Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.01.14. 10:18:42
Üdv mindegykinek!

Kicsit olvasgattam, kicsit hozzászólok. Vagy kötekedek, kinek mi tetszik
Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.13. 20:30:07

Hogy hívták a német 6. hadsereg parancsnokát, aki Sztálingrádnál fogságba esett?
Erhard Milch
Friedrich Paulus*
Alfred Jodl
Hasso von Manteuffel

ööööööööö, hogyis?
ha 1 híres, fontos hadvezérről lenne szó, akkor persze, fontos, tanítják töriből, meg minden
de ez az ember nem túl híres
1 Haynau kérdés még oké, mert az ő nevét illik ismerni...
Valamilyen szinten igazat adok Neked, mert a német 6. hadsereg parancsnokát én sem tudnám. Viszont szerintem ott a kulcsszó: Sztálingrád... Mellesleg a kérdező valószínűleg tegnap National Geographicot nézett, ott tegnap épp a Sztalingrádi csatáról volt szó...

Idézet: Csonti_himihumi - 2009.01.13. 22:31:00
Hány méter magas a világ legmagasabb kő Buddhája ?
52m
48m
69m
71m*

ezt miért érdekem tudni?
aki pl keresztény, zsidó (bocsánat, ha valakit ezzel a szóval megsértenék) vagy netán pogány, akkor ő mit mondjon egy ilyen jellegű kérdésre?
Szerintem azt, hogy valamilyen szinten egy művészeti alkotás. És ha tudni illik, hogy a Kölni dóm 157 m magas...

Ugyanabból a hozzászólásból (hadban állok a hsz, üzi, stb rövidítésekkel, mint ahogy a pl. küldi-vel is):
Hányan voltak a perzsa halhatatlanok (immortals)?
100
10000*
100000
1000

voltak perzsa halhatatlanok?
és miről híresek? mit tettek ami annyira fontos?
Xerxész elit alakulata volt. Igazi ismertséget a 300 című film után kaptak, és bár a film több ponton nem követi a történelmi adatokat, léteztek a valóságban is.

Idézet: Hörpilla - 2009.01.14. 01:31:02
Hány voltos a személyautó akkumulátora?
12
1,5
4,5
220
A Trabanté 6,igaz, manapság nem sok fut belőlük de attól még személyautó
A bevezetendő 48 Voltos akkukról nem is szólva.

Idézet: Wolfy - 2009.01.14. 07:40:36
Melyik lapos csont az alabbiak kozul?
Bordacsont
Sipcsont
Szegycsont
Koponyacsont

A feladvany kitalaloja szerint a sipcsont.
Most kerdem en, hogy a koponyacsont az akkor milyen? Vagy egyaltalan mi az hogy "lapos" egy csont?
Szerintem csak hiányzik a NEM szócska.
Idézet: Marchalenator - 2009.01.13. 16:04:14
Konkrétan nem írtad, hogy populáris zene, de ilyen kérdés van az adatbázisban és hááát innen gondolom, hogy te azt a kérdést populárisnak tartod...
szerintem, ha Kocoson múlik, az sincs bent...
Nézd, én most tettem fel a 14. kérdésem, mindezt úgy, hogy
ad1 kétezer valamennyi helyes válaszom van,
ad2 a játék elején még 30 helyes válasz után lehetett kérdést feltenni (az első egypár még ebből a időből való),
ad3 a 14 kérdésből azt hiszem 3 azzal került vissza, hogy már szerepelt (a többi rossz pedig a 25%-s szűrőn bukott meg).

Mindezt összevetve, cca 7-8 kérdéssel "vagyok elmaradva". Addig nem is írok, amíg olyant ki nem talállok, amit a legjobb tudásom szerint elfogadnak.

Ne feledjuk el, hogy a kérdés feltevése egy lehetőség és nem kötelesség. Mintahogyan azt se, azert a plusz LE-ért igenis meg kell tornáztatni az agyunkat...

Lehet, nagyon mellette jár az agyam, de én így gondolom/gondolkodom.
UFF
Idézet: Hauer92 - 2009.01.13. 15:24:28
na ez fájt

Melyik gyümölcs?
Répa
Alma
Burgonya
Borsó

A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Most ez komoly???? nem tudjátok mi gyümölcs és mi zöldség?????????????????????
Én sem fogadtam volna el. Nem, mert lexikális, hanem mert túl együgyű...

Idézet: Marchalenator - 2009.01.13. 15:26:23
Az teljesen mindegy, NOFX vagy Nofx... a lényeg ugyan az... Nem erre akartam kilyukadni...
Másrészt nem tudom, hogy a Slipknot mennyire populáris zene, de ha szerinted az, akor ott nagyon kemény fogalom zavarok vannak...

Mondjuk akkor azokat nem tudom miért is fogadták el... Mindegy...
Valaki elfogadta a többit, ezért benne vannak a rendszerben. Még. Aztán, mikor egy-egy jobb érzésű vagy épp ellenkezőleg, idegesebb játékos találkozik a kérdéssel, akkor felteszi a Kvíz 2. fórumra, és Hatsepsut leszedi...
És a végére stílusosan Tankcsapda kívánkozik: "A történet vége. Ennyi és kész."
Dátum: 2009.01.13. 12:32:45
Szia!

Próbálkozz a gyorskeresővel

Idézet: Byzon - 2009.01.10. 20:13:29
Idézet: Dr Black - 2009.01.10. 20:07:00
Hogyan lehet kisállatot szerezni ?


4. szintű leszel, tanulás 3 -> csapdaállítás minimum 1. Vadászol. Előbb utóbb fogsz 1-et. Aztán tanulás 4 -> idomítás min 1. Beidomítod. Megy harcolni.
Csak ne felejts el, hogy a végén rá kell kattintani arra is, hogy Harcolni hívom.
Dátum: 2009.01.13. 11:12:26
Idézet: Stalker88 - 2009.01.12. 19:48:48

Egyszer valaki elkezdte ezt a "nincs is ilyen", meg "nem tudom" marhaságot, és azóta gomba-mód szaporodnak ezek a hihetetlenül igénytelen válaszlehetőségek. Könyörgöm, meddig tart kitalálni még egy lehetőséget? Aki ilyen válaszlehetőséget tesz be, azt én eltiltanám a fenébe a kérdésfeltevéstől.

Üdv!
Stalker88 pedig épp azon gondolkodtam, hogy felteszem kérdéskent, hogy mennyi a foton nyugalmi tömege. Tudom, hogy "atomspec" (bár Bob Coecke Kindergartenquanenmechanik könyve után nem vagyok benne biztos), de erre legalább az a válasz, hogy nincs is neki
Mindazonáltal amilyen sőre vagyok, azt írnám, hogy 0g
Dátum: 2009.01.12. 15:42:41
Idézet: Sir Ny - 2009.01.12. 15:20:20


Melyik egy pezsgő fajta?
metaxa
Merlot
Spumante
Kékfrankos
ezt muszáj tudnom?
A Spumante (gondolom, ez akar lenni a helyes válasz) nem pezsgő. Durván fogalmazva annyi köze van a pezsgőhoz, mint a Magyarországon készített borpárlatnak a konyakhoz. A különbség nagyjából annyi, hogy
A pezsgő a bornak olyan fajtája, amelynél a bor második érése magában a palackban megy végbe. Az alapborokat (cuvée) úgynevezett tirage-likőrrel (élesztő és cukor) vegyítik, aminek hatására szénsavassá válnak. (ugyan Wikiből van, de megbízható, pincérektől is ezt hallottam)
míg a Spumante egy szénsavval dúsított bor. Magyarul közelebb van a (víz nélkül készített) fröccshöz, mint a pezsgőhöz.
Dátum: 2009.01.09. 13:12:49
Én mondjuk ugy csináltam: Beírtam a kérdésem. Ha elfogadták, megvolt, ha nem írtam egy másikat.
Bocs, de ennél jobb módszer tudtommal nem létezik. Ha azért kapod vissza, mert már volt, akkor írhatsz még egy kérdést... Röviden ennyi...
Egyébként épp most néztem, 6 jó és 7 rossz kérdésem, van. Ebből a 7ből 4 a 25%-n esett ki, a maradék meg már szerepelt... Tudom, sz.r egy statisztika, pláne, ha hozzávesszük, hogy több, mint 2000 jó válaszom van eddig...
Elnézést az OFFért, csak annyit akartam jelezni, hogy jelenleg nem jut eszembe egy epítő jellegű kérdés sem, ami bent is maradna, szóval inkább hanyagolom.
Idézet: Doktordikhed - 2009.01.09. 09:57:07
Ja még valami...

Múltkor jött egy olyan kérdés, hogy mikor van Anikó (nem biztos, hogy ez a név volt, de lényegtelen) névnap?

Na mondom, ezt letesztelem, írtam egy olyan kérdést, hogy mikor van Adrián névnap. Persze, hogy visszadobták, ami érthető is, csak akkor miért van bent jó kérdésként legalább három másik hasonló kérdés?
Mert még nem láttuk, és Hatsepsut sem találkozott vele
Valamilyen szinten egyetértek Veled, teszem hozzá hogy sokan tényleg úgy ítélnek, hogy szerepel egy vagy két szó a kérdésben, és máris rossz a kérdés.
Másfelől az, hogy butyuta foci kérdés? Butyutának nevezném mondjuk azt, hogy Ki volt a "Brazil gyöngyszem"? és beleférne még részemről az is, Mennyi lett a híres Angol - Magyar 3:6 visszavágója? (azért az sem volt mindegy). De a ki hol játszik tőlem speciel azonnal rossz kérdést kap (Iker Cassillas lenne kivétel, minhogy ha jól tudom gyakorlatilag életre szoló szerződést kötött csapatával, de az meg már szerepel az adatbázisban), mert: ha nincs dátum, elévül, ha van...
Nos akkor megkérdezném, hogy Zidane, Roberto Carlos, vagy Drogba hol játszott a 2000/2001-s idényben? Azt hiszem érthető a probléma.

Ugyanakkor ha már Caldwell, jogos lenne az is, hogy Miért kapott Kertész Imre Nobel díjat? (Nem, nem a sorstalanságért, vagyis nem CSAK azért). És hogy miért megy át Vallejo, és miert nem Caldwell? Más véleményezte. Én személy szerint azt hiszem, 5 vagy 6 kérdést tehetnék fel egymás után. De az a baj, hogy egyszerűen nem tudok olyant mondani, amit tudom, hogy elfogadnának, és nem esne ki a 25%-s szűrőn 3 nap alatt, mint az utolsó 3 kérdésemmel történt volt. Én is szerettem volna érdekes kérdéseket feltenni, sajna ez nem mindig megy, és az ember megalkuvó...
Dátum: 2009.01.09. 09:38:37
Ez a kérdés
A vas mihez szükséges a szervezetünkben?

túladagolás ellen
skorbut elkerüléséhez
fejfájás megakadályozásában
vérképzéshez
alapjában véve nem is lenne rossz, csak az az első válasz... Valahogy részletezni kéne (cukor, só, alkohol, vitamin, kábítószer...)
Dátum: 2009.01.08. 14:56:20
Ha az első volt a jó válasz, akkor végülis helyes...
Mindamellett törlésre érett...
Dátum: 2009.01.08. 14:29:50
Bár nem tartom magam vérprofinak, tudtommal ilyent nem lehet.
Mindazonáltal egy operátori említést még megérdemelne.
Visszatérve a fertőzésre előfordulhat, hogy ezáltal kevesebb LE-re lesz szükség fejlesztésekkor? Mármint ha lecsökkentjük úgy 10-15%-kal... Van ilyen valaki?
Dátum: 2009.01.08. 14:08:14
Bele nem nagyon akarok kötni, én is jártam így. Pánikba is estem miatta. De épp ezért kapja vissza a lehetőséget az illető, hogy még egy kérdést írhasson.
Szerintem
Dátum: 2009.01.08. 14:04:36
Különben nem értem, mire ez a nagy spórolás, "csak" 525.000 LE-be kerul meggyógyulni
Dátum: 2009.01.08. 13:42:08
És most hányadik szinten van a fertozesed? Márcsakhogy mennyit kell várnom, hogy megtudjam a választ?
Dátum: 2009.01.08. 13:07:26
Csk2: De mit csinál a fertőzés?
cirip: Mármint a szabályok szerint?
egyelőre semmit (csak egy érték, amit lehet növelni, vagy csökkenteni), hogy ha eléri a két szélső értéket, akkor pedig nem tudjuk mi fog történni.

Ki meri bevállalni egyik vagy másik lehetőséget?
Szerintem valaki benézte a "mije" szót...
Tedd fel újra, biztosan átmegy...
Teszem hozzá, hogy én megkaptam értékelni, de részemről rendben volt...
Dátum: 2009.01.08. 12:29:58
Te igen. De nem általános. Én is használtam, de ez csak a véletlen műve, és ugyanúgy speciálisnak szavaznám...
Dátum: 2009.01.08. 12:25:02
Milyen néven ír Molnár Éva ?

apja nevén
Vavyan Fable
a sajátján
nem érdekel
Nagyon hiányzik az értékelésnél az a bizonyos "Igénytelen válaszok" opció. Majd minden 5. kérdés megérdemelné...
Azt most nem nézem, hogy mennyire spec.