Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.01.13. 19:33:37
Van állatom: jégféreg . Kb 15 perc múlva teljesen idomított lesz (most még elcseppen a jégcsapja). Harcostársamnak egy morfinder jutott. Ő már egy kört harcolt is vele reggel. Mi várható egy-egy állattól a harc során?
Az állatokról konkrét adatot (állattáblázatot) nem találtam sem itt sem a http://vegzetur.wikidot.com/ címen, de lehet hogy rosszul kerestem.

(első győztes csatánkon túl vagyunk!)
Dátum: 2009.01.12. 15:32:38
mutatós karóra, égtáj irány meghatározásra:
1. kismutató a nap felé irányítva
2. kismutató és a 12-es közötti szög felezője (azt hiszem) É felé mutat

a déli féltekén persze fordítva - D felé.

De mivel a magányos fa É-i oldala mohos, emiatt egyszerűbb a retikülben egy magányos fát vinni, amit bármikor beállíthatunk É-i irányba.
Megyek, és veszek egy retikült.
Dátum: 2009.01.12. 12:23:05
Republik együttesnek van egy jele.Mi az? k=/= c

oroszlán
halacska
sündisznó
béka


Helyesírás vagy pontatlanság. Az együttes neve C-vel írandó, nem k-val
---------------.
Mi az alliteráció

nincsis ilyen
..
..
..

Helyesírás : a válaszban kellene egy szóköz: "nincs is"
Dátum: 2009.01.11. 19:13:45
Újonc vagyok - 4. szinten - nekem tetszik a játék.
Ötletelnék valamit, hátha még nem javasolták - a fórumos keresés nem erősségem :-(
Most szereztem meg három napja a csapdakészítés szakértelmét, és a 2%-os valsz miatt még nincs állatom. Egy magasabb szintű levelezőpartneremnek viszont van állata, már négyszer idomította, de nem még csinál semmit. Talán mert ez a beidomítás eredménye Különben leverte volna a vázát? A gazdája vázát?. Innen jön az ötlet:
Magasabb szakértői szinten [mágia + csapdakészítés + idomítás] lehessen portyán az ellenfelet elfogni, és egy portyányira (a következőre) harciszörnyként használni. Az illető ezidőre pihenő állapotba kerül (5 perc) mint harci szörny a képességeinek bizonyos %-ával állna mellém (a támadó mellé).
Dátum: 2009.01.11. 17:23:04
Ki ismertette meg Franciaországot az udvari balettal?

Medici Katalin *
XIV. Lajos
Victor Hugo
Alexandre Dumas
-------------------------
helyesírás: balettel
----------------------

Melyik nem finnugor nyelv?

észt
csuvas *
mordvin
magyar
----------------------------
Most olvastam egy "szűk szakmai" cikket, ami szerint a magyar sem az! Mi legyen a vitatott tényekkel? Pl. Darwinizus kontra teremtés hogy egy közismertet mondjak.
----------------------------

Hány betűs a magya abc?

48
44 *
34
26
-----------------------
én is raccsolok, de csak szóban
-----------------------
Mennyi a tömege kb. az emberi agyvelőnek?

kb. 2800 gramm
kb. 3500 gramm
kb. 500 gramm
kb. 1400 gramm *
------------------------
a kérdés pontatlan, rossz.
néhány értelmezhetőségi változat:
Mennyi a tömege kb. az 1 kp-os emberi agyvelőnek?
Mennyi a tömege kb. az európai emberi agyvelőnek?
Mennyi a tömege kb. a busmann emberi agyvelőnek?

ugye a tömeg-súly illetve a tömeg - térfogat kapcsolat miatt ....
Dátum: 2009.01.11. 17:15:49
Beadtam egy kérdést - elfogadták. Most látom, hogy:
a kérdésre eddig 17 jó és 22 rossz válasz érkezett.

Most gondoljam át a feltételezett szintet, vagy maradjak a piadesztálomon? [ :-) vagy ]
Szal a nehézségi (megoldhatósági) szint kérdése a javasolt (elfogadott) témán belül milyen?
Ha más senki nem tud fejben gyököt vonni, akkor nem adhatunk fel olyan kérdést?
Dátum: 2009.01.09. 13:05:22
Ja, és egy kérdés, mert egy újszülött káoszvortex is elveszik a szennyeskosárban, ha nincs segítségére egy méonech fürkész. Ugye tudjuk, hogy ezért élnek szimbiózisban, bár az, hogy miért jó ez a fürkésznek, az még kifürkészendő!
Ha készíteni kell egy új kérdést (mert ez küldetés) akkor honnan tudhatom meg, hogy ez új (mert a 2x2 néha öt jellegűt talán már feltette valaki).
Ha viszont adtok egy linket vagy módszert, hogy megnézzem a többi kérdést, akkor a játék további játszhatósága kérdőjeleződik meg bennem.
Magyarul problémásnak érzem a játékosok és a kérdéskészítők halmazának egybemosását.
Ha a kör már lefutott (Panta rei) akkor mutassatok rá nekem is a módszerre: az hogy a kérdést beütüm a fórum gyorskeresőjében, számomra nem megnyugtató (mármint a kapott negatív jelzés).
Dátum: 2009.01.09. 12:34:36
Hogy hívják a Madagaszkár c. filmben a zebrát?

Alex
Martin *
Melman
Gloria
.................
Marty http://hu.wikipedia.org/wiki/Madagaszkár_(film)
A Marty tulajdonképpen a Martin becézett alakja, de a filmben csak becézetten hangzik el.
-------------------------------------
Ha 1 kígyónak 2 vége van, fél kígyónak hány vége van?

gyök 2
4
2 *
1
................
Ha már hüle a kérdés, akkor a válasz legyen 3 - mert a kígyónak is vége van
De hogy ilyen bekerülhet!
Bár van olyan küldetés, hogy "Készíts kérdést, amit elfogadnak!": ekkor az ellenőrizetlen kérés bekerül, és ha később ki is kerül, pár embernek problémát okoz (pontvesztés, düh, idegesség, szívinfarktus).
Dátum: 2009.01.08. 15:17:14
Kinek a művében szerepelt Chiccola?

Mark Twain
Sommerset Maughm
Rejtő Jenő
Thomas Mann

Sztem Chippola , legalábbis az elfogadott válaszból gondolom!
Dátum: 2009.01.08. 00:55:15
Én nagyon kocka vagyok!
Annyira, hogyha rádesem, akkor a hatos oldalam fogja a hátadat nyomni!
Dátum: 2009.01.08. 00:46:21
Először is Bill Gates erőszakossága nélkül nem lenne itt ilyen nagy informatikai környezet! Törvénysértő volt, erőszakos volt, meggazdagodott - de réerőltette a nem infromatikusokra is az informatikát.
Ezen az oldalon is ajánljátok a Suse-t, meg az Ubuntut, én meg a Debiant vagy bármelyik másik disztribúciót - van sok. Józsi néni nem fog választani. Igaz, Windows XP-ből is van sok: itthon nálunk 3 legális, mert három gép fut eltérő hardverekkel, és a régebbire nem tudnám feltenni az újat. Kb 20-30 eltérő Window XP-t ismerek, és ebből kettőt említek, amivel nincsen szenvedés, drivervadászat - és mindkettő illegális. A Blade XP és a Daytona XP. Miért van, hogy a hivatalos Microsoft szoftver lefagy a különböző hardverek-drájverek dzsuvájában, a hackertermék meg elketyeg?
Nem tudom.
Egyébként lefagyott már a kezem alatt Mac is, HP 314 is, csak az abakusz bírja sokáig :-) meg a scsoti, meg a szoroban. :-))
Dátum: 2009.01.07. 17:06:41
Melyik filmben nem játszott Angeline Jolie?

Istent játszva
Chichago
Mr. és Mrs. Smith
Sky Kapitány és a holnap világa
---------------------
A hölgy neve helyesen Angelina Jolie, mármint a feladat és a helyes válasz alapján
A földnek hány %-a víz?

nem lehet megmondani
90
71
84
-----------------------
elfogadott válasz? 71
-----------------------
Sztem a helyes kérdésforma:
A föld felszinéneknek hány %-a víz?
Ki alkotta a Dávid című alkotást?

Leonardo
Michelangelo
Raffaello
Donatello

Az elfogadott válasz Michelangelo.
A feltett kérdésforma miatt sztem mind a NÉGY művészhez kapcsolható válasz
(pl.
http://www.mult-kor.hu/cikk.php?id=22767
http://hu.wikipedia.org/wiki/Dávid_szobor
http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=104&alrovat=131&cikkid=17916 )

javasolt pontosított kérdés:

Ki alkotta a híres Dávid című szobrot?