Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agatity

Dátum: 2010.04.22. 17:19:04
Nem, nem értettem félre, csak rövidebben akartam írni.
0-s fertőzéssel lehetőség van egy szakértlemet felnövelni +5-tel. Okés.
Amikor elértem a 63. szintre és 0-s lett a fertőzésem, akkor meglett ez a lehetőségem. De nem "választottam" ki egyik szakértelmet sem, mert azt akartam, hogy turbózva mindegyik szakértelmemet tudjam ezzel a +5-tel használni, és így is történt: 105-ös SPM-mel vadásztam, 65-össel sajtoltam, stb. Úgy gondoltam, és most is úgy gondolom, hogy ha fixen rárakom valamelyikre (abszolút tudom, Jerikó: fixen eldöntöm, hogy melyiknek adok +5 lehetőséget), akkor mást nem tudok majd turbózni +5-tel a lehetséges maximuma fölé...

És a többi, ésatöbbi, így már érthetőbb vagyok, remélem, bár tudom, hogy hosszúlére van eresztve...
Dátum: 2010.04.22. 14:48:24
Huhhh, kérdezek, mert valamit nem látok tisztán, és nem akarom elrontani.
Hirtelen megjelent a szakértelmeimnél, hogy +5-öt valahová megint rakhatok. Tehát, hogy 63. szinten legyőztem a fertőzést, a +5-öt nem döntöttem el, hanem mindenre használtam.
Utána 68. szintemen megint jött egy ilyen lehetőség, azt ráraktam fixen a sajtolásra. De most, 71. szinten megint jött egy.

Utánaolvastam egy picit, és mivel én megvettem 50 őskőért a kényelmi funkciókat, és előtte fixen felraktam 65-re a sajtolásomat, esetleg átrakhatom a +5-öt máshová.

Az a kérdésem az egybegyűltekhez, hogy ha úgy döntök, hogy átrakom, akkor innentől kezdve mindig be kell kapcsolnom a vadászat indításakor azt a pipát, hogy sajtoljon automatikusan, különben kézzel kell átraknom sajtolás előtt a turbót, hogy 65-ösön sajtoljak... És magyarán ha visszafejtem 60-ra a sajtolásom, és bekapcsolom az automatikus sajtolást, akkor elő fog fordulni, hogy CSP-ért vagy 1/3őskőért sajtolok adott esetben...?

Ha igen, akkor én inkább nem rakom át a +5-öt máshová.

Ellenben baromira zavaró ott a szakértelmek tetején fixen a kiválasztó box, mert turbó helyett többször majdnem átraktam +5 lehetőséget valahová máshová...

Plusz kérdezném, Miklós, hogy majd 73. vagy 78. szinten lesz még egy +5 kiválasztási lehetőségem? A program tudja, hogy kvázi kettő lehetőségem lesz akkor már, amiből az egyiket mondjuk rárakom a kreatív affinitásra fixen, és még mindig marad egy +5 slotom, amit meg mindig ide-oda rakok? (ultraspecre, transzplantra, stb.)

Nem tudom, mennyire sikerült érthetőre, de jobb tisztán látni...
Dátum: 2010.04.02. 12:49:52
Ja, persze, Miklós, én VF-ezek. Akkor ennyi volt, ha épp nem kapom el azt a pillanatot, amikor +1 EH-s csatlakozik az EH-s lélekkufárhoz, és emiatt megint kinyílik a többi lélekkufár karámja?

Ez nem kicsit átgondolatlan. Tippem szerint néhányszor tíz fő EH-zhat komolyan...
Dátum: 2010.04.02. 12:44:52
Aham, ez így elég gáz, hogy 5 percenként oda kell kattintanom, hogy hátha valamelyik nem EH-shoz be tudok csatlakjozni. Esetleg, aki a negyedik nap végén dönti el, már nem is választhat. Ez ellentétben áll, Miklós, azzal, hogy az sincs kizárva, aki nem azonnal jelentkezik...

Ez így ilyen formában nem jó...
Dátum: 2010.03.02. 18:20:06
És igen, kifejezetten folyik tőle az én szemem is, most már csak rá-rápillantok majd játék közben, úgy nyomogatok... Előszörre azt gondoltam, hogy egy fokkal kellemesebb, de nem. Kevésbé csúnya, mint az előző volt, de megterhelőbb...
Dátum: 2010.03.02. 18:18:56
Két dolog: egyrészt FF alatt még mindig a köv. sorba csúszik át a portyaablakban a szimuláció.
Másrészt reagláls Offsboyra: igazad van, hogy 6-8-as értéken menteni JPG-t, de mondok jobbat, az ACDSee nem tudom miért, de sokkal szebb és nagyságrenddel kisebb JPG-t ment, mint a fotóbolt.
Dátum: 2010.03.02. 15:31:44
Ööö, egy ideje már szúrja a szemem, de most jutottam el, hogy írjak róla, szóval, hogy ABC-rendbe lett rendezve még pár hónapja a tudatturbózható szakik, és a meggyőzést lejjebb kéne vinni az M betűsök végére...
Dátum: 2010.03.02. 14:16:23
A lilánál kevésbé fárasztja a szemet az új design, de még mindig elég csúnya, és még mindig fárasztó a szemnek. Pl. a szövetségi fórumban, hogy a háttér enyhén világosból balró jobbra haladva besötétül, a vége megint kivilágosodik, az nem túl szembarát. Meg még van egy csomó ilyen... Ha lesz lehetőség skin váltásra, akkor az megoldhatja majd ezt a problémát...
Dátum: 2010.01.21. 10:07:51
BTW, a Behóról nekem is megvan a véleményem, de kit érdekel. Eldönthetem, hoyg játszom-e, ha igen, bármikor törölhetek és elfelejthetem őket, stb. A befizetett kavics lehet az egyedüli bosszantó, írj nekik mailt, hogy az új szabálymódosítás olyan mértékben tér el az eddig megszokott játéktól, hogy ez már nem az a játék, amire befizettél, törlöd a karakteredet és kéred vissza a kavics árát.
Dátum: 2010.01.21. 10:05:30
Phobosz, speciel az a bizonyos 61. szintű karakter volt az első, aki kútba ugrott - nem mondta neki senki -, az első, aki lefelejtette a VF-et és kinyomta az EH-t. A közösségtől (a VÚ-s közösségtől) 1-2 köszönő beírást kapott itt a topikban, holott az ő "kútba ugrása" miatt tudunk egyáltalán konkrétumokat. Most éppen azon agyalunk a szövetségi górumban, hogy na, ha már így történt, hogy kell csinálnia, hogy ne rontsa el a karakterét...

Igen, rajta kívül nem volt még egy, mondjuk egy 20-30 szint környéki játékos, aki szintén ezt megtette volna, így nem tudjuk, hogy alacsonyabb szinten ez mennyire éri meg. De ez ennyi és nem több. Én a helyedben ide másolnám hasonló alapossággal a te eredményeidet, hadd lehessen belőle számolni, és így az alacsonyabb szintűeknek is lehet utána felelősséggel ez ügyben tanácsokat osztogatni.
Dátum: 2010.01.20. 23:14:20
Jesszus, Phobos, egy kicsit kulturáltabban. Nem tetszik, vettük. Néhány oldallal korábban pontosan ott volt egy 61. szintű karakter maxolt EH-s eredményei, én - ugyan kis késéssel -, de kiraktam egy 61. szintű maxolt vadászás eredményét. Mindenki gondolkodhat, dönthet, nem kötelező lefelejteni a VF-et és helyette felrakni az EH-t.

Szerintem sem éri meg, én sem váltok, de nem mocskolódok minősíthetetlenül.

Amit meg LoWS és Mona ír, az szerintem is úgy van. Ha valaki nem vadászik soha (illetve csak ha új állatot akar magának...), csak portyázik, akkor érdemes felrakni, mert miért ne... De én pl. soha nem csináltam azt, hogy nem vadásztam (tehát dacára a nagy LE diffemnek nem vagyok "klasszik" pók), ezért én úgy döntöttem hosszas, másfél hetes gondolkodás után, hogy nem élek a lehetőséggel, nem felejtem le a VF-et.
Dátum: 2010.01.20. 09:46:30
Feltéve, ha felhúzzák a szövetségek.
Mi pl. (Dark Wind) egyelőre úgy döntöttünk, hogy nem húzzuk fel, leálltunk vele - mivel nagyon meg lehet szívni háborúban miatta...
Dátum: 2010.01.19. 22:54:51
Tehát ha magamat nézem:

**************
A) verzió: VF-fel és portyázva:
vadászás: LE/TP arány sajtolással: 83
portya: 80 LE/TP (ez mai statisztika, ennél jobb szokott lenni...)

B) verzió: VF nélkül, maxos EH-s portyázva:
vadászás: LE/TP arány sajtolással: 41,5
portya: 118 LE/TP (mai statisztika szerint, a nullásakat feljavítva 1200 LE-re)

**************

Ez azt jelenti, hogy a VF elfelejtése miatt a vadászás LE/TP aránya felére romlik, de az EH-tól nem duplázódik meg a portya LE/TP aránya. Viszont PP-ből az ember kevesebbet kap, mint CSP-ből, tehát még a PP/CSP arányával romlik az össz. LE/TP arány. Jól okoskodok?
Dátum: 2010.01.19. 22:40:37
Tehát ha az ember lefelejti a VF-et, akkor a vadászat lenne
LE/TP arány sajtnélkül: 26
LE/TP arány sajtolással: 41,5

De mellé jönne mindegyik PP (mint erőforrás mellé) 50-60 LE/TP, ha hatékonyan és okosan,100%-osakat támadva harcol az ember.

Tehát ahhoz, hogy megtudjam, hogy pl. én mit csináljak, ahhoz már csak az kell, hogy tudjam a porytából a LE/TP arányomat.
Dátum: 2010.01.19. 22:03:15
Sziasztok,

Ígértem egy héttel ezelőtt, hogy 61. szintű VF-es vadászat eredményét összehasonlíthatóvá teszem a 61. szintű EH-val elérhető LE/TP-vel. Elnézést, hogy megcsúsztam vele, de sok egyéb dolgom volt.

Na szóval, 61. szintű, minden LE-t termelő szakértelem maxon lévő karakter vadászata:
http://data.hu/get/2099287/thxtobiri_letp.xls.html
Akik csak az eredményre kiváncsiak:
LE/TP arány sajtnélkül: 52
LE/TP arány sajtolással: 83

Ezt kell összehasonlítani Papp kolléga EH-val elért eredményeivel:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,286.880#hsz883



És akkor jöhetnek a matematikusok, én ahhoz fáradt vagyok, de simán lehet, hogy én, aki szintemen erős vagyok, és VF-ezem, lefelejtem a VF-et és elindulok normál tempóban max. EH-val... Még nem látom át, de jön Jerikó, Morti és a többiek, és kiszámolják nekem.
Dátum: 2010.01.18. 23:47:22
Jó az ötlet, de a régit sokminden miatt meg kéne tartani, leginkább, amiket Mortimer írt.
A patch miatt nagyon megnőtt a transzcendens hatásfoka, ez tudatosa-tudattalanul arra ösztönöz, hogy több háborút vívjunk. Ha viszont a régi háború megszűnik, akkor még ritkább lesz a "nem fix" (tehát nem az EH szakértelemből jövő) portyazsákmány...

De ez csak az első kósza kérdőjel, még nem látom át a reform-ötletet...
Dátum: 2010.01.12. 08:37:48
Én pedig a mai nap folyamán készítek egy táblázatot, ami a VF-es vadászatot hasonlítja össze klántársam előbb közzétett EH-s adataival, és akkor mindenkinek tiszta lesz a kép - Miklósnak is.
Dátum: 2010.01.11. 18:50:57
Miklós,

Ha elnyeri a végleges formáját a patch, akkor mondjuk 2 hét múlva, mire vége lesz az ingyen lefelejthetőségnek, írsz egy statisztikát, hogy hányan felejtették le, és nyomták ki helyette az EH-t?

Köszönöm.
Dátum: 2010.01.11. 17:21:59
Jól gondolod. Ha mindkettőt csökkenti egy százalékkal (ezt nevezzük 1-nél kisebb számnak), teháőt mondjuk 2 szinttel lefelé csak 80%-át kapjuk meg, de mind a LE-re, mind a TP-re hat, akkor ez azt jelenti, hogy ugyanúgy díjazzuk a lefelé támadást, és csak lassabb lesz a fejlődés.

Remélem, Miklós nem így értette, mert akkor továbbra is rossz a szakértelem...
Dátum: 2010.01.11. 15:26:44
Igen, nálunk kiraktam szavazást róla, hogy építsük-e, mert nem egyértelmű, háborúban nagyot lehet vele szívni....