Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.12.30. 09:49:10
Az ÉP reg viszont hol kell, hol nem, viszont épületet bontani bajosabb.
Bár mondom, tőlem lehet épület is.
Dátum: 2009.12.30. 09:06:22
Ne légy ilyen szigorú, ő legalább a 90 %-al ellentétben idetalált, és még majdnem jó helyen is kérdezett.

Kéne az a mentor rendszer, a "gyári" túl hamar elmúlik és nagyon pici szeletét érinti csak a játéknak.
Épp csak lélegezni tanítja meg az újszülöttet, hétmillió kérdést viszont nem érint.
Dátum: 2009.12.30. 08:53:16
Melyik része nem megy a játéknak?

OFF (ON?):
Kéne az az önkéntes mentor rendszer.
Dátum: 2009.12.30. 08:51:55
Na most egészen biztos az, hogy egy épületet akartok, ami ha kell, ha nem ÉPregenerál?
Így közvetlenül utána, hogy most lett beállítva a prémes ÉP regeneráció?

Nekem végülis mindegy, sőt.
Dupla, sorry.
Ehh... legalább számolnátok már normálisan, mielőtt eszelős számok jönnek ki.
Vedd le a gyémánt bónuszt az 500-ról, már 350 sem marad.
Vedd le a kreaffot, még annyi sem.
Vagy rendesen számoljatok, vagy inkább sehogy, mert így hülyeség jön ki.
Fél éve sem védett ez a rendszer már túrót sem, másképp nem lettek volna már akkor lázongások ellene, amik el is haltak ez így tökéletes, az egészség mindent megold, nomeg a kapjon TP-t a vesztes állata című szösszenetekkel.

Viszont úgy van, ahogy mondod, a VF esélyt adott egy játszhatóbb játékra.

Most az ebből is kimaradtaknak kellene segíteni, de ez portyában nem fog menni.

Viszont azzal sem, hogy koppantsuk a VF-eseket.
Vagyis azzal lehet menne, viszont legalább annyi "áldozatba" kerülne, mint a mostani helyzet kerül, ha nem többe.
Akkor azt mondd meg nekem, miért nem ott akartátok reformálni ezerrel?
Miért az volt, hogy ez így van jól, ahogy van?

Idézgetni meg egyáltalán nem szeretek, ha még odáig sem olvasol vissza, hogy ezeket az idézeteket te követelted ki, akkor csak részvétem tudom nyilvánítani.
Az idézetek szószerintiek, nem kell beléjük magyarázni semmit.
Hogy te kinek és mire válaszoltad... valamiért ezzel érveltél, tehát ezt találtad igazságosabbnak.
Ha csak azért, hogy keresztbe írj Prismának...én kérek elnézést.

Attól eltekintve, hogy Prismának van igaza szerintem is, egy szintből előszedhető LE határozza meg egy karakter erejét. A globalitás a TOP-ot érdekli.
Tehát nektek nem így működik, elfogadjuk.
Legyen ez kétirányú.
Én meg fentebb azt írtam, hogy sosem is működött, mindig voltak saját szintben is klasszisokkal erősebbek a többieknél.
Pl amikor egyiknek már maxos szövibónusz volt a feneke alatt ugyebár, a másik még akkor vakolta a falakat.
Vagy amikor az egyik már bőszen HT-zott, a másik meg örvendett az egy térkapujának, ugye?
Három szövibe valahogy nem fért be az egyszerre kezdő réteg.
Hol volt ott neked a szintvédelem?
És hol a nagy igazságosságra törekvés?

Mégegy idézet, csak hogy örülj:
Idézet: Ariel - 2009.12.21. 17:18:02

Azt, hogy kinek mennyi lehetősége volt, az mutatja meg, hogy ki mikor regisztrált, nem pedig a szintje. Az első pár ezer regisztrált játékosnak ugyan annyi lehetősége volt a LE szerzésre, van akinek jobban ment, van akinek kevésbé. Ha két azonos időben indult karakter közül az egyik 80-ik szintű, 100 millió LE-vel, a másik csak 40-ik szintű 40 millió LE-vel, az nem azt jelenti, hogy a 40-es karakternek kevesebb lehetősége volt, hanem azt, hogy a 80-as karakter több lehetőséggel élt, és több LE-t szerzett.


Na mostan ha én leírom ugyan, hogy milyen fain a VF, az előnyeit élvezzük, a hátrányait bevállaljuk, de nem írom oda konkrétan azt a három szót, hogy ne reformáljátok már, akkor nekem természetesen nincs ellenemre, hogy megreformáljátok?
Mert te itt épp azt ecseteled, hogy a reg szerinti portya sokkal igazságosabb lenne, de mivel nem írod oda, hogy így legyen, így nem is írtál semmit.
Na persze.
Olvass vissza a környezetére, nem fogom neked a fél topicot visszaidézni.
Ez már kezd vicces lenni.

A másik.
Épp azt írod, hogy van egy szabály a gyengék védelmére.
Akkor most mi is ez a szabály?
Idézet: Ariel - 2009.12.21. 17:40:29
Mindenkinek 24 órából áll egy nap. Lehetősége mindenkinek ugyan annyi volt, max nem élt vele, mert nem fejlesztett időben spektrálist, nem fejlesztett valóságformázást, sajtolást, nem voltak portya célpontjai, vagy épp nyaralt. Egy két hetes nyaralással elbukik az ember 300 csp-t, másfél szintet. Ha pók, akkor bukik 2-300 pp-t. De nem ez hozza ki azokat a különbségeket, amik kialakulnak, hanem az, hogy ki hogy fejleszti a karakterét. Nem ezért vannak olyan karakterek akik az elején kezdtek és 40 szint lemaradásban vannak. Vagy ők 30 hétig nyaraltak?


Nah és akkor mostmár szokjunk le róla, hogy én keresgessem a ti hozzászólásaitokat nektek.
Talán tessék emlékezni, egyszerűbb.
És erre megoldást adna a regidő szerinti portya?
Egyre nagyobbak a különbségek, mivel egyre többen törlik a nagy karakterüket és indítanak egy kicsit, teljes eddigi tapasztalatuk birtokában.
Még egy picit jobb taktikával, még szgorúbban betartott fejlődési tervvel, és stb.

Ez minden játékban így van, az elsők kitaposnak egy ösvényt, a következő generáció már picit levág a kanyarjaiból, a rájuk következő pedig talál egy átjárót a sztrádára.

BlackSheep, ezt háromnegyed évvel ezelőtt kellett volna meglépni, és a fenét nem érdekelte volna a VF.
Vagyis de, tényleg azokat, akik valamiért nagyon legyengültek.
Dátum: 2009.12.28. 15:03:27
120-as tudattrubóm az 59 szakértelmen hirtelen 50-re esett vissza.
Megtudható miért?
Te arra hegyezed ki az egészet, hogy pusztán a szintkülönbség alapján volt a kisebb a gyengébb.
Nade ez sosem így volt.
Mindig is voltak a szinteken belül brutális eltérések.
Ahogyan most is vannak, már egész kicsi szinteken, ahol még nem jellemző a VF "fertőzés" és akár köréépítés nélkül is.

Ismét visszaterelnél mindenkit abba a libasorba, amiből fél évvel ezelőtt szándékosan kiállt.

Tudod te mi történne, ha hirtelen behoznád ezt az agymenéses portyát a regidőkkel?

Azért illene picit végiggondolni, mielőtt ilyen frenetikus terveket ötöltök ki, hogy a játékosok majd' feléről, de természetesen a "másik feléről" akartok dönteni.
Elég, ha a regisztrációidő alapján történő portyázást mondom?
Az ugye picit sem VF ellenes?
Tudom, nem a te kútfődből jött, de te fejtegetted mekkora igazságosság lenne már.

Azt viszont aláírom, az akadémiából kivételt is mondtad.

Kocos, a felejtés felnövelése is zsebből menne mindenkinek, vagy "akciós ajánlat" lenne?
Értem.
Tehát akkor csak 200K megy az ablakon.
No nem okvetlenül persze, csak ha akarjuk.
OFF
Na ez derék, koedukáltan mindenki le lett pontozva.
Idézet: Kocos - 2009.12.27. 21:40:29

Szkeptikus vagyok, hogy valoban van-e sok ilyen ember. En kertem korabban mast is, hogy nevezzen meg kommenteket, amiben valaki azt keri, hogy toroljuk el a VF-et, egy Birka kommentet sikerult mutatnia, amiben a VF aranyainak (2:1) a csokkenteserol van szo, bizonyos korulmenyek kozott talan, de semmikepp em a megszunteteserol. Ha van ilyen komment kerlek te vagy barki mas kuldje el priviben, vagy rakja ide be, mert nem szeretnem ugy erezni, hogy tajekozatlansagom miatt nem talalom a VF ellen harcolo hordakat.


Nem okvetlen az eltörléséhez ragaszkodnak, de mindenképp a lebutításához, hatáscsökkentéséhez, bekorlátozásához.
Ha nem találsz erre elegendő példát, akkor nem tudom melyik fórumot olvasod, mert talán csak a viccesben nem szerepel, mint az ördög utolsó megkísértése.

Idézet: Kocos - 2009.12.27. 21:40:29

Magyarul esetedben - mint ahogy a legtobbek eseteben - a meghozando aldozat, joval kisebb a megszerzett elonynel. De orulok, hogy te is latod, itt bizony van aldozat.


Természetesen látjuk, hogy van áldozat, és érezzük is, mindannyian.
Ezt nem hiszem, hogy valaha valaki is kétségbevonta volna.
Eltekintve a szintén valószínűleg nem létező, több topicban is a megcáfolásokon átírva hangoztatott véleményektől, amik szerint nincs hátránya, sok hátránya van.

Idézet: Kocos - 2009.12.27. 21:40:29

A masik resze: felejtes, visszafejlesztes en is latom, de elfogadhato szintu aldozatnak tartom, hiszen a felejteskor a LE felet visszakapod, raadasul az a teljes koltseg fele, fejleszteni meg 66,5-75% kozott szokas. Tehat csak egy 20% koruli LE-t buksz, maximum (de ez tenyleg nagyon eros felso becsles) 200K-t.


Ebbe a 200 K-ba beleszámoltad a kifejlesztés óta emiatt sokkal drágábban felnyomott szakértelmeket is, vagy csak nature VF felejtés?
Idézet: Kocos - 2009.12.27. 19:04:49

Eldontottem, hogy mostantol minden VF-fel foglalkozo hozzaszolasomat egy rovid osszefoglaloval kezdem a VF-fel kapcsolatos velemenyemet szummazando, hogy elkeruljuk a felreerteseket:
- a VF-nek rovid tavon rendkivul kedvezo hatasa volt/van sokak jatekara
- a VF-et megszuntetni nem szabad
- aki a portyaban eredmenyes akar lenni, es nincs a felso 20 szintben, annak a VF majdhogynem kotelezo.

Es akkor most a konkret valasz.
Sajnalom, hogy ez az erzelmektol tulfutott hozzaszolas megszuletett. En ugy erzem, hogy arrafele probaljatok terelni a hangulatot, hogy Arielnek elonye szermezik abbol, ha a VF megszunik, vagy korlatozasra kerul. Ezzel szeretnek roviden vitaba szallni. Ariel mivel plusz TP-vel es maxos szingularitassal megy valoszinuleg mar soha nem kerul kapcsolatba olyan emberrel, aki valaha komolyabban VF-ezett, kiveve persze, ha az illetonek celja a szintben valo felzarkozas, de ilyet manapsag szinte egyatalan nem latni. Ebbol kovetkezoen Arielre nem igazan lenne kihatassal a VF modositasa, vagy korlatozasa. Ebbol kovetkezoen Arielt nem onos erdekei, hanem azon meglatasai vezerlik,miszerint a jateknak hosszutavon artalmas a lasabb fejlodes. Ebben persze boven tevedhet.


Ebben teljesen egyetértünk, rá nincs hatással, és még sok olyan emberre nincs, akik hónapok óta a VF fejét követelik, akár még a szavazás ellenére is.
A túlfűtésen én nem csodálkoznék, ha egyik helyen elfogynak az érvek, - de ettől mintha teljesen függetlenül, és nem is ugyanazzal az emberrel történne - egy másik helyen tökéletesen ugyanazt az aláásást folytatják.

Idézet: Kocos - 2009.12.27. 19:04:49

Masik: azon is elgondolkodtam, hogy miert mas a VF, mint a spektralis. Arra jutottam, hogy a spektralis egy egyertelmuen elonyos szakertelem, ezert is hasznalja gyakorlatilag mindenki a jatekban, aki vadaszik. A VF ezzel szemben, egy valamit-valamiert jellegu szakertelem. A lassabb fejlodest fizeted a taposabb LE/TP aranyert. Elmeletileg ez ugy mukodik, hogy eldontheted, hogy megeri-e neked felaldozni a gyors szintlepest, cserebe, hogy portyaban kiraly lehess. Ha a dolog megfeleloen mukodne, akkor az emberek egy resze azt mondana, hogy igen megeri, masok pedig azt, hogy nem nem eri meg. Van ket ut. A gyakorlatban ez nem valoszul meg, mivel a VF nelkul a portyaban olyan szinten ellehetetlenul a karakter, hogy minimalis szamu karakter valasztja onkent a VF mentes eletmodot amennyiben a kornyezeteben ez amugy elterjedt. Ha viszont kotelezonek tekintjuk, mint ahogy a spektralis vagy a sajtolas is az, akkor a kotelezo jellegu hatranyt ro azokra, akire ez vonatkozik (ismetleskepp: akiknek a kornyezete tulnyomoreszt VF-ezik), magyarul elveszik a dontes szabadsaga. Biztos vagyok benne, hogy
A/ a VF harcos vedelmezoi ebben nem latnak kivetnivalot, mivel ok feltehetoleg ezt nem erzik egyatalan aldozatnak
B/ van olyan ember (szemeleyesen ismerem, o mondta nekem), aki gyuloli a lassu szintlepest.


Ha valaki, én VF párti vagyok.
Én is lassúnak találtam a szintlépéseket, eleinte kifejezetten őrjítően lassúnak.
Aztán átálltam erre a tempóra.
Nem azért, mert szeretem, hanem mert így jön ki a karakterem a legjobban.
Természetesen lokálisan, a globális erő nem tud könnyeket csalni a szemembe.
Viszont felmértem, hogy ez az ára a jobb játékélményemnek, tehát ezt kell megfizetnem.
Teljesen megértem, hogy aki kényszerből fejleszti, annak ez abszolut az agyára mehet.

Idézet: Kocos - 2009.12.27. 19:04:49

Mit lehetne tenni az ellentmondas feloldasara, hogy a kaposzta is jollakjon es a kecske se koszaljon el? Semmikepp sem szabad nekiesni a kerdeskornek, mint a tot a vadkortenek. Olyan apro valtozasok kellenek, amik a jelenleg VF-ezo karikat erintetlenul hagyja, a szakertelmet es annak hatasat semmilyen modon nem befolyasolja. Ugyanakkor azoknak akik nem VF-eznek lehetne egy olyan LE/TP novelo alternativat fejleszteni, ami a VF-nel lenyegesen gyengebb, de meggatolja a nem VF-ezok vegleges leszakadasat. Tovabb megyek ha ez egy uj szakertelem lenne, akkor nem kene kizarolagossag tenni a VF-fel, hanem ugy kene beloni, hogy a VF-nek es az uj szakinak az osszege lenne teszemazt 50-ben maximalizalva. Igy aztan a ket LE/TP novelo modszer kozul mindenki belohetne azt a kombinaciot ami az igenyeinek a legjobban megfelel.
Pelda: a VF LE/TP hatasa 2%, uj szaki LE/TP hatasa 1% szintenkent. Aladar 50-es VF-et fejleszt 100% bonuszt kap LE/TP-re. Bela 50-es uj szakit fejleszt, 50% bonuszt kap LE/TP-re. Cecil mindkettobol 25-os szintet fejleszt, igy o osszesen 75% bonuszt kap LE/TP-re.

Termeszetesen a helyzet ennel bonyolultabb, hiszen ha peldaul a kerdoiven feltett szakertelem valosul meg annak a LE/TP-re gyakorolt hatasat nehez megmondani. Ami mindenkeppen fontos:
1/ a VF legyen joval erosebb LE/TP szempontbol mint alternativaja
2/ az alternativa ne lassitsa a TP szerzest


Portyával szerintem nem lehet felzárkóztatni a VF nem használata miatt lokálisan legyengült, később ideérő, stb karaktereket, "ha látsz, látszol" és alapból LE-t is kellene tartania magánál.
A megoszló fejlesztési ötleted remek, csak egy kimaxolt VF-nél előbb le kéne nullázni az egészet, hogy arányosan tudd újrafejleszteni. Hacsak a felejtésnek nem lehet szaki darabszámot megadni, ami nem hiszem, hogy lesz.
Dátum: 2009.12.27. 11:56:54
Ha leginkább vadászatból szerzed a LE-t, akkor mindenképp jó minél hamarabb elkezdeni.