Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Disloyal

Oldal: 12
Dátum: 2009.08.06. 02:05:24
Van egy problémám. Beraktam egy fókuszkristályt az egyik nyakláncomba, és most találtam még egy ugyanolyan nyakláncot.
Gondoltam, eladom az újat, mert nincs értelme kettőt tartani.
Ekkor vettem észre, hogy csak azt tudom eladni, amelyikben a fókuszkristály van, a másik meg sem jelenik a listán.

Ez szerintem bug, szóval orvosolni kéne. Vagy ha van valami más mód rá, hogy azt tudjam eladni, amelyikben nincs kő, akkor segítsetek, legyetek szívesek!

Előre is köszi!
Dátum: 2009.07.30. 16:29:31
Nem tudom, miért kell firtatni azt, hogy Miklós - vagy egyébként akárki más - SZDSZ-es-e, avagy sem. Szerintem ez egyrészt magánügy, másrészt meg ha valaki objektíven látja a dolgokat, akkor teljesen mindegy, hogy milyen politikai nézeteket vall egyébként különböző kérdésekben.
Szerintem ez egy olyan téma, amit azért nagyjából objektíven meg lehet ítélni, pártállástól függetlenül.

A fölött valószínűleg átsiklottál, hogy nem azt írták, hogy vegyük el a segélyt mindekitől. Épp ellenkezőleg, a lényeg az lenne, hogy sokkal jobban megérje dolgozni, mint segélyen élni.
A szociális juttatásoknak ugyanis elenyésző része a családi pótlék, amit írtál - és nem is segély.
Tudod, hogy ki kerül a legtöbbe az államnak? Az a család, ahol se apuka, se anyuka nem dolgozik, illetve soha nem is dolgozott, de van 4-5 gyerek. Ingyen laknak az önkormányzati lakásban, a gyerekek ingyen kapnak ruhát, tanszereket és ételt is az iskolában, anyuka minden nap új ruhában jár a szoliba, apuka naponta 5 doboz (zárjegy nélküli, Ukrajnából csempészett) cigit szív, és 5 liter (illegálisan előállított, nem adózott) piát vedel. Ezt mind az állam (mi) fizeti (fizetjük). Ha apuka és anyuka is elmenne minimálbérért dolgozni, akkor kevesebb szociális juttatást kapnának, és kevesebb pénzből élnének, mint úgy, hogy szarnak az egészre, és vígan elvannak a segélyből.
Ha csökkentenék a segélyt, annyival több pénze maradna az államnak. (Mivel nem élnének meg, valószínűleg elmennének dolgozni, tehát az adójukból még több is.) Ebből a pénzből lehetne finanszírozni azt, hogy növekedjen a Te béred is, illetve csökkentsék az adót, azaz közvetetten még tovább növekedjen a béred.
Ez már máshogy hangzik, ugye?

A lényeg az, hogy növeljék az ollót (közgazdászok előnyben) a bérből is fizetésből élők minimális keresete, illetve a szociális segély maximuma között. Ez munkavállalásra ösztönöz, ami adóbevételt generál az államnak, amit aztán különböző módokon fel tud használni arra, hogy jobb legyen nekünk, állampolgároknak.

Adózni senki sem szeret - az adóelkerülés már-már dícséretes dolognak számít ma Magyarországon. Nagyon királyok vagyunk abban, hogy meglopjuk saját magunkat, illetve polgártársainkat. Ez mentalitás kérdése, nyilván szívesebben fizetnénk, ha azt látnánk, hogy hasznosan használják fel adóforintjainkat.
De vajon belegondolunk ebbe akkor, amikor dugóban ácsorgás nélkül, egy órával hamarabb érünk oda a családi programra az ország másik végébe, mert van autópálya? Amikor nem kell hetente ürítenünk a pöcegödröt, mert van csatorna? Amikor nem kell napnyugtakor lefeküdni, vagy vizet hozni a kútról, mert vannak közművek? Amikor nem kell az életveszélyes beteget többszáz kilóméteren keresztül szállítani, mert van kórház a közelben? Amikor nem ég le a házunk, mert időben kiérnek a tűzoltók? Amikor nem támadnak meg fényes nappal a nyílt utcán, hogy elvegyék a pénzünket és az autónkat, mert van rendőrség (azt hiszem, több embert nem rabolnak ki, mint amennyit igen)?

Szóval adózni kell. Ez biztos.
Az már részlet kérdés, hogy milyen címen - ingatlanadó pl. eddig is volt, szinte mindenhol, csak önkormányzati hatáskörben. Aki eddig fizette, ezután sem fogja kétszeresen fizetni, mert az alkotmányellenes lenne. Nem kell attól annyira tartani - senki sem fog éhezni azért, mert az ingatlanadó elvitte a kosztpénzt.
(Másrészt, feltétele volt az IMF-től kapott hitelnek, szóval nem kell attól tartani, hogy majd eltörlik - nem fogják, mert nem tehetik.)

Az pedig, hogy a mostani adóváltozások mennyire elégítik ki egyéni igényeinket, már teljesen más kérdés. Van egy helyzet, ami nem tetszik az embereknek. Felemelik a szavukat, hogy legyen változtatás. Változtatnak. Erre megint sírás a válasz, hogy mi nem így gondoltuk! Érdekes, hogy milyen sok adószakértő van az országban; mindenki rögtön tudja, hogy ez csak még rosszabb lesz, pedig fogalmuk sincsen, el sem tudják képzelni, mennyi munka és számolás van egy ilyen változtatási javaslat hátterében.

A bürökrácia visszaszorításáról csak annyit mondanék, hogy aki nem abban dolgozik, annak fogalma sincsen, hogy miről beszél. A legegyszerűbb azt mondani, hogy vesszenek a bürokraták, nincs szükség rajtuk, spóroljon rajtuk az állam!
Nekem a családomban szinte mindenki állami alkalmazott. Nem azért, mert annyira bürokrácia-mániások, hanem mert ott tudtak elhelyezkedni.
Van orvos - a kórházban 5x annyi munkáért fele annyit fizettek volna, elment tehát tisztiorvosnak.
Van jogász - ügyvéd/ügyész/bíró az lesz, akinek van rá pánze; aki keresni akar, az nem mehet ügyvédnek, úgyhogy megy hivatalnoknak.
Van közgazdász - eléggé telített a piac, nehéz bekerülni a nagyvállalatokhoz, akit meg felvesznek, azt 6-9 hónap próbaidő után kirúgják; elment tehát egy hivatalba.
Van tanár - esélye nem volt elhelyezkedni, mert 80 éves nyugdíjasok még mindig tanítanak, a fiataloknak nincs hely; elment ő is aktakukacnak.

Ha leépítjük a bürokráciát, akkor még kevesebb ember lesz a hivatalokban.
Kíváncsi vagyok, mit szólnának a bürokrata-ellenesek, ha az így is tág határidők duplázódnának? (Egy pályázat átfutási ideje sokszor már ma is több mint 1 év, a kapacitáshiány miatt - ezentúl lesz mondjuk 2 év. Biztosan sokan megtehetik, hogy ennyit várjanaónapokk a pénzre.)
Mit szólnának, ha minden kis adminisztrációs ügy miatt a fővárosba kellene menniük, mert csak ott van hivatal?
Mit szólnának a szezon-vállalkozók, büfések, ha az engedélyekre hónapokat kellene várni, és addig ki sem nyithatnának?

Bonyolultabb dolog ez annál, mint ahogy sokan gondolják. Arról nem is beszélve, hogy ha ezeket az embereket elküldik, akkor mind munkanélküliek lesznek, akik nem fizetnek adót, hanem segélyre szorulnak, esetleg át kell képezni őket, ami megint csak pénzbe kerül.

Nehéz dolog itt bármi okosat mondani, mindent meg lehet magyarázni, lehet érvelni pro és kontra is, de sokan annyira leegyszerűsítik az egészet, mintha megoldani is ilyen egyszerű lenne.
Azt tudom mondani, hogy akik szerint ilyen egyszerű, azok jelöltessék magukat, menjenek a parlamentbe és oldják meg. Várom a válaszukat...
Dátum: 2009.07.24. 09:50:02
Ez biztos információ?

Csak mert nekem volt olyan csatám (5-ös háborús csarnokunk van), amikor 1307-69 arányban vertem emg az ellnefelemet, hoztam 208 LE-t, plusz a lélekkútból 679 LE-t. És volt olyan is, amikor éppenhogy nyertem kb 600-500 arányban, hoztam 13 LE-t, a kútból pedig 17 LE-t.
Szóval semmiféle szabályosság nem figyelhető meg részemről, pedig elég sok ilyen csatát vívtam már. Teljesen random az egész, és nagyon sokszor bugos, pl. már kétszer is volt olyan, hogy fordítva működött (sok LE esetén sokkal nőtt a kútból is a zsákmány), és volt már olyan is, hogy egy napon keresztül minden csatában pontosan ugyanannyi plusz zsákmányt adott a kútból, mint amennyi LE-t hoztál a csatában.
Dátum: 2009.07.07. 11:52:37
Nekem megjött az őskő cím nélkül is.
Dátum: 2009.06.05. 10:54:11
Sweetie Morbide vagyok, a Dawn of fire-ből.

Szerintem itt érdemes lenne lezárni, mielőtt még vita alakul ki. Se kedvem, se időm nincs arra, hogy ezen a fórumon vitatkozzak, és szerintem ezzel többen is így vannak.

A háborúban azt hiszem, én voltam az egyik legaktívabb tag a mi részünkről. Megtehetném, hogy most akkor nekiállok vadászni rátok, és csak titeket ütlek, válaszolva Gau provokációjára - de nem fogok. És szerintem más sem fogja. Ha támadunk is titeket, nem azért lesz, mert K&V-sek vagytok, hanem mert kidobott a portyalista. Szóval semmi személyeskedés, és ezzel akkor legyen is vége a vitának.


Várjuk az újabb hadüzenetet akkor - legkorábban 3 hét múlva. (Ugyanis mi nem üzenünk hadat, Békecsarnokunk van, tehát nagyot csak a védekezéssel szakíthatunk, így erre specializálódtunk.)
Dátum: 2009.01.21. 23:34:40
Mit látunk meg ha ráálunk a Szent estei mise után a Luca székre ?
Sárkányokat
Démonokat
Boszorkányokat *
Tündéreket

Hú, össze sem tudom számolni a helyesírási hibákat. És szerepel már ugyanez a kérdés magyar nyelven is.
Dátum: 2009.01.21. 19:10:06
25+25+25-25-25-25=az mennyi??
1
az 0 *
3
2

Azonnal törölni, kérdezőt eltiltani! Lehet, hogy radikálisan hangzik, mert van rosszabb is, de az ilyen kérdések tényleg nem hiányoznak senkinek, és az ilyen kérdezőkből nem nézem ki, hogy normálisat is tudnak kérdezni valaha is.
Dátum: 2009.01.20. 21:55:16
Melyik m.-ben található Tök ?
Zala
Vas
Pest *
Fejér

Persze, a megye már olyan hosszú szó, hogy rövidíteni kell...
Dátum: 2009.01.20. 15:55:39
Melyik típus nem Wolksvagen gyártmány?
Transporter
Focus *
Caddy
Golf

Fordítva: Volkswagen.

Melyik megyébe tartozik Budapest?
Békés megye
Pest megye *
Heves megye
Fejér megye

Erről nem is olyan régen mesélt Lan, hogy egyikbe sem, vagy rosszul emlékszem?
Dátum: 2009.01.20. 11:25:18
2008. január 8-i adatok szerint hány halottja van a Dakar rally sorozatnak? (nem másoltam ki, de szinte pontosan így volt)
1 (nem biztos)
100 (nem biztos)
27 *
56

Egyrészt: érdektelen és lexikális, másrészt: hol fogják ezt számon tartani később, pl. az idei Dakar után?
Harmadrészt: a köcsög még odateszi a jelenleg ismert adatot, az 56-ot is, hogy semmiképpen se tudd helyesen megválaszolni...
Dátum: 2009.01.19. 22:07:27
mi jelent az hogy gladiátor?
viadalra kiképzet rabszolga *
fütötest
hashajto
kardvirág

Helyesírás.

Mi az sárga és öt betű?
Piros.
Sárga. *
Citrom.
Barack.

Az egyik szülőd...
Dátum: 2009.01.16. 12:15:52
Ki magyarország köztársasági elnöke ?
Gyurcsány Ferenc
Horn Gyula
Gönc Árpád
Sólyom László *

Azért az, aki még Magyarországot sem képes nagybetűvel írni, szerintem ne írjon inkább kérdést. Göncz Árpi bácsi sem úgy írja a nevét, ahogy a kérdés írója gondolta.
Dátum: 2009.01.15. 22:39:19
A World of Warcraft nevü játékban melyik kaszt használhatja az összes fegyvert és ruházatot?
Boszorkánymester
Mágus
Pap
Harcos *

Atomspec. és még pontatlan is...
Dátum: 2009.01.15. 21:45:55
Illetve 49-nél többször. Ugyanis 3 hét után 49/0 állásnál is döntetlennel végződik a háború. Automatikus kapituláció csak 50 csata felett fog bekövetkezni, függetlenül attól, hogy hetek óta tart már a háború.
Dátum: 2009.01.15. 19:10:03
Hány madár lesz a póznán, ha az összes átrepül egy másik póznára?
126
5
53
az összes *

Idióta.
Dátum: 2009.01.15. 16:27:01
Mit gyárt az Adidas?
Tömegpusztító fegyvereket
Atombombát
Gyerekeket
Sportcuccokat *

Törölni. /Egyébként az atombomba szerintem beleesik a tömegpusztító fegyver kategóriába./


Milyen színű posztóval vonják be a biliárdasztalt?
kék
vörös
sárga
zöld *

Nem tudom, miért tesz fel kérdést az, aki maga sem tudja a helyes választ. Vagy legalább nézne utána előtte!
Van kék is, sőt aranyszínű is, amire rá lehet fogni, hogy sárga!


1945. AUGUSZTUS 6. Enola Gay B-29-es bombázó ledobja Hirosimára az 1. atombombát.Hány kilotonnás volt ez és mi volt a robbanószere?
33 kilotonnás uránbomba
40 kilotonnás plutóniumbomba
21 kilotonnás plutóniumbomba
15 kilotonnás uránbomba *

Az első mondat az, ami még beleférne, a kérdés viszont már bőven speciális.


Melyik évben lett bajnok a Dunaferr férfi futballcsapata?
2000 *
1989
1999
2007

Érdektelen.


Ki írta a LÉGY JÓ MIND HALÁLIG-ot??
Madách Imre
Vörösmarty Mihály
Móricz Zsigmond *
Arany János

Helyesírás, kiabálás, két kérdőjel.


hogy hívták a szegényember disznóját?
mangalica *
ártány
durok
süldő

Helyesírás. Én még nem hallottam, hogy ezt mondták volna a mangalicára, pedig a nagyszüleim tartottak többek közt sertést is - gondolom, ez is tájegységenként változik.
Dátum: 2009.01.15. 16:04:38
folytasd a filmcímet: Hellboy2 - A(z)........
Végzet Piros Keze
Fekete Gyöngy Átka
Azanyhadsereg *
Idegenek titkai

Helyesírás.
Dátum: 2009.01.14. 16:02:22
Melyik a fekete bárány?
Mádl Ferenc
Göncz Árpád
Sólyom László
Gyurcsány Ferenc *

Szépen kerülte ki a kakukktojást!


Ki írta a versrészletet „Mindenik embernek a lelkében dal van"?
Petőfi Sándor
Babits Mihály *
Arany János
Jókai Mór

Nem csak a "versrészletet" írta, hanem az egész verset.
Dátum: 2009.01.14. 12:52:10
Mi amerikai neve az,"Opel" gépjárműnek?
Lincoln
Geo
Pontiac
Vauxhall *

Helyesírás.

Idézet: Kapik - 2009.01.14. 12:50:36

Tudtomal egy ismert regény kötelező olvasmányból lehet kérdezni!!!!!!!!!!!!!

Én kérek elnézést, de a Harry Potter mióta kötelező olvasmány? Nekem még anno biztosan nem volt az.
A kérdésed túl speciális, ez egyértelmű. Kérdezési jogot akkor kapsz csak vissza, ha "helyesírási hiba" vagy "már szerepelt" indoklással dobják vissza a kérdésedet.
Dátum: 2009.01.14. 00:51:46
Csak egy rövid megjegyzés: semmi változás, ahogy arra számítani lehetett.

Bővebben kifejtve:
Továbbra is hemzsegnek a helyesírási hibás kérdések, találkoztam olyannal is, ahol rossz válaszlehetőség volt megjelölve helyesnek, illetve nem voltak egyértelműek a válaszok, valamint - szokás szerint - fénykorukat élik a speciálisabbnál speciálisabb kérdések, mint noname fantasy írók ismeretlen regényeinek főhősének a kutyájának a neve, illetve születési ideje (persze napra pontosan), gyermekkori beceneve, stb
A teljesség igénye nélkül:

Milyen fegyvert használtak vietnamban az amerikai haderő gyalogos egységei?
M1Garand
M1Thompson
M-16A1 *
M-16A2

Melyik NFL csapat játékosa jelenleg (2008) Peyton Manning?
St. Louis Rams
Indianapolis Colts *
New York Giants
Chicago Bears

Hányfarkú démon van Naruto testébe zárva?
7
11
5
9 *


A tapasztalat tehát az, hogy ha egy szar kérdés valahogyan bekerült az adatbázisba, és Hatsepsut esetleg még nem ért végig a kvíz topicon, akkor adott kérdés simán szerepel az olimpián, nincs semmiféle szűrés.
Oldal: 12