Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lily Black

Oldal: 12
Dátum: 2009.02.14. 21:15:27
Lenne két javaslatom:

1., Mi lenne, ha a feltett kvízeket nem a játékosok, hanem egy 10 fős fix társaság értékelné?
Lennének egyértelmű kritériumok, amiket minden játékos tudomására kellene hozni! Akkor talán nem egy játékos jó kedvétől, vagy bosszújától függene, hogy elfogadják-e?

2., Valamint minden "Rossz kérdés" értékelés után lehetőséget adnék annak a szerencsétlen kérdezőnek, hogy tegyen fel mást.
Pl. én sem tudhatom, hogy egy József Attilás kérdést túl spec.-nek értékel valaki. (lehet hogy az a játékos pont egy 9 éves gyerek volt)

Ez azért jutott az eszembe, mert többször is utasítottak el olyan kérdéseimet, amiktől 1000-szer rosszabbat is föltettek.
Megpróbálok olyan kérdést föltenni, amit a legtöbb embernek illene tudni (ált. isk. anyag), erre leminősítik speciális kérdéssé, lexikális tudássá (pedig több száz évszámos kérdés van) Minden tőlem telhetőt megteszek, de hiába.

Kaptam több ehhez hasonló kérdést:
"Az alábbi törpök közül melyik nem J.R.R.Tolkien teremtménye?
Mím
Fili
Thorin
Bruenor"

Ez szerintem speciális....
Vagy filmek mellékszereplői, A gyűrűk uráról már vagy 50 kérdést kaptam....spec. én nem láttam.
-------------------------------------------------------------------------
Sajnos hajlok affelé, hogy én is olyan gagyi kérdéseket tegyek fel, hogy 2*2 mennyi? Azt mindig jónak értékelik. A számok tárháza végtelen.
Remélem értitek mit akarok mondani! Így csak a kvízkérdések "eldedósodásának" lehetünk tanúi. Arról nem is beszélve, hogy próbálunk jó kérdést kieszelni, s erre valaki egy kattintással tönkreteszi több napi munkánkat. (és veszik a LE, amiért 100 jó válasszal megdolgoztunk)

Kérlek szépen, tegyetek valamit ez ellen! Köszönöm!!!!
Dátum: 2009.02.14. 20:53:52
Idézet: Mortu - 2009.02.12. 18:07:36
Micsoda bátor ember, be mert támadni 140 TÖ többlettel... Bírom az ilyet, értelme nincs, elvitt 1 LE-t (volt nálam több). Én is támadok lefelé, persze, na de ennyire?


Előfordul, hogy én is támadok így. Több oka is lehet, az egyik pl. hogy még 1 portya, és lemerül az ÉP-m úgy, hogy egy jó ideig nem támadhatnak. Akkor pl. nyugiban vadászhatok. Ez háborúban nagyon célszerű dolog.
Vagy a másik lehetőség, ami már szóba jött, hogy a TP kell.
Vagy már nincs CSP, LE-t elköltöttem, de hobbiból, erőfelmérésként elmegyek portyázgatni. stb., stb., stb.
Dátum: 2009.02.10. 06:42:33
Idézet: Oknub - 2009.02.06. 11:57:48
Véletlenül a kettes világhoz írtam, de akkor ide is beírom:


"A békés világban néhány küldetés meglehetősen nehéznek ígérkezik. Itt van mindjárt az elején a veszíts portyában 200 LE-t. Prémiumos vagyok és persze be is nyomtam pár hétre előre, úgyhogy nem segítene rajtam az, hogy hagyom lejárni és próbálkozok úgy. Laza számításaim szerint össze kéne vadásznom legalább 8000-10000 LE-t, hogy biztonságosan elveszthessek 200-at. De azért ez elég normálatlan az elején, nem? Ehhez még egy szintlépés sem elég.

Szerintem nem helyes ugyanazokat a küldetéseket benyomni ide. Esetleg - hipergyorsan - meg kellene változtatni ezt a küldetést (hiszen már biztos jónéhányan elérkeztek oda) úgy, hogy legyen másik lehetőség is, mint néhány más küldetésnél (pl.: legyen a kontinuumszűkítés 20-as, vagy egymás után 20 helyes kvíz).

Az meg már szinte képtelenségnek tűnik, hogy később teljesíthető legyen a nyerj portyán 1500-at. Lássátok be, ezt vagy le kell cserélni, vagy módosítani kell.

Bízom a gyors reagálásotokban és a kedvező megítélésben, várom a megoldást."


Na, közben látom már más is kifogásolta, nem csodálom. Nem ártana gyorsan kijavítani/kicserélni, mert a magas szintűek többsége pont a 8 küldetést teljesített. Gondolom mindenki ezen lamentál.


Teljes mértékben egyetértek és csatlakozom a hozzászóláshoz. Mikor kaphatunk érdemleges választ?
Dátum: 2009.01.30. 13:28:36
Üdv.!

Megkérdezhetem, hogy a profilomban miért van a nevem mellett, hogy "irritáló"????

Bármi oka is van, nagyon rosszul esik!!!!
Dátum: 2009.01.30. 13:11:15
Melyik vers első sora ez: "De szeretnék gazdag lenni" ?

Ady Endre: Farsangi dal
József Attila: Kedves Jocó*
Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya
József Attila: Jelen, múlt, jövő

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
------------------------------------------
József Attila: Kedves Jocó*: Szomorú, hogy nem tudják, általánosban(!!!) meg kellett tanulni......
Sajnos a magyar lakosság ezirányban halad! Esmeralda szeme színét tudják, de általános iskolai anyagot nem.
Dátum: 2009.01.27. 23:44:38
Az alábbi kérdéseket kaptam, és döbbenten meredtem a monitorra. Lehet, hogy csak rosszul látok, vagy tényleg léteznek ilyen emberek?

Szerinted drága-e venni öskövet?
rozs kérdés
azonnal töröljétek
okosan feltet kérdés (ez a jó(?) válasz)
jo kérdés
-------------------------------------------
Melyik megyében található koppánymonostor?
Komárom-Esztergom-megye
Győr-Moson-Sopron-megye
Heves-megye
BAZ-megye

Szerintem ezeket csak pici gyerekek írhatták...legalábbis remélem.
De ki hagyta jóvá?-ez a másik felmerülő kérdésem.
Dátum: 2009.01.26. 15:11:22
Idézet: CaveMaN - 2009.01.26. 14:12:41
Csak itt a fórumban van/volt róla szó. Nem tudom, hogy ez fog-e változni, valaki már kérelmezte a kiírását.

Az jó lenne, ha szerepelne a Kvíznél! Pl. kilistázva. Ott mindenki látja. Sajnos a fórumot végigolvasni lehetetlen.

Nekem lenne még egy javaslatom! (lehet, hogy hülyeség) Jó lenne, ha lenne egy fix csapat, aki véleményné a feltett kérdéseket,(nem a játékosok) s akkor nagyon sok butaságot ki lehetne szűrni. PL. a minap volt egy olyan, hogy "Mi a kedvenc filmem?" A jó válasz a Barátok közt volt... könyörgöm, honnan tudjam én az illetőről mit szeret??? Ez a kérdés feltevőjét minősíti....ez még lexikális tudásnak se mondható (hihi)
Dátum: 2009.01.26. 14:08:38
Nekem a rossz kvízek milyenségéről ennyi van a Kvíznél, nincs szó kakukktojásról.
" Ha a kérdésed egyszerűen csak nem jó, lehetetlenül nehéz, helyesírási hibák vannak benne, lexikális tudást igényel, vagy csak egy speciális csoport tudhatja rá a választ, akkor a "Rossz kérdés" értékelést kapod."
Dátum: 2009.01.26. 14:04:27
Erre válaszoltam az előbb:
Idézet: CaveMaN - 2009.01.26. 13:52:26
Mert a kakukktojásos kérdések vannak "tiltva", csak az elmés játékosok könnyen megtalálják a módot arra, hogy kijátszák. Ha szerencséd van olyan ember dobja vissza, hogy cserélheted a kérdést, most nem ilyen volt.
Dátum: 2009.01.26. 14:02:44
Na erről nem tudtam. Van valahol arról infó, hogy milyen kérdéseket szabad föltenni???????????
Dátum: 2009.01.26. 13:50:03
Feltettem egy kérdést, és rossz értékelést kaptam. Gyerekek, ezen mi nem egyértelmű???? Ja, és a kakukktojás szót nem engedte beleírni, pedig nem trágár szó....szerintem....

Melyik szó nem illik a sorba?

Pénz
Lóvé
Money
Zsuzska

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
------------------
Viszont oltári hibás kérdések meg futnak, ugrott a LE-m!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dátum: 2009.01.22. 13:33:50
Találtam egy ilyen infót:

"Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/"

Rég használom ezt az oldalt, de hogy lehet ezért LE-t is kapni????
Dátum: 2009.01.22. 13:23:16
Volt egy kérdés, hogy melyik prímszám? Én bejelöltem a 43-t. Erre kiadta, hogy a helyes válasz a 49!!! A prímszám 1-gyel és önmagával osztható szám, hát a 49 az 1-gyel, 7-tel, 49-cel......ez nem prímszám!!!!!!!!!!! Most ugrott a 10%!!!!!!
Dátum: 2008.12.24. 09:05:35
Ja, most látom, hogy Skozo is ezért reklamált, bocs, hogy ismételtem a problémát!!!!
Dátum: 2008.12.24. 09:03:56
Kaptam ma egy kvízkérdést, ahol sehogysem jött ki az állítólag helyes válasz, a 28.

Kérdés: Mennyi (6-2*4)+2*(6+7)?
Mivel ugye a szorzás az elsőbb művelet, mint az összeadás: (6-2*4)=(6-8)= -2
Az összeadás másik fele: 2*(6+7)= 2*13=26
Akárhogy számolom, -2+26=24!!!!!

Márpedig a 24 nem szerepelt a lehetséges válaszok közt.........ha tévednék, én kérek elnézést!
Oldal: 12