Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Raisu

Oldal: 123
Dátum: 2008.10.30. 08:02:27
Három helyesírási hiba:

A smaragd horda tagjai hány szintől vehetik meg a villámcsapás varázslatot?
11
10
12
Nincs ijen varázslat!

Hány Mbyet 1 Gbyet?
1024
764
100
20
Én világ életemben szerettem a sorozatokat, ma napság el se tudnám képzelni, hogy mihez kezdenék, ha nem néznék valamit hétről hétre. Nem normális állapot, de az egésznek van egy számomra varázslatos hangulata, ahogy az ember hétről hétre izgul és spekulál, hogy mi történik a kedvenceikkel. Természetesen csak jobb esetben, az epizodikus történeteknél ez annyira nem jön be, ott inkább azt lesi az ember, mikor ejtenek el valami megjegyzést, ami segít kibogozni (vagy éppen még jobban összegubancolja) az évadot, vagy akár az egész történetet átszövő szálakat. Az alábbiakban egy kicsit spoileresen szeretnék írni néhány sorozatról, ha nem baj.

A Heroesnál nekem pont az tetszett, hogy sok szál fut egyszerre, és mindenki mindenkivel valamilyen módon kapcsolatban állt. Azóta sem sikerült visszahozniuk azt a hangulatot, amelyet az elő évad első 22 része nyújtott. Az évadzáró pocsék volt szerintem, majd ezt követte egy hasonlóan gyenge második évad, ahol csak néhány karakter miatt volt érdemes nézni. Gondolok itt egész pontosan Adamre és Sylarre. Most pedig a harmadik évad annyira megint érdekes. Nem olyan jó, mint az első, hisz tele van értelmetlen dolgokkal, majdnem mindenki egy naiv kisiskolás szintjén viselkedik, de olyan jól van tálalva az egész, hogy engem megvettek.

Aztán nézem most a Smallville-t, ami számomra mondhatni egy állandó színvonalat nyújtott mindig is. Sosem csalódtam a gyengébb részekben, mivel szinte egyformán voltak gyengék, a jobb részek viszont ütöttek, nagyon is. Féltem, hogy a nyolcadik évad Lex távozásával a fasorban sem lesz, de szerencsére az új karakterekkel, különösen Tess-sel, és Oliver főszereplővé tételével sikerült betölteniük a Rosenbaum hagyta űrt.

A StarGate franchise mindig is nagy kedvencem volt, és nagyon hiányozni fog az Atlantis, főleg hogy az idei évad nagyon élvezetes, bár igaz, nekem az eddigiekkel sem volt különösebben bajom, Fordot leszámítva. ^^" Kiváncsian várom, hogy a Universe-ből mit fognak kihozni, mert az előzetes infók elég ambivalens érzelmeket váltanak ki belőlem. Különösen az, hogy gyakorlatilag minden főszereplő 23-26 év körüli.

Végezetül pedig ott van a Desperate Housewives. Ezt a sorozatot csak vonakodva mertem elkezdeni, mert attól tartottam, hogy túl van hype-olva, de rá kellett jönnöm, hogy nem teljesen jogtalanul. Persze az ember azt gondolta volna, hogy csak annyiról fog szólni az egész, hogy kiderítik, hogy halt meg Mary Alice, de nem, ez csak elindította a történetet. Az egy-egy évre jutó titkok még ha nem is voltak mindig olyan izgalmasak (számomra a negyedik évados balhé majdnem ugyanaz volt, mint a harmadik évadban, főleg az évadzáróban), a karakterek voltak annyira érdekesek, hogy kitartsak a sorozat mellett. Aztán ott voltak még az olyan nagyszerű részek is, mint a harmadik évadban a "Bang!", vagy a negyedik évadban a "Something's Coming", Felicity Huffman tényleg megérdemelné azt az Oscart. Valamint ami még nagyon tetszik a sorozatban, az Mary Alice monológjai. Szerintem érdekesek, és van bennük igazság.

Ami a szinkront illeti, szerintem az esetek kilencven százalékában az eredeti jobb. Konkrétan csak egy példa jut eszembe arra, hogy a magyar verzió jobban tetszett volna az eredetinél, ez pedig a Született feleségek. Nincs bajom az eredetivel, de valahogy a magyar verzióban sokkal jobban átjönnek a dolgok, sokkal színesebbé teszi az egészet, és Liptai Claudia Mary Alice-ébe valahogy sokkal több érzelem szorult, mint Brenda Strongéba. De igazából szerintem általában mindenkinek az tetszik jobban, ahogy először hallja.

Nos, írnák még szívesen más sorozatokról is, de már ez is elég hosszú lett, és egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy érdekelne bárkit is.
Dátum: 2008.10.25. 16:48:53
A Nuntii Deorum szövetség tagokat keres! Kritériumok nem nagyon vannak, max. annyi, hogy segíts az építkezésben.
Dátum: 2008.10.24. 10:30:51
Köszi. Épphogy beírtam ide, és már meg is jött a kiértékelés.
Dátum: 2008.10.24. 10:13:13
Sziasztok!

Írtam egy kvízkérdést, amire már érkezett három jó válasz, de még nem lett kiértékelve. Ez normális?

Köszi,
Raisu
Dátum: 2008.10.08. 19:48:43
Ah, köszi, ez most jelentősen növelte az egómat. XD
Dátum: 2008.10.08. 18:42:36
"Eddig 344 kérdésre válaszoltál helyesen. Még 76 helyes választ kell adnod ahhoz, hogy te is kérdést írhass."

Ez így vicces. A lényeg az, hogy 13 kérdést írtam eddig, ami ugye 390 helyes választ jelentene, de nekem csak 344 van, és mégis tudtam újabb kérdéseket írni, és gondolom most ezt akarja javítani a rendszer. De azért valamit csináljatok, hogy ne tudjon az ember hamarabb kérdést írni, mint ahogy eredetileg lehetősége lenne rá.
Dátum: 2008.10.07. 20:04:07
Hali!

Nem hibát szeretnék bejelenteni, inkább csak egy kicsit panaszkodni. ^^" Egyetlen egy bajom van a játékkal, még pedig az, hogy valamiért a portyázásoknál ha én veszítek, minimum 150-200 LE-t elvesztek, ha viszont én nyerek, csoda ha 90 LE-t kapok. Ez miért van? :S Az ember arra van kényszerítve, hogy mindig láthatatlan legyen. Épp az imént szüntettem meg, egyből ketten is rám támadtak, és elvettek tőlem 500 LE-t
Dátum: 2008.10.07. 07:58:58
A következő kérdést kaptam:

A "tanulás" szakértelmet 5-ről 6-ra mennyi LE-ből növelheted?
660
670
690
680

Nos, történetesen pont 5-ös szintű a tanulás szakértelmem, és nekem 720 LE kell a fejlesztéséhez, de a válasz szerint csak 680. o.o
Dátum: 2008.09.26. 16:18:54
Az előbb kaptam egy kérdést, "Hány tp jár 1es szinten a végzeturban vadászatért?" 1-4-ig voltak a válaszok, én úgy emlékszem, hogy 2 járt érte, de az 1 volt a helyes válasz. Én emlékszem rosszul, vagy a helyesíráson kívül más gondok is vannak ezzel a kérdéssel?

Mellesleg támogatom azt az ötletet, hogy lehessen értékelni a kérdéseket mondjuk egy 1-5-ig terjedő skálán, és hogy legyen egy olyan opció is, hogy helyesírási hiba.
Oldal: 123