Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Magusocska

Dátum: 2009.02.24. 12:51:02
Idézet: Jandro - Ma, 11:06:32
Ki a Forma-1 mindenható ura?
Michael Schumacher
Bernie Ecclestone
Fernando Alonso
Max Mosley


Kéretik kivenni a nem egyértelmű kérdéseket!


Mindenható ura??? Jesszusom miket ki nem találnak mellesleg ha jól következtetek Ecclestone lenne a helyes válasz de azért ez még enyhén szólva is kis túlzás nem mellesleg nekem Schumi lenne a válasz. Én ezt egyértelműen törölném viszont jót mulattam rajta és ez is valami.

Ez egy eposzi jelzője az úriembernek
Tényleg nagyon sok helyen illetik ezzel a jelzővel, kb olyan kötöttségű, mint a "nemzet csalogánya". Ha arra kérdez rá valaki, a válasz - gondolom - egyértelmű. Erre hajaz a "nemzet csótánya" jelző, amivel viszont már találkoztam is itt a kvízben. Gondolom vagy egy petymeg vagy egy katica tehette be, hiszen ők született ricsefunok.
Dátum: 2009.02.23. 20:27:12
Hogy nevezi a népnyelv gúnyosan az ostoba embert?

vakegér
balkezes
butuska
tökfilkó *

Sztem itt három jó válasz is lenne... javításra javaslom.
Dátum: 2009.02.23. 14:46:38
Csak leírom, mert én most kerültem szembe vele.
A fórumhozzászólások pontozása érdekes, de érdektelen eredményt generál.
Egy mostani hozzászólásomra páran negatívan reagáltak. Ez nem zavar, csak most vettem először tudomásul, hogy van ilyen reakció is.
Ezután megpróbáltam egy hozzászólást értékelni, és korlátlan számú értékelő pontot adhatok. Tehát először levittem nagyon alacsonyra több 1-2 értékkel, majd felhoztam sok magasabbal. Végül visszaállítottam a kezdeti 5-re.
Javaslom, hogy egy személy egy hozzászóláshoz illesztett értékelésének számát korlátozzuk mondjuk 3-ra.
Az első lehet hiba, vagy érzelmileg inkorrekt állapotú.
A második lehet egy pontosítás.
A harmadik egy közösen kialakított álláspont eredménye.
Többnek nincs értelme!
De lehet, hogy túl nagy strapa ezt programozástechnikailag. Mármint az eredményhez képest.
Dátum: 2009.02.23. 14:37:04
Hány km hosszú a A Hungaroring, Magyarország legmodernebb autóversenypályája?

4,381 km
5.169 km
3.963 km
4.835 km

Ad1. "a A" helyett elég egy "a"
Ad2. ha kötözködnék (aki válaszolna, ne olvassa!) akkor lemérném a kérdés "a" névelő utáni részét (10.8 cm), és azt váltanám át km-re ( 1.08 * 10 ad -6) és azt keresném hiába a válaszok között.
Dátum: 2009.02.23. 14:28:17
Idézet: Reelmc - 2009.02.23. 13:23:45
Magusocska... csak annyi a baja hogy pontatlan a kérdés mint te is írtad a kérdés hogy melyik arab szám értéke 349... igen a megoldás a 349... innentől helytelen a megoldás mert római számokról sehol nem tesz említést...
helyesen valami hasonló lenne hogy Melyik római szám a megfelelője, az arab 349-nek? ...
szóval jogos a HSZ

Tény: jogos a HSZ . De néha , amikor a szahar már az ádámcsutkámig ér, akkor csak humorban tudom/próbálom oszlatni a feszültséget.
Itt "formailag" megválaszolható volt a kérdés, emellett valóban primitív (értsd egyszerű), tehát izlés dolga. Az én hozzászólásomat már keményen lepontozták többen, azt láttam.
Írhattam volna egyszerűen csak annyit, hogy:
Pontosítsad a kérdésben az arab szót rómaira!
Dátum: 2009.02.23. 14:10:37
Hát ez - billgéccesen mondva - nem hiba, hanem tulajdonság.
Megvolt az első hadüzenet/kapituláció számunkra.
K.S.H, vs Gyémánt szív 02.19-02.22 292/196 LE
Minket laposra vertek, ezen nyertek 292 Le-t és mi vesztettünk 196 LE-t.
Szal bejött a várt V3-as forma; itt nem éri meg a háborúskodás, lehet építkezni!
Remélem, ezt más is így értelmezi.
Dátum: 2009.02.23. 13:09:35
221. hozzászólás - Ma, 13:02:00
Melyik arab szám értéke 349?
MDCV
CCCXIV
DCIX
CCCIL


Ezek római számok.

Tényleg nem értem a morgásodat.
Melyik arab szám értéke 349? Hát a 349-é. Ez tuti - én csak tudom. Namármost a válaszok közül kell keresni egyet aminek az értéke ennyi. Az az aprócska tény, hogy azok valóban római számokkal vannak írva nem kell, hogy zavarjon, hiszen lehetne rovásírással vagy binárisan, esetleg hexában, a lényeg az, hogy az értéke annyi legyen. Ki tudod választani?
Itt elég sokan vannak, akik a kiválasztásban erősek - legalább is a termékeik alapján
Dátum: 2009.02.23. 12:08:36
Re: Kvíz 3.
200. hozzászólás - Ma, 11:48:55
Kedves Hatsepsut, szerintem sokak neveben kernem ezt most toled: Tiltolistara raknad a 'Harry' es a 'Potter' szavakat?
Koszonjuk.

A harripotterezés attól még mehet? Én szeretem. A következő végzetúr karakterem harripotter néven fog futni :-) Forma 1-es autóval. Biokémia szakértelemmel. És egy Einstein nevű idomított háziszörnnyel.
Dátum: 2009.02.23. 10:28:58
Kigyözte le a Spanyol armadát?

Skótok
Angolok
Franciák
Hollandok

javítás: "Ki győzte" - space, ő

Hol található a Gázai övezet?

Ausztráliában
Távol-Keleten
Közel-Keleten
Ameikában

Ha a negyedik válaszlehetőség is korrekt, akkor Amerikában alakú lenne. Blődlinek jó.

milyen tulajdonságra ad pluszt a védőfal?

erő
védekezés
IQ
támadás

Kérdés nagybetűvel kezdendő - és talán spec.

Melyik nem Seria A-s focicsapat?

AC Milan
Juventus FC
AS Roma
Real Madrid

Na ez spec.
Dátum: 2009.02.23. 10:24:11
Idézet: Noyo - Tegnap, 16:32:51
Mi nem kell a brassói aprópecsenye elkészítéséhez ?
Fehér bor
Sertés hús
Szalonna
Zöld borsó


Feláll a hátamon a szőr!
Se bor, se borsó nem kell hozzá!!!



Valahol igazad van. Volt osztálytársaimmal sokáig vitatkoztunk ezen.
Nálunk Hajdú-Bihar Megyében tényleg tesznek bele zöldborsót, viszont Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyében sok helyen nem. A bort még nem hallottam, de lehet, hogy más tájegységen használják.

Egri tanulmányaim alapján mondom, hogy bort mindenbe lehet tenni, amibe pedig nem, az már tele van borral, és kicsordulna.
Dátum: 2009.02.23. 10:19:45
Hol van magyarországon atomerőmű?

Elsőre természetesen a Paks ugrik be mindenkinek, de szeretném felhívnia figyelmet arra, hogy Budapesten is van egy apró reakor a BME tulajdonában. Így erre a kérdésre két helyes válasz is lehet.

De nem!
A csillebérci csak egy kisérleti atomreaktor - nem erőmű! Erőmű csak a paksi van.
Dátum: 2009.02.23. 00:19:26
Milyen színű az érett cseresznye?
kék
zöld
sárga
piros

Igen a helyes válasz a piros,de van olyan cseresznyefajta,ami érett állapotban sárga és édes.

Nem beszélve a besztercei kékszilváról, ami akkor piros amikor még zöld!
Mennyi fér egy DVD lemezre?

4.7 GB *
25 GB
700 MB
1,44 MB

Nálam egy teáscsésze!
A kérdés pontosítandó, ez már előfordult! Attól függ hány rétegű, milyen fizikai nagyságú -sőt, milyen sebességgel írok rá.
Legalább annyit tegyen a kérdésbe, hogy "normál, átlagos, háztartási" DVD lemez.
Milyen színűre "van a rácsos kapu festve" a népdal kezdő sora szerint?

nincs is ilyen népdal
zöldre
feketére
szürkére

Nehéz eset. A népdal címe( kezdősora) tartalmazza a kérdezett színt. Legfeljebb a "...-re van a rácsos kapu" alakban tudom elképzelni.
Így kitalálható, de nem korrekt.
Ja, és a "nincs is ilyen" miatt törölhető.
Melyiker írjuk helyesen?

méjségéleség
méjségélesség
mélységéleség
mélységélesség

A kérdést is "Melyiket" alakban kellene
Mi a abszcissa?

A földmérésben használt alapvonal. *
Könyhai eszköz.
Kémiai elem.
Autó alkatrész.

Nem. A síkbeli Descrates-féle koordináta-rendszer első (x-) koordinátája abscissa (abszcissza) és a második (y) az ordinata.
Lehet olyan ábrázolási eset, hogy a földmérésnél az alapvonal pont az x koordinátatengelyre essen, de ez csak kényelmi szempont - lásd a földmérési jogszabály „Műszerügyi és Méréstechnikai Közlemények 65. szám, 2000. A kalibrációról".
Ez így nem jó! Javítandó.
458+612*6=?????????

6240
4310
6420
4130

Ad.1 felesleges kérdőjeleket törölni
Ad.2 utána magát a kérdést

Melyik focicsapat a legtöbbszörös magyar bajnok?

MTK
Vasas
FTC
Debrecen

Hajrá Fradi! De a "legtöbbszörös" alak akkor sem jó! Átfogalmazandó a kérdés!
Dátum: 2009.02.22. 18:15:19
Melyik NEM egy szőlőfajta?

rizling
máriamakkos *
kanadai otelló
otelló


Nem ottelo? Ami a mi spájzunkvban van ezt a nevet viseli - de nem vagyok Sexpír-bor szakértő...

milyen kavics-nak nevezzük a szines cukormázba rejtett földimigyorót?

dunai *
nílusi
sárga
rajnai

Kérdés nagybetűvel kezdődne. M.
Nem így nevezik, bár van Dunakavics elvezésű édesség, sőt Tiszakavics is, de simán cukrozott mogyoró is kimérve.
Javítandó!

Milyen hosszú a grand canyon?

446 km
555 km
762 km
352 km

Nagy G és nagy C ezzel a hosszal már nem lehet kicsi!
Dátum: 2009.02.21. 17:00:01
Re: Kvíz 3.
2. hozzászólás - Ma, 14:49:30
Létezik-e instant vízpor?
Nem.
Inkább kérek még egy sört!
Igen.
Igen.

idetlenseg, torolni kernem

Létezik. Azt hiszem a Spectrumban bemutatták: a levegő víztartalmát köti meg. Szárazgőzben nem működik, de hétköznapi sivatagi körülmények között igen.
Érdekes! Attól még azonnal törlendő!
Dátum: 2009.02.21. 16:56:48
Ki arta a Téli berek című könyvet?

Móra Ferenc
Fekete István
Jókai Mór
Nagy Jenő

Javítandó: arta -> írta
Melyik egy mósogép Márka?

X-BOX
Sony
Playstation
Whirlpool

Javítandó: mósogép -> mosógép , Márka-> márka
Ha már korrekt, akkor törlendő. Igénytelen választási lehetőségek.
Mikor volt az 1541-es Budavár elfoglalás?

1541
1999
1598
1600

Törlendő! Igénytelen szint.
Dátum: 2009.02.21. 16:33:28
Re: Kvíz 3.
12. hozzászólás - Ma, 15:44:14 (Válasz Roseprincess 7 hozzászólására.)
Idézet: Kissolyom - Ma, 15:00:38
most nézem a Micimackóba volt vakond?



Hát nekem úgy rémlik, hogy ürgének nevezték, persze engem inkább emlékeztetett egy vakondra, mint egy ürgére. Lehet, hogy ez csak, a már oly sokszor bizonyított magyar fordítás tökéletességének a műve.



A regényben nincs, a WD átiratban már van, közvetlenül a rózsaszínű elefántok után.
Dátum: 2009.02.21. 16:31:38
Re: Kvíz 2.
9070. hozzászólás - Ma, 11:42:59 (Válasz Magusocska 9063 hozzászólására.)
Idézet: Magusocska - Ma, 11:04:17
Re: Kvíz 2.
9048. hozzászólás - Ma, 01:18:49 (Válasz Titus Pullo 9047 hozzászólására.)
Idézet: Titus Pullo - Ma, 00:07:45
Idézet: Kissolyom - 2009.02.19. 13:19:56

Hogy hívják a negyedik testőrt? Athos, Porthos, Aramis,...

..........
2. A vicces, hogy D'Artagnan nem volt testőr! (Vagy rosszul tudom?)

Ad1. Mindenképpen törlendő a "Nincs negyedki" (sic!) kitétel miatt.
Ad2. "A három testőr" című Dumas könyvben még muskétás D'Artagnan (lásd a könyv címét), de a harmadik kötetben (Húsz év múlva) már ő a testőrök kapitánya.


Ad3. Mivel a regény címe A három testőr, ezért a nincs negyedik testőr a helyes válasz, hisz d'Artagnan utólag, a regény folyamán csatlakozik csak a muskétások közé. A történet furcsasága, hogy ehhez képest pont d'Artagnan volt az egyetlen valóban létező személy, a három cimbora csak kitaláció.

Ad4. A történet viszont többkötetes, és a kérdésben nem volt leszűkítve egy kötetre.
Dumas: A három testőr, Bragellone vicomte [Tíz évvel később], Húsz év múlva
Egy német kolléga folytatta (Athos halála, D'Artagnan lánya, D'artagnan Cyrano ellen - 8-10 kötet). A neve valami Muntzberger vagy hasonló, nem emlékszem. A Széchényi könyvtár védett részében olvastam őket kutatói engedéllyel.
Ugyan ez az ember folytatta a Monte Cristo grófját hosszan ... Hiszen Dumas ehhez csak három kötetet írt (Tíz év múlva, A milliomos menyasszony, A világ ura)
Persze találkoztam olyan romániai magyar nyelvű kiadással is (D'Artagan fia, Athos öregkora), ami Alexandre Dumas néven kínálta a német epigon munkáit.
A kérdésre visszatérve. Találkoztam olyan "Hálihúdi" alkotással, ahol négy testőr szerepelt, eltorzították a Kipling figurákat a Dzsungel könyvében (Balu és Ká alakja!). Sőt olyan is van, ahol a regény, film és TV sorozat csak alapötletben egyezik meg.
Itt nincs pontosítva a kérdésben hogy milyen figurákról van szó (könyv vagy filmváltozat, melyik kötet stb).
Lehetünk okosabbak a Deákné vásznánál, de attól még kilóg a lóláb - a közönségtől függ, nekik egyértelmű-e a kérdés.
Ha nekik jó, nekünk is annak kell lenni
Dátum: 2009.02.21. 11:07:18
Szintenként hány százalékkal nő csapdakészítésnél egy lény elejtése?

1,5%
1%
0,45%
0,5% *

De ez csak az első 10 szintre igaz [ http://vegzetur.wikidot.com/ ]
Ha a foglyulejtési valószínüségre gondol, az első 10 szakértelemszintnél az esély fél százalékkal növekszik, de azután ettől eltérő, nem beszélve a egyéb lehetőségektől (szakértelmek).
Így szahar!
Javítandó, pontosítandó, a kérdésíró felkoncolandó, tormával-mustárral sülve tálalandó!
Milyét esszük meg a pityokának?

termését
gumó
levelét
virág

Javítandó!
Legyen mind a négy válasz tárgyragos (gumóját, virágját), vagy egyik sem. A pityóka hosszú ó.
Dátum: 2009.02.21. 11:04:17
Re: Kvíz 2.
9048. hozzászólás - Ma, 01:18:49 (Válasz Titus Pullo 9047 hozzászólására.)
Idézet: Titus Pullo - Ma, 00:07:45
Idézet: Kissolyom - 2009.02.19. 13:19:56
Hogy hívják a negyedik testőrt? Athos, Porthos, Aramis,...
Nincs negyedki
Richelieu
D'Artagnan
Dark Angyal

szegény már nem tudott egy negyedik nevet kitalálni arról nem is beszélve, hogy kár volt átengedni már több formában láttam ezt a kérdést.


1. Az lehet, hogy spec, de a fentiek közül csak kiszúrod az egyetlen lengyel városnevet...
2. A vicces, hogy D'Artagnan nem volt testőr! (Vagy rosszul tudom?)

A1. Mindenképpen törlendő a "Nincs negyedki" (sic!) kitétel miatt.
A2. "A három testőr" című Dumas könyvben még muskétás D'Artagnan (lásd a könyv címét), de a harmadik kötetben (Húsz év múlva) már ő a testőrök kapitánya.
Dátum: 2009.02.21. 10:59:30
Milyen állat a H2O nyihaha?
tengeri csik
viziló
vizes ló
nincs ilyen allát


Hát ez baromi vicces... Gondoltam nem olyan hülye a kérdező mint amennyire látszik.Tévedtem.Szerinte ez viziló...Szerintem meg nincs ilyen állat! Azonnal törölni!

Zsebcirkáló koromban játszottunk ilyent:
állatnevek: zümzümnyihaha - lódarázs,
szólás-mondás: pádárok nyihaha nye kukucs protkó - ajándék lónak ne nézd a fogát [pádárok - ajándék oroszul]
eredeti Kazinczytől: nyaktekerészeti mellfekvenc - nyakkendő, gőzpöfögészeti tovalokodány - mozdony

De hogy itt találkozom vele? Nahát! De a sok íráshiba hihetővé teszi. Ezt valóban komolyan gondolta a kitalálója!