Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.12.26. 10:26:19
Az entitások löttykérdése meg fog oldódni, elég prózai módon, kiütjük magunkat a keretből.
55-ös szinten még egy harmadik tárgy kijön, a 70 fölöttieknek egy negyedik is, aztán bőven lesz idő kicsapkodni, csak szintlépések után kapunk új lényt.

Ettől függetlenül persze nem ártanának tényleg nagyobb hatékonyságú, vagy másképpen működő italok.
Kedvenceim a kőért, napi egyszer megvehetők, amik zsákbamacskaszerűen töltenek valamennyit, remek az, amikor ezerrel kevesebbet, mint lehetne.
Azért, mert az az egyedüli ezek közül, ami elől nem használatos.
Magunk alatt nem egészséges fűrészelni.
Akiknek ez kellene, nagyon valószínű, hogy állandó "vevőkörük" van, sőt, szöviszinten "öröklődnek".
A %-os portyalista mellett van egy sokkal meghatározóbb, a TÖ szerinti figyelembevétel, lehet Meszy 100 %-os, mégsem őt fogják megtámadni. Talán csak jóval magasabb szintről.

Igen, másodlagos haszon lenne a nemfejlesztőknek is, gondolom nulla LE-vel támadásra az új szaki sem adná a nyereséget.

Még mindig attól tartok, hogy ebből azok profitálnának legkevesebbet, akiknek készülne.
A másik oldalát is nézd, az nem mindegy, hogy mennyien látnak téged a portyalistájukon, és ebből hány tud úgy ellazsnakolni, hogy moshatod fel az állataid, integethetsz epikusnak, entitásnak, portyának, szvsz vadászaton kívül mindennek.

Na most ha erre adsz a gyengébbeknek egy szakit, amivel portyázhat, attól ő még nem fog tudni jobban portyázni, ha ő lát, ő is látszik.
Ha eddig visszatértek rá, akkor most is epedve várják 15 %-nál.
És nem 15 ember látja a portyalistájában, hanem vagy 150.
A fő szakikombókról beszéltünk, speki-csapda-sajt.
Kiugrani portyában lehetett, akiket említettél, ők ott tudtak többlet bevételhez jutni, amiből a nagyobb szintűek előnye kompenzálható volt, és ami azóta számos csodálatos butításon esett át.

Ha összeadjuk a fél TGY-t, a pár Kublást és a pár Primalost is kijön kb 35 emberre, csak egy szinttel fölöttem hatvanennyihány ember van még mindig.

Valóban farm marad mindenki valamilyen szinten, csak az nem mindegy, hogy mekkora mozgástere marad, csak a legkisebb elérhetőket tudja legyőzni, vagy aránylagos biztonságban van szintje környékén. A VF lassító hatása mellett még mindig megmaradt a játéktér, hogy gyorsítson, felfelé ütéssel, több TP-vel, vagy abszolut lassuljon, portyamentességgel, egy-két szintet hamar lehet így korrigálni.

Na most az alap terv nem úgy van, hogy a minimál portyaLE nem szakifüggetlenül jár, hanem a hordagyűlölethez hasonlóan egy "VF vagy új" választható szaki lenne?
Alapból kapná mindenki, aki nem VF-el?
Miért nem volt libasor?
Vagy haladtál szépen a sorban normál fejlődéssel, vagy ugrottál felfelé, elugorva a saját egy szintből normál fejlődéssel adódó erőforrásaid mellett, ez volt a taktikai paletta.

Te úgy játszottál, hogy nem zavart hányan vernek el.
Hát téged felülről sosem tudtak túl sokan, erre rátett a szingu szakid is, ez azért a "gomolyban" nem épp így működik.

Mindenki farm, vagy lokális farm lenne, a simán haladó nagyobb megverné a simán haladó kisebbet, illetve megverné a szintet felfelé ugró immár vele azonos szintű, vagy akár nagyobb lokálisan gyenge szingust.
Ez alól kivétel a mindenkori TOP, őket fentről nem verik, a maguk lokális szintjéhez kell erősnek lenniük.

De kezdünk eltérni az eredeti témától, a milyen volt helyett inkább a milyen legyen-lenne jó kérdéskört kéne feszegetni.
Engedj meg egy hatalmas LOL-t Winnie, és gratulálok remek szövegértelmezésedhez.

Talán elkerülte természetesen elkerülhetetlen figyelmedet, hogy az a mondat azokról az emberekről szól, akik kifejlesztették a VF-et, és nem azokról, akiknek dunsztjuk nincs róla.

Neked adományozom a szövegértelmezés nagykeresztjét.

(természetesen nem akarom bájos ökörségeidet megzavarni azzal, hogy az is hátrány lehet, ha valamit nem fejlesztünk ki, mint ahogy erről fentebb is szó van, még megzavarna)
Ez nem így van.
Ha folyamatosan fejleszted is, és nem maradsz le, aki fölötted volt szintben, a nagyobb-több erőforrásából, szintjéből előrébb járt ezeknek a kifejlesztésével mint te, régebben használta őket nagyobb hatásfokkal, jobb cuccal tehát te max valami rovására tudtad az övén túlfejleszteni.
Pontosan ezt nevezem libasornak.
Ehhez még hozzájött az egyre nagyobb ütőtávok problémája, aminek megoldásában egyáltalán nem volt partner sem a JV, sem a nagyobbak.

Itt most tulajdonképp arról van szó, hogy a libasorból hirtelen kiálltak a VF-esek, az érintett szintek kb 70-80 %-a, viszont 20-30 beragadt, későn kapcsolt, nem érdekelte-nem jött rá.

Mondom, adjunk nekik alternatívát, de nem vagyok róla meggyőzve, hogy egy amúgyis lokálisan legyengült karit portyában tudunk rehabilitálni.
El vagy te tévedve kicsit.
Akik a VF-en kaptak, azok nem a nemjövökrá-nemérdekel emberek voltak, hanem a nincsrámód emberek, éppen azért ment a panasz, mert érdekelte őket és megoldást kerestek-kértek.
Ha nem jöttek volna rá, meg nem érdekelte volna őket, ezt sem fejlesztik.
A speki-csapda-sajt kombó más tészta. Maxosak, kimaxoltad, este van, ez a vonal megfőtt, mehetsz tovább a libasorban. Ezt a szingu megtörte egyik irányba, a VF a másikba.

VF előtt két választásod volt.
Ballagsz a TOP után, és beletörődsz, hogy neked az a játékélményed, hogy csodálod a glóriájukat, és te is ütöd az utánad jövő kicsiket, vagy az, hogy szinguzol, elgyengülsz, (lokálisan) felrongyolsz a TOP alá, és akkor mindenfelől ütnek.

Egy dologban egyetértünk, ha nem jön a VF, ezek közül az emberek közül már sokan nem játszanának.

Tévedés ne essék, nem beszélek az új szaki ellen, legyen meg a normál játéktempó rehabilitálása, csak ettől nem fog megszületni "a csoda", főképp ha portyázásra hegyeződik ki, ami időigényesebb elfoglaltság a vadászatnál, célpontkeresést, taktikát igényel, és ez nem kicsit van ellentétben a nemérdekel-nemjövökrá dologgal.
Ez nagyon rendben van, csakhát ugye, ha arra nem jött rá, hogy a VF-et érdemes fejlesztenie, nem tudom miből fog arra rájönni, hogy az új szakit fejlessze.
Hacsak hatalmas, villogó neontáblát nem teszel melléje, hogy "Eztet fejlesszed kifele!"
A VF-nek akkora reklámkampánya volt-van fórumszerte (a negatív reklám is reklám), bármelyik párt besárgulna az irígységtől.
Ahol egyik oldal megjelent szidni-dícsérni, ott rövidest a másik is megjelent, mondhatni topic nem maradt szárazon.
Ha ő nem látta, meg senki a szövijéből se nem látta, nem hallottak róla, nem kérdeztek rá senkitől, az kb olyan, mintha hangszigetelt szobában lekapcsolt villanynál játszana, néha érzi, hogy irtózatosan fejbevágják, de ennyi az összes impressziója a játékról.

A nemjövökrá-nemérdekel embereknek egyszerűen nem lehet segíteni, hacsak a markába nem nyomod ingyen, avagy kötelezővé nem teszed.
Gyengéknek, akit sokan elvernek, portyasegítség nem tudom mennyiben segítség, főleg, hogy jön a barátságos portya is, ugyanarra a PP mennyiségre leosztva.
De ehhez nekem közöm nem lesz Ariel.
Mint mondtam, a globális erő nekem nem játékélmény.
Kiszedhetsz hétszerannyit is, ha a karijainknak semmiféle érintkező felülete nincs a játékban.
Ki-ki a környezetéhez méri magát, te is.
Neked ezért kellett szingu.
Nekem meg ezért VF.
Az egy szintből szerezhető bevételt növeli.
Te 600-al többet szedsz ki, én viszont mivel többet tudok egy szinten vadászni, valószínűleg megközelítem a +600 LE bevételed, sőt, az eső sajtolások nagyobb darabszámára való tekintettel a sajtolásod is.
Ne várd, kb hatvanezer helyen kifejtettük, én már nem akarom ismét, ne haragudj.
Nem érdekel a globális erőtök, nekem az nem játékélmény.
Ahogy akkor sem volt az, amikor már maxos szövibónuszok mögül csapkodtátok a fejünket a kis 10-es védőfalon keresztül.


Edit:
Pont ez nem zavart benneteket anno, amikor kellett volna, hogy nem veletek egyszerre indultakat zúztatok lefelé, hanem sokkal és egyre többel kisebbeket.

Ne forduljatok mostmár Pált.

Megértem én, hogy valahogy meg kéne tartani az előbb regeltek, előbb bónuszoltak, egyáltalán HT-zettek, nehezítetlen küldizettek, KH-sok nagyszép előnyét, csini az a TOPlista, de szerintem már elég volt a hallelujából.
És mint a VF is.

Akkor?
Abból a 40 szintből 20-25-t te vertél rá a szinguval.
Dátum: 2009.12.21. 14:59:53
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 14:32:04

Elismerem, helytelen volt a szóhasználat, nem biztos, hogy nagy szöviről van szó, de a lényeg az, hogy a magas szintű akadémia elérhető az ilyen szövetségek számára. Az a szövetség, amely képes magas szintű epikusokat leverni, és legalább 10-15. szintű harci épületei vannak, az már rég felépítette az akadémiát (vagy megtehetné).


Induljunk ki abból, amit szintén Miklós mondott, hogy pusztán az extremitást akarja szűrni, és nem átdobálni a játékosokat a palánkon.

Ha te abból indulsz ki, hogy azért jó a konsti beleszámítása az építésbe, mert ezek a köréépült szövik rendelkezhetnek az akadémiával, ha akarnak, de nem veszed figyelembe a normál fejlődéssel növő szövetségeket, akkor nem az extremitást fogod szűrni, hanem a normál építést-beépülést nevezed ki extrémnek.
Egyikre ráterheled még az akadémia felhúzásának összes költségét is /3 arányú tiszta LE-ben, szemben a másikkal, akinek a tanulását és a szakiját kell felnyomia "mindössze" a konstihoz.
(ha kicsi szintű, a mágiáját is)

És itt máris megdőlt az az elv, amire előrébb hivatkoztál, miszerint a gyengébb karaktereket nem veszi figyelembe a szerencse.
Holott pont az, ami mindenkit teljesen egyformán vesz figyelembe, függetlenül attól, hogy hová, és mennyiért akar beépülni adott tag, valamint ő maga eldöntheti, mennyi bónusz elegendő neki.
Az 50 %-os felére odafigyelt és felét kifizette. Nem, nem összegben felét, szintben felét.
A 100 %-os egyre sem, tőle mégis lenyúlnak 50 %-ot belőle, ha úgy dönt, figyelés, és LE nélkül.

Akkor most miről beszélünk?

Edit:
Sőt, tovább borzollak, lehetne egy 50-ről 100-ra növesztő is.
Csak ha 2500 ÉP-nél kevesebbről indul mind.
Feltételezve négy állatot.


Olyan relik nem lehetne a harmadik, ami X szintet csökkent a fertőzésen?
Vagy olyan, hogy egy szinten több alkalommal enged küzdeni, nem 1-2?

Mert 100-ról ötvenre mostmár egy relik árán megy, 100-asnak megéri lenni, de 50 % nál meghalt a dolog.
Dátum: 2009.12.21. 12:25:22
Valahol vagy én tévedtem el nagyon, vagy te.

A köréépítést megakadályozandó szint/2 bónusz helyett agyalunk, ami közel nem a nagyszöviket érinti.

Hogy jönnek ide a nagyszövik?

Viszont idejönnek az akadémiával nem rendelkező normál szövik, nagyonis.

Edit:
A nagyszövikbe belépők három millákat kell konstrukció nélkül befeccöljenek, hogy bent legyenek.
Dátum: 2009.12.21. 11:56:36
Prisma, ha van ötleted arra, hogyan lehessen arányosan belevenni a konstit, és az mivel lesz a gyenge karakternek kifizetődőbb, főleg, hogy bőszen magas akadémiához kötött szaki, magas tanulásszinten, ami leginkább a gyengébb (még kisebb) szövetségeknek nincs, akkor mondd, hogy gondolod.
A szerencse elérhető azoknak is, akik még valóban kezdő szövikben vannak, és elég annyit húzniuk rajta, amit a szöviépületek megkívánnak.