Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Salx narval

Oldal: 12
Régebben volt egy kérdésem.( Hogy hívták Petőfi Sándor fiát? ) A kérdés érdektelen, lexikális tudás, értékelést kapott. Ma találkoztam a kérdésemmel, szó szerin ezzel. Ez most akkor rossz, vagy jó kérdés? Kérném az illetékesek válaszát. Annak idején azzal indokolták nekem, hogy Petőfi Sándor fiának a neve, nem tartozik az általános műveltség körébe.Akkor, hogy is van ez?
Miért speciális ez a kérdés?

Mit csinál az, aki beakvarizál?

Kémiai kísérletet végez.

Vízi élőlényeket, akváriumhoz szoktat.

Matematikai számítást végez.

Iratokat csoportosít.

Ki nem ismeri, az akvárium szót? Hol szerepel ez a szó a matematikában, kémiában? Az iratcsoportosításról, nem is beszélve. Én attól tartottam, hogy túlságosan szájbarágós. Szerintetek van aki erre a kérdésre, a válaszok ismeretében, nem tudná a választ? Megérteném a döntést, ha a válaszok is az akvarisztikával kapcsolatosak lennének.
Hát lehet, hogy ez volt az indok. Köszönöm a választ.
Melyik emberre mondják, hogy renegát?

A hitehagyottra.
A magányosra.
Az öregre.
A balgára.

Helyesírási hiba.

Kérlek írjátok meg, hol írtam rosszul?
Ez nagyon jó, gratulálok.
Dátum: 2009.06.02. 10:56:06
Kedves Cell. Tegyük fel, hogy elfogadják a korosztályok szerinti csoportosítást. A játék eleinte ugyanúgy menne mint eddig, de a beérkező kérdések már a három, vagy négy részre osztott csoportokba érkeznének. A játékba csak akkor kerülnének be,amikor már elegendő kérdés áll rendelkezésre. Ez után, törölném a jelenlegi kérdéseket. Ez követően, megkérnék minden játékost,hogy az általuk érdekesnek tartott kérdéseiket tegyék fel még egyszer, immár korosztály szerint. valahogy így képzelem az átszervezést, de nyilván vannak itt programozok akik a szakmai részét megoldanák. Én egy szóval sem írtam azt,hogy kapcsolják ki, azt én sem támogatnám. A folyamat kicsit hosszú, de egyenlőre nem jut más az eszembe. Várjunk egy kicsit, hátha valakinek eszébe jut egy jóbb, vagy egyszelübb ötlet.
Dátum: 2009.06.02. 03:19:15
Ki nem szerepel az Inkúl a bakterház című filben?

helyesírás

Melyik nap jön a Hétfő után?

primitív

A dalmata kutya pöttyökkel jön a világra?

ravasz kérdés
nem tudom
igen
nem

igénytelen
Dátum: 2009.05.31. 15:09:43
Ez így első hozzászólásnak, elég arcátlan.
Dátum: 2009.05.30. 11:07:13
Kedves Cell, az ég világon semmi nincs, ha idősebbnek vagy fiatalabbnak jelentkezel be. Talán csak annyi, hogy nehezebben tudsz válaszolni a kérdésre, vagy számodra túl könnyű, idegesítő kérdést kapsz. Kérdés feltételénél, pedig nagyobb eséllyel fogadják el a kérdésedet a hozzád korban közelebb állók, mint a fiatalabbak, vagy az idősebbek.
Dátum: 2009.05.30. 05:34:42
Üdv. Felvetnék még egy, szerintem működőképes megoldást átgondolásra. Mi a véleményetek arról, ha korosztály szerint lennének kialakítva csoportok? Valahogy így 9-16, év 16-30, év és 30 év felettiek. Természetesen ez csak egy példa. Szerintem nagyon sok problémát megoldana, ha közel azonos korosztályba tartozó emberek saját kortársaiknak tehetnének fel kérdéseket, és ők is értékelnék azokat.Így elkerülhetnénk sok olyan vitát ami abból adódik, hogy egy 12 éves srác kérdését, érdektelennek tartsa egy 40 éves játékos , és persze fordítva is igaz. Ezt még lehetne ötvözni, az itt felsorolt javaslatok valamelyikével, akár többel is. Természetesen ez sem oldana meg mindent, de talán nem lenne ennyi súrlódás, és vita. És ami számomra a legfontosabb, az esélyegyenlőség megteremtése, hiszen nem lehet elvárni egy gyerektő, hogy annyi tudjon mint egy felnőtt. Fontos,hogy ne származhasson hátránya abból,hogy fiatal. Szerintem az érdeklődési körök is közelebb állnak egymáshoz egy azonos korosztályon belül,legalábbis egy két témakörben.
Dátum: 2009.05.27. 02:55:12
Az itt olvasottak alapján, tisztán látszik, hogy igény van a kvízre. Az is nyilvánvaló, hogy változtatásokra is szükség lenne. A fő probléma szerintem, a nagy korkülönbségből adódik. Három részre kellene osztani a kérdéseket, gyenge, közepes, és nehéz. Így sok érdekes kérdés játékban maradhatna, kihívást jelentve a jó kvízeseknek. Mindenki kiválaszthatná a képességének megfelelő csoportot. A kérdésekért kapott LE is a kérdés nehézségi szintjétől függhetne. A feltett kérdés nehézségi fokát az adminisztrátorra bíznám. Ha egy kérdés ennek ellenére, mégis túl nehéznek bizonyulna, nem a kukába menne hanem a következő csoportba. Tisztelettel Salx Narval.
Az eddigi tapasztalataim ismeretében, én nem mertem volna feltenni ezt a kérdést. De szorítok neked, mert jó lenne ha bent maradna.
Rendben van, meggyőztél.
Kedves Cirip nem az én kérdésem volt. Mint már írtam, teljesen igazatok van, én csak arra gondoltam, hogy akár így is maradhatott volna. Lásd Gangxsta Zolee, meg hasonlók.Nem tartom olyan komoly hibának ha ismert embereket a művésznevükkel jeleznek.De hát jól van így ahogy van, kár nem érte a kérdezőt.Tisztelettel Salx Narval.
Természetesen igazad van.Én csak arra gondoltam, hogy lehetnénk kicsit elnézőbbek egymással szemben.
Kedves Ogre 7 nyakcsigolya, és nem csigolya.
Camill Feleky néven is játszott. Egy kicsit elnézőbbek is lehetnénk.Vannak itt nagyobb hibák is.
Kedves Zoltanszon,nem akartam én kardoskodni a 13 havi nyugdíjjak,bérek mellett.Ami azt illeti létre sem kellett volna hozni.Ha volt miből adni,akkor meg kellett volna emelni a fizetést vagy a nyugdíjjat.Én csak arra szerettem volna utalni,Bajnai Gordon szavait kiegészítve,hogy ne csak a szegény embereknek fájjon.Tisztelettel Szalx Narval.
Re, Pont,hogy most billen helyre az aránytalanság. Kedves Moltimer,jó helyen keresed a megoldást amikor azzal érvelsz,hogy a piacképes termelőket,vállalkozókat sanyargatják.Senki nem örül annak,hogy a fele bérét elveszik,pláne akkor nem ha azt látja ,hogy mások visszaélnek a segéllyel,rokkantnyugdijjal stb.Ezeket szigorúan fel kell számolni.Minden tiszteletem ellenére azt kell mondanom,hogy tévedsz ha ettől a programtól várod a megoldást.Szó nincs arról,hogy a megszórító intézkedésekből származó bevétellel a munkavállalói és vállalkozói terheket szeretnék csökkenteni.Annyi pozitívuma van,hogy a menekülni kívánó külföldi befektetőket kiváró állaspontra helyezze,de annyi már nincs,hogy újj beruházókat generáljon.Egy évre senki nem tervez.Tény ,hogy lessz egy papír amit azEU elé lehet vinni.Most nézzük mindezt miért cserébe.Egy csomó munkanélküli a nyugdíjjasokból és kismamákból ,ne feledjük aztse,hogy amelyik anyuka visszatud menni dolgozni bölcsödei ellátast fog kérni ,ez így eggyben nembiztos,hogy kevesebb mint a GYES.Ki szeretnék még térni azokra az emberekre akik kórházba fognak kerülni mert nemtudják kiváltani a gyógyszereiket.Ezeknek az embereknek a zöme nagy eséllyel rokkantnyugdijjas lssz.Mit gondolsz Moltimer ezeket a terheket ki fogja viselni,ha nem a még munkábanlévők egyre apadó tábora?Arra már kisem akarok térni,hogy milyen hatással lessz a közhangulatra,vagy a tanulni vágyó gyerekekre.Az országot a bajból csak a dolgozók tudják kihúzni ,nem pedig a munkanélküliek.Jól látod , minden ésszerűen megmozdítható forrásal a munkavállalók és vállalkozók terheit kell csökkenteni . Állami garanciát kell adni a befektetőknek arra,hogy akormány nem veri szét vállalkozásaikat adórendeletekkel.Még egy fontos dolog,nagy hangsújt kell fordítani a kisválalkozói képzésre,mert voltak itt átgondolatlan kezdeményezések,aztán bukta.Ha mindezek ellenére is jónak tartod ezt a törvényt én ezt tiszteletben tartom. Salx Narval.
Én mindent megértek azt is,hogy fizetni kell.Amit viszont gusztustalannak tartok az az aránytalanság.Miért megint a gyerekek,betegek,kisfizetésből élők,kisnyugdíjjasok és a kisvállalkozók terheit látom növekedni.Hol vannak ilyenkor azok a milliomosok,milliárdosok akik eddig mások kárára élvezték az ország javait.Miért nem hallom,hogy 25% al megemelik a luxusadót,hogy eltörlik a 200000Ft nál magasabb nyugdíjjakat,hogy zárolták xy külföldi bankszámláját,hogy ugrott a szálloda,villa,a luxusnyaraló.Szeretném hallani a hírekben,hogy a miniszter gyerekének nemtelik magániskolára mert az ország bajban van.Szeretném ha megneveznék a felelősöket végre,azthiszem ez a minimum lenne azokért a terhekért amit ránk kívánnak tenni.Ehez amit csinálni akarnak nem szakértői kormány kell ,hanem húsz markos legény akik végigjárják a házakat és elviszik amit találnak.Ébrednünk kéne végre barátaim.Ne tűrjük el,hogy ez a pár gazember tönkretegyen mindent amiért már nagyapáink is dolgoztak.Mondjunk végre nemet az egészre,becsületes emberek kellenek az ország élére és nem pártok.Húsz év alatt ennyit sikerült csinálniuk.A problémáinkat csak mi magunk tudjuk megoldani,mégpedig nemzeti összefogással,és mások iránti toleranciával.Meg kellene végre érteni,hogy nem MSZP sek és FIDESZ esek hanem Magyarok vagyunk mindannyian.
Oldal: 12