Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zoltanszon

Dátum: 2009.01.23. 15:04:02
Idézet: Liadas - 2009.01.23. 14:59:40
Nem vagyok nagy autószakértő, de én úgy tudtam hogy a Ford amerikai, az Opel meg német alapítású. Tehát előbbi amerikai az utóbbi pedig német autómárka. Szerintem a kérdés feltevője sem arra gondolt, hogy kiknek van többségi részesedése valamelyik vállalatban.
Aláírom. Nem kekeckedni akartam Veled, csak kicsit hasogatni a szőrt

Idézet: Kiado - 2009.01.23. 14:51:49
Mi tőrtént a barátok köztbe miklóssal?
Tumor ja volt
tüdö emboliája volt
tüdö rákja volt
tüdöbetegsége volt
Tipikus mintapéldája annak, milyen kérdést ne tegyünk fel...
Ha ott lenne előttem és csak rossz kérdést lehetne rá adni, akkor azt hiszem a már szerepelten kívül mindent ki lehetne pipálni. Ki lehetne ezt emelni valahova "Nnah, ilyet ne!" felkiáltással?
Dátum: 2009.01.23. 14:51:01
De gyártanak Európában is. Az Opel meg a General motors tulajdonában van. Egyik sem kizárólagos európai...
Dátum: 2009.01.23. 13:56:22
Csak én hallom ki belőle az önkritikát?
Dátum: 2009.01.23. 10:58:20
Utánanéztem, jól sejtettem. Ha Svájc van megjelölve válaszként, nincs a kérdéssel hiba. Ha nem akkor meg szerintem csak a választ kell kicserélni, nem a kérdést törölni.
Válaszaim csak idézetek:
Idézet: FireFrog - 2009.01.23. 10:10:48
Ha már személyeskedsz, ahelyett, hogy segítenél,
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.23. 09:29:39
Nézzük így. Volt hiba a kérdésedben? Igen. Mi? Az a bizonyos "Nem tudom/Nincs ilyen/Nem létezik" szó.

akkor megkérdem, az említett két megfogalmazás közül melyik ütött mellbe?
Idézet: FireFrog - 2009.01.23. 08:52:38
Szeretném tudni, hogy miért értékelhetik ki hülyegyerekek is


Veled ennyi volt a társalgás, mert én egyik jelzőt sem rád mondtam, ennek ellenére te nekem hogy úgy mondjam nem éppen szépen válaszoltál.
Erre meg no comment
Nézzük így. Volt hiba a kérdésedben? Igen. Mi? Az a bizonyos "Nem tudom/Nincs ilyen/Nem létezik" szó. És itt a következő a lényeg:
Visszakaptad a kérdezés lehetőségét? Igen! Akkor meg mit sír a szád? Inkább köszönd meg, hogy nem csak simán rossz kérdés lett belőle.

Elnézést a stílusért, de a hülyegyerek és a náci után úgy gondoltam, megengedhetem magamnak, hogy lesüllyedjek a szintedre...
Dátum: 2009.01.23. 08:46:52
A főváros van letiltva, hogy ne szaporodjanak el ezek a kérdések
Dátum: 2009.01.23. 08:25:03
Idézet: Kagemusha - 2009.01.22. 20:09:57
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.22. 14:14:51
Idézet: Kagemusha - 2009.01.22. 13:48:05
Homokviharban vagy szélcsendben?
Honnan tudsz ennyit az ausztráliai szitakötők repülési sebességéről?

Tudod, előző életeim egyikében...
Én meg már azt hittem, hogy egy királynak mindenhez értenie kell...
Ha a kérdésben van a tiltott szó, akkor az bizony a foszfor.
Dátum: 2009.01.22. 21:51:38
Idézet: Kagemusha - 2009.01.22. 20:21:03
Idézet: Zoltanszon - 2009.01.22. 15:51:33
A növények mivé alakítják a Nap energiáját?

vízzé
oxigénné
széndioxiddá
nem alakítják semmivé
Oxigén ok. És még? Továbbá nem vagyok benne biztos, hogy víz nem keletkezik

??? Cukorrá alakítják a széndioxidot víz jelenlétében a napfény energiáját felhasználva, miközben oxigén keletkezik víz mellett... fotoszintézis mint olyan már egyáltalán nem rémlik senkinek sem???
Arra akartam utalni finoman, hogy nemcsak oxigen a vegtermek...
Dátum: 2009.01.22. 15:51:33
[OFF]
Köszönöm a választ. Akkor most én is érdemben, és higgadtan...
1. Fila. Igazad is van, meg nem is. Nézőpont kérdése.
2. A második kérdésre csak annyit, hogy: A (kötelezően hozandó) meccs előtt leadtak egy cca. kétórás kabaréműsort, fokozva a nép hangulatát. Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem, hogy 10 perccel a kezdés után már 2-0 volt. Nem azt mondtam, hogy nem hallottam róla... Azt, hogy nem foglalkoztat különösebben.
3. Bár szeretem az erőspaprikát, hozzátenném azt is, hogy egyelőre valószínűleg csak azért nincs erősebb, mert a hollandok még nem foglalkoztak vele. Ami az agronomiát illeti, mindenre képesek. Ráadásul a wikin sem egyértelmű a válasz. Tudom, rossz példát hoztam fel. Valami olyan kellett volna, hogy melyik sajtnak van a legnagyobb alkoholtartalma...
4. Örülök, hogy nem értetted félre a Besenyő idézetet. Ugyanakkor remélem abban is egyetértesz velem, hogy van (nem is egy) 18-19 éves, aki jobban, komolyabban gondolkodik sok 40-50 évesnél.
5. No comment, teljesen egyetértek.
6. Jelentem az ásók kézben vannak, és keményen dolgozunk. Esetleg segíts Te is.

Részemről a dolog (itt) lezárva. Ha szeretnéd folytatni, akkor tegyük ezt magánba, hogy ne terheljük fölöslegesen a fórumot.

Szinv: Nincs gond
[/OFF]

Mi az F-22 számú vadászgép kódneve?

Eagle
Raptor
Tomcat
Nighthawk
Ugye teljesen véletlen, hogy ezen a héten az F-22 a kiemelt szócikk a Wikipédia magyar oldalán

A növények mivé alakítják a Nap energiáját?

vízzé
oxigénné
széndioxiddá
nem alakítják semmivé
Oxigén ok. És még? Továbbá nem vagyok benne biztos, hogy víz nem keletkezik
Idézet: VMagic - 2009.01.22. 15:11:46
Winnetou, a híres indiánfőnök, melyik törzshöz tartozott (Karl May regényhőse)?

sziú
mohikán
apacs
irokéz

Azért mert gyors gépelésnél így írtam az "indiánfönököt" nem kéne visszadobni a kérdést, ennél sokkal nagyobb hibák lettek elfogadva.
Én küldtem vissza. Helyesírási hibával. Fentebb vannak a hibák kijelölve. Egyébként jöhet még ilyen...

Idézet: Alexander86 - 2009.01.22. 15:04:01
Nem tudom, de ha én kapnék ilyet nem dobnám el, mert így nem is fogom megtudni és gátolok más játékosokat abban, hogy ők megtudják.
Aláírom, de ha épp a "Válaszolj egymás után 10 kvízkérdésre helyesen úgy, hogy közben egyet sem rontasz el!" küldetést csinálja valaki, és találkozik a kérdéseddel, anyud egy ideig nem jut szóhoz a csuklástól...
Dátum: 2009.01.22. 15:10:23
Nem értettél meg. Azt akartam mondani, hogy hiába tudok én személy szerint összeadni, szorozni stb kettes számrendszerben (akár fejben is), és hiába tudom rögtön a választ arra, hogy mennyi 2 a 13. hatványon, ha nem mindenki képes erre. Továbbá egy kérdés csak azért, mert nem tudtam rá a választ, még soha nem kapott tőlem rossz értékelést. Én sem tudtam volna válaszolni a Te egyik Shakespeare-rel kapcsolatos kérdésedre sem, nálam mégis mindkettő jó értékelést kapott volna.
De ugyanúgy fölösleges dolognak tartom feltenni, hogy melyik Shakespeare műben indul meg az erdő a jóslat szerint, mert vagy a 25%n nem megy át, vagy az értékelőkön.
Nekem ilyenek estek ki a 25%-n

Kiről írta Zrínyi: "Fegyvert, s vitézt éneklek, török hatalmát, Ki meg merte várni, Szulimán haragját"?

Melyik híd avatása után kirobbant "öngyilkos-hullám" apropójából írta Arany János "Hídavatás" c. versét?

Melyik dalt fordították le és énekelték el a legtöbb nyelven? (Pedig azért Seress Rezsőre jó lenne büszkének lenni egy kicsit)

Ki verte szét a Fekete sereget?

Az általad idézett két kérdés részemről azonnal törlendő

Más:
Idézet: Zsiri - 2009.01.22. 14:53:53
Helló nem igazán értem ezt, van egy csomó hihetetlen lexikális tudást igénylő kérdés amivel találkozom,és tényleg csak egy bizonyos kör tudhatja rájuk a helyes választ. Én meg egy híres focista nemzetiségére vonatkozó kérdést tettem fel ,és ezt kaptam vissza :(A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.)
mmm például a bulvár ennyire speciális
A bulvárkérdések, ahogy a focis kérdések is törlésre kerülnek javarészt. Kiről kérdeztél egyébként?
Igen, ha elérte a 14. szintet, járt a http://vegzetur.wikidot.com/kuldetesek oldalon, olvasta Byzon aláírását, vagy csak járt a fórumon. Viszont a kezdő játékosok többsége csak akkor jön a fórumra, ha valami panasza van, és akkor sem tudja, hogy hol mit kell tenni... Másként fogalmazva, a 7. szinten szerintem Te sem nagyon tudtad, hogy hol találod Drakint, mint ahogyan talán most sem tudod, hogy hanyadik szinten találkozol Sárkánnyal, vagy egy természetes térkapuval...
Röviden, bár Végzetúr, nem tudhatja mindenki.
Dátum: 2009.01.22. 14:46:44
Ha már itt tartunk: Hol? Mert a küldetéseknél nincs leírva...
Dátum: 2009.01.22. 14:33:27
Idézet: Sir Ny - 2009.01.22. 14:15:57
Idézet: Kagemusha - 2009.01.22. 13:48:05
Homokviharban vagy szélcsendben?

gondolom 1,01325 baros légnyomású szélcsendes levegőben, víztszintesen repül, és a talaj is vízszintes. a Föld középpontjától való távolságot, és a levegőben lévő gázok eloszlását, és a szitakötő nemét, méretét, jóllakottságát nem tudom. van még valami, ami befolyásolja?
Igen, az, hogy cipel-e magával tököt, avagy nem....

MásIdézet: Bzoli27 - 2009.01.22. 14:15:07
Tisztelt játékostársak és játékkészítők!

Immáron 5. alkalommal kaptam hibás kérdés értékelést a feltett kérdéseimre. Megkérném a moderátorokat, hogy nézzék meg az ilyen értékeléseket, mielőtt tényleg eldöntené egyetlen rosszindulatú játékos, hogy az a kérdés hibás-e vagy sem. Csak, egyet hadd idézzek a kérdések közül: Mennyi 2-nek a 10. hatványa? Ezt úgy gondolom, hogy aki tanult informatikát, vagy matematikát, annak nem okozhat nagy problémát, hogy kiválassza az 1024-es választ. Másik: Egy 40 éves embernek kihúzzák 3 fogát, 1 kiesik, 5-öt betömnek. Elvileg mennyi foga kell, hogy maradjon? Némi utánaszámolással, kiszámítható, hogy az elvi 32-ből 4-et kell kivonni, az 5 betömött ugye nem okozhat hiányt, így marad a 28. Nem értem hol a hiba?
Attól még, mert valaki nem tud számolni csak számológéppel, nem kellene keresztbe tenni másoknak. Sokan panaszkodnak emiatt, a mi klánunkban is többen hagyták emiatt abba a játékot, mert egyszerűen primitív az a viselkedés, amit egyesek tanúsítanak. Kizárólag a játék írói tudnák ezt orvosolni, ha nem lehetne csak ilyen egyszerűen egyetlen tesztelő kénye-kedve szerint rossz kérdéssel illetni egy kérdést.
Köszönöm, ha valaki elolvasta, s főleg ha valaki tesz is valamit a megoldás érdekében.
További szép napot nektek!
Zoli
Köszönjük értelmes, kultúráltan fogalmazott leveled.
Az első kérdésed kiesését Te magad indokoltad: "Attól még, mert valaki nem tud számolni csak számológéppel, nem kellene keresztbe tenni másoknak." Az, hogy Neked (és még pár embernek) könnyű, nem biztos, hogy mindenkinek az. Ezt én is speciálisnak értékelném.
A másik? Nos, ez nekem egy kicsit olyan, mint a "Van 5 gyertyád, elfújsz belőle 3-t mennyi marad?" A Te esetedben sajna az történt, hogy ha az nem maradhat, akkor ez miért?
De egy jótanács, ha elfogadod: A hibás kérdések típusa újra es újra jelentkezik ezen a fórumon. (is) Tehát ha úgy egy hétig olvasod, akkor tudod, nagyjából mi maradhat bent, és mi esik ki az első rostán. Mire kell ügyelni, és hogyan kell fogalmazni. Szerintem nem lesz gond
Részemről ennyi.
További kellemes napot Neked
Dátum: 2009.01.22. 14:14:51
Idézet: Kagemusha - 2009.01.22. 13:48:05
Homokviharban vagy szélcsendben?
Honnan tudsz ennyit az ausztráliai szitakötők repülési sebességéről?

Más:
Melyik nem természeti erőforrás?

Föld
termelési eszközök
Erdő
Víz
Miért eme nagybetűk? És miert kivétel a helyes válasz?

Hány betüből al az:"alma" szó?

5
9
4
3
Miután megkaptam a rendes nyugtatóadagomat, folytatom

Melyik nem gáz az alábbiak közül?

Litium
Hélium
Oxigén
Argon
Attól függ. Mekkora nyomáson, mekkora hőmérsékleten, stb...

Egyébként az új őrület most a "Mi a ... vegyjele?" Egy tízes csokorban 2 értékelendő kérdés ebből a témából...
Melyik részével?
Egyébként egy másik fórumon már válaszoltam a hozzászólásra, ide nem másolom be, csak a linket.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,85.5660#hsz5680
Dátum: 2009.01.22. 12:45:59
Mint ahogyan az is valószínű, hogy nem decemberben született, hisz József és Mária nem a Hanuka miatt mentek Betlehembe (aminek ugyan semmi köze a karácsonyhoz, azon kívül, hogy azt is december környékén ünneplik), hanem népszámlálás miatt volt kötelező. Jézus valószínűleg tavasszal született. A karácsonyt azért ünnepeljük mégis dec. 24-26, azért tették erre a dátumra, mert a pogány kultúrák szinte mindegyikében megünnepelték a téli napfordulót, így könyebb volt elfogadtatni az új ünneprendszert.
Remélem, nem sértettem meg vele senki érzését.
Dátum: 2009.01.22. 12:12:28
Mi illik leginkább a piros csizmához?

A párja
Zöld zakó
Fekete zokni
Sétapálca
Az ilyen kérdésektől ments meg Uram minket...