Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.08.15. 19:30:56

Hát ez kész.
Áruld már el, miért csak az egyikét számoltad változó szorzóval?
A másiké is változik.
A szintjei is.
A gyémánt sem csak 50-en tölt, erre te számolsz négy különböző szintű zafírból zafírátlagot, és négy azonos szintű gyémántból egy átlagot.

Hát egyáltalán nem ezt csináltam.

Mindkettőt azonos szinttel számoltam.

A példád értelmezhetetlen, sorry.
Dátum: 2009.08.15. 18:41:17
Te most halálpontos számokat vársz tőlem.

Már hatszázadjára írom le, ez egy aránypár.

Mitől ne lenne pont a 48 jó aránypár?

Fentebb és lentebb pontosan ugyanannyi a minimál belépőLE minden horda minden azonos szintű karakterének, ami változó, az a hordaszorzó, de az is egymáshoz viszonyítva a két hordát, azonos szinten ugyanakkora.

Ugyanezen arány jönne ki, esetleg más számokkal ha két 10-es játékos szorzójával számoltam volna, vagy két 70-esével.
Lényeg az egymáshoz viszonyítottan valósan elköltött LE aránya.

Masterv-nek van egyébként igaza, ha számolok 7000 aktív gyémánttal, és egynegyede aktív zafírral, azaz 1750-el, és 10 %-os "assetommirőlvanszó" játékossal mindkét hordában, az a gyémántnál már 700 játékos, a zafírnál meg 175.

Nem beszélek se rá, se ellene senkit, de erőn felül semmiképp nem fogja megérni, főleg annak nem, akinek a hordája nem nyer.
Úgyhogy ami nem sűrűn fordul elő, egyet kell értsek Mortimerrel, csak ésszel, mert Zarknod elmúlik egyszer, és nehogy aztán majd nézegethesse az illető a szintekre leamortizált karakterét.
Dátum: 2009.08.15. 18:21:30
Ez is egy átlag.
És azt hiszem jobban összevethető, mintha olyannal számolnál, amiben sehol nincs közös pont, sem szintben sem hordában.

Csak az arányt akartam megmutatni, hogy mekkora töltés mibe került.
És természetesen a "ülnek a babérjaikon és nem csinálnak semmit, hát akkor mit óbégatnak" felhangokra válaszoltam volna ezzel, hogy nézzük már meg azt a babérülést közelebbről, nem épp mindegy, hogy ugyanannyi LE-ből (szint) mi megy be a pilonba (töltés).

És azt hiszem ezt el is értem.
Dátum: 2009.08.15. 18:14:21
Ezt elcímezted brühühü, nem kicsit.
121-szer aktiváltam a kicsi micsodámmal az izékét.

Egyszerűen ezt nem lehet hordaszinten játszani, erről van szó.
Nem tehetek róla hányan vannak a hordámban.
És ennyi.
Dátum: 2009.08.15. 17:31:26
Mármint...
Az akkori fenti TÖ-SZÖ-jű KH jelenik meg 50-es szinten?
Remélem nem, mert az csodás élmény lesz, és mindenki gyűjteni fog tapasztalatokat...
Dátum: 2009.08.15. 17:21:59
Idézet: Ezüstszél - 2009.08.15. 13:24:35
Ez egyszerű.
Kerekítsük kicsit a számokat, hogy ne legyen túl macerás.
Jelenlegi zafírtöltés 650.000, gyémánttöltés 260.000
48-as gyémántszorzó: 0,001; 48-as zafír szorzó: 0,04 (kerekítések)

A képleted alapján ekkor
260.000/0,001 = 26.000.000 a gyémántok befektetetése
650.000/0.04 = 16.250.000 a zafírok befektetése
Feltéve, hogy minden töltő 48-as szintű.

Ha a zafírok töltését csupa 40-es szintű karakter töltötte volna fel (az ő szorzójuk 0,05), akkor a képleted alapján
650.000/0.05 = 13.000.000 a zafírok befektetése

Ennyit jelent, hogy mennyi a töltő karakterek átlagszintje.
Kicsit részletesebben úgy lehet fogalmazni, hogy ha olyan ahelyzet, hogy minden gyémánt aki töltött 48-as szintű, és minden zafír aki töltött 40-es szintű, akkor világosan látszik, hogy hibásan számoltál.
Ezért nem teheted meg, hogy 48-as szintűek szorzójával nézed mindkét értéket. Átlaggal kellene számolni, ahhoz viszont nincsenek adatok.


De miért a körtét akarod összehasonlítani az almával, amikor két alma is a rendelkezésdre áll?
Miért a negyvenes zafírt akarod összevetni a 48-as gyémánttal?
Ha a a gyémántét negyvenes töltötte volna, mint példádban a zafírét, akkor is ugyanez az aránypár jönne ki, mert az függ a hordától és a szinttől, és semmi mástól.

Edit:
Awenhai nem tudom miről kellett volna meggyőzzön, azon kívül, ami nyilvánvaló, mindkét hordában vannak kisebbek és nagyobbak, a kicsiknek jobb szorzójuk van, mint a nagyobbaknak.
De ez köztudott, és egy percig nem vitattam.
Dátum: 2009.08.15. 12:51:53
Fejtsd már ki nekem, melyik része az a szinteknek, amelyik szerinted ezt a számítást marginálisan befolyásolná.
Szinttől függetlenül a minimál összeggel történő betöltéspár:

gyémánt 23
zafír 100

Mondom, ez szintfüggetlen, és a minden szintkori minimál LE-s belépés.
Dátum: 2009.08.15. 12:37:22
Ezüstszél, azt hiszem túl nagyot nem fogok tévedni, valamiből össze kellett jönnie még a gyémánt szerény kis 255 K betöltésének is, aholis a minimál betöltött LE esetén 23 LE-vel töltöd a pilont, szintfüggetlenül.
Dátum: 2009.08.15. 12:33:10
Vedd már le az ujjad a Caps Lockról.
Neten a nagybetűs írás üvöltést jelent, vagyis te most itt teli tüdőből ordítasz, két fölösleges felkiáltójellel.

Nagyszerű, ha van véleményed, de attól nem lesz nagyobb az igazad, hogy azt üvöltve mondod.
Dátum: 2009.08.15. 12:15:12
De ha megnézed a két 48-as szintű szorzót, neked is látnod kell, hogy nem járok messze a valós töltési arányoktól.
Persze hogy kell, vagy akarod-e, az más tészta.
Dátum: 2009.08.15. 12:11:44
hehe...ne nézzük már egymást hülyének.
Mindkét hordában vannak más szorzósok, kisebbek, és nagyobbak is.
Számosítani csak így lehet, nem azt mondtam, hogy ez egy halálpontos összeg, mindössze a direktben többet töltött a zafír, mint a smaragd és a gyémánt együttvéve című szösszentedre reagálva számoltam ki, és legalább annyi realitás alapja van, mint hogy jóóól össze kellett volna szedni magát mindenkinek, de csak a zafír tette meg.

Mi baj ezzel a számítással?
Ha azzal semmi, hogy pusztán a hordám taglétszámától függ az, hogy én milyen sikeresen tudom segíteni őket, akkor szerintem semmi.
Dátum: 2009.08.15. 11:57:14
A gyémántét is annyival számoltam, konkrétan az enyémmel.
És a zafíré is pontosan 48-as szintű.
Arányaiban stimmelnie kell.
Dátum: 2009.08.15. 11:41:15
255.137/0.0096 = 26.576.770 gyémánt
646.680/0.041 = 15.772.682 zafír

Ezek a mostani eredmények V1-en.
Az egyenlőségjel utáni összeg az, amit a karakterek a "saját szájuktól" vontak el az építéssel, tehát a valósan összekuporgatott és bepakolt kis LE-jük.

Felzárkózni.
Hát persze.
Dátum: 2009.08.15. 11:12:58
Ezüstszél, fenn voltam azon a bizonyos listán, nem kell bemutatnod.

Te ezt szerintem azért nem érted, mert egyszerűen nem akarod érteni, úgy érzem.

Nem sajnálatos, hogy nem akarnak benne részt venni, hanem logikus.
Olyan, hogy hordajáték, nincs.
Itt egyének játszanak.
És ha azt látják, hogy ha erőn felül teljesítenek a hordájuk érdekében, akkor is körberöhögi őket egy másik horda ugyanakkora szintű játékosa, és zsebből ér el annyit, amit ő izomból, akkor le fog állni. A kivételeknek tisztelet.
9600 LE-t kell belepakoljak, hogy 92 LE-vel segítsem a hordám. A Zafír 2400-ért 100-at épít be.

Olyan összefogásról beszéltek itt, ami nem létezik, és nektek sincs, egyszerűen ti szemmel láthatóan haladtok és ez ösztönöz, mi meg szemmel láthatóan azt látjuk, hogy nem.

Ha ezt kell díjazni, akkor ez a verseny tökéletes.
Dátum: 2009.08.15. 10:43:38
Akinek pedig az nem demoralizáló, hogy ha napi négyszer megy be minimál LE-vel manózni, mint a vele azonos szintű zafír, még akkor sem segíti annyival a hordáját, mint adott zafír napi egy, ugyanakkora összegű bemenetellel, annak én megelőlegezem az Oscar díjat.
Persze, bemehet több LE-vel is, mondjuk kétszerannyit is elhúzhat a karakterétől.
Vagy akár négyszerannyit is, és már majdnem egálban is vannak.
Dátum: 2009.08.15. 10:23:52
Mit könnyebb összehangolni?
Tíz szobafestőt, illetve harmincat, vagy negyvenet?
Aki próbált már csak szövitalit szervezni valaha, az nagyjából ezzel képben van.
Hordailag tökéletesen arányos a Zarknod leosztás, viszont az egyén játékkedvét nem érinti túl kellemesen, hogy megszakadhat, ha más nem szakad meg, mert nem ér rá, vagy ő nem akar ilyet játszani.

Továbbra is jelentkezéses alapúra változtatnám az eféle mókákat, akkor az jelentkezne, aki játszani akar, és nem a többiektől függene, tud-e. Vagyis függene, viszont (elméletileg) csak azok jelentkeznének, akik szintén játszani akarnak.

Ehhez nem ártana egy előzetesebb tájékoztatás, miről is lesz szó, hogy eldönthető legyen a részvételi szándék.
Dátum: 2009.08.14. 18:12:30
Jeriko ötletét tartom jobbnak, Miklós, a tieddel tényleg ki lenne tolva azokkal is, akik tisztességesen beépítik magukat egy szövetségbe.
Nálunk is van olyan, aki 16-os létére 213000-t épített be, vagy épp 18-as létére 726000-t.
Nem lett köréépítve semmi, megdolgozott a bónuszokért.
Dátum: 2009.08.13. 20:46:54
Tehát cirka két szintnyi játékos klónjaiból lennének egy KH szövi tagjai.
Durván számolva, vannak kisebb, és nagyobb létszámú szintek, és feltételezek egy létszámmegmaradást.
Ez az erősebbeknek jó lenne, a kevésbé erőseknek meg nem annyira, ha egyszerre esetleg két-három KH hatósugarába is beleesnének, nem?
Dátum: 2009.08.13. 19:19:44
Magyarul a második KH 67-63 szintű 35 karakterből állna, azokból, akik jelenleg a TOP 36-70. helyén állnak, ha most jelenne meg éppen?
És a későbbi eljövetelek?
A játékospiramis lefelé szélesedik, egyre nagyobb szintűek férnének csak bele a következő megjelenésbe, annál az egyszerű oknál fogva, hogy még nem fogynának el, mivel többen vannak a szinteken.
Vagy teljesen félreértem?
Dátum: 2009.08.13. 18:55:51
És hogyan történne a megjelenésük?
Egyszerűen megjelennének mondjuk 61-es szinten, az akkori ottani TOPkarakterek klónjaiként?
És ők is több szinttel nagyobbakként jönnének elő a következő eljövetelkor?
És hozzájuk képest mikor érkezne a harmadik generációs KH?
Amikor kiért szintből az előző generáció?