Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Meridiath

Dátum: 2010.09.23. 19:27:14
Az hogy van, hogy összesen 40 sajtolásból (ebből 35 automatikus, 5 kézi) nem esett egyetlen esszencia sem a V1-en? V2-n nincs probléma, esik-esik, de onnan nincs adatom hogy mennyiből. Laborhulladék gyártásból sem, csak grandulantusszal.

Ez miért?
Dátum: 2010.09.22. 13:18:39
Idézet: NoNick - 2010.09.22. 09:21:03
Sziasztok! Csak jelezni szeretném, hogy 1 vadászat alkalmával négyszer kaptam meg ugyanazt a kérdést. Mondjuk örültem neki, de nem hiszem, hogy ez jó így


Idézet a V3-as hibatopikból. Nálam is ugyanez van, V1-en és V2-n is, ugyanaz a kérdés akár hat alkalommal is felbukkan. Ez most direkt?
Dátum: 2010.09.18. 23:40:53
És te utaztál már drakón?


De hogy ON is legyek: mi a bibe van akkor a láthatatlanságos "büntetéssel"? Erre szívesen választ kapnék, mert én ütöm ígyis-úgyis, ahogy éppen úri kedvem tartja, de jó lenne nagyon valami biztosat tudni.
Idézet: stev97c - 2010.09.16. 21:24:15
Egyáltalán nem felesleges, pont a gyakorlat mutatja, hogy ezeket a kérdéseket mutatóba sem szabad beereszteni a kérdések közé..


Vitatkoznék Az értelmes, egyedi, és jó stílusú kérdésfeltevőkre vigyázni kell, mint a hímes tojásra! Bizonyára te is látod az 1 hozzászólásos anyázókat, akik rendszerint ide járnak, és akik miatt huszonnyolcszor el kell ismételni hogy milyen kritériumoknak kell megfelelni a kérdéseknek ahhoz, hogy bekerülhessenek.
A probléma most is adott volt, viszont elsőre látszóan is értelmes és elkötelezett lédihölgytől Az ilyen attitűd oly ritka hogy igenis enyhíteni kell az adott esetben jogosnak tűnő visszaküldési indokon.
A kvízszabályok le vannak fektetve, igen, nem véletlenül - de én örülök hogy a kvízadminok figyelnek a nüanszokra is.

Redy: neked pedig felhívnám a figyelmed, ha nem is messzemenően hogy száraz és unalmas kőbe vésett szabályok szerint kell ezt a kvízfeltevősdit játszani. Jó okkal, noha kicsit eső-után-köpönyegesen, tekinve a többszázezres adatbázis jópár igénytelen bekerült kérdését.

Nem kell le-rugalmatlanozni vagy vaskalaposítani azt, aki ezt a melót végzi a szabadidejében. Ugyanígy semmi értelme lepontozni valakit, aki nélkül napokig itt árválkodhatott volna a kérdés. Szabályok vannak. Kész, passz. Semmi értelme vélt igazságérzet fedezékéből nekimenni azoknak, akik segíteni próbálnak az itt kérdezőknek, mert ők is ugyanúgy tisztában vannak azzal hogy a rendszer nem lesz feltétlenül tökéletes, sőt. De akkoris, minden jóval kiszorítasz valami rosszat.
Akiben megvan a potenciál az igényes kérdezésre, annak nem okoz gondot hogy bizonyos keretek közé szorítsa. És akkor mindenki boldog.
Idézet: Picok - 2010.09.16. 17:17:02
Szerintem olvasd el alaposan, és látni fogod, hogy az eldöntendő kérdésre megfelelő válaszok vannak, indoklással kiegészítve, mint ez a kvízt értékelő játékvezető is helyesen észrevette. Ha nem így lenne, akkor nem helyesírási hibával, hanem az irreleváns válaszok miatt utasította volna el.


Egyetértek Semelyikkel. A "helyesírási hiba" az egyetlen indok, mely után visszakapod a kérdésfeltevés jogát, míg a "nem egyértelmű" visszaküldéssel buktad azt. Itt számomra is egyértelműnek látszik, hogy mivel a kérdésed struktúrája nem a legjobb, míg a téma maga jó, kaptál még egy sanszot az értékelőtől hogy kikecmeregj az ingoványos igen-nem talajról. Plusz kaptál egy jó tanácsot Semelyiktől.
Szerintem élj vele.
Dátum: 2010.09.16. 16:50:40
Idézet: Kocos - 2010.09.16. 12:33:41


Viszont ha mar...
Leirnad, hogy pontan milyen szabalyok vonatkoznak most a lathatatlan drakonozasra? Hogy kell erteni azt, hogy a jutalmat felezzuk? Mi tortenik pl. akkor, ha valaki 10-es normalban es 10-et lathatatlanul csatazik? Mi felezodik, mi nem? A jutalom LE alapu es CSP alapu reszerol se feledkezzunk meg!


Erre pedig én is kíváncsi lennék - nekem volt ilyen is, olyan is, fogalmam sincs milyen arányban.
Dátum: 2010.09.16. 16:48:01
Idézet: Jeriko - 2010.09.16. 13:44:08
Idézet: Miklós - 2010.09.16. 12:00:30

- Akinek már van aukciós bérlete, és igy nem látja hasznát a féléves aukciós bérletnek, azoknak egy másik relikvia esik, hogy ne érje őket hátrány.


Szegények! Nem is értem, hogy tudtak eddig együtt élni a bérlet okozta hátránnyal!


Namármost nálam azt írja ki a féléves szépség, hogy 2x árat kapok minden térkapus cuccért. A NagyBérletesek 3x-at kapnak... úgyhogy nem igazán látom miért érné hátrány őket, ez azért elég decens különbség még így is. A már meglévő táp nagyobb, mint amit lehet szerezni most az event alatt.
Idézet: Formoterol - 2010.08.15. 05:58:20
Talán 5 éves értékel?
Egy másik világon elsőre elfogadták.


A kvízadatbázis ugyanaz az összes világban. Ne tedd fel többször ugyanazt a kérdést.
Idézet: Kocos - 2010.08.14. 18:54:30
Ismetelhetonek tul nagy tap lenne.


Monsieur
Nem vitatom el a "tápságát", de ez az egyetlen olyan szegmense a játéknak, amely az adott karakter fejlődésén kívül valamilyen "nagyobb" célt is hivatna szolgálni.
Szerintem, ha valaki kétnaponta képes olyan kérdést feltenni, amely a jelenlegi 250e közé igényességben befér, és még nem szerepelt, ismerjük a kritériumokat na... nos, azelőtt én megemelem a kalapom, és bizony tőle nem sajnálnám se a dukáT, se a Lét. Minden jóval kiszorítasz valami rosszat, tudod hogy mondják. Továbbá, kérdést feltenni mostmár igenis nagyobb kihívás, és a legtöbben már csak legyintenek rá, nem veszik a fáradtságot. Ezek után lehet hogy vennék.
Plusz, már most is megvan hogy miket lehet pörgetni az ismétlősek közül, aki kockul, vagy megszokta, nem fog feltétlenül intellektuice is ringbe szállni, mert nincs rá szüksége.

Persze nem szívügyem, csak jónak hangzik így, ahogy kipattant a fejemből, még akkor is, ha én magam nagy valószínűséggel nem vesződnék vele, mint küldivel, legalábbis nem gyakran. Viszont van néhány tippem hogy mások igen, és olyanok, akiktől szívesen látnék több kérdést.

Ha esetleg láttok rációt a dologban, fel lehet karolni, vagy elég csak az egyik felét: legyen kivéve az alapküldik közül. Az sok bosszúság mínusz lenne a kis szintű playereknek, a gyors szerverek lakóinak, Crasnak nem kéne átmennie papagájba a write-only fórumozók miatt, stb.

Szerintem.
Mivel most úgyis küldik reformja van (jó, az ismétlősöké, de akkor is) - lehet itt lenne az idő arra, hogy a kvízfeltevés kerüljön ki az alapokból. Hmm.

Sőt, akár azt is el tudom képzelni, hogy CSAK ismétlős küldetésnek szerepeljen, azaz csak az jusson el odáig, aki legalább 100 másikat már megcsinált. Mert azért nem túl egyszerűen teljesíthető - már - de még egy kis színes foltocska az ismétlőst darálóknál.
Idézet: Hanga60 - 2010.08.14. 12:02:56
49.796 építésem van az 5-ös világon. Egy olyan szövetségbe szeretnék menni ahol a lélekkút 39.467 . Kell-e lélekkutat tölteni?

Köszönöm a választ. Hanga


Szia,

nem kell, mert a saját építésed több.
Dátum: 2010.08.12. 19:01:02
Idézet: Babilonia1979 - 2010.08.12. 18:51:23
24.Szinten vagyok a 5.világon.Amíg Szintx2 +- 2 akkor a térkapuból jöttek ész nélkül a tárgyak,vadászatnál 20-ból 5-8 óriás lény jött az is szép LE-vel,ja és a portyáról ne is beszéljek 1000 nyertes és 132 vesztes!

Most, hogy sokkal magasabb szerencsével rendelkezem azóta meg nőt a vesztes csatáim száma jócskán és nem láttam már kb. 70 vadászat óta óriás méretű lényt!
És még egy 20 vadászatom van és kb.30 vadászatonként fogok el 1!


A sikeres lénybefogás megfelelő max-os szakértelemmel 8% (normál esetben). Se több, se kevesebb. Ezt a szerencse nem befolyásolja. Ha most tegnap egyet sem fogtál el, holnap lehet hármat fogsz. 100 vadászatból 8-at, és lehet hogy egy huszasban lesz mind a 8, és 80-ban 0.
A nagyobb szerencse semmiképpen nem jár negatívumokkal, egyszerűen ez most ilyen nap/sorozat. Hidd el, hogy 8 óriás lény egy 20-as szériában semmiképp nem "normális" - a bőségnek megvan a böjtje, amit úgy hívnak hogy százalékos valószínűség.

Csak rossz szériád van, ennyi.

Az én bevált receptem amúgy a szint*3 vagy akár afölötti szerencse. Semmi képlet vagy ilyesmi, egyszerűen hatásosnak érzem, nemhivatalosan.
Egyáltalán nem mindegy hogy milyen válasz. Igenis tessék igényesen összetenni azt a kérdést.
Íme a kérdésnek egy olyan verziója, amit biztosan elfogadtak volna:

"Rákóczi fejedelem zászlaján a következő felirat volt olvasható: "Cum Deo pro patria et libertate!" Mit jelent magyarul?

1.
2.
3.
4.


És a "Le a bugyit, rózsám!" és hasonló mókás bigyók a válaszlehetőségek között megölik az amúgy elmés kérdést is, szóval ezek kerülendők. A Kvíz 5. topik tele van olyan kérdések lejelentésével ahol elmarháskodták a válaszlehetőségeket.

Aki itt felszólal, nyilván érdeke hogy tényleg csak az igényes kérdések maradjanak - akkor törekedjenek is erre, ne pedig az immár kétszázezres döhedt nagy adatbázisból kiragadozott rossz példákat lobogtassák.

Összegezve: legyen a kérdésnek kontextusa. Érthető és lekövethető dologra kérdezzen rá. Végül: tisztességes rossz válaszok legyenek kidolgozva rá. Ennyi, nem kell több.
Dátum: 2010.08.03. 18:31:54
V2, és a fórum megy, a V1 nem. Egyedül vagyok a problemával?


update 18:47: már megy, de piszok lassan.

update 18:55 - iimmár oké. Köszöntem a figyelmet.
Dátum: 2010.07.29. 11:51:52
Idézet: Sloan - 2010.07.28. 22:36:55
Sziasztok!

Bajnokival kapcsolatban lenne kérdésem, talán Baraty az illetékes: ha nevezek a bajnokira, akkor abban a pillanatban lementésre kerül a karakter minden paramétere és ezzekkel az értékekkel fog részt venni a viadalon, ha jül értem és ez a szövetségi pluszot adó harci épületekre is vonatkozik. Viszont ha a nevezés és a bajnoki között valaki szövetséget vált akkor a bajnoki medál melyik szövetséghez fog számítani? ahhoz ahol neveztem, vagy ahhoz amelyikhez a viadal időpontjában tartoztam!?

Előre is köszi a választ!
Sloan


Két hónappal ezelőtt én egy kis pluszmunkát csináltam Baratynak, amikor a bajnoki medálom az aktuális, és nem a nevező szövihez íródott automatikusan, és neki kézzel kellett átírnia. Egy másik ilyen esetről is tudok - nem tudom hogy ez azóta változott e, vagy bug volt e.
De ha meg is történik a "baj", van rá megoldás, lásd fenn.
Dátum: 2010.07.28. 13:08:32
Mit mondott Vader a SW-ba Luke-nak?
Én vagyok az apád!
Vissza jöttem a jövőböl!
Gyere haza 8ra!
Hivd fel Marikanénit!


Az igénytelenség csimborasszója. Egek.
Dátum: 2010.07.27. 00:32:50
A kivégzésben mikor legutóbb teszteltem (nem tegnap, és még a megpiszkálása előtt), ott valóban volt randomszorzó, a többiben inkább Crasnak adnék igazat. Utánakeresni lusta vagyok, de valami 1.2, 1.4, és 1.6 rémlenek.
Mea culpa ha homályos már a memóriám és porosak az emlékek.
Dátum: 2010.07.24. 14:22:17
Idézet: Raider57 - 2010.07.24. 14:02:09
Sziasztok!

12. szintű a karim az 5. szerveren. A küldetéseknél nem teljesítettem a "Kutasd fel Drakint!" és a "Beszélj a Hordaparancsnokoddal!" küldetéseket, pedig a legendában már olvastam róluk. Valószínüleg nem választottam ki időben a küldetést, hogy teljesülhessen. Segítenétek, hogy tudom teljesíteni ezeket?

Köszönettel,

Raider57


Jó nyomon jársz A küldetésnek aktívnak kell lennie, amikor a legendában rákattintasz a megfelelő linkesített szavakra. Lehet visszamenőleg is, szóval nem maradtál le semmiről.
Dátum: 2010.07.24. 11:11:12
Idézet: Lord Hari - 2010.07.24. 10:55:04
Üdv!

Azt kérdezném, hogy van-e értelme fejlesztenem a karakteremet, vagy hagyatkozzak pusztán a szerencsére a portyáim során? Az ugyanis a problémám, hogy erős felszereléssel ellátott, viszonylag jó képességű harcosommal hiába választok gyengébb fegyverzetű/erejű ellenfelet, akkor is legyalulnak! Rendkívül frusztráló, hogy ekkora szerepe van a szerencsefaktornak...
Nem érdekel a LE veszteség, de az rettentően zavar, hogy a vereségeim tönkreteszik a statisztikáimat! Nem lehetne erre megoldást találni? Ne a szerencse legyen a legfőbb befolyásoló tényező! Mit tegyek, hogy javuljon a győzelmi rátám?

Maradok tisztelettel: Hari


Szia,

bár a random az egész játékban azért elég erősre lett tervezve, sehol sem annyira érezhető mint a legalacsonyabb szinteken. Az egymástól alig eltérő fegyverek, páncélok hiába egy-két szinttel magasabbak, még nem garanciák semmire. (Nem is nagyon érdemes gyakran cserélni őket, szintenként biztos hogy nem.)
Javaslat: minél hamarabb minél jobb szövetséget találni, és szerencse tulajdonságot is szerezni az építés révén. Tapasztalataim szerint hamar megtérülő befektetés, és több sikerélmény. Végzetúr wiki-t böngészni (és a V5 specialitásait tudni a hagyományos világokéhoz képest), a játékstílusodhoz legjobban illő vadászós vagy portyázós szakikat erősíteni, és ezen akkor viszonylag hamar át lehet lendülni.
Kitartás. : )
Dátum: 2010.07.24. 11:04:28
Idézet: Angel1721 - 2010.07.23. 15:58:05
"A zafír horda a védelemre és gyógyulásra specializálódott.
Bónuszaik:

* -5% sebzéstől és varázslattól (de állattól nem) /minimum -1/
* Életpontjuk 24 helyett 20 óra alatt megy fel maximumra. A pontos képlet X*(8+1/3)/10
* Varázspont regenerációjuk 1/6-al (16,6%) gyorsabb
* A gyógyító és manaital 25%-kal hatékonyabb"

Csak 1 gond van ezzel. Mégpedig az utolsó pont (csillag ). Ugyanis megkértem egy gyémánthordás ismerősömet, akivel portyázgatás során ismerkedtem össze és a kérésemre bemásolta az 1-es szintű élet és manaital tulajdonságait/hatásait.
Nála is 60-120 a mana és 80-150 az életital, pedig én zafíros vagyok, tehát nekem többet kéne adniuk...
Remélem mihamarabb kiküszöbölitek a hibát. És köszönöm az intézkedést.


Bár nem vagyok gyakorló zafír, de a játék többi "szorzós" képletéből kiindulva az 1,25-ös szorzó az ital megivása után adódik hozzá a zafíroknak. Azaz először kidobja a randomszámot 60-120-ig, és utána az szorzódik fel, ergó ha 120 manát kapna egy gyémánt, 120*1,25=150-et kap egy zafír.