Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2010.11.10. 23:42:08
Idézet: Ariel - 2010.11.10. 22:35:42


Csak pár példa a teljesség igénye nélkül, amely nerfek ellen szinte senki sem emelte fel a hangját:

- a LE szíváshoz LE kell legyen a karakternél
- a karakter maximum a nála levő LE 20%-át tudja LE szívással elszívni
- a KH ellen a LE szívásnak maximum 30%-a működik, lefelé ütve még kevesebb
- kristálycsizma a kábítós küldi fékezésére
- az erőbónusz gyengítése magas szinten
- LE szívás védelem a térkapus lényeknél magas szinten
- az epikus szörnyek magas szinten már csak 20 lényenként adnak új kincstáblát 10 helyett
- gyorsabban növekedő maxép az epikusoknál
- kísérő állatok az epikusoknál, tovább növelve ezzel a sebzésüket


Ezek valószínűleg mind így vannak Ariel.
Csak azt nem veszed figyelembe, hogy fölötted nincs 60 másik szintnyi olyan játékos, aki ezeket a dolgokat már iszonyhosszú ideig korlátlanul használhatta, mint pl a reggelre megcsinálja nekünk a kábítós küldit a KH, vagy éppen az X következő epiknek nincs új cucca, így röhögve ütjük, mint a répát.
Ilyen spec nekünk soha nem is lesz.
Dátum: 2010.11.10. 22:01:04
Aki tudja, annak egyszerű, de nekem új ez a vicc, azért köszi.
Dátum: 2010.11.10. 21:58:17
A sajtolás fertőküzdés utáni túlhúzásáról lenne kérdésem.

Ha jól emlékszem az autosajt miatt meg lett adva 60 szakira is a 65-ös sajtolás, viszont most látom, a túlhúzható szakik között még mindig szerepel.

Akkor hogyan is működik ez most?
Dátum: 2010.11.10. 16:50:24
Szerinted melyik csapatban jobb lenni?
Az erősebben, vagy a gyengébben?
Dátum: 2010.11.10. 14:17:45
És esetleg párezer nyertes csatát átfordítani vesztes mérlegre.
Dátum: 2010.11.10. 13:52:40
Én spec látom, ha nem szűkítek semmire.
A legelején keresd a cuccoknak.
Mondjuk második oldal.
Dátum: 2010.11.10. 13:15:21
Nem épp.
A szakik ugyanis bejönnek 4-es szinten, a kereskedelmét akkor fejleszti utána, amikor akarja, viszont a specializáció 20-as szint alatt nem érhető el.
Dátum: 2010.11.10. 12:50:41
Ha kettes szintről lehet nevezni, akkor ebből nem lehetne kivenni a "specializált" jelzőt?

"A fejlődés arany öve (a specializált tulajdonság fejlesztése 3%-kal kevesebb LE-be kerül)"

Kettes szintűeknek ugyanis igenritkán van specializációra lehetősége, akinek meg már van, nyilván a specializálton fogja amúgy is kihasználni.

Edit: kiegészítés
Dátum: 2010.11.10. 11:23:17
Melyik együttes írta a Flash Gordon című fantasztikus film (NEM a tv sorozat) filmzenéjét?
Kispál és a Borz.
Rózsaszín Pitbull.
QUEEN!!!
Pál Utcai Fiúk.


Szeretjük őket, de ennyire csúnyán megjelölni...
Ejnye.

***

Mi a neve annak a világnak, ahol a Káosz Világa regények játszódnak?
Worluk
Föld
Túlélők Földje
Kárlosz Világa

Kicsit specike, meg még Kárlosz is?

***

Mit nevezünk Dunának?
egy játékot
egy folyót
egy női nevet
egy városnevet

Megértem, ifjak is játszanak, fogadjuk el feladott kvíznek a küldihez, de nem lehetne utána valahova elsummantani?

***

A Fekete Rózsa Lovagja című könyvben hogy hívták a vistani lányt?
Caradoc
Magda
Azrael
Girella

És a Lilahajú rettenet című műben signor Sehonna inasának a tántiját?

***

Melyik filmből nem született még számítógépes játék?
Star Wars
Pókember
Hitman
Kincs ami nincs

Még az milyen napra esik?

***

Melyik eljárás nem alkalmzható fémlemezek egymáshoz rögzítésénél?
Szegelés
Szegecselés
Pontheggesztés
Csavarozás

Csak egy pici elírás a kérdésben és az egyik válaszban.
Dátum: 2010.11.10. 00:00:22
A VF-esek nagyjából pacsálnak a CSP-re.
Tapasztalatom szerint.
Többször beírtam már a fórumunkra, "ha ezt a TOP látná, fele lefordulna a székről".
CSP váltás, ha turbót kell, csp-ből sajtolás, sőt, többszáz csp elviccelése a laborban...

A VF-nél a CSP csak akkor válik erőforrássá, ha elvadászod.
Nem kell vele spórolászni, fogunkhozverdesni, és miegyéb, minek? Holnap jön másik, nem rohanunk sehova.

Talán nem minden VF-es van így ezzel.
Én spec ezt tapasztaltam.

Akinek inspirátora van, az talán másképp játszik, mint mi, lehet, nem mondom, hogy nem.

Úgy látom az itt tiltakozóknak a hócipője már leginkább a mindenheti betevő nerfeljünk meg valamittel van tele.

Edit:
Egyébként tökéletesen értelmetlen lenne egy inspirátorosnak is kincsként vigyázni a CSP-ire.
Minél jobban megközelíti a TOP-ot, annál kevesebbet ér a cucca.
Dátum: 2010.11.09. 13:34:41
Köszönöm.
Dátum: 2010.11.09. 11:49:30
Azért erről nem ártana egy hivatalos verza sem.

Mert ez a jelentősen, több, kevesebb, és társai nem igazán árulják el.
A végén meg majd jól csalunk.
Hehe.
Dátum: 2010.11.09. 11:41:01
Hát... ebben azért nem vagyok biztos.
Nem tudom a karaktered helyezését, de ha nem a TOPX-ben vagy, akkor a TP úgy önmagában nem túl jó biznisz.
AFpont ide, vagy oda.
Dátum: 2010.11.09. 11:32:53
Így újraolvasva viszont már nem vagyok benne biztos.

Mert az is lehet, hogy csak egy-egy szinteket büntet, viszont nagyobb hatókörben.
9-es különbségnél 8-al számol, 8-nál 7-el, 7-nél 6-al, és 6-nál 5-el.
Mármint a kimaxolt 4-es képesség.

Edit:
Innestől pedig akkor kérdés, hogyan működik ez 60-as szinten?
Vagy egyáltalán.
Dátum: 2010.11.09. 11:24:46
Idézet: Miklós - 2010.10.20. 13:42:59
Az Energiamester c. képességgel volt hosszabb vitánk, hogy jó-e az, ha ad TP-t. Két érv hangzott el, ha ad TP-t:
1.) a élmezőny elhúzását segiti még jobban
2.) lejjebb viszont nem sok értelme lesz kifejleszteni.
Ezért az Energiamester TP adó "mellékhatását" elvetettük.

helyette előástunk egy korábbi ötletet:
Tapasztalat. Leírás: Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki, megnő a TP, amit a győzelemért kap. szint: 5. Költség: 3.


Ezzel alapvetően az volt a probléma, hogy egy tekintet nélkül mindenkire ártó képesség, ami bekavar a háborúkba, és az élmezőnyt ugyanúgy gyorsítja. Ezt módosítanánk a következőképp:

Tapasztalat. Leírás: Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki aki nálad jelentősen magasabb szintű, és van energiahasznosítása megnő a TP, amit a győzelemért kap. Ez a képesség háborúban nem működik. szint: 4. Költség: 2.

A TP rendszer jelenleg úgy működik, hogy minél alacsonyabb szintűt kapsz, annál kevesebb TP jár érte, egészen szint-9-ig.
A képesség valahogy úgy működne, hogyha megvan 1-es szinten, és valaki 9+ szintről támad, akkor is annyi TP-t kap, mintha csak 8 szinttel lefelé támadt volna. 2-es szinten ha valaki 8+ szintről támad, akkor is annyit kap, mintha 7 szinttel lefelé támadt volna. Stb.
Ily módon a képesség csak azokat "bünteti", akik nagyon magas szintkülönbséggel támadnak. És remélhetőleg az élbolyra nem fog annyira hatni, hiszen ott a TP táp, senki nem akarja magát vonzóbb célponttá tenni ezzel. És persze ezt az AF képességet a KH nem fogja másolni.


Ha jól értem, akkor most egy kimaxolt, azaz 4-es képesség esetén egy 9 szintről támadó azt a TP-t kapja meg, mintha 5 szintet ütött volna lefelé.
Dátum: 2010.11.07. 12:07:41
Akkor használhatod ismét, ha megint lesz három AFpontod.
És ismét el fog tűnni pont is, lehetőség is, ha használod.
Magát a képességet nem lehet fejleszteni, ha van 3 AFpont, megjelenik az állatoknál a lehetőség, ha pedig nincs 3, akkor nem.

Szerintem bátran elférne ott egy Költség: 3/alkalom leírás, de mások szerint tökéletesen érthető a képesség működése.
Dátum: 2010.11.05. 13:47:44
A rabolt LE esetleges, a smaragd mágiabónusz állandó.

Tőlem csinálhattok ilyen kategóriát is, sőt, versenyeztessük a 10-est a 100-assal.

Csak megjegyeztem.
Dátum: 2010.11.05. 13:25:54
Lehetne szintarányosítani.

Viszont ha a konsti is benne van, a smaragd alap +10 %-ról indulna.
Dátum: 2010.11.03. 15:37:39
Azért nem épp most először.

Térkép, EH-s relik. VF kizárva.
Preventorixpikusz, csak viselve hat, EH-nak viselni sem kell fele TP-ért.

Hidd el, hogy nem a VF-esek nerfelgetteték meg a portyát, hanem biz a dicső TOP.
Ti meg most ezzel vadítjátok a VF-ezőket, akik arról se tehettek, meg amarról se.
Mindegy kinek, csak adjuk azt a pofont, amit kaptunk.
Dátum: 2010.11.03. 14:10:33
Így már végleg fel vagyunk világosítva.