Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.04.30. 17:52:20
Ebben az évben melyik hónapban lesz Húsvét?

február
március
május
április

Mindig ebben az évben van, de a hónap nem mindig fog stimmelni.
Dátum: 2009.04.30. 10:35:46
Nem, csukd be a kártyakérő ablakot egy "Mégse"-vel. A reg attól élni fog.

Nekem 06-al együtt sem fogadta el a vezetékest...végül a nyerő kombináció a hétjegyű 1111111 lett. Mobilnál a 20-30-70-essel egybe írva és 06 nélkül.

Drakin gondolom majd a versenyre regkor fog kelleni.
Hogy ezzel a Drakinnal még ott is baj van...
Dátum: 2009.04.30. 10:23:35
Egy nagy játékossal lett szegényebb a játék.
Csak remélni tudom, hogy egyszer majd még visszatér.

(Ez a nyennyegéses rosszindulat meg már hümm kategória.)
Dátum: 2009.04.27. 20:35:31
Shaktor, megnéztem a javaslatod, de mit oldana meg a 30 minden szintre használható PP?
Dátum: 2009.04.27. 19:15:05
Hát lehet, hogy te nem találsz, de mint Arielnek már írtam, lefelé szélesedik a piramis, és akkor most szerinted lejjebbi szinteken egy kapcsolóval azt lehetne eldönteni, hogy tápolok-e fölöttem boldog-boldogtalant a napi LÉ-bevételemmel a kínzókamrában, avagy laposkúszok tovább a játékban?
Dátum: 2009.04.27. 18:38:14
A meghitt értekezésed a nagyszerű ötletedről a hordaváltásról, ami teljesen kifizetődő, és megvalósítható, immár nem méltatnám tovább, ha még most sem érted, hogy hol sántít a megoldási javaslatod, akkor így jártunk.
Amikor ti azon aggódtok, hogy három erő vajh hozzáadódik-e az alaptulajdonsághoz, avagy pluszban számít-e egy aukción. Nem magyaráznám tovább.

Amit Jerikónak válaszoltam, ahhoz pedig el kellene olvasnod az ő javaslatát alaposan, esetleg Mortimer válaszát is rá, én bevallom őszintén nem a tiedre, hanem az övére reagáltam, jelesül az azonnali visszagyógyulásra, és ennek függvényében került szóba a kínzókamra.
Dátum: 2009.04.27. 17:28:00
Egyértelműen igazad van Ariel, de hipp-hopp senki nem tud kimaxolt szöviket teremteni, szerintem az a normál rendje a játéknak, hogy alacsonyabb szintű karakterek általában kevésbé kifullolt épületű szövetségben vannak. Ha majd feljebb érnek, nyilvánvalóan erősebb lesz a szövetségi erejük is.

Nem is okvetlen a szintcsökkentés a probléma megoldása, hanem már valahol a topic mélyén írtam, a mindenfelől gyilkászott középmezőnynek egy picivel több mozgásteret biztosítani, ha másban nem, az ÉP-jük felhasználásában.
Dátum: 2009.04.27. 17:18:11
Jerikó, ha sima portában működik, az sem lenne jó megoldás, legfeljebb akkor, ha megtörténne a portya, de a megtámadott karakternél ez LÉ-veszteségen kívül (ha van nála) semmi másban sem jelentkezne, sem az állatoknál, sem Vp csökkenésben, vagyis lenne egyel több veresége, de tulképp nem vesztene semmit (barátságos portya?).
Ekkor még mindig ott van a kínzókamrába cipelés kérdése.
Ez még mindig csak oda vezetne, hogy a csatamérlegek átkúsznának minuszba, és a közelebbi szinteken lévők is el tudnák húzni a nótáját, de végülis ezen a megoldáson is érdemes elgondolkodni.

De igazándiból nekem a tárlós megoldás jobban tetszik.
Dátum: 2009.04.27. 17:04:11
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 16:39:46

Soha eletemben senkit nem akartam es nem is hoztam hatranyba. Veszettul orulnek, ha erre vagy felhoznal egy konkret peldat, vagy ennek hianyaban megkovetnel, mert ilyen iranyu valotlansagokat nem szivesen olvasok.

En azt mondtam, hogy ez a megoldas arra, hogy ha a hordad tul nagyra fejlodott. Nem mondtam olyasmit, hogy ezt KELL tenned. Volt egy fejlesztes amihez igy lehet alkalmazkodni.

Nezzuk miket allitasz es hol tevedsz.
Az eddigi epitesed elveszik. - Nyilvan nem igaz, ahova valtasz szovit az is epitkezett eddig.
Ortonyot kell huzni. - Nagyon igaz, de egysreszt sokan lesztek ra, masreszthosszu tavon nagyon meghalalja magat az epuletbopnuszok miatt.
El kell hagyni a tarsasagot. - Ezt igazabol nem allitod, de fontos hangsulyozni: egyutt kell valtani.
Elveszitesz 100-200 kincspontot (mostmar lehet, hogy tobbet, amikor javasoltam lehet, hogy ennyit sem). - Ezt sem mondtad, ez pedig valos hatrany, de a jatek jelenlegi utemeben a kincspontok nagyon gyorsan visszatermelodnek. Nalunk pl. az egyik legtaposabb targy 600 KP-ert ment el egy honapja. Mara a szovi felenek van ennyi vagy tobb KP-ja


Amiket itt elsoroltál az önmagában is arra javaslat, hogy hogyan is hozzuk hátrányba egy jókora adag játékostársunkat, úgyhogy a megkövetés elmarad, sorry.

- nem tehetek róla, hogy a hordám ekkorára nőtt. Ezt nem nekem kellett volna figyelnem, és nem nekem kellett volna ez ellen tennem, és nem nekem kéne ez HUF pluszköltésgbe kerüljön.

- egy 20 fős szövit simán be tud fogadni egy másik, mindössze őrtorony kell, és minden olyan épület adott (nyilván) amit ott kell hagyni.

- "csak" 200 kincspontot vesztetek. Amennyit még a három hónapos eddigi szerzési lehetőségeinkkel meg sem tudtunk szerezni ennyit. Sebaj, még három hónap.
És ezt tegye meg minden megfelelő szintbe érő gyémántos, mert majd jól lesznek befogadó szövetségek. Úgy pár ezer játékos. Persze ez nem kell, vegetálhat is tovább a játékban.
És ezt javasolja az egyik vezető játékos. Innestől kezdve remélem nem haragszol meg, ha enyhe kétkedéssel fogadom a javaslataidat.

No ezt nevezem nagyfokú hülyéneknézésnek.




Az ilyen jatekok az alkalmazkodasrol szolnak, es ehhez a helyzethezigy lehet alkalmazkodni. Kiveve termeszetesen a top szoviket, ahogy ezt korabban kifejtettem.


Ebben egyetértünk. Csak az alkalmazkodás ne mindig úgy történjen, hogy százhoz ezer.
Ebben a témában szívesen vitázok is akár veled tovább, de ezt ne itt tegyük, tényleg nem ide való.
Dátum: 2009.04.27. 16:34:30
Ariel, nézd meg mekkora játékosbázisról van szó. Ti vagytok a piramis tetején, és lefelé ez a kör egyre szélesedik, ahogy szaporodik fel a játékosszám. Ami nálatok (mondok egy számot )100 játékos, az egy hatos "csomaggal" lejjebb már ennek többszöröse. Még lejjebb egy kategóriával még több.
Az 51-eseket 1 ember tudja 7 szintről ütni, és kettő hatról.
Dátum: 2009.04.27. 16:14:10
Teljesen egyetértek veled, nem állhat meg a játék, minden szintre kell kihívást biztosítani.
Kellenek új épületek, nem lehet leülni körmöt reszelni, azt mindenki megunja, és ahogy torlódunk befelé a kimaxolt épületekhez, egyre többen unnák meg.
Mindössze az a gond, hogy a játék változik, és nem csak azok számára változik, akik elől törik az utat, hanem az utánuk jövők egy teljesen más jellegű problémakörrel találják magukat szembe, ebből egy a nagyszintről rommá verés, amivel a TOPelsők értelemszerűen nem találkoznak.

Nem okvetlen a szintszűkítés a jó ötlet, őket is meg lehet érteni, de valamilyen szinten a nem első vonalas játékosállományt is figyelembe kellene venni.
Erre lenne nagyon jó ötlet ez a tárlós dolog.
De az semmiképpen nem jó, ha megint nem a játékoson múlik a gyógyulás mértéke, vagy ideje, mert akkor eljő ismét a sebgyógyulás, manából regen és stb, olyan pedig már bőven van a játékban.

Edit: igen, spec. a váltsanak hordáttal is előállt.
Dátum: 2009.04.27. 15:51:02
Részletezzem?
Ennek megint nem itt van a helye.
Te nem vállalsz be hátrányt a fejlesztésből, de lelkesen be és kiszavaztad, mélyen megindokolgatva azt a fejlesztést, hogy miért is jó az a jó kis hordagyűlölet, aminek elég érdekes a hordabázis leosztása. És ehhez alkalmazkodjon az, aki abszolut nem tehet róla, hogy milyen sokan van jelen a játékban a hordája, de te nem fogadod el, hogy még tovább kurtítsák a játéklehetőséged, a másikat sokkal szívesebben hátrányba hoznád, és hozod is, ahol csak megteheted.
Hogy váltson hordát, és egy többmilliós szövit hagyjon ott, és építsen inkább egy másik szövit, mert az neki húde jó lesz, mert csak őrtorony kell, de ti nem építetek másik szövit, mert azok TOPjátékosok, éshát értjük...
Az megint a hülyéneknézés kategóriája, mire előjön, hogy baj van a hordával, addigra nem egyszál lélekkúttal bohóckodó szövit kéne otthagyni, de te ezt is megoldod.

Magyarul, te semmit nem vállalsz be, mindenki más viszont kutyaköteles.

A visszagyógyulást meg már leírták előttem.
Dátum: 2009.04.27. 15:07:59
Szerinted biztosan nincs. Ti a TOP-on vagytok, frászt fogtok másik szövit építeni, aki nincs ott, az meg jól jár. Szerinted.
Szerintem meg nagyfokú hülyéneknézés az viszont van. Csak ez a topic nem erről szól.

Tehát nem az a megoldás, hogy a kicsiknek nőjön vissza rögvest az ÉP-je, mert attól nekik marhára nem lesz jobb, a Húsvéti akció frankón mutatta mekkora jó ötlet is az azonnali visszagyógyítás.
Rögtön le is mondtam a túlfejlesztéséről.
Dátum: 2009.04.27. 14:47:23
De a gyémántok váltsanak csak hordát, hagyják ott a szövijeiket, mert attól erősebbek lesznek.
Értjük...
Dátum: 2009.04.27. 14:01:16
Ebben azt a veszélyt látom, hogy a kisebbek folyamatosan üthetőek maradnának nagy szintről, mivel vissza is gyógyulnának, így bár ÉP-n maradnának, a VP lenne folyamatosan nullán, mivelhogy ők is ellőnek egy-egy varázst, ahányszor támadják őket. Ha mindent visszagyógyulnak, akkor öt percenként üthetőekké válnak. Valamint az állatok vagy a kennelben kellene legyenek, vagy állandóan agyon lennének verve. Háborúban pedig ez megint egyáltalán nem szerencsés megoldás.
Ennél jobb ötletnek tartom a sebgyógyításos "tárló" bevezetését.

Edit:
Ezt a tárlót esetleg lehetne max ÉP %-hoz kötni, hogy tényleg megérje a kisebbeknek feljebb tornászni azt az egészséget, magasabb max ÉP több eltárolható sebgyógyítás. De a betöltendő mennyiség mindenképpen szabályozható kéne maradjon, mert ha kifullolja a tagot, akkor megint nem csináltunk semmit, egy térkapuzásért cserébe megint agyonverik.
Dátum: 2009.04.25. 19:49:37
Majd akkor lesz értelme, ha a karakterlapodon látható fertőzés % eléri a nullát.
Valószínűleg.
Dátum: 2009.04.24. 14:40:00
Sebzéscsökkenést melyik tulajdonsággal lehet elérni? Nem a védelemmel?
Az ellenfél sebzését a te védelmed csökkenti le, vagy nem?
Tudom, hogy fals a képlet, de valahogyan mégiscsak így működik szerintem.

Csak kisebb szövikről beszélek, és nem kisebb karakterekről, bőven vannak kisebb szövikben is negyvenes karakterek, és lehet van nekik max ilyenjük, meg max olyanjuk, de térkapujuk nincs, maxos meg pláne és ezt durva építéshez kötni, és nem a hordával járónak meghagyni elég érdekes, amikor a másik három hordáé teljesen szöviépületfüggetlen, attól függ mennyire fejleszti az adott tulajdonságát.

Nekem ménem minusz?
Egy élettöltőn akkor nyerek 48 LÉ-t, ha elköltök 252 LÉ-t és veszek élettöltőt. Vagyis a 252 az minusz kell legyen a 48 pluszért. Ha nem veszek, nincs megtakarításom, igaz, minuszom sincs, viszont bónusz sincs.
Engem is elvernek, csak ráadásul egy epikusnál alkalomadtán leiszom még magam gyógylöttyel is, mire megnyuvad.
De bármely más vásárlásnál, illetve vesztésnél minusz kell a hordabónuszom érvényesítéséhez.
Dátum: 2009.04.24. 14:06:11
Nem, nem áll mindenki rendelkezésére, és főleg nem áll a maximum, amivel te számolsz.
A szöviTOP-nak nem csak ez első két oldalát kellene megnézni, van ott hátrébb is élet.
A te bónuszod (védelemfejlesztés) nincs órához kötve, ha pl vadászatból fejleszted. Levereted magad, összegyűlt? Össze. Rányomok. És ennyi.
Akkor még mindig nem beszéltünk a hat térkapu pontról, ami nagy szinten, amiről most ugye szó van, simán tud kompenzálni egy 100-as tulajdonságértéknél +5-t, ami az 5 %-nak felel meg (tudom, nem pontos a képlet, a pontos képlet nem tudható), cirka 50000 LÉ. 1200-as térkapuátlagnál egy 33 %-os bónusz pontosan 396 LÉ többletet jelent. Az napi szinten a max térkapuval számolva, (ami még nem létezik, de majd egyszercsak) kereken 2376 LÉ. Vagyis térkapubónuszból 4,2 nap alatt tudok egyetlen tulajdonságpontot nyomni, amiből nekem még mindig csak 101 lesz ekkor.

A kiegyenlítésről.
Ha én veszek, az nekem minusz. Ha kevesebb is, de minusz mindenképp kell legyen,vásárolnom kell.
Neked a gyorsabb gyógyulás csak nem kerül semmibe.
Lehet rosszul számolok, de akkor hogy is van?
Dátum: 2009.04.24. 13:31:33
De te napi 1-2 csp előnyt írtál, erre reagáltam, nem a más is annyiértra.
Valamint a hol van épülethez kötve a többieké, erre meg nem reagáltál, viszont ismét írtál egy szakit, amivel használhatóvá lehet tenni a hordabónuszt, ha hülyére fejleszted, és ha felépítesz többmilláért egy épületet.

A zafír bónusza a hamarabb ÉP töltődés is tudtommal, ami még csak nem is csak fejlesztéssel, hanem pusztán szintlépéssel is nő. Ezt rosszul tudom?
Dátum: 2009.04.24. 12:22:06
Mortimer, ez a minden érdektelen, és semmi sem olyan lényeges kicsit már kezd sok lenni.
Legyenek portyapontok, áh, hát mindenkinek a portyára érvényes a bónusza, blődség, hogy csak a gyémánt!
Nincs LÉ a portyában? Áh, senkinek nincs benne, nem számít a gyémánt bónusza!
Nade kérem, a fele játékosbázis gyémánt, hogy néz így ki a hordagyűlölet? Áh, az se számít, hát nem úgy lesz az fejlesztve, úgyse mindenki, meg nem olyan sok!

Meddig söprögetjük még?

Térkapus gyémánt bónusz: Hány a napi max térkapu, amihez előbb hozzá el is kell jutnia annak a gyémántnak, vagyis felépíteni?
Milyen csp-t hoz a konyhára, amikor vagy óránként bidergetjük, vagy csp, vagy őskőbe kerül?

Melyik horda bónusza van órára és darabra korlátozva, illetve épülethez kötve?
Illetve melyiké az, amihez vagy óránkénti nyesztetéssel juthat hozzá, vagy HUF-ért?

Nem vesszük figyelembe a TOP-ban, hogy a többivel ellentétben mindene látszik, ha még sokan vannak benn, az remek, akkor még mindig túl erős. Ha már nem olyan sokan, akkor most egyenlítődött ki...