Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Prisma

Idézet: Hombre1970 - 2011.12.11. 23:12:47

1. "A nerftől senki nem tudna gyorsabban haladni a kincstáblával, legfeljebb ritkábban próbálhatná meg egyáltalán. Tehát tökéletesen értelmetlen, senkinek nem lenne semennyivel sem jobb."
2. "Cras, most láthatod, hogy kerülte ki Ariel sokadjára a leglényegesebb kérdést: hogyan lesz a nerfektől jobb a játékosoknak. "

VS

Mindkettőben egy helyen emlegeted a nerf és a jobb szavakat


Igazad van, valószínűleg nem hazug vagy, hanem csak megdöbbentően buta. Ha szerinted azokból a mondatokból az következik, hogy azt állítottam, hogy a nerftől mindenkinek jobb kellene, hogy legyen, akkor a butaságnak egészen új szintjeit sikerül bemutatnod.

De, hogy az offtopikodat visszatereljem a topik témájához, még egyszer: pont azt magyarázom, hogy arra a problémára, hogy a játékosok lassan tudnak kincset szerezni a kincstábla bővítés lassúsága miatt, csak egy extrém módon buta és/vagy rosszindulatú ember számára megoldás egy olyan nerf, aminek hatására még lassabban fognak kincshez jutni.
Idézet: D4vid - 2011.12.11. 23:04:58

Én sem vagyok egy szent, de moderáld Magadat!

Elnézést, ha sértette az érzékenységedet, nem a durvaság kedvéért írtam így, hanem csak próbáltam alkalmazkodni a másik stílusához, és úgy szavakba önteni a mondandómat, hogy az ő szellemi színvonalán is befogadható legyen.
Idézet: Hombre1970 - 2011.12.11. 22:45:35
Attól meg, hogy te elmagyarázod, hogy a nerf azt jelenti, hogy mindenkinek jobban kellene járnia még egyáltalán nem ezt jelenti, szóval ez szép nagy öngól, köszi, hogy mulattatod a közönségedet az ostobaságoddal!

És hol írtam ilyet, te hazug kis patkány?
Pont azt magyarázom, hogy a nerf definíciószerűen nem lehet megoldás a problémára, mert csak rosszabb lesz tőle.
De jól mutatja, hogy milyen perverzek vagytok, hogy szerintetek arra, hogy emberek nem kapnak elég gyorsan kincset, az a megoldás, hogy egy nerffel megszopatjátok őket, hogy esélyük se legyen még az addigi sebességgel sem kapni.
Nagyon kedves, hogy papagájként ismételed, amit írtam, és próbálod elmagyarázni nekem a nerf jelentését, amit nemrég magyaráztam el én is Arielnek.
Légy szíves - ha már így belejöttél - akkor a többit is kezdd el bemásolni, mert a mondandóm lényege nem a nerf jelentése volt, hanem az, hogy miért baromság a nerf.
Cras,
most láthatod, hogy kerülte ki Ariel sokadjára a leglényegesebb kérdést: hogyan lesz a nerfektől jobb a játékosoknak. Erről megint nem esett szó, ami nem csoda, ugyanis nem lesz nekik jobb, tehát értelmetlen nerfelni.
Idézet: SuperEgo23 - 2011.12.11. 11:51:07
Egyébként meg Prismát se segfejezzétek!

Hadd tegyék. Ha az ember a prérit járja, ne sértődjön meg, ha üvöltenek a sakálok.
Idézet: Ariel - 2011.12.11. 12:26:00
Lehetséges megoldások:
- készüljenek gyorsabban kincstáblák

Igen, ez lehetséges megoldás.


- ne lehessen hármasával ugrani a kincstáblákat
- ne lehessen 3 napos tempóban haladni az entitással
- legyenek erősítve az entitások
- szűnjön meg a csp-ből történő epikusölés lehetősége

Ezek nem megoldások, ugyanis ezen nerfek után sem lehetne több kincset kiütni, mint a nerf előtt. Tehát felesleges. Csak azt a célt szolgálnák, hogy te ne ugass tovább. Én pl. szívesen olvasom a vinnyogásodat, úgyhogy kár lenne.
Idézet: Craslorg - 2011.12.11. 09:45:21

Magyarán örülnék, ha valaki összefoglalná, hogy mind Ariel, mind te milyen érvekkel és ellenérvekkel szálltatok szembe a másik fél érveivel és ellenérveivel szemben, mert én már baromira elvesztettem a fonalat

VS

Idézet: Birka - 2011.12.11. 10:39:20
Cras, bevallom egy ideje ignorálom mind Prisma mind Ariel rinyáját a kérdésben.

+


valamint hogy van 2 szájkaratésunk, aki szarráoffolja a témát...


Aki szarráoffolja a témát, az te vagy, mint a fentiek is mutatják.

Pont te hiányoztál még egyébként ide, gondolom, régen okoztál már kárt a játékosoknak, és idejét érezted némi rombolásnak.
Idézet: Craslorg - 2011.12.11. 09:45:21
mind Ariel, mind te milyen érvekkel és ellenérvekkel szálltatok szembe a másik fél érveivel és ellenérveivel szemben,

Pont az a probléma, hogy Arielnek nem volt egyetlen érve sem a nerf mellett. Van egy probléma, amin valójában csak Miklós gyorsabb tempója tud segíteni, de Ariel ezzel szemben egy nerfet javasol. Amit mindez idáig elmulasztott (sőt, igazából szisztematikusan kitért ezen kérdések elől) az annak leírása, hogy miért lenne ez jó. Tehát a játékosok a nerf előtt x kincset tudtak szerezni, a nerf után pedig ehhez képest hogyan javul a helyzetük? Erre nem sikerült egyetlen értelmes dolgot sem mondani.

Azt pedig, hogy miért ne csináljunk valamit, nem kell megindokolni (már csak azért is, mert beláthatatlan mennyiségű dolgot lehet csinálni, és az egész életünket eltöltethetnénk azzal, hogy egyenként megindokoljuk, hogy miért nem csináljuk őket). Azt kell megindokolni, hogy miért csináljunk valamit, ez pedig ebben az esetben eddig nem sikerült.
Idézet: Ariel - 2011.12.11. 00:28:52

Azt kéne felfogni, hogy a kincsek kiütésének sebességét kizárólag Miklós kincstábla bővítési sebessége maximálja.

Igen, ez a lényeg.

Na végre. Tehát, arany virágszálam, akkor hogyan is segítene a nerf a játékosokon, ha csak Miklós sebességén múlik a kincsszerzés? Attól gyorsabban szereznének kincset?


fele tempóra lassítja a kincsszerzés lehetőségét.

A nerf előtt havi x db kincs szerzése volt lehetséges, a nerf után pedig y-ra, ahol y <= x. Gondolom könnyű észrevenni, hogy így az egésznek nincsen értelme. A belenyúlásnak kizárólag akkor lenne értelme, ha y > x, de ez pedig - ahogy te is beláttad már - csak akkor lehetséges, ha Miklós növeli a saját sebességét.

Az alapján, amit a témában beszéltem vele, nekem nem úgy tűnt, hogy ostobaságnak tartaná a véleményemet.

Miklós valószínűleg visszafogottabb, mint én. Én megmondanám a szemedbe is, hogy ostobaságot beszélsz.
Idézet: Ariel - 2011.12.10. 22:57:55
Miklós ezeket a változtatásokat megteszi magától is.

Azért mert te ezt hiszed, még nem biztos, hogy így lesz.

Azt kéne felfogni, hogy a kincsek kiütésének sebességét kizárólag Miklós kincstábla bővítési sebessége maximálja. Csakis akkor növelhető, ha Miklós növel a sebességen, semmilyen más módon nem, se nerffel, se máshogy. Csak akkor, ha Miklós gyorsabban bővít.
Sajnos még ennyi idő után is képtelen voltál ezt megérteni (valószínűleg azért, mert write-only üzemmódban vagy), és így azt is, hogy a lenerfeléstől senkinek semmi nem lenne jobb. Egyszerűen semmivel nem javítaná a játékosok helyzetét. Egyedül Miklós helyzetén javítana, mert nem kellene az ostoba hőbörgésedet hallgatnia.
Idézet: Xena - 2011.12.10. 22:08:00
A 3 nap növelése lenne a legjobb. Tőlem 8-9 nap is lehet.

Nem. A legjobb az lenne, ha nem nyúlna hozzá.

A nerftől senki nem tudna gyorsabban haladni a kincstáblával, legfeljebb ritkábban próbálhatná meg egyáltalán. Tehát tökéletesen értelmetlen, senkinek nem lenne semennyivel sem jobb.

Egyetlen dologra lenne jó egy ilyen nerf: Miklósnak ritkábban kellene hallgatni az Arielhez hasonló idióták követelőzését. Szerintem sokkal egyszerűbb, ha Miklós egyszerűen ignorálja az ezzel kapcsolatos követelőzést, és hisztit, és hopp, máris nem kell semmihez hozzányúlni. Amúgy sem gondolom, hogy az AL-en kívül tömegesen követelőznének emiatt az emberek. Ez is csak Ariel fantazmagóriája.
Idézet: Lanmandragoran - 2011.12.10. 22:07:27
Hát még ha tudnád hogy a tiédre hányan nem kíváncsiak...

Az a szerencse, hogy nem kötelező elolvasni.
Idézet: Ariel - 2011.12.10. 21:34:43

Mire kiszűröm a hozzászólásaidból a fölösleges fröcsögéseket, alig marad valami belőlük, ráadásul annak sincs sok értelme.

Így van, csakis az újabb, és újabb nerf-javaslataidnak van értelme. Vartyogj csak tovább, Ariel, tudom, hogy sokan szívesen olvassák az ámokfutásodat.
Dátum: 2011.12.10. 21:21:34
"Mivel már sokszor nyertél a szintednek megfelelő kategóriában, ha ugyanitt indulsz, -210 büntetést kapsz a tulajdonságaidra és -210%-t a harci szakértelmeidre."

"Ha egy kategóriával feljebb indulsz, a normál szabályok szerinti módosítót kapod. (-21 a tulajdonságaidra és -21% a harci szakértelmeidre)"


Tehát normál esetben -1500 TÖ-t kapok, ha pedig olyan kategóriában indulok, ahol nem nyertem, és még feljebb is van, akkor "csak" -150 TÖ-t

Ez egyszerre nevetséges, és szánalmas, ez így teljesen komolytalan. Én tényleg ugyanazt a medált kapom, mint az a szánalmas bohóc, aki ezt a paralimpiát nyeri? Röhej.
Idézet: Ariel - 2011.12.10. 20:45:55
ha 100-an sírnak neki, hogy nincsenek tárgyak, akkor valamit tennie kell.

1. Nem kell tennie semmit. Főleg nem azért, mert néhány szégyentelen követelőző vartyog.
2. Belátható időn belül ez nem fog megtörténni.
3. Ha másért nem, azért biztosan nem, mert több, mint valószínű, hogy nincsen 100 követelőző tahó a játékban.


Lehet arról álmodozni, hogy minden maradhatna az eredetiben az entitással,

Felesleges erről álmodozni, hiszen úgy, van ahogy, és a változatlanságról minek álmodjon az ember?


de amíg háromszor olyan gyorsan lehet haladni az entitással, mint ahogy a kincstáblák készülnek, addig szar a rendszer, és meg fog borulni.

Ez csak a te fantazmagóriád. Nem fog semmi borulni.
Egyébként azt még mindig nem sikerült felfognod, hogy attól, hogy bármit korlátoztatsz, nerfeltetsz, attól még Miklós nem fogja gyorsabban betenni a kincstáblákat. Tehát nem lehet majd jobban haladni, mint eddig, mert úgyis Miklós kincstábla berakási sebessége szabja meg a felső korlátot, ehhez képest mindegy, hogy milyen lassan, vagy gyorsan akarnak kincstáblát kapni, a max. sebességet mindenképpen Miklós adja.
Tehát bármilyen nerf tökéletesen felesleges - már a rosszindulatotok kielégítésén kívül.
Idézet: Ariel - 2011.12.10. 19:09:01

káprázott a szemem, amikor azt számoltam ki, hogy 8 óra alatt úgy végzek az entitással, hogy még pihennem sem kell, gyógyital használatáról nem is beszélve. Azt, hogy a csp nagyon értékes dolog,

Akkor káprázott a szemed, amikor nem olvastad el, amit írtam. Írtam, hogy néhány embernél előfordulhat, hogy könnyen lenyomják az entitást. Viszont:
1. Kit érdekel néhány ember?
2. Örüljünk, hogy nekik jó, mert könnyen lenyomják. Legalább néhány embernek jó.

Egyébként csak a lényeget ignoráltad: megkaptátok a nerfet, amit akartatok, úgyhogy senkit nem érdekel a vonyításotok a továbbiakban. Akkor sem, ha a nerf nem volt elég nagy szerintetek. A lényeg: megkaptátok a nerfet karácsonyi ajándéknak, örülhet a sötét lelketek, hogy másokat megszopathattatok, ügy lezárva.
Idézet: Ariel - 2011.12.10. 18:08:29

1.Miért kéne gyorsítani az entitásokkal való haladást? Már most is sokkal gyorsabb, mint az epikus.

Lassítani pedig pláne nem kéne. Tehát nincs itt semmi probléma, ezt magyarázom.


2.Több kincstábla még mindig nincs, a nerf után ugyan úgy erőforrás nélkül pár óra alatt lehet végezni az epikussal.

1. Az éppenhogy jó, hogy hamar lehet végezni az entitással, bár természetesen az ostobaság, hogy pár óra alatt lehetséges ez. Rengeteg gyógyital nélkül (ami ugye eleve veszteségessé teszi) legfeljebb néhány ember számára lehetséges ez. És még úgy is iszonyú sok CSP-be kerül, ami - ahogyan azt sokan elmagyarázták - kevés emberen kívül bizony a többiek számára nagyon értékes dolog, ha másért nem, az esszenciák miatt. Egyébként is pontosan egy szint van egy entitásra, így hát tökmindegy.

2. A fentiek egyébként irrelevánsak, mert akárhogy csűröd-csavarod, azért rinyáltál eddig, hogy legyen kincstábla vagy nerf. Lett nerf, ennyi. Az, hogy szerinted még nagyobb nerf kell, az senkit nem érdekel. Legfeljebb olyan értelemben érdekes az újabb, és újabb nerfek utáni hisztizésed, hogy az ember újra, és újra megdöbbenhet az arcátlanságodon.
Idézet: Ariel - 2011.12.10. 16:53:53
Tessék Prisma, itt a feladat:

Nincsen ilyen feladat, csak a te képzeletedben.


Mit csináljon Miklós, ha fél éven belül 50-100 játékos nem tudja ütni az entitásokat, mert nincsenek kincstáblák, és kéthetente kellene új kincstáblát gyártani, hogy a játékosok folyamatosan haladhassanak?

Ugyanazt, mint azzal a problémával, hogy egy idő után a karakterek eljutnak a küldetések végére, és onnan nincsenek újak (hanem csak ismételhetőek): semmit.


Ha olyan, nerf nélküli megoldással állsz elő, amit a játékosok és Miklós is elfogadnak, én leszek az első, aki gratulál neked.

1. Semmilyen nerf nem gyorsítaná meg az entitásokkal való haladást.
2. Ettől függetlenül te azt állítottad, hogy a kincstábla helyett nerffel is beéred. Nerf megvolt, a problémátok megoldva. Itt az ideje elfelejteni ezt az egész ostobaságot.
Idézet: Xena - 2011.12.10. 13:21:55
Egy bizonyos szint után be lehetne vezetni, hogy csak 1 entitást lehessen átugrani.

Egy nagy lóf...
Egy nerfet már kihisztezett az AL, úgyhogy eleve arcátlanság ezek után, hogy továbbra is itt vonyítanak, de az, hogy még egy nerfet bevezessenek az irigységük miatt már tényleg égbekiáltó pofátlanság lenne.