Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - chehs

Dátum: 2011.03.24. 17:41:29
Érdekelne a dolog engem is, és így látatlanban még pár ex-RSzNyT tag is jönne, időponttól függően.
Dátum: 2010.10.08. 13:43:42
Csak környezettudatos játékosok, nem értem én ezt a szigort. Ők csak újra és újra hasznosították az energiát, amint az a szakértelem nevében is szerepel.
Gonoszak vagytok.
Dátum: 2010.10.03. 22:22:56
Ha kezdő lennék és nem láttam volna már számtalan ilyen érvelést a kezdő és gyenge játékosok védelmében, akkor tágra nyílt szemekkel örvendeznék a soha nem a saját érdekükben beszélők önzetlenségét olvasván.
Így viszont nem állom meg, hogy leírjam: tépjétek le és hajítsátok jó messzire ezt az álarcot, értelmesebb lesz tőle a vita.

A láthatatlan vadászat TP/LE arány javításra használt kiskapu, amit ügyes és okos játékosok fedeztek fel, majd leszivárgott a köreikbe. Ennyi, nem több. Amíg csak néhányan ügyeskednek vele, addig kiugrási lehetőség volt.
Azonban van egy olyan pillanat, amikor már olyannyira elterjed, hogy aki NEM használja, az megy a levesbe. Például ez a gond vele a JV és néhány másként gondolkodó játékos szempontjából.


A kezdő, vagy gyenge játékosoknak ennél jóval súlyosabb problémáik vannak, aki őket félti vesse tekintetét másfelé.
Mondjuk nem tudják, hogy (és itt a teljesség igénye nélkül):

- kötelező a szakértelem fejlesztést csökkentő tárgy
- kötelező a TÖ fejlesztést csökkentő tárgy
- kötelező fejleszteni a Szerencsét is
- a szakértelmek fontosabbak a tulajdonságoknál
- nem veszünk szintenként tárgyat
- nem boldogulunk állat nélkül
- nem vegetálunk 3-5 fős szövetségekben
- LE nélkül nem rabolunk LE-t
- a küldetésekben rengeteg LE van
- Építés szakértelemmel gigantikus kutak is hamar betölthetőek
- rengeteg taktika van a póktól az építőn át a vadászig
- a kvíz 10% nélkül menthetetlenül lemaradnak
- milyen sorrendben érdemes az épületeket húzni
- nem hagyjuk ott a karakterünk dugig tömve LE-vel
- a sajtolás a játék ultimate tápja
- az epikust hogyan kell legyőzni
- honnan lesz nyakláncuk/gyűrűjük
- a Fertőzés ellen érdemes küzdeni

No, ilyen dolgokkal nincsenek tisztába "ott lent", nem a láthatatlanság nerf miatt fognak kizúgni innen.
Pályafutásom alatt voltam tucatnyi kicsi szövetségbe, mindenhol az elejétől kellett kezdeni ezek elmagyarázását. Mindenhol.
Darksollal például egyszer egy egész jó hangulatú V4-es másodvonalas szövetségben találkoztunk össze egészen véletlenül, ahol (hangsúlyozom nem lúzerek voltak a vezetők, csak nem top optimalizátorok) ezeket a fenti válaszokat MIND megkaptuk.

Aki segíteni akar a kezdőkön, az tud is.
Meg kell keresni egyenként a kis szövetségek tagjait, és segíteni nekik infókkal, tanácsokkal. Itt takarózni velük a nerf kapcsán nekem visszatetsző, nagyon.

Azokat pedig, akik siratják az eddigi taktikájukat, a csökkenő TP/LE arányukat, a jövendő bajnokijukat, azokat én maradéktalanul megértem, mint ahogy megértettem Monát is a térkapus nerfnél, az új hullámos pókokat a kivégzés nerfnél, vagy mondjuk a vicces Egont és Csuhit az év ötlete nerfnél.
Csak ezt a csöpögő szimpátiát a kezdőkkel és gyengékkel, ezt ne. Mert ez kamu.
Ez halálcsoport lett

Orwell rémálma és Rejtő fiatalkori haldoklásának történetéből én most az utóbbira voksolok.
Aki szeretné tudni, hogy hogyan lehetett a '20-as években egy márkából két hétig enni, hogy mi történt akkor, amikor kedvenc légiós mesélőnk és két barátja egy ittas este után egy bájos és odaadó hölggyel maradt egy ágyban, négyesben, vagy, hogy miként lehet Svájcban (Mügli am See) olcsón szállást bérelni hónapokra, az ne hagyja ki.
Ja, és kiderül az is, hogy ki volt az igazi Potrien, Csülök, Wagner úr, és, hogy miért is élte utolsó éveit az író a vicces házban.
Dátum: 2010.08.17. 18:04:41
A Topragadozó vitathatatlanul a fenséges IKCS esszenciájában egyesült RSzNyT kollektíva.
Jelenlegi terveink szerint a VÚ közösséget az "Avatár" fedőnevű projekt örve alatt fogjuk egyesíteni egy hatalmas IKCS biorobotban.
Továbbra se higgyetek a saját szemeteknek - hamarosan mindenki a Topragadozó lényének egy darabkája lehet!
A csoport
18:00: Kazahsztán - Törökország 1 - 4
20:15: Belgium - Németország 0 - 2
B csoport
20:30: Szlovákia - Makedónia 2 - 0
17:00: Örményország - Írország 0 - 1
18:30: Andorra - Oroszország 0 - 1
C csoport
20:45: Szlovénia - Észak-Írország 2 - 0
__:__: Feröer-szigetek - Szerbia 0 - 5
20:30: Észtország - Olaszország 0 - 1
D csoport
20:15: Luxemburg - Bosznia-Hercegovina 0 - 4
20:30: Románia - Albánia 0 - 0
21:00: Franciaország - Belorusszia 1 - 0
E csoport
20:00: Svédország - Magyarország 1 - 1
18:30: Moldávia - Finnország 0 - 2
20:30: San Marino - Hollandia 0 - 4
F csoport
19:45: Görögország - Grúzia 1 - 0
20:00: Lettország - Horvátország 0 - 2
G csoport
19:30: Montenegro - Wales 0 - 2
21:00: Anglia - Bulgária 1 - 1
H csoport
21:45: Portugália - Ciprus 3 - 2
21:00: Izland - Norvégia 1 - 1
I csoport
20:45: Lichteinstein - Spanyolország 0 - 4
20:15: Litvánia - Skócia 1 - 2
Dátum: 2010.07.19. 23:39:26
Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja

Aki valaha mesélőként ténykedett, az tudja, hogy ezer és egy cselekményszálat úgy bonyolítani, hogy a végén az első lépések is "Szóval ezért volt!" érzést keltsenek - mestermű. Nem gyerek könyv.

Fekete István: Zsellérek

Tabudöntögetés, évtizedekre szóló betiltás, nyers realizmus, happy end nincs. Legalábbis a könyvben. Egyébként van, hiszen már újra kapható pár éve.

Gabríel Garcia Marquez: Azért élek, hogy elmeséljem az életemet

A minden, de az rengetegféleképpen Marqueztől Marquezről. Olvasása közben többek közt kiderül, hogy a Száz év magány, a Bánatos kurváim emlékezete vagy a Szerelem kolera idején csak egy-egy részlet a kolumbiai író életéből.

Robert Merle: Moncada

Állítása szerint többet dolgozott ezzel a viszonylag rövid könyvvel, mint a teljes Francia história sorozattal. Már csak ezért is tisztelet neki (szívem szerint az összes írása itt szerepelne). Kubai forradalom - ahogyan még nem olvashattál róla, és ahogyan már nem is fogsz.

Hamvas Béla: A bor filozófiája

"Végül is ketten maradnak, Isten és a bor."

Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek

A könyv pótol néhány száz történelem és etika órát, pár ezer NG vagy Discovery dokumentum filmet és mellesleg egy életnyi bölcsesség csenhető belőle.

Henryk Sienkiewicz: Quo vadis?

Olvasta gyerekként, olvastam fiatalon a Patkó Bandiban, a szemem előtt összefolyó betűkkel, aztán olvastam felnőttként munkahelyen, és olvasni szeretném öregen is majd. Kétszer nem olvasható ugyanolyanként.

Suetonius: Császárok élete

A római kor a gyengém.

Rejtő Jenő: Megyek Párizsba, ahol még egyszer sem haldokoltam

A legmegrázóbb dolog, amit valaha olvastam, aki a többi könyve alapján őriz egy kedvesen bohó képet az íróról, az inkább hagyja ki. Ez a könyv olyan nyers, durva és életszagú rajz a század előröl, hogy képtelenség radikális lelki átalakulás nélkül végül olvasni.

Biblia

Nagyjából kétezer éve nehéz bármit is érteni a világból ennek a könyvnek a végigolvasása nélkül.



S néhány a sok közül, ami kimaradt, pedig...: A vörös oroszlán, Katedrális (Folett), 22-es csapdája, A Gyűrűk Ura, 5-ös számú vágóhíd, Háború és béke, Közöny, Meztelen ebéd, Két nap az élet, Sógun, Az aranyszamár, Erkölcsi levelek, Galaxis útikalauz...


Ez így végtelen szerencsére, amúgy meg: még nagyobb gratuláció, mint a VB versenynél Craslorg!
Dátum: 2010.07.13. 01:52:30
Köszi szépen a játékot Craslorg! Hatalmas ötlet volt, tökéletes lebonyolítással.

Már csak a fórumon forgolódni is tanulságos volt ennek a tippversenynek az ürügyén
Dátum: 2010.07.12. 00:05:46
Spanyolország!

Dátum: 2010.07.09. 23:54:05
Uruguay-Németország: 2 - 2 (Uruguay a bronzérmes)
Spanyolország-Hollandia: 2 - 1
Dátum: 2010.07.04. 14:56:16
A spanyolok a VB előtt megkapták a fekete golyót, a brazilok örök betegségét a reflektorfényt. Más úgy játszani, hogy mindenki, Hondurastól Portugáliáig úgy készül, hogy biztos védekezésre épít ellened 10 emberrel, tőled pedig elvárják a győzelem mellett a hengerlést is.
Németország viszont a fiatal csikó csapat titulust bulizta ki magának, így vesztenivalója nincs.
Szerintem nagyon egyszerű dolog fogja eldönteni a meccset, az, hogy a németek a kontrákra épülő megszokott játékukat játsszák-e (Müller nélkül) vagy kezdeményezően lépnek fel, és támadni fognak.
Ha ez utóbbi, akkor a spanyolok megeszik őket két-három villanással.
Ha a kontrára építenek, akkor az Ösil-Schweinsteiger-Klose vs. Xavi-Iniesta-Villa aktuális forma fog dönteni. A védelmeket én közel egyformának érzem, talán Boateng lóg ki kicsit lefelé, de Lahm ugyanakkor meg felfelé.

Egyébként meggyőződésem, hogy ha Torres nem kezd a délieknél, és ha két szűrőről visszaállnak a spanyolos két TKP-ra Fabregassal, akkor már félig meg van a meccs.
És Müller nagyon fog hiányozni, és kérdés az is, hogy Boateng bakizik-e, és, hogy Khedíra csak a mezét küldi-e fel a pályára, vagy játssza-e, amit tud.

Szóval nekem a 4-5 kulcsember viselkedése és a spanyol edző tökösségi próbája miatt lesz érdekes ez a meccs.


A másik meg azért, mert az uruguayiaknak veszettül kiszurkolnék egy döntőt
Dátum: 2010.07.04. 09:06:18
07.06. 20:30: Uruguay - Hollandia 2 - 1
07.07. 20:30: Spanyolország - Németország 2 - 0
Dátum: 2010.06.30. 00:33:21
Hollandia-Brazília 0 - 2
Uruguay-Ghána 3 - 1
Argentína-Németország 3 - 2
Spanyolország-Paraguay 3 - 0

Világbajnokom továbbra is Spanyolország, de a gólkirályon változtatok én is. Messi helyet Villa. Innen már hoznia kell, Higuaín ne már...
Dátum: 2010.06.27. 23:36:38
Azért botrány ez az egész bíráskodási hercehurca, mert így a semleges nézőket marja el a foci saját magától. A barátnőm például rákapott a meccsnézésre, ma lelkesen szurkolt (volna) Mexikónak (csak, hogy ne annak, akinek én), de a les gól után el is ment a kedve az egésztől.
Rutinos drukkerként én már nem akadok fenn ilyesmin, de mondjuk, ha az ütésnél ér a videó felvétel, akkor egyrészt ne legyen már ördögtől való, másrészt nyugodtan érjen már a színészkedéseknél, bírót átverő alibiknél is (ld. Heintze, szlovák-olasz, Torres, Kaka-ügy, stb.).

Színészkedés tömkeleg, videóbíró igen/nem, asszisztensi bakik, FIFA önfényezés - bármennyire is jó ez a VB, ezek is megmaradnak sajnos, ha majd visszaemlékezünk.

Amúgy meg a németek és az argentinok is jobbak voltak, jobbak is lettek volna egyébként is, kár ezért az estéért.


Ja, és azt hiszem 103 pontom van (92 -> +11), de erre most nem esküszöm meg, csak az előző tábla alapján azt hiszem a +10 pont sehogy se jön ki.
Dátum: 2010.06.26. 01:55:33
Uruguay - Dél-Korea 2 - 0
Egyesült Államok - Ghána 1 - 2
Németország - Anglia 2 - 0
Argentína - Mexikó 3 - 1
Hollandia - Szlovákia 3 - 0
Brazília - Chile 1 - 0
Paraguay - Japán 0 - 2
Spanyolország - Portugália 2 - 3
Dátum: 2010.06.24. 01:10:16
06.24. 16:00: Paraguay - Új-Zéland (F csoport) 2 - 0
06.24. 16:00: Szlovákia - Olaszország (F csoport) 0 - 2
06.24. 20:30: Dánia - Japán (E csoport) 1 - 0
06.24. 20:30: Kamerun - Hollandia (E csoport) 1 - 3
06.25. 16:00: Észak-Korea - Elefántcsontpart (G csoport) 1 - 2
06.25. 16:00: Portugália - Brazília (G csoport) 2 - 1
06.25. 20:30: Chile - Spanyolország (H csoport) 1 - 4
06.25. 20:30: Svájc - Honduras (H csoport) 0 - 0
Dátum: 2010.06.22. 00:41:37
Én köszönöm

Viszont ez a következő kör lesz a legnehezebben tippelhető szerintem.

06.22. 16:00: Franciaország - Dél-Afrika (A csoport) 2 - 1
06.22. 16:00: Mexikó - Uruguay (A csoport) 1 - 2
06.22. 20:30: Görögország - Argentína (B csoport) 1 - 3
06.22. 20:30: Nigéria - Dél-Korea (B csoport) 0 - 2
06.23. 16:00: Egyesült Államok - Algéria (C csoport) 2 - 0
06.23. 16:00: Szlovénia - Anglia (C csoport) 1 - 3
06.23. 20:30: Ausztrália - Szerbia (D csoport) 0 - 2
06.23. 20:30: Ghána - Németország (D csoport) 1 - 2
Dátum: 2010.06.21. 22:29:49
Nekem ma két telitalálat lett

A portugálokat nem sikerült eltalálni...
Dátum: 2010.06.18. 14:24:40
06.18. 16:00: Szlovénia - Egyesült Államok (C csoport) 2 -2
06.18. 20:30: Anglia - Algéria (C csoport) 3 - 1
06.19. 13:30: Hollandia - Japán (E csoport) 2 - 1
06.19. 16:00: Ghána - Ausztrália (D csoport) 2 - 0
06.19. 20:30: Kamerun - Dánia (E csoport) 0 - 2
06.20. 13:30: Szlovákia - Paraguay (F csoport) 0 - 3
06.20. 16:00: Olaszország - Új-Zéland (F csoport) 2 - 0
06.20. 20:30: Brazília - Elefántcsontpart (G csoport) 3 - 2
06.21. 13:30: Portugália - Észak-Korea (G csoport) 2 - 0
06.21. 16:00: Chile - Svájc (H csoport) 1 - 0
06.21. 20:30: Spanyolország - Honduras (H csoport) 2 - 0
Dátum: 2010.06.17. 10:11:20
Argentína - Dél-Korea 3 - 1
Görögország - Nigéria 0 - 1
Franciaország - Mexikó 1 - 2

Argentína döcögve darál, Nigéria már a hellének elleni meccs közben a koreaiakra gondol. a kakast kinyírják.

És egy kis móka, kacagás:
http://ranjitwarrier.blogspot.com/2006/07/football-plans.html