Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Neander

Oldal: 1
Dátum: 2008.12.17. 11:30:29
köszi...

Azt vettem észre ha egy kérdésben minimális gondolkodás is kell (és az nem forma1-es, focis vagy HKK-s kérdés) akkor alapból rosszra lesz értékelve. Szánalmasnak találom ezt a kvízrendszert és bár nem hiszem h büntetésnek élik meg, de többet nem írok kérdést.

Egyben hadd gratuláljak a játék ezen részéhez, hogy ilyen jól átgondolt és tökéletesen működő rendszert hoztak létre és, hogy reagálnak minden építő jellegű kritikára.

Valamint egyben gratulálok a többi 2-10 éves játékosnak a nagyszerű kérdésekért, a nyelvújító és népművelő megfogalmazásokért és persze a kiváló és objektív értékelési rendszerért.

Büszkeséggel tölt el ,hogy én is része lehettem ennek a sz*rnak

köszönöm
Dátum: 2008.12.17. 11:16:28
Valaki segítsen h ez a kérdés miért kapott Rossz értékelést?

Mi kerül a kérdőjel helyére: Csepel + Angyalföld = ?

42
Békéscsaba
34
bálna

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Dátum: 2008.12.15. 06:58:29
Na megnéztem és több fura dolgot is találtam,szerintem ez vmi HACK (hahó admin ha olvasod akkor nézzed már meg)
Szóval a fickónak oki h magas szintű állata van mert sok csatát nyert.
De 16.szinten honnan van ilyen cucca?
Leah rablánca Szint: 30
hja hogy feltolta a kereskedelmét 130es szintre??? na nemá
Dátum: 2008.12.14. 08:05:41
NHello, ma reggel néztem a csatáimat és eléggé érdekes dolog tűnt fel nekem
TrueBlood idomított állata, Bloodroast, egy 48. szintű mokku is részt vesz a csatában. Ahogy meglátjátok egymást, rohanni kezdtek.
a fickó 16.szintű
Sameed idomított állata, Dömpike, egy 36. szintű nyálkacsiga is részt vesz a csatában. Tombolva vetitek magatokat a csatába.
a fickó 14.szintű

Ez vhogy nekem hihetetlen vagy bug vagy hack de tuti nem a normális mukodes eredmenye
Dátum: 2008.12.12. 12:50:37
Mi kell ahoz hogy lehessen álatod?

heheh elsőre arra tippeltem volna h egy hejesírtási szótár:)

--------------------------------------------

Mi az ozón vegyjele?

na mi ? van az ozÓn meg van a boyzÓn? meg még milyen ón van?

-----------------------------------------------
Dátum: 2008.12.01. 14:30:48
Nézegettem, hogy mi alapján és milyen kérdések esnek ki a játékban. Azt gondolom, hogy a kvíz célja az volt, hogy kis érdekességet vigyen a játékba esetleg, aki jól akarja megoldani az vegye a fáradtságot, hogy a rendelkezésre álló 5 perc alatt rákeres a neten a válaszra. De sajnos azt kell hogy lássam, hogy alap műveltséghez tartozó kérdések is kiesnek a rostán, mivel valószínüleg olyan fiatalok is játszanak a játékkal ,akik ezeket az infókat nem tudják és/vagy a fáradtságot sem veszik, h utána járjanak. És itt a bajom. Az lenne a jó, hogy ne csak egyoldalúan legyenek megítélve a kérdések, hanem valami módon ösztönözzük arra az embereket, hogy jó kérdéseket tegyenek fel és jó választ adjanak.
Ötletem a következő:
1. A kvízben feltett kérdésekre adott helyes válaszokért a kérdés feltevője is kapjon helyes válaszonként 3LE-t, helytelen válaszért pedig -1LE-t. Így elkerülhetőek lesznek a túl specifikus kérdések.
2. A helyes válaszért természetesen maradjon a +10%LE jutalom, de a helytelen válaszért járjon -5%. Mivel így ez túl szigorú és valóban vannak, könnyebb és nehezebb kérdések, így legyen minden kvíz mellé egy gomb, hogy "nem válaszolok" és akkor nem jár érte se + se - LE illetve mindenki maga dönt, akar e válaszolni az adott kérdésre.
3. Érdekes megoldás lenne, ha a kérdéseket pontozni lehetne (1-5), ezzel segítve a kérdések ellenőrését és a selejt kirostálását.
4. Bár nem tudom, hogyan működik a kérdések kirostálása, de ha valami belekerül a rostába, akkor azt ne automatizmus törölje, hanem valaki (akár én is vállalom örömmel, de szerintem több játékos bevonható lenne ilyen feladatba) nézze meg a kérdést és döntse el, hogy mi legyen a sorsa. Vannak olyan kérdések, amik érdekességük miatt megérdemlik, hogy bent maradjanak, mások pedig nevetségesen egyszerűek, mégis bent maradhatnak.

Ezt már régebben írtam de most amiatt hozom elő újra, hogy egy kérdésemre először rossz válasz- túl pseciális másodjára csont ugyanez a kérdés pedig jó osztályzatot kapott.

Az az érzésem ,hogy a készítőknek nem célja a kvíz rendebetétele, úgy ,hogy az ésszerű és következetes legyen
Dátum: 2008.11.23. 06:59:57
Hello

Ugyatom az itt jelzett hibáknak csak toredeke lesz javitva, ezert nem bizva abban, hogy a kvizrendszeren a jovoben atuto valtoztatasokat eszkozolnek, cska a magam es a Ti szorakoztatasokra irom ide a mai kviz legjobbjat

Hanyadik világ jelent meg a VÉGZETÚRBAN?

3-DIK
10-DIK
2-DIK
6-DIK

Nem sok benne a hiba Lehet csemegézni
Dátum: 2008.11.19. 08:17:02
Jóreggelt!

Mai termés:
Mikur indelt el ez a játék(Végzetúr)?
Dátum: 2008.11.12. 06:25:11
Ma sem volt kedvem a gyöngyszemeket kiválogatva más munkáját végezni DE....
Ma reggel 16 kérdésből 5-ben volt valamilyen helyesírásai vagy megfogalmazási probléma. Ez a kérdéseknek több mint NEGYEDE. Ebből a legdurvább nekem, amikor a válaszban van elírás (Izland pénzneme a krona) de a többi is rendkívül "szórakoztató" volt!
Ami bosszant, h jópár érdekes kérdés kiesik azért, mert sok ostoba nem tud rá válaszolni, míg ilyen és ehhez hasonló hibás kérdések (Végzetúr feliratnak milyen szinű villámai vannak?) pedig bent virítanak.
Miért nem lehet bármikor megjelölni vmit mint hibás kérdés? Vagy ha vki elfogad egy hibásat, akkor kapjon büntetést érte késöbb, vagy nem tudom de nekem ez erősen rontja a játék szinvonalát.
Dátum: 2008.11.11. 18:28:30
mostanában nemes egyszerűséggel lépek túl a hibás vagy pontatlan kvizkérdés-válaszokon, mivel nem érzem annyira feladatomnak ,hogy a moderátorok munkáját végezzem, elvilekben ritkábban kellene kapniuk kérdéseket és ezekre jobban lehetne idejük.
De ez bakker, hogyan bírt bekerülni? Komolyan valaha valaki megnézi a kérdéseket vagy csak random továbbengedik őket x idő elteltével?

Mije különbözik minden esetben az ikreknek?
Hajuk színe
Nemük
Újjlenyomatuk
Szemük színe
Dátum: 2008.11.03. 08:28:19
Ki most a Magyar Országgyűlés Elnöke?
Most mikor? Esetleg dátum?
---------------------------------
Milyen jellegű kiterjesztés nincs?
xls
ppt
wmv
kkt

Amellet h elég speciális, nincs garancia rá h nem is lesz
-------------------------------------------
Dátum: 2008.10.30. 15:16:01
Idézet: Mormord - 2008.10.30. 14:52:28


Akarsz +10% ot a vadászatodra???

Nem tudom
Egyeltalán nem
Igen
Nem

Ezek sose fogynak el



Nekem csak az a gondom, hogy ezeket vmi adminszerű emberke beengedi mint kérdés. Nekem inkább úgy néz ki el se olvassa csak nyomja h mehet. Ezért van ennyi xar kérdés. Pedig szerintem többen is bevállalnánk akik ide irogatunk, hogy validáljuk a feltett kérdéseket.
Dátum: 2008.10.30. 12:55:31
Idézet: Aisling - 2008.10.30. 12:10:03
hány millió lakosa van magyarországnak ?
23 millió
1 millió
5 millió
10 millió

Hány, Magyarország, szerintem idétlen megfogalmazású kérdés. És legalább egy körülbelül belekerülhetne a mondatba.


+ azt kérdi hány millió akkor a válasz nem lehet 10 millió mert akkor ez "10 millió millió" inkább úgy lenne jó hogy
23
2
5
10
Dátum: 2008.10.30. 08:16:33
Volt most egy kérdés valahol igy volt írva:
Melyik nem volt Columbus hajója az alábbiak közül?
Santa Maria
Ttanic
Pinta
Nina

Először csak az volt vele a gondom h a Titanic el lett írva (kimaradt az I), de aztán eszembe jutott h csak magyarul Kolumbusz Kristóf, mert az eredeti neve Cristoforo Colombo tehát a Columbus sem helyes írásmódja a nevének. Amúgy a kérdés jó tehát inkább javítani kellene (Pl : Kolumbuszra, meg persze a Ttanicot) mint törölni
Dátum: 2008.10.29. 13:50:37
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.29. 13:17:15
Idézet: Kocos - 2008.10.29. 13:07:35

Csak a moka kedveert: Van 12 golyod, egyik sulya elter (nem tudjuk merre!), hany katkaru merleges meres kell, hogy mindenkepp megtalald az eltero golyot?


Hmm... Szerintem 4.
Ha jó, leírhatom a logikámat Ha rossz, mindenképp leírom a logikámat, mutasd meg, hol a hiba


Szerintem 4 kell a 12 golyóhoz is
Először mérek 6-6 aztán ami nehezebb abbból is 3-3 végül a 1-1 ha ezek egyenlőek akkor a kimaradt az eltérő,
ha pedig kileng akkor is kell egy újabb 1-1 mérés hogy lássam melyik az egyenlő.
Dátum: 2008.10.29. 08:30:49
Hibás kérdések reggelire:

Mi lessz az új fém kétszázason?
Lesz az egy SZ, plusz én inkább azt írtam volna h
"A 2009-ben kiadott fém kétszázason minek a képe látható?"
--------------------------------------
Ha a képernyő tetejére görgetsz, akkor mit látsz a 'VÉGZETÚR' felirat környezetében?
Csak végzeturakat.
Csak kígyókat.
Mindhármat egyszerre.
Egy kisebb vihart.

nem kígyó hanem vmi sárkányféle
nem vihar csak egy villám
--------------------------------------------
Melyik nem zsírban oldódó vitamin?
tokoferol
aszkorbinsav
A vitamin
D vitamin

A tokoferol helyett miért nem E-vitamin?
Az aszkorbinsav nem vitamin tudtommal csak az aszkorbinsav L-enantiomere ami a C-vitamin
Az már csak csemege, hogy a vitaminokat kötőjellel írjuk
-------------------------------------------
Dátum: 2008.10.28. 15:36:40
Szia Hatsepsut!

Nézegettem, hogy mi alapján és milyen kérdések esnek ki a játékban. Azt gondolom, hogy a kvíz célja az volt, hogy kis érdekességet vigyen a játékba esetleg, aki jól akarja megoldani az vegye a fáradtságot, hogy a rendelkezésre álló 5 perc alatt rákeres a neten a válaszra. De sajnos azt kell hogy lássam, hogy alap műveltséghez tartozó kérdések is kiesnek a rostán, mivel valószínüleg olyan fiatalok is játszanak a játékkal ,akik ezeket az infókat nem tudják és/vagy a fáradtságot sem veszik, h utána járjanak. És itt a bajom. Az lenne a jó, hogy ne csak egyoldalúan legyenek megítélve a kérdések, hanem valami módon ösztönözzük arra az embereket, hogy jó kérdéseket tegyenek fel és jó választ adjanak.
Ötletem a következő:
1. A kvízben feltett kérdésekre adott helyes válaszokért a kérdés feltevője is kapjon helyes válaszonként 3LE-t, helytelen válaszért pedig -1LE-t. Így elkerülhetőek lesznek a túl specifikus kérdések.
2. A helyes válaszért természetesen maradjon a +10%LE jutalom, de a helytelen válaszért járjon -5%. Mivel így ez túl szigorú és valóban vannak, könnyebb és nehezebb kérdések, így legyen minden kvíz mellé egy gomb, hogy "nem válaszolok" és akkor nem jár érte se + se - LE illetve mindenki maga dönt, akar e válaszolni az adott kérdésre.
3. Érdekes megoldás lenne, ha a kérdéseket pontozni lehetne (1-5), ezzel segítve a kérdések ellenőrését és a selejt kirostálását.
4. Bár nem tudom, hogyan működik a kérdések kirostálása, de ha valami belekerül a rostába, akkor azt ne automatizmus törölje, hanem valaki (akár én is vállalom örömmel, de szerintem több játékos bevonható lenne ilyen feladatba) nézze meg a kérdést és döntse el, hogy mi legyen a sorsa. Vannak olyan kérdések, amik érdekességük miatt megérdemlik, hogy bent maradjanak, mások pedig nevetségesen egyszerűek, mégis bent maradhatnak.

Ezt a felvetést kiteszem a fórumra is hátha jön még hozzá más ötlet.
Végzetúr fórum -> Végzetúr -> Panaszok + kvíz -> Kvíz alá
Remélem lesz amit megfogadtok belőle

Üdv Nuunius
Oldal: 1