Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Calen

Oldal: 1
Dátum: 2008.12.24. 10:15:29
A szövetségek tagjai automatikusan értesülnek róla, ha valamelyik tagjukat támadás érte? Csak mert feltűnt, hogy egyes szövetségek nehézfiúi szinte azonnal a nyakamba szakadnak egy kis kötekedés után.

Tes
Dátum: 2008.12.20. 17:27:34
Sziasztok!

Lehet, hogy bugot találtunk:
Ma 16:03-kor leüttettem magam Almirával vadászathoz. 2131 LE volt nálam, de nem hagytam ott semmit. Elvileg tudott volna szívni (LE-t ). Korábban volt gondunk a 200 LE vesztős küldivel is.

Tes Tos Teron
Dátum: 2008.12.20. 10:58:52
"Elég furának tartom, hogy a cigarettareklámokat tiltják a tévében, de a fogyasztói hiteleket szabadon lehet reklámozni. Pedig sokkal ártalmasabbak."
Az egésznek az a lényege, hogy az elszegényített emberek könnyebben irányíthatók. A birka tömeg amúgy is mindent egy apaképtől (az államtól) vár, így meg még egyszerűbb uralni őket.


"Erre persze lehet mondani, hogy nem tudok havonta 10ezret félretenni. Akkor a havi 13ezer törlesztőrészletet hogy fogod fizetni? Mert azt muszáj? LOL."
Ez nagyon tetszett!

"Minden tiszteletem Medgyessy Péteré, amiért miniszterlenökként megpróbálta betartani a választási ígéreteit. De arra felvenni kölcsönt Magyarország nevében, hogy pl. a közalkalmazottaknak 50% fizetésemelést adhasson, teljesen értelmetlen dolog volt."
Medgyessy pontosan azt tette, ami a dolga volt. Gyurcsány is pontosan követi a tervet és roppant sikeres a végrehajtásban. Persze lehet, hogy csak én vagyok már túl paranoiás.
"Azt a pénzt, amit a lakásra gyűjtesz (vagy ne adj isten a lakásodra rakott jelzálog után kapott hitelként veszel fel) nem bölcs dolog rövidtávú spekulációra használni."
Ezt én is így érzem. Szerencsére nem hitelről van szó, hanem eladással elérhetővé tettem a lakásban pangó pénzt. Amit csinálni fogok, az a vállalkozás egy szokatlannak mondható formája. De akkor is vállalkozás. Ha mondjuk boltot nyitnék, vagy egy kisüzemet indítanék attól is így óvnál? Pedig én pont ezekbe nem mernék belevágni, mert nem fordítottam éveket a működésük megismerésére.

"Csak valószínűségekkel, stratégiákkal játszol, amelyek lehet, hogy neked kedveznek, de beüthet a rossz forgatókönyv, és akkor mindent bebuksz..."
A mondat első fele igaz, a második nem. Ugyanis nemcsak a piacra kell betenni a stopot. Valóban beüthet egy rossz széria. Erre is vannak szabályok, persze ezeket minden trader a saját stressztűrésére szabja. Pl. egy napon zsinórban három bukó esetén letenni a lantot és elmenni sétálni, leengedni. És esetleg vissza sem ülni a gép elé aznap. A fejekben is ott kell legyen a stop.
Természetesen vannak veszteségeim, ez ennek a vállakozási formának a járulékos költsége. Az őszi esést azért emeltem ki, mert ekkora nyerőm még nem volt. A támasz törése után nagy biztonságú, heves esés kezdődött, ami nagy élmény volt nekem és sok pénzt hozott. A stop véleményem szerint elengedhetetlen a hosszú távra befektetőknek is, de értelemszerűen tágabbra hagyva. Ebből következik, hogy kisebb pozíciókat érdemes felvenni, hogy a teljes tőkére vetített 1% kockázatot ne lépjük át. A stoppal kapcsolatos kritikádat ugyanakkor némileg jogosnak érzem, a stopszint belövése ugyanis külön művészet, ami nekem sem mindíg sikerül. A brókercégeknek valóban mindegy, hogy nyersz, vagy vesztesz, a jutalékot így is, úgy is zsebre teszik. A tőzsdével kapcsolatos hozzáállásodat igyekszem tiszteletben tartani, mert látszik, mennyire máshogy állunk hozzá. Te inkább befektető vagy, én viszont javíthatatlanul swing időtávban gondolkozom. Januártól meg végre daytrade-del foglalkozhatom, ugyanis kb. egy órája tettek lapátra. Ennyit a munkahelyek nyújtotta biztonságról. Januárban nyitok számlát egy nyugati online brókercégnél (most egy hazai cégnél vagyok), elutalom a lakásom árának nagyobb részét és onnantól minden csak rajtam múlik. Én bízom a tudásomban.

Tes Tos Teron
"Persze tévedhetek is és akkor majd korrigálom az ezzel kapcsolatos elméletem."
Hopp, ez a mostani emelkedéssel kapcsolatos megjegyzés volt. Januárban az eső trend kiújulását várom, de majd meglátom mi lesz és aszerint lépek pozícióba. Na. Kómás állapotben nem tudok fogalmazni.
Jerikó, a profik találati aránya 70-80%. Pl. csökkenő trendben megvárok egy felfelé korrekciót, majd amikor ismét esni kezd, beshortolom és a lokális csúcs fölé kicsivel odateszem a védőstopot. Ez egy nagyon jó esélyt adó beszálló és ha mégis kiüt a stop, csak a pénzem 1%-át bukom és várok egy újabb lehetőségre. A nyerő meg annyi lesz, amennyit a piac enged (ugye húzom utána a stopot, ahogy esik az ár). Én így dupláztam az ősszel a pénzem határidőn. Most csak nézelődök, mert nem nagyon hiszek ennek a lightos emelkedésnek. Persze tévedhetek is és akkor majd korrigálom az ezzel kapcsolatos elméletem.
A lényeg: a jó esélyt nyújtó setupokat meglépni, a bizonytalan helyzetekből kimaradni. A gondot a fegyelmezetlen emberi elme jelenti, ahogy azt időről-időre magamon tapasztalom. De jó lenne profinak lenni!
Miklós a stopot hova tetted? Hány féle részvényt vettél? Ugye nem kizárólag MOL-ba raktad a pénzed?
Amikor elkezdtem a tőzsdével foglalkozni, olvastam a gyakorlott spekulánsok véleményét: a tőzsdézés is egy szakma, mint az autószerelés. Több évnyi tanulás és gyakorlás szükséges, mielőtt komolyabb összeggel parkettre lépünk. Érdemes a brókercégek demó számláit kipróbálni, ahol virtuális pénzt kockáztatva gyakorolhatjuk a szakma fogásait.
Az első fogalom, amivel érdemes megismerkedni, az a stop-loss. A második a money management. Egyik sem ördöngősség - a lényeg, hogy a vagyonod 1%-nál többet ne kockáztass egy instrumentumon. Akit érdekel, nézzen utána. A http://forum.daytrader.hu/ kincsesbánya a tudást keresőknek.
Fapados grafikonrajzolót itt találtok: http://www.tozsdeforum.hu/index2.phtml?menu=5
Bocs, ha tudálékosnak tűntem, de késő van már és felidegesített az a néhány szakértő, aki szerint a tőzsde csak lutri.
Oldal: 1