Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Pietrus

Dátum: 2010.07.15. 23:34:12
Múltkor én is így jártam, rácsodálkoztam, hogy a fenébe lett kevesebb Le-m, mire leesett, hogy idomítok is közben.
Dátum: 2010.07.15. 23:24:49
Közben nem csináltál semmi mást? (építés, idomítás, vásárlás a kufárnál,...)
Dátum: 2010.07.13. 11:51:15
A vizilabda-válogatott edzője Kemény Dénes, innen jött a név.
Dátum: 2010.07.12. 21:27:38
Idézet Miklóstól:
A kapható szakértelempontoknak van egy maximuma: alapszint + tárgymódosító (a magasabb szintű állatfelszerelések adni fognak +max. szakértelempontot is, +5, +10 stb, ezt is implementálni kell).
Ez kb. mikorra várható? Lehet tudni róla valamit?
Dátum: 2010.07.01. 11:46:16
MI miatt lett híres Toldi Miklós?
állnoksága miatt
az ereje miatt
az miatt mert király volt
az esze miatt
1.: Mi kis i-vel
2.: álnok egy "L"
3.: 3. válasz elég gyenge (és hiányzik belőle egy vessző)

Melyik filmben szerepel Oroszlán Szonja?
Utolsó vérig.
Valami Amerika 2.
Mese autó.
Tüske vár.
Felesleges pontok, Meseautó és Tüskevár egybe irandó.

Melyik lesz az első város, ahol harmadszorra is megrendezésre kerül a Nyári Olimpiai Játékok?
Párizs
Athén
London
Liszabon
kerül...játékok. Egyeztetni kéne, vagy kerülnek...játékok vagy kerül...a Nyári Olimpia.
Dátum: 2010.06.29. 17:44:41
Az első próba tehát visszafogott fejlődés lesz.
Szemöldökötöket ráncolva feszültök egymásnak. Fölényed nyilvánvaló. Ebben a körben te győztél!


Barabara:
A cselekvéspontok maximuma 250 helyett 400

Ez csak addig érvényes, amíg prémium tag vagy, sajnos ha lejárt, akkor a korlát "visszaugrik" 250-re. Hamarosan én is nyaralni megyek, ezért megveszem inkább több hétre előre a prémium tagságot, nehogy így járjak.
Dátum: 2010.06.29. 15:57:11
A szerencse és építés közötti összefüggésbe belezavar az építés szakértelem. Ha a társadnak mondjuk 0-as a szakértelme, akkor 170k Le ad valamennyi szerencsét. Ha neked maxos, beépítesz 170 k nyers Le-t, amiből 510 ezernyi építés lesz. De a szerencsétek ugyanannyi lesz ebben az esetben, az építésetek között pedig nagy az eltérés.

És a manakonstrukcióról még nem is beszéltem (szerencse-növekedés nélkül ad építést)
Dátum: 2010.06.29. 14:24:05
Nem használtál szimulációt?
Dátum: 2010.06.29. 11:27:35
Max. 100KB méretű, max. 120x200 pixel nagyságú JPG képet tölts fel!


Oda van írva mellé.
Dátum: 2010.06.25. 19:14:25
Melyik nem amerikai város?
Miami
Monterrey
Aurora
Chicago
Monterrey is amerikai város, csak közép-amerikai. A kérdésben ki kéne cserélni Amerikai Egyesült Államokra, akkor jó lenne.

Arthur király és lovagjai milyen asztal körül ültek?
Szögletes asztal
Kerek asztal
Sosem ültek asztalhoz
Ovális asztal

Mit neveztek régen irkának?
ceruza
nem használtak ilyen szót
füzet
könyv
Tagadó válaszok.

Mi az előfeltétele a Palotának?
Lélekkút
Őrtotrony 2
Őrtorony 5
Őrtorony 3
Aki nem érte el, még, aki már túlhaladt rajta, már nem tudja.
Dátum: 2010.06.24. 20:55:43
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2010.06.24. 18:52:21
Én 75-ös szinten lébecolok, és odáig fejlődtem, hogy kb. minden 200. térkapus szörnyemet kivégzem. Ilyenkor kb. tízszeres LE-t ad, és egy gorgon amulettet. Ja, és 350-es mágia kell hozzá.
Egy kérdés: mi köze a mágiának a kivégzéshez?
Dátum: 2010.06.22. 11:26:44
Mire használták az ókulárét?
közlekedés
szemüveg
lábbeli
ruházat
Nem jók nyelvtanilag a válaszok. Ragozni kéne, vagy kicserélni.

Hogy hívják a Benfica korábbi magyar játékosát, aki 5 éve, 24 esztendős korában hunyt el a pályán?
Hidegkúti Nándor
Fehér Miklós
Nyilasi Tibor
Zavadszky Gábor
5 évvel ezelőtt? Elavuló kérdés.

Ki lett a 2008. év legjobb kapusa?
Cech
Iker Casillas
Buffon
Van der sar
1.: Vagy ki kéne írni mindenkinek a keresztnevét is, vagy egyikét sem.
2.: Edwin van der Sar a neve helyesen leírva

Mit jelképez a Húsvéti ünnep ?
tavaszt
semmit
Jézus feltámadását
szárazságot

Mi a cezúra szó jelentése?
megjelenő művek politikai szempontú felülvizsgálása
megszakítás, szünet, időköz
többnyire fából készült, grafit belsejű íróeszköz
nem létezik ilyen szó
Tagadó válaszok

Ki egyesített Japánt 1600-ban?
Hattori Hanzo
Tokugawa Ieyasu
Oda Nobunaga
Sho Koshugi
Ki egyesítette... Így jó lenne.

Mely nem Unios tagállam.
Svájc
Olaszország
Németország
Románia
Unió hosszú ó, és ki kéne írni, hogy Európai Unió, mert így nem egyértelmű.

Milyen nemzetiségű Marian Cozma.
Magyar
Horvát
Román
Szerb
1.: Lemaradt a kérdőjel.
2.: Sajnos már csak volt
3.: A nemzetiségek neveinek kisbetűvel kéne kezdődniük.
Dátum: 2010.06.19. 15:26:49
A negyedik válaszod szerintem nem jó nyelvtanilag. Arra kérdezel, hogy minek a hatására, a válaszban pedig ott van a láttán. Az nem kell, elég csak annyi, hogy "A krími háború".

Esetleg még a kérdésben érdemes kiírni Alfred Nobel teljes nevét.

Látom, hogy az ékezetek sem a "szabványosak", ilyenkor érdemes karaktertáblából kimásolni azt a párat.

Szerk.: Ja, és a rossz kérdéseket a Kvíz 5. topicba másold be légyszives, mert itt el fog veszni.
Dátum: 2010.06.18. 14:14:35
Idézet: Tiha - 2010.06.18. 14:03:26
Nem lenne nonszensz, ha a játék fél évre előre lenne fejlesztve. És ti csak azt látnátok, hogy Barrique valami esszenciákat használgat. Akkor csak a nyálatok csorogna, és várnátok, hogy majd egyszer legyen nektek is. (nekem is)
Ennek így kellene működni, nem pedig fordítva, hogy megszavazzuk, megbeszéljük, hogy mit szeretnénk a játékba, utólag!


Tehát egy most induló játékosnak kb 3 év múlva.

(De részemről le is zártam a témát, nem szeretnék beleszólni a nagyok vitájába)
Dátum: 2010.06.18. 13:54:29
Idézet: Tiha - 2010.06.18. 13:46:59

Ha a 110es karakter és a 70-es is egyszerre kezd el használni valami új dolgot, akkor a 110-es 40 szintnyi hátrányban van!

IGEN IS SZINTHEZ kéne kötni egy csomú új dolgot!


Hiába kötöd szinthez, azzal csak annyit érsz el, hogy nem 40 szint hátrányban lesz, hanem csak 30-ban. Erre csak az lenne "jó" megoldás, ha a mindenkori legmagasabb szintű játékos szintje lenne a határ. (Tehát most 122) Ez nonszensz, és irreális.
Dátum: 2010.06.18. 08:18:18
Mi az a toportyán?
lúd
nádi farkas
mókus
ilyen nincs
Tagadó válasz.
A Nap a hozzánk legközelbbi csillag.
Dátum: 2010.06.10. 14:10:14
Igen, müködnek az új szövetségben is a szakértelmek.

Aréna: Van rá egy küldetés, azonkívül tesztelheted magad a társaid ellen, igazából csak szórakozásnak jó.
Dátum: 2010.06.09. 16:00:25
Szerintem több jó válasz is van:
- Ha tudom, hol a villanykapcsoló, akkor a lámpát.
- Ha nem tudom, de van a kezemben gyufa, akkor azt.
(- Ha van nálam öngyújtó, akkor azt, és azzal a gyertyát, vagy a kályhát )
Dátum: 2010.06.09. 13:10:53
Idézet: Miklós - 2010.06.09. 13:03:04
De tény, hogy az ultraspeces és transzplantos esszencia kiválthat kényszercselekvést azokból, akik optimalizálni akarnak (mondjuk ez ellen talán lehet tenni annyit, hogy max. X kattintásig tartanak ez utóbbiak, nem pedig időre mennek, ezt Kócos is írta).


Szerintem a spektrálisos, és a sajtolós is kiváltja, Kócos eredeti javaslata alapján szerintem erre is ki lehetne terjeszteni az x kattintásos módszert.

(Például a sajtolós eszencia tök felesleges, hogy tartson 5-6 órákig, még csp/őskő áldozás nélkül is sokkal kevesebb idő)

Szerk:
Visszacsatolva Kocos előző hsz-éhez. Szerintem is arányaiban drága a 2 őskő.
Érvek:
- Egy normális állatfelszerelést a játékos hónapokig használ, míg a granulátumot 2 másodpercig.
- Ezenfelül a legtöbb esszencia időleges/egyszer használatos, ha leszámítjuk az ultraesszenciákkal létrehozott végleges tápot. Őskőért eddig vagy végleges előnyt lehetett szerezni, vagy időt spórolni, ezeknek a többsége viszont csak időleges.
- Általában szerintem a játékosok 20 körüli állatokat sajtolnak (ismétlős), tehát 2 őskőért 2 granulátum lenne az átlag. És ha kapok egy transzcendálisost, meg egy valóságformázásost, akkor nagyon nem érte meg a 2 őskő. Szvsz az ár/érték arány nem jó.