Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.08.02. 20:52:01
Mindegyik táp, viszont egyedül a VF okozott akkora felzúdulást, örömujjongást és vészharagszót, hogy az összes létező topic tele lett az ellene és mellette felszólalókkal tehát ez általánosan nagyobb fezúdulást keltett, mint az összes többi bejövése együttvéve.

Viszont S0larisnak igaza van, a konstrukcióval teljesen más dimenzióba esik a kútméret.
Dátum: 2009.08.02. 20:20:45
19-es tanulásszinten egy szaki kifullolását 50-re azt azért messze nem nevezném harc nélkülinek.
Kifullolás nélkül meg nem hoz nagy törést a karakterek között.
Épp előtte jön be a spektrális, ami ha nincs, akkor a VF sem fog igazán hamar összejönni.

Valakinek volt javaslata az, hogy "ki lehessen esni" az épületbónuszokból, amennyiben a mindenkori kút méretnél kevesebb az építésed.
Ez még így is csak korlátozva fejtené ki a hatását, a már kifejlesztett szakik megmaradnak.
Dátum: 2009.08.02. 19:31:42
Mondjuk úgy, hogy beépítették magukat? Ez a jobbik eset.
Vegyes a társaság, mint nálunk is pl a Gaia-ban, és a kisebbek végképp megharcolnak a bejutásért, ezután viszont a semmiért tegyék?

Már megint lekorlátoznál, leszabályoznál, nem adnál, hanem elvennél.
Inkább ne legyen senkinek, minthogy mindenkinek elérhetővé váljon.
Dátum: 2009.08.02. 18:46:34
Otoaak, ebbe hogyan építenéd bele pl a holmik-szint adta nem kis eltéréseket?
Dátum: 2009.08.02. 18:43:56
Ha nincs még akadémiájuk, de tudnak visszafogni, akkor van rá lehetőségük, hogy ne nyúljanak túl szintben, mire megszerzi a szövetségük az akadémiát.
Dátum: 2009.08.02. 18:21:55
És az megfelelő érv, hogy azért, hogy ne alakuljon ki a közepén is egy lemorzsolódó réteg, mint a teteje és az őket követők között?
Dátum: 2009.08.02. 16:08:20
Nem teljesen ugyanarról beszélünk úgy érzem.
Én az esélyegyenlőségről személyes taktikával, te pedig a szövetségi taktikáról.
Dátum: 2009.08.02. 15:40:46
Otoaak, akkor viszont tényleg az lenne, hogy büntetnéd a jobban játszókat.
Dátum: 2009.08.02. 15:35:36
Épp azért kellene onnan lerakni, hogy aki nem éri el a hetes akadémiát, az is nyugodtan taktikázhasson vele, mert már itt előre lett vetítve egy visszafogott fal a felérő játékosok előtt, ami valóban létrejön a 7-es akadémiás, és az akadémia kisebb szintjéval rendelkezők között, míg ha 19-es tanulási szinten jönne be, a korlátozott erőforrások miatt nem jelenne meg falként, hanem mindenki lasabban, szintbeli lehetőségeinek megfelelően, fokozatosan építhetné ki.
Itt lenne benne taktika, és nem ott, hogy van akadémia, avagy nincs, az nem taktika.
Dátum: 2009.08.02. 13:49:26
Én azt is pedzegetem, hogy ne akadémiaköteles legyen a VF, tehát akár ezt is pedzegethetem.
Dátum: 2009.08.02. 12:57:42
Kocos, ha a TOP4 szövibe bezsúfolsz 140 embert, még mindig egy igennagy hányadot hagytál kinn olyan szövikben, ahol nincs sansz. A 150. játékos 57-es.
És hiába maxolnak ki eztán szöviket, a már kimaxoltakban lévőkhöz továbbra sem lesz közük, holott szintben passzolnak az ottani tagok egy részével.
Arról már ne is beszéljünk, hogy jönnek időnként új épületek, bár újabban már nem olyan tempóban, mint eleinte, viszont ami jön, az ismét lehetetlen feltételek elé fogja állítani a feltörekvő szöviket.
Ha pedig nem vagyok benn 40-es szinten ezen fullszövik egyikében, akkor hogyan fogom elérni 50-re a nemboxzsák szerepet?

Azért egyenes dolog, hogy beismered, te is a visszafogást választanád.

Otoaak, igazad van, a játék egész felfogásával van a gond, vagyis nem gond, hanem eltérés.
Egyszerűen mást játszik az eleje, mint a közepe.
A csupán szintlépésre épülő játék értelmetlen egy vég nélkülre tervezett játékban, tudom, ezt már hétmilliószor mondtam.

Az elköltött LE alapján történő portyarendezés ott rejt veszélyt és nem is keveset, hogy az ultrával, transzplanttal fejlődők össze fognak kerülni azokkal, akik enélkül kénytelenek fejleszteni, és ott bizony nagyon markáns különbségek jöhetnek ki, egyre alacsonyabb szinteken.
Dátum: 2009.08.02. 11:11:34
Ha neki van szingulárisa, nekem meg nincs, akkor én őt be fogom érni transzplanttal, meg ultrával.
Ez akkoris így van, ha ő ugyan szintekkel később kapta meg őket, viszont hetekkel, rosszabb esetben hónapokkal korábban, mint én?

Ha felrohanok szintben a CSP mellett is elrohanok, nem csak a PP-m mellett, és a kínzókamrám mellett. Ami odafenn ezek szerint szintén nincs. Ha visszafogok, van.
És teneked van igazad, portyázni nem éri meg, nem is nagyon szoktam, kivéve kamrára, vagy küldiből, vagy eltűnési céllal.
Tehát ha LE/TP optimalizálok, nem rongálom annyira a környezetemet, és nem fogok azért szétcsapkodni népeket, mert nekem még van pp-m, és gyűjtöm belőle a TP-t, kell a fenének üresen.
Dátum: 2009.08.02. 10:54:55
Legkiválóbb stratéga.
Hát én azé megnézném, hogy egy közepesen feltápolt 40-es karival egy közepes szöviben hogyan hoznád be Barriquet.
Akár vértizzadva is.
Nem, nem szintben, erőben.
Dátum: 2009.08.02. 10:43:29
Bocsi, az előzőbe beleeditáltam, amit még nem láthattál válaszkor.
Ha nem gond, hogy mögötted sokkal, de sokkal erősebbek jönnek, nem értem a problémát.

Köztem és Sharpa közt már kb 30 szint van, nem pontos lehet, nem néztem.
Szerinted nekem van esélyem feljutni úgy, hogy egyenlő eséllyel induljak ellene?
Még ellened sem.
Ez a van esély, ez egy hatalmas humbug.
Ha szintben felérek, elrohanok a saját forrásaim mellett, tehát erőnlétben nem fogom őket beérni.
Dátum: 2009.08.02. 10:33:32
Attól még a többi részére válaszolhatnál.
Mert még a holküzdők-holnemküzdők, és a legalább + 8 % puszt adók, (feltéve ha 68-asról már 8 szintre lehet leütni, ezt nem tudom) mindig ott vannak.

Edit:
Ha nektek ki van fejlesztve a szinguláris, akkor mindenképp távolodni fogtok tőlünk, ti viszont ezt választottátok.
Mi meg hogy még véletlen se kerüljünk játszhatatlan helyzetbe, az ellenkeő előjelűt.

Ha letesszüka VF-et akadémiából 19-es tanulásra, akkor nem teszünk tönkre semmit, fokozatosan fog bejönni, nem azonnal kimaxoltan, és csak ugyanúgy egy vagykifejleszted, vagynem szaki lesz, mint a speki.
Dátum: 2009.08.02. 10:20:49
No akkor mostmár egy kérdés marad.
Minek menjünk fel, főleg még nálatok is gyengébben?
Sőt, a fertőzéses nemküzdők egyáltalán minek menjenek fel?
Ha a KH 50, ők 100 %-osak lesznek.
Ha se portya, se Kristály nyereség, sőt, nemhogy nyereség, hanem veszteség.
Kihívás.
Hát ez kb olyan kihívás, hogy Pistike már úszógumival jól fennmarad a kismedencében, tehát kihívhatja a világbajnokot.
Dátum: 2009.08.02. 09:45:32
Portyánként csak ezer a kristálytól?
Hehe... örülnék ilyen portyaátlagnak azért.
Így ennek fényében, még mindig nem érzitek viccesnek, hogy felfelé ütve, illetve lefelé megtámadva és nyerve, ennek töredéknyi LE tartalmáért kocogásszanak felfelé a játékosok?

Kocos, lehet példákat hozni, persze, tudom.
De ha így kell őket tű és szénakazal módszerrel keresni, ott azért valami gond van mégis, nem?
Mint mondtam, vannak kirívó esetek.
Vagyis inkább voltak?

Edit: eh...megint mellécímeztem a választ, nem Ricardoéra akartam, hanem Mortimerére, bocsi.
Dátum: 2009.08.02. 08:47:43
Örülök Mortimer, hogy te szeretnél játszani mindenki katakterével, majd te tudod mikor kell neki szintet lépni.
(visszautalva a fentiekhez, na épp erről beszélek, majd mások eldöntik, én mikor lépjek szintet)
Egy szinttel felfelé, vagy szinteden ütve azért meg lehet ezt csinálni, főleg, ha jó tanítványod az illető, és egészsége az egekben, pihenget és stb.
Igen, a negyedik napból egy csata. Valóban, mekkora igazad van neked.

Edit:
10 csata, nem egy.
Dátum: 2009.08.02. 07:49:36
Jeriko, az értelmetlen portyára nem lehet válasz az, hogy szabályozzuk még lehetetlenebbre a dolgot.
Igen, hatalmas gondok vannak a játék ezen részével, mert gyakorlatilag majdmindenkinek használhatatlan, és ez köszönhető többek között annak, hogy a módosítgatások annak fényében születtek, hogy a portya egyetletlen lényeges célja a TPszerzés, ennek lett alárendelve az egész.
Ha most ismét az a gondra a válasz, hogy tegyük még használhatatlanabbá, és netán még engedjük át a saját karakterünk irányítását rajtunk kívül álló tényezőknek, az nagyon rossz válasz.

Nem felgyorsítani kell a szintlépkedést, mert ha belátod, hogy a LE/TP is lehet optimalizációs cél, 100 nyertes csata utáni szintlépés az minden, csak nem optimális.
Ismét nem arról szól a javaslat, hogy nah, gyertek, akkor játszunk veletek szépen, üssetek felfele és legyen érte jutalmatok, hogy több (stabil és nem 0) bevételt szerezzetek, minél magasabbra ütve minél többet, (nem, nem TP, az nekünk nem jutalom önmagában) és így ha felértek, fel tudjátok venni esetleg a küzdelmet velünk nagyobb eséllyel, hanem arról, hogy büntet, elvesz, leszabályoz.
Főképp, ha még azt is beleszámolod hogy a téged ért támadásokat is saját portyának veszed, ha megnyered.
100 normál portyacsatából ha 10 fölött hozol megfelelő mennyiségű (nem rekord fogás, csak annyi, hogy kijöjjön a vadászat átlaga), már igenjól teljesítettél.
30 PP-vel ha senki nem támad meg fentről, egy szintlépés három nap alatt összeportyázható.

Nem azért fejlesztettünk visszafogottat a kilátástalan felfelé rohanás ellen, hogy most még értelmetlenebbül leszabályozva nemhogy normalizálva, hanem még tovább gyengítve ismét rohangáljunk agyonveretés felé.
Ez nem önszabályozó, hanem átmegy az egész "ki tudja gyorsabban feltolni a másikat szintben" vetélkedőbe.
Itt zárójelben megjegyzem, nem, nem neked, csak úgy általában, a teteje nem, nem, és nem marad le az egyistennek, hogy bevárja a többit, inkább szemetezi és köpködi azokat, akik nem hajlandóak engedelmesen felmászni nekik kéz alá a saját erőforrásaikat felhasználva, ez a te javaslatod meg kb olyan, hogy na ha magatoktól nem jöttök, üssétek fel egymást kéz alá.

Így is lehetetlen szintbeli és erőnléti kiugrást megcsinálni.
Vagy nem lehet beérni az elejét, vagy ha beérik, akkor remek portyacélpontokká válnak, és úgy, hogy sansz nincs hozzátok erősödni. Kivételek vannak, olyanok is, akiknek az úgy pont megfelel, olvasható hátrébb, viszont a tömeges felfelé igyekvési kedvből világosan látszik hány embernek játékélmény ez.
És erre ismét nyomnál egy lehetetlenítő tényezőt, miközben elvárás, hogy mégis érkezzenek felfelé a karakterek?
Ahogy Aurri kérdezte, minek?

Az mitől lenne baj, ha netán azok is elkezdenek optimalizálni, akik eddig nem?
Itt még elkezdhetik játékból szerezhető erőforrásokból.
Ha nem kezdik el, hanem tegyük fel felérnek a TOP-ba, ott mi vár rájuk, ha nem a már-már patikamérlegen kioptimalizált karakterek? És akkor mit fognak csinálni?
Mert hogy nem vesz mindegyik 1000 követ, csak hogy nehogy turbót kelljen váltani CSP-ért az több, mint valószínű, és így már optilamizálni sem fog tudni, marad a tűrés, vagy a törlés.

A BF is erre a két erőforrásra épül, LE és TP, és gyönyörűen elgurigázik már valahány éve, épp ez a kettősség teszi-tenné lehetővé itt is, hogy megtalálhassa a játékban mindenki a saját céljait. Nektek TP, nekünk már LE/TP.

És így a végére, nem tudom gondoltál-e ezen ötlet kigondolásakor a saját hordádra, de kétlem. Ha már kicsiként sem jut elegendő ideig a bónuszához, hány fog belőle felérni?
És minek?

Aurri javaslatát támogatnám, ne büntessünk, meg elvonjunk már, hanem jutalmazzunk.

Abban meg teljesen egyetértek, már több helyen beszéltük, akkora portyamódosítás kellene ide, ami bőven kimerítené a VU 2.0 fogalmát, tehát jóelbeszélgetünk itt róla immár hatszázadjára is, viszont elég esélytelen a dolog, max egy új világon.
Dátum: 2009.08.01. 05:25:12
Idézet: Jeriko - 2009.08.01. 00:39:43
Idézet: Darah - 2009.07.30. 23:24:10
Jeriko:

1) Míg lehetőség van leütni, le fognak ütni.
Ha semmit nem kapnak érte, pláne, valahogy el kell tűnni vadászat esetén a 15 % alatt.

2) Mi történik, ha nem te támadsz, viszont legyőzöd a támadót, neadj mert az esetleg direkt arra pályázik? És mi történik háborúban?


- Ha 15% alá akarsz kerülni, sokkal jobb, ha erősebbet támadsz, mert ott egy csatából el tudod érni a 15% alá kerülést, míg lefelé ütve nem.
- Ha felfelé támadsz, még mindig ott a lehetőség, hogy esetleg győzöl és TP-t és/vagy LE-t szerzel, esetleg 15% alá kerülsz, mint ahogy tervezted.

- Ha téged támadnak, ugyanolyan, mint ha te támadnál, tehát nem kapnál érte TP-t, LE-t. Ezzel előnybe kerülnének az alacsonyabb szintűek.
- Háború: ez érdekes kérdés. A háború jelenlegi rendszerét nem tartom jónak, így ehhez a rendszerhez sem illeszteném, inkább változtatnék rajta. Olyan háborús rendszert tartanék jónak, ahol nem elsősorban a karakterek erején, hanem a szövetség összefogásán, taktikáján múlna a győzelem.


Na ezért nem fogja egymást megérteni a két játékstíl az életben.

Minden irónia nélkül:
Fenti optimalizációs cél: minél több TP, ergo minél magasabb szint.
középső szinti optimalizációs cél: minél magasabb LE/TP, a szint mondhatni tökmindegy.

Ha 15 % alá akar kerülni, mert épp vadászna, nemigen lesz nála annyi LE, ami kreával is akár elég legyen arra, hogy megérje a kiporciózott 100 egy szintre rendelt portyából odadobni egyet, csak hogy gyorsan leverődjön.
Ráér leverődni négyből is, TP nélkül, ha kiscuccban megy, meg kevesebből.

Ha fentről ugyanez indokból ugyanígy kiscuccban támadják, és ez úgy fog érvényesülni, mintha ő támadott volna, vagyis kapja a marék üres TP-t, sőt, neadj még a 100 győzelmébe is beleszámít, akkor igencsak körösztanyázni fog, mivel majd jól eldönti más, hogy az ő karaktere mikor érett meg a szintlépésre, magyarul ki lehet cseszni karikkal, felütik őket szintben, erőnlét nélkül.
Ez nem előny a kisebb szintűeknek, csak akkor, ha eltökélt szándékuk hármasával venni a szinteket, SZÖ-TÖ mérsékelt növelése mellett.

Azt kéne elfogadni, hogy nem mindenkinek ugyanaz a játékcélja, és nem is lehet ugyanaz neked, és Benőnek, aki tegnap regelt 18962-es kariszámmal.
És nem lehet ráerőltetni olyan játékstílt a játékosok igennagy %-ára, ami semmi másról nem szól, csak hogy szépen libasorban kövessétek a legelől haladókat, minden érdembeni (értem ez alatt erőnléti) kiugrási lehetőség nélkül.
Játssz azért, hogy tudd, ezt már megnyerték, előtted háromnegyed évvel, te csak lötyögj itten, legyen célod a TOPlista 716. oldaláról feljutni mondjuk a 312.-re.

Vannak olyanok, akiknek a TOP első oldalára kerülés a célja, ám legyen, játsszák azt.
De a többségnek ez nem reális cél.
Akinek az a játékélmény, hogy a csatái 70 %-át elveszti, de viszont úgyis tudja játszani a sajátmaga által eltervezett játékot, az egy igenszerencsés helyzet, viszont hogy ezt tegyük már kötelezővé, és semmi mást ne játszhasson senki, az már nem az.