játszik, című es filmben (kisbetű) illetve Pitt

És a legszebb :
Mi a Call of Duty széria legújabb részének a neve?
Breaktrough
Rising Sun
Word at War
Pacific Assault

Breakthrough, World at War és csak egy kicsit időszakosan aktuális a kérdés, minthogy 1-2 évente van újabb...
Dátum: 2008.11.14. 14:52:16
Mellesleg még fórumozós előtti koromban találkoztam egy olyan kérdéssel, hogy "Hány időzóna van a Földön" Helyes válasz a 24 volt, pedig:
Van jópár, nem a szokásos 1 órás időeltolódás (zárójelben a UTC-hez viszonyított idő órákban):
Irán (+3,5), Afganisztán (+4,5), India (+5,5), Nepál (+5 óra 45 perc), Burma (+6,5), Ausztrália (+9,5) stb...
Ezek után szépen összeszámolgatva 40-t !!!! kapunk

De Ez sem rossz:
Hány hét van egy évben?

51
52
53
50

Mármint teljes? Mert mindig több, mint 52 van...
Dátum: 2008.11.14. 14:37:50
Idézet: Aisling - 2008.11.14. 14:31:21
Melyik ország tartozik velünk azonos időzónába?

Románia
Nigéria
Portugália
Észtország

Nigériát fogadta el, de szerintem Románi sincs másik zónában

Magyar Wiki szerint Románia már Kelet-európai időzóna:

http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A9p:Europe_time_zones_map_en.png

U.i.: Meg az szerint a kép szerint is, amire Te küldtél linket
Dátum: 2008.11.14. 14:07:30
Idézet: Maci - 2008.11.14. 14:02:07
üdv,

a kérdés, max. hány portyapontod lehet?
szerintem már alapból rossz, mert adott időszaktól függ, lehet később változik..
Másrészt a helyes megoldás a kérdésíró szerint 100, én úgy emlékszem kb. három hete 150 volt még..
Lejjebb vitték?

maci

Nem vitték lejjebb, egyszerűen be lehet állítani, hogy mennyit szeretnél. 100 a max, ha "mindenkit" támadhatsz és 150 (?) ha csak Veled azonos vagy magasabb szintű játékost.
Dátum: 2008.11.14. 14:04:25
Nem értek Veled egyet. Én sem tudom fejből erre a választ, de soha sem zavart különösebben az olyan kérdés, amit 2-3 kattintásból (Wiki, Google) megtalállok. Azzal is lehet tanulni
Dátum: 2008.11.14. 13:22:24
Jaja

Így jár az, aki vmi hülyeségen akad ki...
Dátum: 2008.11.14. 13:11:18
mi nem kell a kenyér téztájába?

élesztő
liszt
viz
tojás

Nagy "Mi" és téstájába
Dátum: 2008.11.14. 12:12:01
Szoval a helyes kerdes vhogy igy hangzik? "Milyen színű az Arsenal férfi felnőtt focicsapatának meze hazai pályán a 2008/2009-es évadban?"
Nagyon jó....
Dátum: 2008.11.14. 11:33:56
Ezzel csak olyan baj adodhat, hogy valaki pl. egy kicsit elfogultabb a focival kapcsolatban, akkor olyan kerdest is atenged, ami mas nem tenne meg... Vegzettsegtol fuggetlenul.
Peldaul en mint "villanyosmernok" ha irodalomrol van szo, szinte mindent megengednek. Ellenban az elso "celeb" emlitese utan ropulne a kerdes a kukaba.
Senki sem teljesen elfogulatlan