Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kissolyom

Dátum: 2009.02.19. 13:19:56
Melyik nem román focicsapat?
Legia Warszawa
FC Vaslui
CFR Cluj
Steaua Bukarest

spec

Hogy hívják a negyedik testőrt? Athos, Porthos, Aramis,...
Nincs negyedki
Richelieu
D'Artagnan
Dark Angyal

szegény már nem tudott egy negyedik nevet kitalálni arról nem is beszélve, hogy kár volt átengedni már több formában láttam ezt a kérdést.
Dátum: 2009.02.19. 13:12:28
köszi már tényleg azt hittem, hogy ennyire nem megy de a nem szó az tutkó nem volt ott
Dátum: 2009.02.19. 13:10:55
hát istenkém nem járt arra
Dátum: 2009.02.19. 13:02:12
Ki nem Harry Potter szereplő?
Albus Dumbledore
Harry Potter
Michael Schumacher
Ron Weasley

gratula hozzá ez még az 1millió Harrys kérdés közül is gáz.

Melyik Magyarország legnagyobb lakossági bankja ?
K&H
OTP
Raiffeisen
Erste

amúgy eltaláltam de szerintem nem egyértelmű meg mondjuk egy tizenévesnek amúgy is honnan kéne tudnia vagy miért?

A másik amit kérdeznék, hogy volt egy kérdés melyikkel lehet böngészni keresni a neten és a total commander volt a helyes én nem értek azért ennyire de tényleg lehet vele? ( a többi válasz opera, firefox, expoler 7 volt)
Dátum: 2009.02.19. 11:14:24
Magyarországon mi a hivatalos fizető eszköz?
angol font
dínár
euro
forint

szerintem pontatlan hiszen elviekben hamarosan érvényét veszti illetve helytelen lesz a forint válasz.

Melyik NEM Japán város?
Kóbe
Suva
Fukuoka
Oszaka

talán nem vagyok túl felkészült de szerintem ez speciális nem hiszem, hogy ezek annyira ismert városok, hogy tudnom kéne melyik nem Japánban van.
Dátum: 2009.02.19. 10:23:48
Egyébként ez a kakaóbabos kérdés sok oldalról is sántít nekem, ugyanis én személyszerint úgy tudom, hogy alapból élvezhetetlen és ahogy olvastam szinte meghatározhatatlan az íze. Se nem édes, se nem savanyú inkább a keserű felé gondolnám de most utánanéztem és egyértelműen azt sem láttam sehol leírva. Amúgy mit adott meg helyes válasznak?
Dátum: 2009.02.19. 10:12:21
igen értem és köszönöm a felvilágosítást kb olyan ez ahogy a kvízeket átengedik illetve nem
Dátum: 2009.02.19. 09:47:13
Bocsánat, hogy kicsit off téma, de ezek a "címek" hogy jönnek ki?? Most látom, hogy én meg irritáló vagyok ami egyébként nem zavar, csak tudni szeretném ki és mi alapján találja ezt ki
Dátum: 2009.02.19. 09:32:07
Ki írta Arany János :Szondi két apródja című művet:D??
Arany János
József Attila
Szondi
Petőfi Sándor

Ilyenkor azért felmerül bennem a kérdés, hogy az illető teljesen hülyének néz avagy csak nagyon tréfás akart lenni, ami nem mellesleg nekem nem jött le.
Nem tudom erre is azt mondanám, hogy ha már rossznak jelöli akkor inkább speciális miatt jelölje annak bár nem ismerem őket én nem tudnék rá válaszolni.

azt hiszem nekem meg nem lesz szükségem a kvízekre egyre több marhaságot olvasok ami meg elfogadható lenne azt visszadobják, kár, hogy nincs szigorúbb szabályozás erre. Vagy mutassák meg ki értékelte
nem becsapásnak szántam a cukor miatt szedtem ketté mert az eszembe jutott, hogy én is gyakran sütöm anélkül illetve mással helyettesítve de tudtommal az általános "variálás" nélküli alaprecept 6tojás, 6kanál liszt, 6kanál cukor. de tévedni emberi dolog szólt a sündisznó
Megemelem a kalapom mert én még soha az életembe nem hallottam azt, hogy vízzel verj fel fehérjét. Pedig cirka 15éve sütök, főzök és mint háziasszony bújom a receptes könyveket. Rendben és aki rosszként értékelte annak gratula, hogy ilyeneket tud. Egyébként direkt nem a cukrot írtam bele mert simán lehet cukormenteset készíteni, de ezt a vizes dolgot még tényleg sosem hallottam.
Rendben te cukrász vagy de szerintem ha az van leírva, hogy piskótalap akkor mindenki a hagyományosra gondol, egyébként ilyen alapon mindenbe bele lehetne kötni. Egyébként abszolút nem szoktam felháborodni el szoktam fogadni a kifogásokat, de valószínűleg én vagy a hibás, hogy ennél egyszerűbb kérdésként már csak az 1+1 jutna eszembe
Könyörgöm ez miért hibás?? ha nagyon nehéz akkor jelölje meg a speciálist de nem azt, hogy rossz, de ha vki tudja miért lett rossz akkor kérlek írjátok már meg nekem.

Mi nem kell a piskótalap elkészítéséhez?

víz
tojásfehérje
liszt
tojássárgája
Dátum: 2009.02.17. 14:38:46
Milyen stílusú a Groove Haus?
Discó
Jazz
Rap
Hip Hop

nahh sok féleképpen láttam már leírni de azt hiszem ez überel mindent
...........................
Mi az a bélszín?
a legdrágább marhahúsféle
a bárány bőr irhával befelé
a vékonybél színárnyalata
kifordított sertésbél


miva? oké, hogy most a legdrágább, de azért namánna
Dátum: 2009.02.12. 13:27:38
Számomra a mai nap gyöngyszeme és el van fogadva

Melyik szám nagyobb?
8
5
7
6

Arról nem is beszélve, ha nagyon kötekedni akarok nem a szám értékét kérdezte ergo láthatom úgyis, hogy egyforma nagyságban vannak leírva
Dátum: 2009.02.12. 11:01:20
Esetleg ha beszállhatnék nagyon hálás lennék
Dátum: 2009.02.12. 10:52:16
Szerintem meg nyelvtanilag eleve helytelen az eredeti kérdés illetve hiányos a mondatszerkezet tehát nem egyértelműbb és nem szebb, hanem mondatszerkezetileg helyes.
Dátum: 2009.02.12. 10:36:41
Milyen állat a "Kérem a következőt!" című magyar rajzfilmsorozat főszereplője?
sólyom
teknős
barnamedve
fülesbagoly

ezzel kicsit vitatkoznék, mert szerintem Ursula aki ugyebár medve ugyanolyan főszereplő

Mi a győzelmünkhöz minimálisan szükséges anyag a sakkban ?
Királynő
Két bástya
Futópár
Egy futó és egy huszár

Nahh számomra ez az ami már egyértelműen speciális mert azért valljuk be a sakkot nem oktatják mindenhol, nem lehet napi szinten látni a tévében stb...
Dátum: 2009.02.12. 09:58:01
Sziasztok! Azért a speciális és lexikális tudással én kicsit vitába szállnék, mert ki vagy mi határozza ezt meg? A mostani tizenévesek a fantasy és egyéb meséken-filmeken nőnek fel nekik ez a természetes kérdés nekünk meg kis túlzással mondjuk Winnetou meg a Futrinka utca és nem kell figyelmeztetni érzem én a szélsőséget szándékos volt. Lehet, hogy ők nem tudják ki volt Lolka és Bolka mi viszont nem tudjuk ki vagy mi az a pokémon. Rendben ne legyen belőle ennyi, de azért mert nem a ti illetve az én korosztályom(bár nekem a gyerekeim miatt szinte újra az) nem biztos, hogy speciális. A lexikálist hasonlóképpen gondolom, neked lexikális de lehet, hogy az ő környezetében nem az. Szóval csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy nem minden fekete vagy éppen fehér. Persze továbbra is azt gondolom, hogy sok a bugyuta és tényleg nem egyértelmű illetve hibás kérdés.