Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.01.22. 11:26:55
Ráadásul nem is tudjuk pontosan. A csillagászok azt mondják, hogy cca 2015 éve.
Dátum: 2009.01.22. 11:25:57
Spiritmonger, nézd meg légyszives, hogy melyik hozzászólásra válaszoltam, és ha már ott vagy, olvasd is el! Aztán az akinek nem inge, ne vegye magára alapon öltözködj fel, de nagyon gyorsan!
De hogy ne érezd magad kiközösítve válaszolok Neked is:
Idézet: Spiritmonger - 2009.01.22. 10:55:47
azért érdeklődnék, hogy melyik féreg ítéli meg túl speciálisnak az alábbi kérdéseimet:


1, Mit NEM jelenthet a FILA szó/betűszó/rövidítés?

Nemzetközi birkózó szövetség
Brazil kutyafajta
Sportszergyártó cég
Mexikói fűszepaprika-féle

nem hinném, hogy annyira nehéz lenne vagy speciális, egy sportszergyártót, a birkózószövetséget vagy egy kutyafajtát biztonsággal felismerni...
Melyik a jobb, a guglizós, vagy a tippelős kérdés?

2, Irapuatoban a foci vb-n a magyar csapat hány gólt kapott a szovjetektől?

ezt mindenki tudja, az a 6-0 örökre megmarad, csak néhány barom tinimajom kiszedette
Én sem tudom, és nem is érdekel. Mindamellett nem tartom magamat tinimajomnak.

3, Melyik a legcsípősebb paprikafajta?

ez is tudható/guglizható, de törölték, mint minden olyan kérdésemet, amire egy kicsit többet kellett gondolkodni, mint a mónika show-n
Kereskedelmi forgalomban? Tudod mi alapján ítélik meg, hogy melyik a legcsípősebb? Gondolom Te is a Naga Jolokia-t írtad. De! Akkor én is kérdezek (csak tőled, mert a kvízben, ha én kapnám is speciálisnak ítélném, mert az is), és kiváncsi vagyok a Válaszodra: Melyik cég gyártott először integrált áramkört? Kik fedezték fel a tranzisztort? (teszem hozzá, hogy "kiguglizható", de akkor sem az alaptudás része, és hacsak nem ezzel foglalkozik az ember, akkor gyorsan el is felejti)

Hatsepsut, ha vagy, léccives tolj nekem egy mélt, mert lenne pár javaslatom a kvíz megreformálásrára

spiritmonger75@yahoo.com
Vagy keresd meg Te Őt! De minthogy Hatsepsut rendszeresen próbálja utólérni magát, olvassa ezt a fórumot, szóval vedd tárgytalannak a kérésem, minthogy már meg is tetted.
az első javaslat az, hogy 30 éves kor alatt ne lehessen értékelni, és kihullanak a mindenféle mangás/pcdroid/divatmajomzene kérdések,
Sőt, legyen egy IQ teszt, és akinek nagyobb, annak a szavazata többet értjen nem? De ha már itt tartunk, akkor adjuk meg a választ a Nem/Bőrszín/Felekezet kérdésekre is... Vagy még jobb, egyedül csak Te tudj szavazni, dönteni ezügyben. Mit szólsz?
Erről Besenyő Pista bácsi jutott eszembe: Nooooooormális?

másodsorban pedig, az a kérdés maradjon meg, aminek a helyes válasza nem éri el a 25%-ot, hogy pusztán tippeléssel ne kapjon +LE-t a kis bugyuta, aki nem tudja
És nem tudom, hogy mit fogsz csinálni a kvízolimpián, illetve akkor, ha 12 kérdés egymás után a biokémia, kvantumfizika szépségébe és rejtelmeibe fog beavatni. Felteszek én Neked olyan kérdést, amit 1% sem tud megválaszolni... Kíváncsi vagy rá?
harmadszor, a kvíz megoldásának idejét le kellene vinni az olimpiai szintidőre, így nagyobb értéke lenne
Lásd előbb
negyedszer, újra átnézni önkéntesekkel a különböző jó és rossz kérdéseket, és a kvíznek nagyobb rangot adni
amit mi itt meg is teszünk...

Kérdés, panasz, hozzászólás?

U.i: Úgy látom, nem ez az első és egyetlen alkalom, hogy kiesett kérdés miatt reklamálsz. Erről mindig az a mondás jut eszembe, minszerint
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye
Dátum: 2009.01.22. 10:57:43
Idézet: Sir Ny - 2009.01.22. 10:49:20


Az alábbi szerzők közül ki nem kapott Irodalmi Nobel-díjat?
Franz Kafka
Henryk Sienkiewicz
Gabriel García Márquez
Hermann Hesse

irodalmi; kakukktojás.
Nem nevezném kakukktojásnak. Akkor lenne az, ha azt mondaná, hogy melyik nem illik a sorba. Itt lehet tudni, hogy miről van szó pontosan.
Szerintem.
Nem. Arra próbáltam rámutatni, hogy az egyik a Világbajnokságot, a másik a Bundesligát érinti. Továbbá az, hogy ki nyerte a 2002-s VB-t, nem érdekel, és nem is foglalkoztatna viszont egy ilyen kérdést is lehet érdekessé tenni...

És hogy mennyire nem igaz, hogy "vagyis neked az a rossz kérdés, amit nem tudsz?" jelzi, hogy a Tiédre sem tudom a választ, de alapból jónak ítélném. Utőlagos korrekciót is csak akkor kérnék rá, ha nem jó a válasz. De gondolom utánanéztél kellőképpen, szóval az esetedben ez nem áll fenn.
Dátum: 2009.01.21. 15:58:15
Ekkora a random. Nekem Január első hetében annyi "jött össze", mint decemberben összesen. Azóta semmi. Illetve ma egy
Dátum: 2009.01.21. 15:50:14
Félig-meddig sejtem rá a választ, de:
Ha smaragdként lesz egy 10-s szintű kereskedelmem, akkor már megvásárolható a 2 vel magasabb szintű varázslat?
Dátum: 2009.01.21. 15:40:39
Akárhogyis, azért a "Nincs ilyen szó" és "Nincs jelentése" viszi a prímet. Az, hogy egy ilyen válasz van kérdésenként, sincs rendben, de már nem okoz akkora felháborodást, valahogy megszoktuk. De hogy kettő!!! Még az lett volna jó, ha hozzácsapja harmadikként, hogy "Nem tudom".
Elsősorban örülök, hogy akad még ember, aki nem kezd el hőzöngeni, hanem értelmesen és kultúráltan kérdez még akkor is, ha úgy érzi, igazságtalanok voltak vele (az eddigi tapasztalatok alapján), továbbá mégcsak meg sem lettünk fenyegetve, hogy "Akkor jöjjenek az "1+1" szintű kérdések!". Ráadásul mindjárt kettő is. Le a kalappal, de tényleg.

De, hogy válaszoljak is.
Misi12: Azok a kérdések is lassan kikerülnek a rendszerből, főleg a Melyik évben ki nyerte az XY bajnokságot fociban.
Teszem hozzá, hogy bár a Te kérdésedben legalább valami érdekesség van (gondolok itt az "úgy, hogy összesen kétszer kaptak ki?" részre), ennek ellenére én is speciálisnak ítéltem volna. Ez az a bizonyos határeset (nálam) ami épp átkerül a rossz kérdés kategóriába. Nincs valami ilyened VB-vel kapcsolatban? Azt hiszem 2002-ben történt, hogy a Német válogatott a döntőben kétszer annyi gólt kapott, mint addig összesen. Ha erre kérdezel, akkor az részemről átmegy.

Komura64: Nem értem én sem, bár kőkemény ponyva mindkét író munkássága (ennek ellenére, vagy épp ezért szeretem Őket), azért, ha más nem is, a Halálsoron ismerősen kellett volna hogy csengjen az illetőnek. Bár ma már borult a bili azon, hogy (idézem):
Szerintem pl az összes irodalom kérdés lexikális tudást igényel...
Lehet, hogy valaki alapból a kérdés végigolvasása nélkül értékelt. Sajna ez is előfordul...
Dátum: 2009.01.21. 14:47:51
Két héten belül az lesz. Azzal együtt, hogy "falusi ABC, 3 betű" - bót
Dátum: 2009.01.21. 13:48:13
http://vegzetur.wikidot.com/szakertelmekFusd végig!
Egyébként, ha ráviszed a kurzort a szakértelemre, akkor kiírja, hogy mire jó és mennyibe kerül a következő szint.
Akkor innentől: Az a fő szponzor, aki a legtöbbet adja az istallónak nem? Minthogy nem tudjuk a pontos adatokat, mert nem hozzák nyilvánosságra, én nem tudnám megmondani, hogy az elsődleges szponzor...

Szerk: Csak helyesírás
Dátum: 2009.01.21. 12:57:24
Idézet: Denisa - 2009.01.21. 12:30:30
Amin a leginkább füstölgök: milyen válasz az, hogy "nem tudom"?!
Gyakori. Sajnos. Akárcsak az "Nincs is ilyen".

Ez számomra valahol olyan, mint az állatorvosi ló.
Erről viszont még nem hallottam. Kiegészítenéd hianyos tudásom?

Idézet: Langel - 2009.01.21. 12:56:57
Milyen színű az abszint?

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kizárólag zöld színben létezik.

A válaszok között volt, hogy Zöld tündérnek is nevezik, ami igaz... Szóval akkor elvileg két helyes válasz van, és nem csak az hogy zöld.
Én személy szerint (bár nem szoktam inni ) ismerek 3 színben (zöld, piros, fekete)
Dátum: 2009.01.21. 12:53:40
Jelenleg melyik futballcsapat játékosa Daniel Alves?

Espanyol
Atlético Madrid
Barcelona
Real Madrid
Ettől féltem... Apa kezdődik... Újra...

miből nem szoktunk inni?

pohár
edény
bögre
kulacs
Mármint ki? Mert pl. én, ha már csak egy fél tányérnyi húsleves van vasárnapról, akkor bizony a lábasbol iszom meg. Az meg edénynek számít nem? Meg helyesírás. Meg amúgy is... Ehh... Tudom, én egy külön állatfaj vagyok

Idézet: Tindalos - 2009.01.21. 11:28:09
Szerintem pl az összes irodalom kérdés lexikális tudást igényel...
Csak a fogalmazással van baj. Nem Szerinted, hanem Neked. Nem mindegy...

Egyébként körülbelül mennyi szólásokkal, illetve találóskérdésekkel kapcsolatos kérdés lehet bent? Mert nekem ezekre olyan 55-45% a jó rossz arány értékelés előtt, és akármire szavazom, azt mindig rossz érzéssel teszem...

[OFF]
Egy zöldellő oázisban bukkansz végül arra, amit keresel. Egy nagyobb förtelemzombi! A teremtmény védelmezi fészkét, a csata gyors és kegyetlen.
Kisegít vki? Milyen egy förtelemzombi fészke?
[/OFF]

Szerkesztve dőlt betűkkel
Nnah most fogtok hülyének nézni, de én símán Vodafone-t mondtam volna.
Dátum: 2009.01.21. 10:39:26
Jogos.

Egyebként most kaptam:
Melyik fő város
München
Siófok
Sydney
Katmandu
Nincs vele semmi gond, és mégis... Visszaküldtem helyesírási hibával, kiváncsi vagyok, rájön-e, hogy nem egy szívesen látott dolog a főváros-kérdés még akkor sem, ha nem a szokványos: "Mi a fővárosa XYnak?" típusú
Dátum: 2009.01.21. 09:21:11
Milyen varázslattal? Vagy az ugyanolyan?
Dátum: 2009.01.21. 09:14:58
Idézet: Constantin - 2009.01.21. 08:15:24
Értem s köszönöm. Amikor beírtam ide kicsit evett a méreg. Főleg mikor utana kikaptam egy mennyi a sebzese egy mar nem tudom milyen kardnak. Mindenesetre nem egyszerű kérdést írni, s talan tényleg szükségeltetik hozzá szerencse is. Egyrészt hogy atmenjen az értékelésén s hogy utana ne vegyék ki mert sokan nem tudják ra a választ.
Constantin, elnézést érte én (is) vagyok a tettes érte, én mondtam, hogy nem jó kérdés. Hogy miért, azt Danka33 leírta. Egyébként a többi kérdésed tenyleg jó.

Ki a"Collateral" című film főszereplője Tom Cruise mellet?

Jamie Foxx
Denzel Washington
Jet Le
Brad Pitt
Véletlenül nem tegnap este volt ez a film a TV2-n?

Melyek a St. Pauli csapatának hivatalos klubszínei?

kék-fehér
zöld-fehér
piros-fehér
barna-fehér
Ugye nem kezdődik előlről

Idézet: Tigristen - 2009.01.21. 09:03:15
Mit ad az elementáris fúzió szakértelem?

Több CSP-t kapunk és gyorsabbak a vadászatok
Gyorsabban regenerálódik az életpont
Több portyapontot kapunk
Több lélekenergiát szerezhetünk portyázással és vadászattal

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

ez miért speciális kérdés?
Egyszerű. A szakértelmeket csak 4. szinttől tanulhajták az emberek. Vagyis a végzetúrnők, végzeturak. Ergo aki 3. szinten van, még nem tudhatja. Végzetúrból elég nehéz jót kérdezni...
Dátum: 2009.01.20. 14:56:15
Szerintem beugratós akart lenni, csak kimaradt a naponta szó.
Napi 3x10 órát nem lehet pihenni objektív okok végett
Dátum: 2009.01.20. 14:07:17
Hmmmm?

Ezt a kérdést kaptam
Általában hány húr van egy gitáron?
8
6*
5
4
Sajnos a kérdező elfelejtette pontosítani, hogy milyen gitárra is gondol (lévén léteznek 4 illetve 5 húros basszusgitárok is), ezér kérlek bennetek, vagy a kérdésekért felelős admint, hogy legyen olyan kedves és törölje.


Csak én érzem, hogy van némi különbség a két stílus között?
Más szavakkal, hogy T. Marco95 is megértse: Fogjál vissza a stílusodból Rezső, vagy húzz vissza a dzsungelbe, mert úgy hókon váglak, hogy németül fogsz beszélni, és leállamvizsgázol.
Dátum: 2009.01.20. 13:43:36
Ez sem lesz könnyű futam, már látom...
Mi a 6-ik menüpont az Egyéb kategóriában Végzetúron?

Prémium tagság
Őskövek
Játékleírás
GY.I.K.
Meglepő módon ez volt az egyetlen kirívóan rossz kérdés...

Szerk: sőt, ahogy elnézem Lanmandragoran bejegyzését, ezzel sem vagyok sehol...